Rusija obećava da će ubiti sve francuske vojnike poslate u Ukrajinu

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
Ruske snage će ubiti sve francuske vojnike koji budu raspoređeni da se bore u Ukrajini, rekao je ruski poslanik.

Pjotr Tolstoj, zamenik predsednika Donjeg doma ruskog parlamenta, rekao je to u intervjuu francuskoj televizijskoj mreži BFM TV koji je emitovan u četvrtak.

„Ubićemo sve francuske vojnike koji će doći na ukrajinsko tlo jer danas, tokom sukoba u Ukrajini, ima 13.000 plaćenika, uključujući 360 Francuza“, rekao je Tolstoj. „Već je ubijeno sto četrdeset sedam, dakle u Ukrajini je ubijeno 147 državljana Francuske.

1711040776395.png


Svi ostali mudro ćute. Ameri i Nemci izričito naglašavaju da neće da šalju svoje trupe. Ko ili šta gura Francuze da "prete" sa vojskom u Ukrajini?
 
Svi ostali mudro ćute. Ameri i Nemci izričito naglašavaju da neće da šalju svoje trupe. Ko ili šta gura Francuze da "prete" sa vojskom u Ukrajini?

Pad popularnosti i izbori pa Makron igra na kartu da se nece desiti nesto tragicno sa njihovim vojnicima i da ce se u javnosti Francuske pokazati kao uspesni vodja Evrope i istinski branitelj ljudskih prava. Samo, sto postoji opasnost da se desi neka veca nesreca ili bombardovanje njihovih vojnika i da ih izgine veliki broj za 1 dan ili u neko kratko vreme pa laganica izgubi izbore. No, ko zna, mozda i postoji neki dogovor izmedju njega i Putllera, ne bi me iznenadilo da ispod stola imaju neki angazman tipa ti meni "pobedu" moje mirovne misije i cvrstine sto mi donosi pobedu na izborima a ja tebi pregovore i da se izvuces iz rata.

Ali stoji da se i Makron i Putller sa svojih metar i sumska jagoda visine trude mnogo vise da pokazu da su "muskarcine", ima mnogo-mnogo i toga u svim ovim desavanjima.
 
Svi ostali mudro ćute. Ameri i Nemci izričito naglašavaju da neće da šalju svoje trupe. Ko ili šta gura Francuze da "prete" sa vojskom u Ukrajini?

To je poruka za Putina koji je sledeći korak ako nastavi da napreduje. Stavlja mu se do znanja da zapad neće dozvoliti da zauzme Ukrajinu. Isto tako i Putin zapadu šalje poruke šta je sledeće ako nešto urade. Ništa neobično i sa jedne i sa druge strane.
 
zato što ubija strane plaćenike koji pucaju na njih?

Kako se istorija ponavlja, frapantno. Sredinom 19-tog veka je Rusija na istom podrucju ratovala sa Turskom a u "odbranu" otomanske imperije su stupile Francuska i Engleska. Danas opet ratuje Rusija, protiv nekadasnjeg dela svog naroda a Francuska bi da se opet ukljuci u zauzdavanje Rusije. 160 godina konstante, 160 godina borbe istih naroda.
 
Ruske snage će ubiti sve francuske vojnike koji budu raspoređeni da se bore u Ukrajini, rekao je ruski poslanik.

Pjotr Tolstoj, zamenik predsednika Donjeg doma ruskog parlamenta, rekao je to u intervjuu francuskoj televizijskoj mreži BFM TV koji je emitovan u četvrtak.

„Ubićemo sve francuske vojnike koji će doći na ukrajinsko tlo jer danas, tokom sukoba u Ukrajini, ima 13.000 plaćenika, uključujući 360 Francuza“, rekao je Tolstoj. „Već je ubijeno sto četrdeset sedam, dakle u Ukrajini je ubijeno 147 državljana Francuske.

Pogledajte prilog 1518462

Svi ostali mudro ćute. Ameri i Nemci izričito naglašavaju da neće da šalju svoje trupe. Ko ili šta gura Francuze da "prete" sa vojskom u Ukrajini?
Francuzi moraju da se dokazuju sad pred Olimpijadu; da im gazde ne organizuju vatromet u njihovoj kuci.
 

Back
Top