Makron opet o slanju trupa u Ukrajinu: Rusija i nije velika nuklearna sila

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.807

Емануел Макрон: Украјини ће у неком тренутку можда бити потребне копнене операције Запада. Русија је средња сила са нуклеарним оружем


Izvor 1 https://n1info.rs/svet/makron-opet-o-slanju-kopnenih-trupa-u-ukrajinu-mozda-u-nekom-trenutku/

Izvor 2 http://91.222.7.145/hronika/emanuel...naga-francuske-je-u-tome-da-mi-to-mozemo.html

Француски председник Емануел Макрон поновио је, у разговору који је у суботу вече објавио лист Ле Парисиен, да ће у Украјини "у неком тренутку" можда бити потребне западњачке копнене операције.

„Ја то не желим и нећу покренути такву иницијативу, али можда ће у неком тренутку бити потребне операције на терену, какве год да биле, како би се супротставило руским снагама… Снага Француске је у томе да ми то можемо“, рекао је Макрон.
%D0%95%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B5%D0%BB-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BD.jpg


Француски председник се дан раније у Берлину састао с њемачким канцеларом Олафом Шолцом и пољским премијером Доналдом Туском.

Макронове поновљене изјаве да не жели искључити слање копнених снага у Украјину изазвале су забринутост код француских савезника, у првом реду Немачке, и готово једногласно противљење француске опозиције.

У разговору за Ле Парисиен, Макрон је потврдио да не постоји неслагање с Берлином с тим у вези.

„Стратешке разлике не постоје. Између канцелара и мене никада није било неспоразума. Имамо јако блиска виђења у погледу циљева и ситуације. Разликује се начин на који их изражавамо“, додао је.

Макрон је још рекао:

„Немачка има стратешку културу великог опреза, не-интервенције, и држи се подаље од нуклеарног оружја. То је модел који се јако разликује од модела Француске, која има нуклеарно оружје и која је сачувала и ојачала професионалну војску.“

Макрон је рекао да ће у недељама који долазе посетити Кијев.

Нагласио је такође да помоћ Француске и Немачке Украјини може бити комплементарна.

„Немачка троши више од Француске, има више прорачунског простора, то је прилика. А Француска, пак, може учинити ствари које Немачка не може“, рекао је Макрон.

Оне је релативизирао снагу Русије, преноси Хина.

„Не треба се застрашити, нисмо суочени с великом силом. Русија је средња сила с нуклеарним оружем, али њен БДП мањи је од БДП-а Еуропљана, мањи од немачког, од француског“, рекао је.

(Н1)
 
Ja lično mislim da će morati da pomognu Ukrajini direktno slanjem NATO vojske ako žele da zaustave Rusiju.
Prepuštanje Ukrajine Rusima nakon ovako teškog rata bio bi veliki poraz za Zapad i velika sramota.

E sad možda grešim i nisam neki analitičar.
Diže moral Ukrajincima, samo je pitanje da li je to dovoljno kada postaje sve očiglednije da im zapad sve manje šalje pomoć.
 
Ja lično mislim da će morati da pomognu Ukrajini direktno slanjem NATO vojske ako žele da zaustave Rusiju.
Prepuštanje Ukrajine Rusima nakon ovako teškog rata bio bi veliki poraz za Zapad i velika sramota.

E sad možda grešim i nisam neki analitičar.
Наравно Истог часа, нек пошаљу трупе у Украину. Све расположиво. Та средња сила је уз помоћ приватне војне компаније Вагнер, пртерала Францзузе изу већег дела Африке. Време је за освету. Мислим да ће бити довољно неколико батаљона храбрих Француза, да сломе Русију, и заузму Кремљ. И није ми јасно шта су до сад чекали. Таман посла да средња сила Русија, тако избрука Француску, МОнако и Линхенштајн, чије би трупе са лакоћо разорле те сељачине, који једу репу.
 
Ja lično mislim da će morati da pomognu Ukrajini direktno slanjem NATO vojske ako žele da zaustave Rusiju.
Prepuštanje Ukrajine Rusima nakon ovako teškog rata bio bi veliki poraz za Zapad i velika sramota.

E sad možda grešim i nisam neki analitičar.
Još da se Makarone nešto pita u NATO, ali baš da se nešto pita. Čovečuljak se qoorchi po svom običaju, razmazila ga njegova devojka koja ga je usvojila, videla njegova mama na vreme da će mu trebati mama za celi život pa ga upoznala sa njom kad je on imao 15 a ona 40.

2EBCD582-B06C-43F6-BE35-A80CF8AACD52.jpeg
 
Cilj je da Ukrajinci nekako izdrže do izbora u SAD jer Bajdenu bi štetio neki apsolutni poraz do tada. Pošto oružje i novac sve manje stižu blokadom od strane Trampa i Kongresa angažovali su Makrona da bude neki motivacioni govornik.
Игра опасну игру. Избори у Русији ће за сад спасити Француску, срећом. Могао би у Русији неко озбиљнији да дође на власт, ко би изјаве Макрона схватио здраво за готово, и за сваки случај одрадио неке превентивне ударе, или даобјасни да ће гађати Париз и осталевеће француске градове, чим први фрнацуски војник уђе на тло Украине. Могло би свашта да буде. Али срећом, ПУти толерише безочне безобразуке Макрона и осталих банкара из западне Европе. Чисто да се зна после овакве реторике,велика ће бити бламажа Француске, у колико по трећи пут не пошаље своје војнике да дисциплинују Русију. Ако тренутно нису толико јаки, нек замоле Сан Марино за војну помоћ. Није важно. Прва два пута нису бог зна како добро прошли, али јесу и побили и опљачкали свашта по Русији. Трећа Срећа. И онако је Француска једина нуклеарне сила у Европи. Биће довољно неколико дивизија славне француске војске да Руси побегну иза Урала, у грчевитом страху.
 
Игра опасну игру. Избори у Русији ће за сад спасити Француску, срећом. Могао би у Русији неко озбиљнији да дође на власт, ко би изјаве Макрона схватио здраво за готово, и за сваки случај одрадио неке превентивне ударе, или даобјасни да ће гађати Париз и осталевеће француске градове, чим први фрнацуски војник уђе на тло Украине. Могло би свашта да буде. Али срећом, ПУти толерише безочне безобразуке Макрона и осталих банкара из западне Европе. Чисто да се зна после овакве реторике,велика ће бити бламажа Француске, у колико по трећи пут не пошаље своје војнике да дисциплинују Русију. Ако тренутно нису толико јаки, нек замоле Сан Марино за војну помоћ. Није важно. Прва два пута нису бог зна како добро прошли, али јесу и побили и опљачкали свашта по Русији. Трећа Срећа. И онако је Француска једина нуклеарне сила у Европи. Биће довољно неколико дивизија славне француске војске да Руси побегну иза Урала, у грчевитом страху.
Makrona ne shvata ozbiljno ni njegova žena, tj opet joj je pobegao. Kad je imao 15 godina njegova mama je ustanovila da mu treba mama za stalno pa ga na vreme upoznala sa ženom svojih godina.
 
Realni ruski BDP je veći od nemačkog, a što se tiče industrijskog kapaciteta vidi se iz priloženog, Amerika sa celom EU nije u stanju da naštancuje više od trećine granata koliko proizvede Rusija. A, da, Service based Economies su u pitanju. Postindustrijska društva. Žao nam je, takvi mogu da popuju samo Srbiji.
 
Realni ruski BDP je veći od nemačkog, a što se tiče industrijskog kapaciteta vidi se iz priloženog, Amerika sa celom EU nije u stanju da naštancuje više od trećine granata koliko proizvede Rusija. A, da, Service based Economies su u pitanju. Postindustrijska društva. Žao nam je, takvi mogu da popuju samo Srbiji.
U realnom svetu, kada se probudis, Rusija je raspad ekonomija sa realnim sektorom na nivou proslog veka, ciji budzet zavisi od cene nafte. Ta povecanja traznja koju pumpaju zbog rata moze da im traje do odredjene mere, kada ce brat Si da ih pusti niz vodu, posto su u pitanju ocigledni analfabete za politiku i ekonomiju. Rusija nema jacu ekonomiju ni od Italije, pitanje je da li su na nivou Spanije, a najrealnije je da im je buducnost gora i od Grcke.
 
Cilj je da Ukrajinci nekako izdrže do izbora u SAD jer Bajdenu bi štetio neki apsolutni poraz do tada. Pošto oružje i novac sve manje stižu blokadom od strane Trampa i Kongresa angažovali su Makrona da bude neki motivacioni govornik.
By the way, evo kako je izgledao poslednji rat koji su Francuzi vodili u Evropi: po Hitlerovom naređenju pohvatani prolaznici postrojeni da gledaju pobreničku paradu Vermahta na Jelisejskim poljima:

98F194FB-4B84-4B53-ADBF-671050B859EC.jpeg
 
Ja lično mislim da će morati da pomognu Ukrajini direktno slanjem NATO vojske ako žele da zaustave Rusiju.
Prepuštanje Ukrajine Rusima nakon ovako teškog rata bio bi veliki poraz za Zapad i velika sramota.

Tako je. Ako Ukrajinci krenu žešće da gube, šalju se NATO trupe. Niko to ne bi voleo, to je proširivanje sukoba na viši nivo, ali nažalost ne postoji alternativa. Rusija se ponaša previše agresivno, svaki dan prete kako će neku zemlju da dignu u vazduh (iako njima niko ne preti niti ih dira), tako da su izgubili poverenje Evropljana da nemaju osvajačke ambicije. A kad je neko agresivan, moraš da se braniš, hteo to ili ne.
 
Ja lično mislim da će morati da pomognu Ukrajini direktno slanjem NATO vojske ako žele da zaustave Rusiju.
Prepuštanje Ukrajine Rusima nakon ovako teškog rata bio bi veliki poraz za Zapad i velika sramota.

E sad možda grešim i nisam neki analitičar.
Нигде не грешиш и ниси лош аналитичар! Ово је велика срамота и велики пораз Дивљег Запада!
 
Нигде не грешиш и ниси лош аналитичар! Ово је велика срамота и велики пораз Дивљег Запада!
Kako si dosao do tog zakljucka, nema modernih dronova, F35 ili bilo cega sto je bitno da ne padne u ruke Rusima. Zasto bi to bio poraz zapada? SAD nisu poslale ni 5% vojnog budzeta Ukrajini.
 

Back
Top