Romi i njihova prava.

Dali su Romi u Srbiji ugrozeni i dali moze da se resi njihov status i na koji nacin?

SRBI su najugrozeniji .-... Romi su neobrazovani i nemaju para .. samim tim postaju opasni po drustvo jer , cesto rpave probleme .. recimo sjetimo se nedavno ubijenog Marka Simeunovica ....
Ali ipak realno gledano Romi su bezopasni poprilicno .. nemaju neke svoje teznje za svojom nekom zemljom na tlu srbije ...
 
SRBI su najugrozeniji .-... Romi su neobrazovani i nemaju para .. samim tim postaju opasni po drustvo jer , cesto rpave probleme .. recimo sjetimo se nedavno ubijenog Marka Simeunovica ....
Ali ipak realno gledano Romi su bezopasni poprilicno .. nemaju neke svoje teznje za svojom nekom zemljom na tlu srbije ...

Samo ti se cini prijatelju .
Ne podcenjuj NIKOGA !!!!!!!!!
 
nepobedivo sunce

evo sva sela su apsolutno srbska
šta još hočeš?
apsolutno ste seljaki

Хвала, ја се поносим тиме што сам сељак ...

А чиме се ти поносиш ???
Духовитошћу и домаћим васпитањем сигурно не из крајње једноставног разлога - немаш ни једно ни друго ...

И следећи пут умањи слике ...
 
Super drago mi je da ucestvuju i profesori.


Ma nisam professor,nego sam sitničav...sorry,mislio sam da si ko Sergian i rasistička kompanija,koja će me odmah napasti:cool:

Što se tiče problema Srba...Koji je naš problem?

Kompleks niže vrednosti zbog kojeg se palimo na arijevske fore,koje su svi prevazišli.I Hrvati kod kojih je bila fora da pišu nacističke pokliče po kontejnerima(:hahaha:)i "Ubij Židova!"i slično...bezveze...

I finansijska kriza:rotf:...Brate,odem na Tash zbog dece i ja da sednem popijem pićence...kad!!!...nema mesta,brate...Ne može da se sedne,još i pomoćne stolice donose...Kao što na Ušću ne mogu da nađem mesto da parkiram auto...Kakva finansijska kriza,kada se ovo poredi sa Velikom depresijom(1920ih)ili inflacijom(1990ih),mi bi smo bili najbogatija zemlja na svetu,pojam bogatstva...
 
Опет иста прича - Цигани најугроженији, Цигани потлачени, дискриминација над Циганима, ово, оно... А наравно нико не говори крађама, силовањима, трговини људима и дрогом,убиствима и сличним криминалним активностима којима се баве особе циганске националности. Кад Циганин надпадне Србина, тај Циганин се позива на некакву ''расистичку дискриминацију'' и тражи да га пусте... Када Србин нападне Циганина, Србин бива строго осуђен за ''ширење мржње и нетрпељивости''... Мислите о томе.
 
ovo nema pojma, cigane niko ne ugrozava, ja nijednog ciganina nisam nikad ugrozio ili maltretirao niti znam nekog koje je maltretirao cigane, kod mene u gradu ima ih dosta i niko ih ne maltretira, a jedan momak je izbacen iz skole zato sto se pobio sa ciganinom ali verujrte tuca nije nista posebna, mislim razlozi za tucu su bile neke gluposti a daleko od toga da je covek sa ciganinom uleto u fajt samo zato sto je ciganin,
ovde je ulogu odigrala graska vlast jer je to bila moda pre dve godine ovde, takodje znam dosta finih cigana, kulturnih cak znam i jednu penzionisanu uciteljicu ciganku,
sinoc u fajront republici su pricalo o ciganima i romima, ko je gledao imao je sta da vivi,
 
Ma nisam professor,nego sam sitničav...sorry,mislio sam da si ko Sergian i rasistička kompanija,koja će me odmah napasti:cool:

Što se tiče problema Srba...Koji je naš problem?

Kompleks niže vrednosti zbog kojeg se palimo na arijevske fore,koje su svi prevazišli.I Hrvati kod kojih je bila fora da pišu nacističke pokliče po kontejnerima(:hahaha:)i "Ubij Židova!"i slično...bezveze...

I finansijska kriza:rotf:...Brate,odem na Tash zbog dece i ja da sednem popijem pićence...kad!!!...nema mesta,brate...Ne može da se sedne,još i pomoćne stolice donose...Kao što na Ušću ne mogu da nađem mesto da parkiram auto...Kakva finansijska kriza,kada se ovo poredi sa Velikom depresijom(1920ih)ili inflacijom(1990ih),mi bi smo bili najbogatija zemlja na svetu,pojam bogatstva...

Konacno neko razuman.
 
naravno da su ugrozeni
drzava nece jadnima da im udeli besplatno stanove a oni nesretjnici crkavaju od gladi i zive po djubretu jer ne zele da idu u shkole i nadju posao nego se bave dzeparenjem prosjachenjem i skupljanjem sekundarnih sirovina
i poshto drzava nece da im da stanove za dzaba u zamenu sa "naselje" koje su izgradili u zadnja 3 meseca tik uz nekko gradilishte,prava roma se ogledaju u tome da 20 njih ima pravo da sa svojom prljavom polu golom decom sednu na sred ulica i time blokijaru saobracaj i milion ipo ljudi jer su jako jako ugrozeni
a milicija naravno nema pravo da ih ispendreka jer se neki zuti chinovnichic plashi da ga ne smena jer b 92 jako jako loshe gleda na odrzavanje javnog reda i mira ako ga narushavaju manjine i ostali hrvati

ahhaahaaaahahahaha

joj istine......
 

Back
Top