Romi i njihova prava.

И још нешто, ако си већ то што јеси, пиши правилно, новоговорски ...

Дакле, није генерализовати већ ГЕНЕРАЛИЗИРАТИ ...

:roll::roll::roll:
Nisam Hrvatica, nego Srpkinja iz BiH :)
Govorim istocnohercegovackim dijalektom srpskog jezika koji se mnogo razlikuje od hrvatskog (jedino je zajednicka ijekavica).
 
Haha. Kakva epohalna ideja.

Pa te inicijative "da se Romi edukuju i obrazuju" traju vec decenijama. Svi komunisticki rezimi su ih nagonili u skole, otimali im cerge, terali ih da rade...

Rezultat posle svih tih decenija ostaje nula.
To je tacno, ali ima i onih koji su obrazovani, ali nailaze na teskoce u zaposljavanju zbog toga sto jesu. A to nije nimalo ljudski, zar ne?
 
To je tacno, ali ima i onih koji su obrazovani,
ali nailaze na teskoce u zaposljavanju zbog toga sto jesu.
A to nije nimalo ljudski, zar ne?

Знаш како, мени дневно прилазе по 5-6-10 људи тражећи посао ...
При томе их има од неписмених до високо образованих ...
Мушки, женски ...
Млади који су годинама на бироу,
стари који су добили отказе у приватизованим предузећима ...
Срби, цигани, Власи, црнци, марсовци ...

Веруј ми на реч, сасвим ми је свеједно ко је шта ...
Битно ми је да посао заврши коректно,
на време,
да не лаже,
не краде,
не бежи на боловање ...

И мало шкрипи та формулација питања :
"- Да ли је и шта је Људски" ???"
 
U Srbiji su najugrozeniji Srbi !!!

Slazem se ja sa tim, kao i sa mar comm-ovom tvrdnjom da u Srbiji posao traze ljudi raznih nacionalnosti, kojima je takodje tesko, ali vi ste otisli u offtopic jer je tema o Romima i njihovom polozaju u drustvu.

Meni je licno bas bzvz sto se neki momak koji npr. zavrsi fax kao i ja nece moci zaposliti na mjesto koje mu sleduje samo zato sto ce poslodavci imati predrasude prema njemu zbog porijekla koje ne moze da prikrije zbog boje koze. :thumbdown: Bez obzira sto je pametan, odgovoran, posten...
Mislim da cete se svi sloziti da je Romima od svih manjina najteze upravo zbog lose reputacije i boje koze...
 
Slazem se ja sa tim, kao i sa mar comm-ovom tvrdnjom da u Srbiji posao traze ljudi raznih nacionalnosti, kojima je takodje tesko, ali vi ste otisli u offtopic jer je tema o Romima i njihovom polozaju u drustvu.

Meni je licno bas bzvz sto se neki momak koji npr. zavrsi fax kao i ja nece moci zaposliti na mjesto koje mu sleduje samo zato sto ce poslodavci imati predrasude prema njemu zbog porijekla koje ne moze da prikrije zbog boje koze. :thumbdown: Bez obzira sto je pametan, odgovoran, posten...
Mislim da cete se svi sloziti da je Romima od svih manjina najteze upravo zbog lose reputacije i boje koze...


Koliko cigana ima zavrshen fax ???
 
Šaban Bajramović dobija spomenik u Zagrebu!


Najpoznatiji romski književnik i slikar u Hrvatskoj Kasum Kan, jedno od čuvenih belih odela Šabana Bajramovića, njegov zaštitni znak na svim značajnim koncertima i gostovanjima, odneo je u Zagreb.

Kan, kome je Bajramovićeva porodica poklonila odelo kaže za „Novosti” da Romi Hrvatske planiraju da naprave bistu Šabanu Bajramoviću i postave je u Romskom centru za kulturu u Zagrebu, a priložiće i 1.000 evra za spomenik koji će se graditi u Nišu.

„Milici i njenim ćerkama koje su nas uvek do sada primale kao najbliže rođake i prijatelje, ponudio sam da u slučaju da Milica zaista napusti Niš i reši da proda kuću, mi tu kuću kupimo i ustupimo je kulturno-umetničkom društvu da o njoj brine”, nudi se Kasum Kana, komesar za kulturu Internacionalne Unije Roma i romski predstavnik u zvaničnom političkom životu Hrvatske, koji je u Niš stigao povodom godišnjice smrti kralja romske muzike.

Prema njegovim rečima Šabanova ćerka Žaklina mu je kazala da ne bi prodali takvu uspomenu na oca.

On kaže da su za odlazak predstavnika hravatske romske zajednice na sahranu Šabana Bajramovića tamošnje vlasti platile sve potrebne troškove. Pa, mu je čudo, kako kaže, nebriga i nepoštovanje koje Šabanov rodni grad pokazuje prema umetniku koji ga je pesmom proslavio.

„Šaban Bajramović je bio jedan od prvih umetnika koji je nastupio u Hrvatskoj odmah posle rata, 1996. godine”, kaže Kana. „Ovde je bio obožavan. Mi ne možemo da predložimo da se po Šabanu nazove jedna ulica u Zagrebu, jer on nije bio naš sugrađanin, ali ćemo učiniti sve da se njegovo ime ne zaboravi. Njegov rođendan proslavili smo ´džipsi´ zabavom, tako će biti svake godine”. (Mondo, Večernje
 
Ima mnogo,samo sto ne mogu da dobiju posao i svoja prava.

Пошаљи ми одмах
1. дипломираног грађевинског инжињера - хидро смер ...
2. Дипломираног правника са положеним стручним испитом за рад у државним органима
и још два са положеним правосудним испитом ...

ПОСАО ОДМАХ !!!
 
Koliko cigana ima zavrshen fax ???
Ne znam, nemam te podatke, ali ima ih sto se trude da zive normalno kao i ja i ti, ali su im sva vrata zatvorena zbog toga sto su Cigani :thumbdown:


Е, баш ту се вараш ...
Правом послодавцу је сасвим све једно ... Уколико је радник добар ...
Svaka cast tebi, ali ja mislim da drugi ne misle kao ti :thumbdown:
 
I ona njihova deca...od malena im pune glavu da njih svi mrze...nabijaju im komplekse niže vrednosti sami njihovi roditelji...pa kad krenu u školu, separatišu se, grupišu, peglaju ostalu decu...svo vreme troše na dokazivanje sebe a ne na učenje...
Da, mislim da je ovo tacno :(
Vrlo je lose sto sebi utupe u glavu da ih niko nece voljeti sto su Cigani i jednostavno se distanciraju od okoline...:thumbdown:
Pa, ima nas koji smo u sebi sacuvali ljudskosti...
 

Back
Top