Romanticna osoba...

Ceznem za njom........ Uvece,ujutru, u podne u predvece......... Zasto si morala otici?
Ceznem za nekim jednostavnijim, srecnijim vremenima, vremenima kada su cast, postenje, dobar glas , integritet jos uvek znacili nesto.............. Kada se ljubav merila toplim recima, pesmama, pismima, dugim setnjama............ A ne kao danas nekim materijalim pozesijama.........
Ceznem za osmehom, tisinom zaljubljenih pogleda, gromoglasnom bukom uzbudjenog srca ljubavnika u ocekivanju svoje drage ispod lipe na obali reke.............
Ceznem za savrsenim trenutkom...........
Ceznem za tobom draga, dok kasno u nocima sedim i pisem pisma koja neces procitati, pesme koje neces cuti.............

Oprosti zbog direktnosti, ali tvoj post zvuci tako upecatljivo da ne mogu, a da se ne najezim. Nekako verujem, ili zelim da verujem, da zaista to i mislis, ko god da si, a ona koja ne uvidi sta sa tobom moze da ima, shvatice s vremenom da zlatni kavez ne moze sve zelje da ispuni... :heart::). Nadam se da ces takav i ostati, bar zbog onih koji mogu da te razumeju, ali se teze pronalaze :).

"Dzaba bilo konja vranih, po livadi razigranih, kada nema one koju volem..." - je l' tako nekako otpeva Djole, a sad snima i film o istome, ako se ne varam ?
 
Oprosti zbog direktnosti, ali tvoj post zvuci tako upecatljivo da ne mogu, a da se ne najezim. Nekako verujem, ili zelim da verujem, da zaista to i mislis, ko god da si, a ona koja ne uvidi sta sa tobom moze da ima, shvatice s vremenom da zlatni kavez ne moze sve zelje da ispuni... :heart::). Nadam se da ces takav i ostati, bar zbog onih koji mogu da te razumeju, ali se teze pronalaze :).

"Dzaba bilo konja vranih, po livadi razigranih, kada nema one koju volem..." - je l' tako nekako otpeva Djole, a sad snima i film o istome, ako se ne varam ?

Hvala ti na toplim recima podrske,koji su uvek dobro dosli:heart:.I da bih ti otklonio nevericu o iskrenosti mojih reci i misli,odgovoricu ti da jesam takav.Ali cini mi se da si i ti u pravu,da ovome svetu romanticari nisu neophodni.Poput dinosaurusa ilil neke ugrozene vrste,sve nas je manje i manje.A nemam nameru da se menjam,takav sam kakav sam,u konstantnoj borbi sa raznim vetrenjacama ovog sveta.;)
 
Poslednja izmena:


"Dzaba bilo konja vranih, po livadi razigranih, kada nema one koju volem..." - je l' tako nekako otpeva Djole, a sad snima i film o istome, ako se ne varam ?

Na jastuku
bdim na ponoćnoj straži kao stari posustali ratnik,
kom svaki put
od riznice neba jedva zapadne Mesečev zlatnik.
Pod oklopom
drhti košuta plaha, večno gonjena
tamnim obrisima straha, koja strepi
i od mirnih obronaka sna.


Nedostaje mi naša ljubav, mila,
bez nje se život kruni uzalud
nedostaješ mi ti kakva si bila
nedostajem mi ja onako lud.
Ja znam da vreme ne voli heroje
i da je svaki hram ukaljalo
al meni, eto, ništa sem nas dvoje
nije valjalo.


Kad potražim
put u središte sebe staze bivaju tešnje i tešnje
i skrijem se
u zaklon tvog uha kao minđuša od duple trešnje,
al uspevam
da još jednom odolim da prošapućem
da te noćas ruski volim,
šta su reči - kremen što se izliže kad tad.


Nedostaje mi naša ljubav, mila,
a bez nje ovaj kurjak menja ćud
nedostaješ mi ti kakva si bila
nedostajem mi ja onako lud.
Ja znam da vreme svemu menja boje
i da je silan sjaj pomračilo
al meni, eto, ništa sem nas dvoje
nije značilo.


Ponekad još
u moj filcani šešir spustiš osmeh ko čarobni cekin
i tad sam svoj
jer ma kako me zvali ja sam samo tvoj lični Harlekin.
Ponekad još
suza razmaže tintu i ko domina
padne zid u lavirintu tako prosto
ponekad još stignemo do nas.


Nedostaje mi naša ljubav, mila,
bez nje uz moje vene puže stud
nedostaješ mi ti kakva si bila
nedostajem mi ja onako lud.
Ja znam da vreme uvek uzme svoje
i ne znam što bi nas poštedelo
al meni, eto, ništa sem nas dvoje
nije vredelo.


Djordje Balasevic
 
Termin "dinosaurus" u danasnje doba i ja upotrebljavam. Ti si prvi kojeg "cujem" da to isto kaze :vatromet:.

Drago mi je da si takav. Pretpostavljam da se neces nikad moci do kraja promeniti jer si tako satkan, nece ti biti lako, kao ni drugima slicnim tebi, ali ce zadovoljstvo ciniti to sto si ostao...to sto jesi. Ti. Glavom i bradom (ako je imas :D). A verovatno ces uvek gajiti ono zrnce nade da postoji neko ko ce umeti da ti odgovori na pravi nacin :heart:.

Pesma koju si napisao je divna. Nisam bila Djoletov ljubitelj, ali mislim da cu postati jer je uvek imao divne stihove na kojima mu treba skinuti kapu.

Lepu si pesmu izabrao :).
 
Meni je jedna na recitovanje Balasevicevih pesama odgovarala grokotom i grimasama, otada se nadam da romanticna devojka redovno pere i brije noge, za mene je to najromanticnija devojka na svetu, tesko danas naci nesto vise ;)
 
Kada smo vec kod brijanja, secam se jedne devojke, sada zene, koja se sablaznjavala onim devojkama koje otklanjaju malje ispod pazuha :eek:. Pitala sam je zar ona voli da gaji sumu ispod rucice ili, sto bi neki rekli, vevericu pod pazuhom. Samo me je iznenadjeno pogledala i rekla: Mooooliiiiim ?????

Meni to bas ne deluje romanticno, ali valjda ima i onih koji vole rutave djevuske.... :sad2:.
 
Poslednja izmena:
Kada smo vec kod brijanja, secam se jedne devojke, sada zene, koja se sablaznjavala onim devojkama koje otklanjaju malje ispod pazuha :eek:. Pitala sam je zar ona voli da gaji sumu ispod rucice ili, sto bi neki rekli, vevericu pod pazuhom. Samo me je iznenadjeno pogledala i rekla: Mooooliiiiim ?????

Meni to bas ne deluje romanticno, ali valjda ima i onih koji vole rutave djevuske.... :sad2:.

Ima jedna stara narodna koje se pridrzavam poput svetog pisma:"Cuvaj se dlakave zene i cosava muskarca,oni su kadri svasta uciniti".:worth::rtfm::hahaha:
 
Meni je jedna na recitovanje Balasevicevih pesama odgovarala grokotom i grimasama, otada se nadam da romanticna devojka redovno pere i brije noge, za mene je to najromanticnija devojka na svetu, tesko danas naci nesto vise ;)


:sad2:Da...bilo bi smeshno da nije zalosno...ali istina je da je danas sve manje i manje romantichnih dusha. U potpunosti se slazem sa dinosaurusom. Sve ovo ce ishcheznuti kao i oni, ako se manjina nekako ne izbori sa vecinom antiromantika! Ja sam romantik u srcu i dushi, i teshko mi je kada osoba koja mi se svidja nije takva. Pokushavam da ugasim svoju vrlinu, samo da bih se solidarisala sa njim i da bih mu bila dobra, ali onda puknem i oteram ga dodjavola...ko je on da potcenjuje moj dar... a u piz...materinu...sve i opet ostajem romantik!!!!
 
Marko svaka ti chast...i ja te podrzavam...ostani uvek takav i sigurno cesh naci neku kojoj ce se to dopasti i koja ce nauchiti da ceni tu tvoju prelepu osobinu. Evo ti Tanja MB ona devojka samo shto nije zaplakala, kladim se, kao i ja na ovaj tvoj post...prelepo...:klap::klap::klap::sad2:
 
Pa nije bas da sam zaplakala, ali kanda mi je nesto u oko upalo... :D.

Interesantno mi je da neke nelogicnosti u stavu zena/devojaka prema svom izgledu, ponasanju, stavu... i te kako primecuju i muskarci. Nisam mislila da ne vide isto sto i ja, nego nekako, u javnosti, cini mi se da se obicno vode zenski i muski razgovori, a daleko je interesantnije kad se lepo iskombinujemo i cujemo jedni druge :super:.

Izreka o dlakavoj zeni i cosavom koju Marko napisa, budi na razmisljanje, pravo da vam kazem....:think:. Malo mi se vrti po pameti da se radi o brkatoj zeni, ali iako sam u pravu (a nisam sigurna), ne bih bas odbacila mogucnost istine u tvrdnji.

Mada stvarno ima raznih ljudi, cudi i ukusa... :eek:
 
Poslednja izmena:
Hvala vam devojke na lepim recima,i na podrsci koju mi ukazujete.:) I ja se nadam da cu je docekati,jer stvarno mislim da to zasluzujem.Ali i svi romanticari koji su ovde u potrazi za srodnom dusom, utehom ili prijateljem.Samo se nadam da necemo od romanticara postati tragicari.:ok:;)
 
Do malo pre sam prichala tebi,a li evo sad, i meni se plache....totalno sam nesrecna. Moja ljubav zivota je otishla da zivi daleko od mene. Moje srce i dalje otkucava njegovo ime i trazi ga...ali se plashim daljine. Da li ce tamo naci neku drugu? Da li ce me prevariti? Ostace tamo, u Rusiji 4. godine...i jako mi se plache.
U stanju sam da pobegnem odavde i odem tamo kod njega, ali teshko je to....kad bih bila makar malo sigurnija da mogu da uspem i odem tamo, otishla bih. Danas mi je poslao svoju sliku iz Rostova...nasmejan je, oslabeo je, za mesec dana koliko smo dovojeni...znam da mu nije sve najbolje tamo, a on se smeje...a meni se plache...A josh ovo luduo srce nece da prestane da ga voli. Sta da radim?
 
Ako imate dovoljno godina i mogucnosti za brak - uzmite se. Ako nije to ni na pomolu - ne znam vam karaktere, ali ne zvuci bas obecavajuce cekati nekog 4 g (postoji li sansa da ostane i duze ?).

Nisam sigurna koliko je dobro uvek slusati srce. To je lepsa varijanta, zaslepljujuca od svih cari kojima nas osipa, ali cesto bas nije i najsrecnija varijanta. Ima izuzetaka (ima ih i u mom secanju :) ), ali je pitanje razum - srce diskutabilno u stvarnosti...
 
Poslednja izmena:
Ako imate dovoljno godina i mogucnosti za brak - uzmite se. Ako nije to ni na pomolu - ne znam vam karaktere, ali ne zvuci bas obecavajuce cekati nekog 4 g (postoji li sansa da ostane i duze ?).

Nisam sigurna koliko je dobro uvek slusati srce. To je lepsa varijanta, zaslepljujuca od svih cari kojima nas osipa, ali cesto bas nije i najsrecnija varijanta. Ima izuzetaka (ima ih i u mom secanju :) ), ali je pitanje razum - srce diskutabilno u stvarnosti...

Barbie, ne bih ti savetovala da se uzimate samo zbog toga sto ste daleko. Tacna je izreka "daleko od ociju daleko od srca" ali to ne znaci da zbog nje treba da se obavezes, jer brak nije garancija da cete uspeti a moze jako da ti zakomplikuje zivot narocito ako si mlada, sto pretpostavljam da jesi.
Nemam sta pametno da ti kazem, jednostavno odluci sama... Cekaj ga, ali budi spremna da moze i njemu i tebi neko drugi da se svidi i nemoj biti previse razocarana ako se to desi(znam da je tesko, ali zato ti i kazem da budes spremna).
Srecno:ok:
 
Ochajna sam ovih dana...posebno danas i sinoc...mladi smo za brak...ali ja bih i to zrtvovala...ali mislim da on nikako sada za to nije spreman...moglo bi da mu ugrozi karijeru...on je fudbaler...otishao je u Rostov, potpisao ugovor na 4. godine. hteo je da ostane zbog mene, ali mu ja nisam dozvolila...ipak mu je karijera bitnija on mozda prolazne ljubavi...i sada je tamo...dopisujemo se...shalje mi slike i vidim da mu nije lako...osecam...ne znam ni ja kako, ali znam da mu nije najbolje...ali i da nece da se vrati ovamo...jer mora da se zrtvuje mali...teshimo se time da ce se navici,...a i ugovor je vec potpisan...

Ja sada na sve nacine pokushavam da odrzim tu vezu nashu i da odem kod njega...ali ne mogu pre od godinu dana...dobro...to nije mnogo u odnosu na 4. ali da li cu uspeti? Da li vredi da se trudim? Mozda me ubrzo zameni nekom drugom? jaooooo
 

Back
Top