RODJENDANSKE TORTE!!!

300-600 evra.
Ja ne prodjem ispod 500 nikad.
Bila jedna tema slična , svadjali se mi uzduz i popreko, probacu da ti nadjem da pročitaš !

za rodjendan? :confused: sad ne znam sto da kazem.... ili ste u rodu nekom iz holivuda ili patite od hronicnog nedostatka maste....

on-topic: bilo bi zgodno ispitati (a valjda znate to do sada) koje sve ukuse mali vole i onda traziti tortu i slatkise prema tome a ne prema izgledu... sam izgled se uvijek moze korigovati, dok je ukus ono sto ide u stomak....
 
da se bavim ovim cime se bavim u Beogradu, do sada ne bih znala sta cu od novca!
Juce mi je bila zena da zakaze rodjendan cerkici za 6. decembar (subota) i iznenadila se sto sam pitala koji termin i rekla kako je najbolje za sve kada se zakaze na vreme. Pogledala me je cudno (posle mi je objasnila da je mislila da sam ironicna), a nije krila iznenadjenje ni kada sam rekla cenu. Stvari su postale jasnije kada je ispricala kako su se upravo doselili iz Beograda i kako je ovo prvi rodjendan koji slave u nasoj maloj varosi...

Narocito ako zelite vikend i to neki ok termin,ne od pola 11 ujutru i slicno onda stvarno treba biti brz...I meni je smesno da pocetkom novembra bukiram kraj januara ali secam se prosle godine koje sam muke imala,i na kraju smo slavili dan ranije...
Ove godine Peca I deca...:):roll:
Iskreno,ja sam se zasitila rodjendana po igraonicama,nema tu neke tople vode,manje vise je slicno ali za uzrast od sest godina ne znam sta bih drugo..Ja samo ne volim one skakajuce igraonice po onim bazenima sa lopticama i penajalicama..Na svu srecu pa smo to prevazisli..:D
 
Mi smo ove godine slavili kuci. Stan nam je veliki, zatvorili smo one sobe gde deca nesmeju da udju, posklanjali sve lomljivo, pripremili igracke....tortu sam napravila ja (naravno - mada sam u poslednjem trenutku htela da narucim:hahaha:jer sam za tada imala puno narucenih, pa sam jedva stigla)
Pizze smo narucili preko jedne igraonice (jer je tako skoro duplo jeftinije - oni imaju dogovor, a mi se znamo s vlasnicima igraonica), kupili sok od jabuke, sarene tanjirice, case, cevcice i salvete.
Napravila sam pozivnice (u kojima je pisalo koliko traje rodjos i broj telefona za roditelje jer klinci imaju 4 godine)

Za roditelje (one koji bi ostali sa svojom decom)napravila sam princes krofne i buter keksice.....
Kada je doslo vreme za tortu, Matija je duvao svecice, a onda su sva deca dobila po deo figurice s torte, tortu nisu posebno gledali.....sto znaci da mozete da im kupite figurice u nekoj od radnjica koje prodaju te jestive figure, a tortu sami napravite...
Vreme je tako brzo proslo, da ja nisam mogla da verujem i bilo mi je zao sto nisam dogovorila duze. Bilo je fantasticno, deca su se lepo provela, a mi smo sutradan sredjivali stan, sto bi smo i inace radili, jer je bilo vreme....
Ipak ovo je za malo ambicioznije roditelje, jer se desavalo da se deca pobiju, pa mora da se intervenise, naravno da moraju da idu u WC, mazali su se slagom i polivali sokom, nista previse strasno, ali znam da neki jednostavno nemaju zivaca za sve to.
Inace bilo ih je 30-toro i evo jednog zabelezenog trenutka

Vlasnica igraonice nam je inace nudila da slavimo u igraonici govoreci nam da nije nikakav problem za novac (valjda je pomislila da nam je skupo), ali ja sam odbila, jer nije stvar u novcu, vec u dozivljaju, pa i nostalgiji (meni su rodjendani proslavljeni kuci bili prelepi - nadam se i mom detetu)
 
Ja sam juce tri nervna sloma dozivela dok smo narucivale tortu za predstojeci rodjendan..Teta nam je dala laptop i pokazala joj kako da menja slike....Ona je kliktala dok se meni nije u glavi zavrtelo,i za svaku je imala neki komentar..Te grozna,te ruzna,te kic(a sve se dere da nas oni valjda bolje cuju!)pa onda odjednom je htela tri,a vrhunac je bio kad je rekla:E mama ovu hocu za svadbu...
Ajde prvo da prebrinemo sesti rodjendan pa cemo te lako udati mislim se...
I ja boodala pa je pitam...al'da mi dete ne bude isfrustrirano mojim pogresnim izborom torte...
45 min smo birale,i jos toliko posle komentarisale dal je izabrala pravu...i sta ja mislim dal ce se deci dopasti...
Majko moja sto je teska...
 
Ja sam juce tri nervna sloma dozivela dok smo narucivale tortu za predstojeci rodjendan..Teta nam je dala laptop i pokazala joj kako da menja slike....Ona je kliktala dok se meni nije u glavi zavrtelo,i za svaku je imala neki komentar..Te grozna,te ruzna,te kic(a sve se dere da nas oni valjda bolje cuju!)pa onda odjednom je htela tri,a vrhunac je bio kad je rekla:E mama ovu hocu za svadbu...
Ajde prvo da prebrinemo sesti rodjendan pa cemo te lako udati mislim se...
I ja boodala pa je pitam...al'da mi dete ne bude isfrustrirano mojim pogresnim izborom torte...
45 min smo birale,i jos toliko posle komentarisale dal je izabrala pravu...i sta ja mislim dal ce se deci dopasti...
Majko moja sto je teska...
nedavno je kod mene došla žena koja ima ćerku u drugom razredu i raspitivala se za proslavu rođendana. Bila je zaprepaštena cenama, pa je pojasnila da su se nedavno doselile iz Beograda... z:lol:
Sve u svemu, žena zakaže rođendan, a da dete nije ni videlo igraonicu! Meni bilo čudno, pa sam objasnila da nema potrebe da se žuri, da nije tolika gužva... da dete, ipak vidi želi li tu da slavi rođendan.
Odgovor je bio: "Njima je bolje ostaviti što menji izbor! Ako im dozvolite da previše biraju - ne valja!"
Inače, rođendan je protekao sjajno, malecka bila baš, baš oduševljena...
 
smeh tu si donekle u pravu,dok su tako manji jeste bolje ne dati im veliki izbor,jer se zagube,tako je i sa igračkama,ali kasnije,jednostavno nam ne gine,moramo se i mi malo povinovati njihovim željama,odnosno kako su oni nešto zamislili,jer jednostavno oni već imaju formiranu sliku šta žele,i samo dolazi do nedoglednih svađa ako ne nađemo kompromis...
 
nedavno je kod mene došla žena koja ima ćerku u drugom razredu i raspitivala se za proslavu rođendana. Bila je zaprepaštena cenama, pa je pojasnila da su se nedavno doselile iz Beograda... z:lol:
Sve u svemu, žena zakaže rođendan, a da dete nije ni videlo igraonicu! Meni bilo čudno, pa sam objasnila da nema potrebe da se žuri, da nije tolika gužva... da dete, ipak vidi želi li tu da slavi rođendan.
Odgovor je bio: "Njima je bolje ostaviti što menji izbor! Ako im dozvolite da previše biraju - ne valja!"
Inače, rođendan je protekao sjajno, malecka bila baš, baš oduševljena...

Pa znas kako..za mesto proslave je nisam pitala to sam sama odredila spram potreba proslave ali torta je ipak drugo....Klincima je tu estetika na prvom mestu odnosno oblik,a unutra moze da bude sta god..cokolada ako je onda je super.I ja sam izabrala reformu.U Buongiorno-u je solidno prave..
Ja cu napraviti jos jednu svakako,a mislim da ce i baka jednu doneti.To za nas koji znamo sta je torta z;)
Bas me zanima koje su cene u Zrenjaninu..da uporedim cisto,pa napisi ako ti nije problem.Tnx.z:)
 
Ja sam juce tri nervna sloma dozivela dok smo narucivale tortu za predstojeci rodjendan..Teta nam je dala laptop i pokazala joj kako da menja slike....Ona je kliktala dok se meni nije u glavi zavrtelo,i za svaku je imala neki komentar..Te grozna,te ruzna,te kic(a sve se dere da nas oni valjda bolje cuju!)pa onda odjednom je htela tri,a vrhunac je bio kad je rekla:E mama ovu hocu za svadbu...
Ajde prvo da prebrinemo sesti rodjendan pa cemo te lako udati mislim se...
I ja boodala pa je pitam...al'da mi dete ne bude isfrustrirano mojim pogresnim izborom torte...
45 min smo birale,i jos toliko posle komentarisale dal je izabrala pravu...i sta ja mislim dal ce se deci dopasti...
Majko moja sto je teska...

Na koga li je ???? z:plez:
 
Moje dete ne možeš prevariti.
Ta zna sta hoce .
I gde hoce i sa kim hoce.
Ona vec sad zna gde bi slavila rodj i kakvu tortu zeli.
Smislila je to dan posle proslog rodj.

Ja sam tu da korigujem nerazumne zahteve i da uvedem ogranicenja.
Tu sam i da podrzim njen pravo na izbor kada nije nenormalan.

Za sad sa njom nema ama bas nikakvih problema.
Ona zna koje su joj granice , ujedno gde joj je mesto u kuci i drustvu i uglavnom se trudi da te granice poštuje.

Nije nerazumna i sa njom je lako dogovriti se.
Samim tim lako je pustiti je i da bira.

A ima samo 5 ipo godina.

Zato nisam za to da im treba smanjiti izbor , nego sam za to da im treba objasniti cinjenicno stanje , i odrediti granice . Samim tim je i njima i nama zivot laksi.
 
Ma još na prvom njenom rođendanu sam rešila da ga otaljam i stavim do znanja svima da mi NEĆEMO slaviti rođendane onako kako oni to rade s pečenjem i pićem i decom u drugom planu.
Ajd prvi je pa je ,,red" da dođu ovi i oni...
Ali već ovaj drugi je druga priča :)
NJEN rođendan bi trebalo da obeleži s društvom iz parkića, od ovih mojih planiram da pozovem samo one koji imaju decu (ubiće me nataša ali stvarno)
..: Dakle jedno desetak bebirona do 2 godinice će nam biti na gajbi + animator... Sviđa mi se ova fora za pozivnice od zlatne koke, mislim da ćemo da joj ćapimo ideju ;)
 
Po mom iskustvu, dečacima nije bitna estetika što se tiče torte. moj dečak je zadovoljan kad mu napleim neku šećernu tabluz:)
ove godine pravila sam sama dve torte koje su bile fan tas ti čnez:p , ukrasila ih šlagom i odozgo nalepila Naruta na jednu i Partizanovu navijačku šećernu tablu na drugu. kad sam iznela ovu prvu pred decu da se duvaju svećice svi su uzdahnuli zadivljeno "NARUTO!!!":klap:
 
Na devet od deset rodjendana ove sezone devojcice su ko po pravilu imale Winks i moja je odma rekla da to ne dolazi u obzir.Ja je volim sto je originalna i nikada se ne povodi za drugom decom u smislu izbora ma cega..I to podrzavam maximalno.
Izabrala je tortu u obliku krune,rekla da hoce da bude roze sa crvenim detaljima:roll:sto su u poslasticarnici aminovali kao dobar izbor.
Moje je bilo samo da kazem:Posaljite mi profakturu,molim.
z:)
 
smeh tu si donekle u pravu,dok su tako manji jeste bolje ne dati im veliki izbor,jer se zagube,tako je i sa igračkama,ali kasnije,jednostavno nam ne gine,moramo se i mi malo povinovati njihovim željama,odnosno kako su oni nešto zamislili,jer jednostavno oni već imaju formiranu sliku šta žele,i samo dolazi do nedoglednih svađa ako ne nađemo kompromis...

:) Nisam ja... nego ta majka ;)
Stvarno sam samo prepričala ono što se odigralo predamnom.
Inače, ja bih ih pustila da sami odlučuju... što ne znači da bih bila u pravu.
Možda im treba samo suziti izbor... ?
 
Pa znas kako..za mesto proslave je nisam pitala to sam sama odredila spram potreba proslave ali torta je ipak drugo....Klincima je tu estetika na prvom mestu odnosno oblik,a unutra moze da bude sta god..cokolada ako je onda je super.I ja sam izabrala reformu.U Buongiorno-u je solidno prave..
Ja cu napraviti jos jednu svakako,a mislim da ce i baka jednu doneti.To za nas koji znamo sta je torta z;)
Bas me zanima koje su cene u Zrenjaninu..da uporedim cisto,pa napisi ako ti nije problem.Tnx.z:)
Prema mom iskustvu... a veoma pratim šta se dešava i obraćam pažnju... deci jeste bitna estetika, ali oni to ne gledaju istim očima kao i odrasli.
Naravno da svako dete nije isto... ali originalnost im uglavnom nije važna, kao ni savršenstvo u izradi. Bitno je da je to ono što su oni zamislili i poželeli... ili da bar liči na to... ili da veruju kako je to baš to! Klinci, inače, jako, jako slabo jedu torte... tako da, što se njih tiče, može da bude i od stiropora! :hahaha:
Što se cena tiče, zavisi od "aranžmana". Kod mene je sve moguće: od toga da se samo iznajmi prostor pa sve doneseš (što je najgora i tvrdim, za roditelje najskuplja varijanta, ali različiti smo) pa do toga da kažeš šta hoćeš i samo dovedeš dete za ruku.
Prostor iznajmljijem za 4000 dinara i u tom slučaju (kad sve obezbeđuju gosti) vreme je strogo ograničeno na dva sata.
Ako je moje piće, cena prostora je 3000 dinara, sokići (isključivo tetrapak od 0,2l, kad se otvara, piše se ime deteta na kutijici - dakle nema mešanja, dolivanja i sl.) su za rođendane 50 dinara, ostale cene pića su redovne.
Na hranu koju mi pravimo, popust je 20% u odnosu na redovne cene, tako da pizza nešto veća od standardne, košta 304din (seče se na 6 ili 8 parčadi i obično se pojede parče do parče ipo po detetu), roštilj npr. naručujemo iz susedne mesare, košta koliko i kod njih, nešto malo dodam za uslugu (recimo 500 dinara) serviranja i služenja.
U nedelju su ljudi doneli torte, naručili smo roštilj, sedelo se oko 3 sata, deca su mala i bilo ih je svega 10-tak, odraslih bilo 24, račun je bio 12990 dinara.
Kad su samo deca, grupa iz vrtića npr. (tu ih dođe 20-25), sa mojim sokićima, pizzama i pecivom, čitav rođendan košta oko 100 evra... često ni toliko.
 
Poslednja izmena:
Prema mom iskustvu... a veoma pratim šta se dešava i obraćam pažnju... deci jeste bitna estetika, ali oni to ne gledaju istim očima kao i odrasli.
Naravno da svako dete nije isto... ali originalnost im uglavnom nije važna, kao ni savršenstvo u izradi. Bitno je da je to ono što su oni zamislili i poželeli... ili da bar liči na to... ili da veruju kako je to baš to! Klinci, inače, jako, jako slabo jedu torte... tako da, što se njih tiče, može da bude i od stiropora! :hahaha:
Što se cena tiče, zavisi od "aranžmana". Kod mene je sve moguće: od toga da se samo iznajmi prostor pa sve doneseš (što je najgora i tvrdim, za roditelje najskuplja varijanta, ali različiti smo) pa do toga da kažeš šta hoćeš i samo dovedeš dete za ruku.
Prostor iznajmljijem za 4000 dinara i u tom slučaju (kad sve obezbeđuju gosti) vreme je strogo ograničeno na dva sata.
Ako je moje piće, cena prostora je 3000 dinara, sokići (isključivo tetrapak od 0,2l, kad se otvara, piše se ime deteta na kutijici - dakle nema mešanja, dolivanja i sl.) su za rođendane 50 dinara, ostale cene pića su redovne.
Na hranu koju mi pravimo, popust je 20% u odnosu na redovne cene, tako da pizza nešto veća od standardne, košta 304din (seče se na 6 ili 8 parčadi i obično se pojede parče do parče ipo po detetu), roštilj npr. naručujemo iz susedne mesare, košta koliko i kod njih, nešto malo dodam za uslugu (recimo 500 dinara) serviranja i služenja.
U nedelju su ljudi doneli torte, naručili smo roštilj, sedelo se oko 3 sata, deca su mala i bilo ih je svega 10-tak, odraslih bilo 24, račun je bio 12990 dinara.
Kad su samo deca, grupa iz vrtića npr. (tu ih dođe 20-25), sa mojim sokićima, pizzama i pecivom, čitav rođendan košta oko 100 evra... često ni toliko.
Pa što ne reče ranije, za te pare mogao sam da pregrmim Sv. Jovana kod tebe, sa sve kumovima, decama i rodbinom i još da mi ostane toliko da se lepo ožderem, kad' se svi raspoilaze !!! :D
 
Prema mom iskustvu... a veoma pratim šta se dešava i obraćam pažnju... deci jeste bitna estetika, ali oni to ne gledaju istim očima kao i odrasli.
Naravno da svako dete nije isto... ali originalnost im uglavnom nije važna, kao ni savršenstvo u izradi. Bitno je da je to ono što su oni zamislili i poželeli... ili da bar liči na to... ili da veruju kako je to baš to! Klinci, inače, jako, jako slabo jedu torte... tako da, što se njih tiče, može da bude i od stiropora! :hahaha:
Što se cena tiče, zavisi od "aranžmana". Kod mene je sve moguće: od toga da se samo iznajmi prostor pa sve doneseš (što je najgora i tvrdim, za roditelje najskuplja varijanta, ali različiti smo) pa do toga da kažeš šta hoćeš i samo dovedeš dete za ruku.
Prostor iznajmljijem za 4000 dinara i u tom slučaju (kad sve obezbeđuju gosti) vreme je strogo ograničeno na dva sata.
Ako je moje piće, cena prostora je 3000 dinara, sokići (isključivo tetrapak od 0,2l, kad se otvara, piše se ime deteta na kutijici - dakle nema mešanja, dolivanja i sl.) su za rođendane 50 dinara, ostale cene pića su redovne.
Na hranu koju mi pravimo, popust je 20% u odnosu na redovne cene, tako da pizza nešto veća od standardne, košta 304din (seče se na 6 ili 8 parčadi i obično se pojede parče do parče ipo po detetu), roštilj npr. naručujemo iz susedne mesare, košta koliko i kod njih, nešto malo dodam za uslugu (recimo 500 dinara) serviranja i služenja.
U nedelju su ljudi doneli torte, naručili smo roštilj, sedelo se oko 3 sata, deca su mala i bilo ih je svega 10-tak, odraslih bilo 24, račun je bio 12990 dinara.
Kad su samo deca, grupa iz vrtića npr. (tu ih dođe 20-25), sa mojim sokićima, pizzama i pecivom, čitav rođendan košta oko 100 evra... često ni toliko.
Razlika je drasticna...
Ovde je sat 50e a sve drugo..je sve drugo.:roll:
 
Razlika je drasticna...
Ovde je sat 50e a sve drugo..je sve drugo.:roll:
pazi... zavisi i od Igraonice.
Malo sam bazala po sajtovima... neka mesta (meni se dopala Džungla) su takva da mi je jasno zašto sve to košta koliko košta. I da imam novca, ne bi imalo nikakvog smisla ulagati toliko - za jedno 50 godina se ne bi isplatilo!
Dakle... u odnosu na mnoge beogradske igraonice, i ponuda je dosta skromnija.
U komšiluku mame mog dragog u Novom Beogradu ima jedna igraonica tipa naše. Cene su duplo više. To je, otprilike, pravi odnos. Bar je tako bilo pre jedno godinu ipo dana. Kasnije nisam proveravala (a mi cene nismo podizali od 1. maja)
 
Poslednja izmena:
Kad pomenuste sad Dzunglu ...moram da kazem....obisla sam ovaj grad uzduz i popreko , sa cerkom od rodje do rodje, al Dzingla je neprevazidjena.

Ja ne vide da se igde deca sladje igraju nego tamo.
Mi dete vodimo nekad da se zeza , to je cini mi se jedino mesto gde ona udje i nema je svih 2 h.

Ali Dzungla dereeeeeeeeeeeeeeeee i ja ne mogu to da platim za rodjendan.
Samo iznajmljivanje je 300 evrica.
Pa onda redom....

Skidam kapu za ono sto su napravili, za klasu su bolji od drugih, al mi rodjendan slavimo malo skromnije.
 
Kad pomenuste sad Dzunglu ...moram da kazem....obisla sam ovaj grad uzduz i popreko , sa cerkom od rodje do rodje, al Dzingla je neprevazidjena.

Ja ne vide da se igde deca sladje igraju nego tamo.
Mi dete vodimo nekad da se zeza , to je cini mi se jedino mesto gde ona udje i nema je svih 2 h.

Ali Dzungla dereeeeeeeeeeeeeeeee i ja ne mogu to da platim za rodjendan.
Samo iznajmljivanje je 300 evrica.
Pa onda redom....

Skidam kapu za ono sto su napravili, za klasu su bolji od drugih, al mi rodjendan slavimo malo skromnije.
Pa sve ima svoju cenu!
Po tome koliko je tu uloženo, jasno je da mora da košta.
Od 2 miliona ljudi u Beogradu - uvek neko može da plati.
U manjim mestima je priča sasvim, sasvim drugačija.
 
Jasno.
Skoro sam bila na rodji u dzungli deteta od 12 godina, kostao je 1000 evra.
Meni je to nerazumno mnogo za deciji rodj.

Al svaka roba ima kupca i milo mi je da postoji nesto tako u Bg.
Meni su malo dosadile igraonice i ti stanovi sa animatorima, deca vec unapred znaju gde ih sta ceka.

Sve se nadam neko ce da se malo azurira pa ce da smisle nesto novo , jer kad vidim limbo dance smuci mi se zivot.

Meni je primarna higijena.
Videla sam svojim ocima na rodjendanu u Dvorcu kako se peru plasticne case , one rebraste mekane, jednokratne i spremaju za drugi rodj.

Nisam verovala koliko su ljudi spremni da rizikuju da bi ustedeli, to samo kod nas moze.
 

Back
Top