Rhonda Byrne-TAJNA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ziveti sa inegritetom je veoma vazno…mozda ste primetili da kada ste pod stresom, vase telo odmah pokazuje znakove. Sto vise ignorisete te signale to ce vase telo vise insistirati na njima. To moze potrajati godinama I na kraju ce vase telo uraditi nesto da vas natera da prestanete da ga ignorisete. I onda cete morati obratiti paznju na to jer vase fizicko telo ne moze nastaviti na taj nacin. Vi I dalje mozete nastaviti da ignorisete sve te male signale koji prerasaju u velike signale, ili mozete pokusati da cujete sta vam vase telo pokusava reci. Vi mozete odluciti da promenite svoje ponasanje I krenete u drugom pravcu istog trenutka kada neki deo vaseg tela pocne da vam skrece paznju na sebe svojim "signalima". Sta god da se desava unutar vas oslikava se I na vasu spoljasnost I obrnuto. To je nacin na koji vasa fizikalnost funkcionise. Iako izgleda tesko na prvi pogled, kada preduzmete akciju I pocnete ziveti svoj zivot na nacin koji jodgovara vasem srcu, osecacete se potpunijim. Oseticete koliko je ceo vas zivot postao zdraviji, i universum ce odgovoriti na vase zelje. Strah I stres nemaju puno mesta u srcu onoga koji se “osvestio”, I prihvatio izazove tog budjenja. Postupajte po vasem srcu I ocekujte zadovoljstva zivota… Celokupnom ovom realnoscu mi bukvalno vladamo svojim emocijama (kojim se formiraju nase misli I odnos prema okolini I odnos okoline prema nama), orudjem kojim smo je I sagradili. Dva najjaca orudja u tom poslu su kao I svuda jedno pozitivno I jedno negativno – Ljubav I Strah. I oba moraju postojati da bi bilo ravnoteze. Da nema straha ne bismo znali koliko je ljubav dobra a na nama je u kojoj meri je koje osecanje u nama zastupljeno. Ravnoteza I jos vise Harmonija su osnov naseg opstanka. Mislio sam da je ovo bitno dodati izlaganju u vezi “tajne”.
 
NASI ENERGETSKI CENTRI PROTOKA ENERGIJE


ZVANE CAKRE
picture.php
 
Poslednja izmena:
TAJNA nije nikakvo misticno ucenje vec sublimacija dosadasnjeg znanja skupljenog na jednom mestu,o strane raznih strucnjaka za razne oblasti koji su zeleli da svakome priblize moguca jako drevana znanja, uglavnom skupljena na TIBETU i slicnim destinacijama...Zato sa vam kroz KREATIVNU-VIZUELIZACIJU, gde je u tajni posveceno vece poglavlje pokusao da priblizim ovo znanja kako bi ako vam je lakse tajnu proucavali po delovima osanjajuci se na drevna TIBETANSKA znanja....
 
Trgovci koji su napravili knjigu i film 'Tajna' (The Secret), u skladu sa svojom drevnom praksom,
nisu izneli celu tajnu,ostavili su nedorečenu tajnu o pravom načinu delovanja 'Tajne'. Izneli su samo svetovan deo 'Tajne' dok ezoteričan nisu ni spomenuli, a bez njega Tajna ne deluje.
 
Trgovci koji su napravili knjigu i film 'Tajna' (The Secret), u skladu sa svojom drevnom praksom,
nisu izneli celu tajnu,ostavili su nedorečenu tajnu o pravom načinu delovanja 'Tajne'. Izneli su samo svetovan deo 'Tajne' dok ezoteričan nisu ni spomenuli, a bez njega Tajna ne deluje.

To je tacno....Ali upoznavanje sirokih masa sa postulatima tajne i ovo je dovoljno...Takodje mogu i sam reci da je malo i komcijalna,ali priblizavati jedno ovako ucenje masama zahtevalo je ovakav pristup....
 
Malo mi je glup taj naziv "TAJNA". I imas li neko objasnjenje zasto su svi ostali to krili iz "sebicnosti" a bas je ONA resila da otkrije? U stvari me zanima kako je ona do toga dosla, posto ne mogu da nadjem knjigu, trenutno je nema u knjizarama.

Nije glup naziv, i takozvana "tajna" je poznata jos od 1800 godine (ja licno imam veoma kvalitetnu kolekciju takvih knjiga koje govore moc misljenja). Problem je u tome sto ljudi UOSPTE NE CITAJU nista, pa odjednom kada nesto bane oni se pitaju otkud to.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ranije gledao Tajnu (i sad je cesto odgledam) i lako je shvatiti zasto se VECINA razocara i odustane od svoje vizije. Zato sto vizualizuju i drze slike u glavi 2 dana maksimalno. I od ta dva dana drze sliku maksimalno 10 minuta.
Ako neko zeli rezultate ja bih mu savetovao da istraje u njima. Ja licno sam citao neke knjige od fenomenalnih autora koji su vizualizovali i drzali slike u glavi CAK 5 GODINA, svaki dan, kad god su imali prilike.

Nije fora da jednom zamislis sliku i posle toga misli ti odlutaju na neku drugu stranu. Moras non stop biti fokusiran na sliku (svojom voljom - svesnim delom uma) toliko fokusiran da emocionalni deo tebe (podsvesni deo uma) se poveze sa tvojom harmonijom, tek onda mozes dobiti kroz intuitivne filtere (intuiciju) neke "ideje" ili "dogadjaje". Uglavnom potrebno je oko 21 dan da se to dogodi. Potrebno je sa tvoje strane gotovo ceo dan da drzis sliku u glavi (osim kad nesto radis) i da imas VERU da ce da se dogodi + SVRHU da ostvaris. Jer ako samo drzis slike u glavi, ti samo sanjas. O verovanju nema potrebe da pricam jer je to nesto MNOGO vaznije od intelekta. Razmislite samo, vera je osnova Hriscanstva. Dobar primer vere je Gandi, koji nije imao vojsku, niti novac (pa cak ni odelo), medjutim prostudirajte kakve promene (i jos vaznije KAKO) je ucinio svetu.

Nije ni cudo sto imamo ono sto imamo, jer smo lenji. Zauzvrat imamo ljude koji odgledaju Tajnu, pokusaju p#d#rski da je priuste 2,3 dana i kada vide da nema rezultata, oni odustanu. I pripovedaju svoju glupost kao "Ovo ne deluje" ili "Ja sam drugaciji".

Ako imas svesni, podsvesni deo uma i telo "tajna" deluje na tebe kao i na svakog.
 
Trgovci koji su napravili knjigu i film 'Tajna' (The Secret), u skladu sa svojom drevnom praksom,
nisu izneli celu tajnu,ostavili su nedorečenu tajnu o pravom načinu delovanja 'Tajne'. Izneli su samo svetovan deo 'Tajne' dok ezoteričan nisu ni spomenuli, a bez njega Tajna ne deluje.

Trgovci nisu napravili Tajnu. Cak sta vise, verujem da niko od njih nije trgovac (neki od njih su BILI u proslosti). Ako mislis Trgovac kao smisao koji se pripoveda da "svako od nas trguje, bez obzira da li je on svestan toga" onda je ok, medjutim...evo ukratko spisak imena, najmocnijih pripovedaca.

Bob Proctor - Ja mislim da je Bob car, radio je kao vatrogasac, fizikalisao u svojoj mladosti, od svoje 26 je odlucio da promeni svoj zivot. Posle toga je cistio stanove, i tako zaradio svoj prvi milion (tako sto je cinio VELIKI broj usluga i zauzvrat dobijao novac). Radio je sa Erlom Nightgale-om u ranijim godinama, on je jedan od najstarijih u ovom polju. (on je uveo Joe Vitalea, Dzon Azarafa, James Artur raya u polju "seminara" + mnoge druge)
On ima jednu najkvalitetniju kolekciju knjiga i seminara (barem po mom misljenju).
Dzek Kenfild - Svojom dirljivom knjigom Chicken Soup For The Soul serije , pripoveda razne price, koje vas ubadaju u srce. Mislim, mene jesu definitivno (ako neko bude citao savetujem da procitaju pricu o Bapsiju)
Dzems Artur Rej, bio je trgovac, sada drzi seminare sirom Amerike. Ima fenomenalnu audio kolekciju, poslednja knjiga mu je Harmonicno Bogatstvo ako se ne varam.
Majk Bekvit - Trgovao je marihuanu :) i aktuelno takodje drzi seminare.
Dzon Demartini - je napustio kucu sa svojih 14 godina da bude surfer, posle toga upoznao je coveka od 90 godina koji mu je dao principe "tajne" koje je poceo da primenjuje. Za njega su rekli da nece nikad biti u sposobnosti da "cita i komunicira". Njegove knjige su me inspirisale jer prica o VREDNOSDTIMA. Dobra mu je knjiga "vratite balans u zivotu i svrhu za posao"
Ester i Dzeri hiks, za njih malo znam, citao sam njihove knjige kao sto su "zakon privlacenja" i "trazi i dobices" i o Bob Dojlu sam citao jednu knjigu, mada nije mi se nesto svidela, o Dzon Greju sam citao Muskarci su sa marsa a zene sa venere, dobre je knjiga.

Recimo dobri autori (koji nisu pripovedali u Tajni) po meni su: Brajan Trejsi, Dzon Kaneri, Earl Nightgale, Deepak Chopra, Toni Buzan (za memoriju jb keve), Antoni Robinson, Les Brown, Og Mandino, Dzozef Marfi, Zig Ziglar i jos mnogi.

Cinjenica je da su veoma malo njih aktuelno "trgovci". Mislim, neki su BILI (bob je bio, dzems artur, les brown, earl nightgale - W Clement Stone recimo)

Taj drugi deo tajne, aktuelno nije "drugi deo" jer mislim da sam napomenuo da postoje VISE FAKTORA koji uticu da se stvari dogode. Nije samo misljenje o njima, vec vera, svrha, akcija ;)
 
Poslednja izmena:
Slazem se da misli na neki nacin kroje nas zivot. Uostalom, da ne mislim tako, ne bih ni citala sve ovo.
Ali zar ne mislis da je malo glupo na silu pokusavati da se osecas dobro ako ti je lose? Da lazes samog sebe?

I mnoga pitanja koja me muce su npr. u vezi dece...
Zar je moguce da mala deca, pa cak i bebe imaju toliko negativne misli da im
se dogadjaju tako uzasne stvari?


Ja sam licno zahvalna na mnogim stvarima koje imam, pa cak sam se i mnogo
pre knjige uverila da, kada nesto dugo i mnogo zelimo, to nem se uglavnom i
ostvari.
 
Pozdrav Lilyth :) Drago mi je sto si postavila tako dobra pitanja i evo odgovoricu ih.

Mi ljudi mislimo u SLIKAMA. Naprimer, ako ti kazem da pomislis na tvoj automobil, slika tvog automobila se pojavi na tvom umu. Ako ti kazem da pomislis na tvoj frizider, slika tvog frizidera se pojavi na tvom umu. Takodje, ako covek drzi lose slike u glavi, ja ti garantujem da ce se osecati lose. Misli prouzrokuju osecanja. Ne mozes se osecati lose a pritom imati lepe misli (i lepe slike u glavi), niti obrnuto.

Ako zelis da se osecas "lepo" ti jednostavno treba da mislis lepe slike. Ne treba sebe da "lazes" niti "ubedjujes" da si vesela, kad zaista jesi. Uzrok tvog "loseg" osecanja su iskustva koja si mozda imala u proslosti ili neke stvari koje su se dogodile. Postoji nekada razlog u zivotu kada si se sa pravom osecas lose, medjutim zasto drzati takve slike u glavi stalno?

Receno je da "Nista nije lepo niti ruzno, jednostavno misli ih tako cine".

Deca (preciznije bebe) su jedna predivna kreacija. Da li znas, ako bi uzela bebu koja je rodjena u sred Kine i dovela u Srbiji i stavila ga u bosansku porodicu, da ce ta beba nauciti srpski jezik sa bosanskim naglaskom? Da li znas, da beba moze da nauci vise od 3 jezika? Bebu mozes nauciti da pliva pre nego sto prohoda.

Beba nema svesni deo mozga (tj nije jos formiran) ali zato ima podsvest. Ne moze da razmislja, ne moze da odlucuje, jednostavno ima svoja 5 cula i posmatra. Stoga, sama beba ne moze da bude negativna jer joj svesni deo jos nije formiran. Mi takodje kada smo bili deca, rodjeni smo isti.
Deca nisu kriva sto im se uzasne stvari dogadjaju, samim tim krivi su ljudi koji to urade.
Ako cemo tako posmatrati, tokom citave istorije dogadjale su se veoma brutalne, perverzne stvari koje i dan danas postoje i za njih ne moze niko da GARANTUJE zasto se desavaju. I da provedes vreme da ih studiras, nece ti doprineti nista. Ne verujes mi?

Ko je naucio o zdravlju a da je istrazivao bolest? Ko je naucio da pliva tako sto je otisao kod nekog koji se davio vise puta? Ko je naucio kako da postane finansijski nezavistan tako sto je otisao kod prosjaka? Razumes?

Ali za ovo mogu da garantujem:

U Tajni se pripoveda, da svesnim delom mozga mislis MISLI koje ti vremenom povezes sa OSECANJEM i prouzrokuju ti AKCIJE. I kada vise vremena radis ovo, postaje ti navika, sto znaci da mozes misliti gde ides, pritom pricati sa perom o totalno trecim stvarima, dok sedis u kolima, podesavas retrovizor, ubacujes u rikverc i ides nazad i manevrises volanom. Kako je ovo moguce? Navikom. I ovo je dokazano i podrzano naukom.

Razmisli sad ovako

1. Misli
2. Osecanja
3. Akcije

Ova tri broja formiraju nas KARAKTER. Da odem preciznije u ovo. Za misli koje svakodnevno biramo potreban je svesni deo mozga, za osecenja koje osetimo potreban je podsvesni deo mozga (podsvest je uglavnom onaj klik "tajne") A za akcije koje preduzimamo potrebno je nase telo.

I ako zelis bolje rezultate, fora ti je da poboljsas karakter. Ljudi koji vizualizuju ili mastaju menjaju samo prva dva. Mislim i ovo je glavni razlog zasto ljudi krenu na dijete i posle 2 dana odustanu. Ovo je glavni razlog zasto ljudi kazu "Od sutra prestajem da pusim" i posle 10 minuta zapale. Ovo je glavni razlog zasto ljudi kazu "od sutra radim vezbe" medjutim proci ce 10 godina, oni nece ni prstom mrdnuti.

To ti je jednostavno suva istina da "Covek ne dobija ono sto zeli, vec ono sto jeste"

A sta jesi? Staro Grcka izreka kaze "Kako covek razmislja u srcu takav je", naravno neko bi pomislio da covek srcem razmislja, medjutim drevni grci su u ono doba podsvest zvali srce.
 
Poslednja izmena:
Izneli su samo svetovan deo 'Tajne' dok ezoteričan nisu ni spomenuli, a bez njega Tajna ne deluje.

Tajna pravog delovanja 'Tajne' je u misaonim frekvencijama, odnosno u odgovarajućem stanju svesti.

Kao što je već rečeno, od starine jedini način dolaženja i delovanja na najdubljim nivoima bića bila je i ostala praksa asketskog pročišćenja i meditacije. Nije dovoljno samo misliti i zaključivati tome, jer sve su misaone aktivnosti samo u površnom umu. Potreban je indirektan metod dolaženja iza misli, do samog Apsolutnog bića u nama koje uvek deluje u svemu i ima sav potencijal delovanja. Zato je nužan rad na sebi putem discipline meditacije kojom se stiče objektivno znanje.

Kada to steknete, tek onda pogledajte dokumentani film 'Tajna' i moći ćete da ostvarite svoje ispravne namere bolje od ovih trgovaca koji sa puno tačnih detalja govore o tome u filmu. Bez tog objektivnog znanja i nadilaženja iluzija o sebi, da je po njima, svaki ego-manijak koji odgleda ovaj film ili pročita knjigu mogao bi da ostvaruje svoje glupe želje i nastao bi haos u svetu.

To se ne dešava.

Tajna nije za neprosvetljene.
 
Izneli su samo svetovan deo 'Tajne' dok ezoteričan nisu ni spomenuli, a bez njega Tajna ne deluje.

Tajna pravog delovanja 'Tajne' je u misaonim frekvencijama, odnosno u odgovarajućem stanju svesti.

Kao što je već rečeno, od starine jedini način dolaženja i delovanja na najdubljim nivoima bića bila je i ostala praksa asketskog pročišćenja i meditacije. Nije dovoljno samo misliti i zaključivati tome, jer sve su misaone aktivnosti samo u površnom umu. Potreban je indirektan metod dolaženja iza misli, do samog Apsolutnog bića u nama koje uvek deluje u svemu i ima sav potencijal delovanja. Zato je nužan rad na sebi putem discipline meditacije kojom se stiče objektivno znanje.

Kada to steknete, tek onda pogledajte dokumentani film 'Tajna' i moći ćete da ostvarite svoje ispravne namere bolje od ovih trgovaca koji sa puno tačnih detalja govore o tome u filmu. Bez tog objektivnog znanja i nadilaženja iluzija o sebi, da je po njima, svaki ego-manijak koji odgleda ovaj film ili pročita knjigu mogao bi da ostvaruje svoje glupe želje i nastao bi haos u svetu.

To se ne dešava.

Tajna nije za neprosvetljene.

Tacno ...Tajna nije za neprosvetljene...Da bi se stvarno mogla primenivati,mora se doci u odgovarajuce stanje svesti,meditacija jedan od nacina menjanja stanja svesti,mada u knjizi postoji veliki deo posvecen KREATIVNOJ-VIZUELIZACIJI, KOJI SAM I OBRADIO NA FORUMU...U tome i jeste 'caka' tajne dovesti sebe u posebno stanje svesti. Oni u knjizi i govore o u stvari MEDITATIVNOJ-VIZUALIZACIJI odnosno dovodjenje sebe u posebno stanje svesti da bi misao 'delovala'....Imao sam kometare kako ne deluje valjda su misli da sede na kaucu i mastajuci,OSTVARE ZELJENO. ali bez asketizma i meditativni stanja drugo je sve mastanje...Pa knjiga je vrlo jasno napisana kad govori o vizuelizaciji, stim sto ljudi to razumeju bez truda, i dovodjenja sebe u posebno STANJE SVESTI...
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da ste se prikljucili temi. Aktuelno ne pricam bas mnogo ljudima o ovome uzivo, ali kad god vidim individualca da prica o ovoj temi, nekako me entuzijazam obuhvati i jedva cekam da se ubacim.

Ne bih se bas slozio sa obojicom :)
Naravno slazem se sa meditacijom i relaksacijom. Inace, bez obzira koliko bili istrajni u mislima i meditaciji, cinjenica je da "Niko nece raditi sklekove umesto vas". Akcija je potrebna.

Misljenjem, vizualizovanjem, meditiranjem ti privlacis stvari, a akcijom ih dobijas.

Sto se tice ego-manijaka, po mom misljenju takve stvari ne postoje. Nema niceg loseg sto covek zeli da zna vise, sto hoce da radi vise i sto hoce da ima vise. To je normalna stvar, greh je biti zadovoljan sa manjim. To je nasa prirodna potreba da postanemo sve sto mozemo ikada biti.

Poenta "tajne" je da ti JEDAN misao postane opsesija, i da imaginacijom svaki dan mislis na taj "jedan" misao (cilj). Da konstantno drzis sliku u glavi.
Ako je ovo neko radio, shvatice da prvog dana bude li drzao sliku u glavi nista posebno se nece dogoditi. Neki ce imati problema da budu fokusirani da razmisljaju non stop o jednoj slici jer imaju manju mentalnu volju. Drugog dana budete li drzali sliku, osetice te neko malo osecanje radosti kada pomislite na tu sliku. Treceg, cetvrtog, petog, desetog dana, svakim danom slika ce Vam postajati sve OSTRIJA I JASNIJA, pritom dobicete neverovatni osecaj entuzijazma, svrhe, strasti, energije kad pomislite na tu sliku. Budete to duze radili, postace Vam opsesija. I to je upravo ono sto zelim da naglasim ovde. Kada Vam nesto postane opsesija, ono stvara mentalni pritisak (ili tenziju) u umu. I um ima dve mogucnosti da se oslobodi te tenzije.

1. Da nadje nacin kako da ostvari cilj
2. Da odustane od cilja

I sta se desava? Dakle, ovo nije nikakav hindu pokret niti dr Filova "feel good" formula, vec jednostavno covek je izgradjen zakonom koji funkcionise za sve. I svi smo mi isti.
Morate konstantno da imate vere da ce se to "dogoditi" i da je moguce. I prilika dodje iz najneocekivanih izvora i kada dodje, morate da DELUJETE.

Ako zelite bolje telo npr, treba da toliko budete emotivno umesani sa slikom atletskog tela, da sebe vec vidite kao pobednika i onda DELUJETE i radite isto sto bi pobednik radio.

Keri Grent je rekao "Toliko sam dugo delovao kao Keri Grent, da sam aktuelno posao Keri Grent".
 
Sto se tice svesti, svest se dobija ucenjem, razumevanjem i aplikacijom. U nasem zivotu, ako zelis da si bolji igrac, bolji sprinter, bolji majstor, bolji glumac, bolji drvoseca (sta god)... moras biti u skladu sa tim 3 stvarima. Moras konstantno uciti o poslu, konstantno uciti o ishrani, treningu, pritom razumeti i PRIUSTITI. Jer memorisanje ovih nekoliko recenica koje sam rekao nece nikom nikada pomoci. Jedino razumevanje i aplikacija tih stvari imaju moc da "oslobode" coveka. I aplikacija je upravo onaj kritican deo mudrosti.

Vidite, postoji neki ljudi koji aktuelno veruju da je "znanje moc". Znanje nije moc, znanje je potencijalna moc. Znanje postaje moc kada se sabere sa razumevanjem i aplikacijom i onda dobijamo mudrost.

Sigurno ste culi izreku "Istina ce Vas osloboditi", suprotnost toga je da ce Vas glupost (laz ili neznanje) zarobiti.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da ste se prikljucili temi. Aktuelno ne pricam bas mnogo ljudima o ovome uzivo, ali kad god vidim individualca da prica o ovoj temi, nekako me entuzijazam obuhvati i jedva cekam da se ubacim.

Ne bih se bas slozio sa obojicom :)
Naravno slazem se sa meditacijom i relaksacijom. Inace, bez obzira koliko bili istrajni u mislima i meditaciji, cinjenica je da "Niko nece raditi sklekove umesto vas". Akcija je potrebna.

Misljenjem, vizualizovanjem, meditiranjem ti privlacis stvari, a akcijom ih dobijas.

Sto se tice ego-manijaka, po mom misljenju takve stvari ne postoje. Nema niceg loseg sto covek zeli da zna vise, sto hoce da radi vise i sto hoce da ima vise. To je normalna stvar, greh je biti zadovoljan sa manjim. To je nasa prirodna potreba da postanemo sve sto mozemo ikada biti.

Poenta "tajne" je da ti JEDAN misao postane opsesija, i da imaginacijom svaki dan mislis na taj "jedan" misao (cilj). Da konstantno drzis sliku u glavi.
Ako je ovo neko radio, shvatice da prvog dana bude li drzao sliku u glavi nista posebno se nece dogoditi. Neki ce imati problema da budu fokusirani da razmisljaju non stop o jednoj slici jer imaju manju mentalnu volju. Drugog dana budete li drzali sliku, osetice te neko malo osecanje radosti kada pomislite na tu sliku. Treceg, cetvrtog, petog, desetog dana, svakim danom slika ce Vam postajati sve OSTRIJA I JASNIJA, pritom dobicete neverovatni osecaj entuzijazma, svrhe, strasti, energije kad pomislite na tu sliku. Budete to duze radili, postace Vam opsesija. I to je upravo ono sto zelim da naglasim ovde. Kada Vam nesto postane opsesija, ono stvara mentalni pritisak (ili tenziju) u umu. I um ima dve mogucnosti da se oslobodi te tenzije.

1. Da nadje nacin kako da ostvari cilj
2. Da odustane od cilja

I sta se desava? Dakle, ovo nije nikakav hindu pokret niti dr Filova "feel good" formula, vec jednostavno covek je izgradjen zakonom koji funkcionise za sve. I svi smo mi isti.
Morate konstantno da imate vere da ce se to "dogoditi" i da je moguce. I prilika dodje iz najneocekivanih izvora i kada dodje, morate da DELUJETE.

Ako zelite bolje telo npr, treba da toliko budete emotivno umesani sa slikom atletskog tela, da sebe vec vidite kao pobednika i onda DELUJETE i radite isto sto bi pobednik radio.

Keri Grent je rekao "Toliko sam dugo delovao kao Keri Grent, da sam aktuelno posao Keri Grent".

Mozda se ne razumemo u okviru diskuje o 'poenti' TAJNE ali manje vise smo tu...Naime jeste potrebno aktivno koristiti um,mozda meditaciju nije neophodno primenjivati ali kao sto si citao VIZUALIZACIJA zauzima vece poglavlje,a ona prestavlja jedan vid meditacije..Nego u pravu si o temi privlacenja misli...Medjutim i tu je potreban rad.U stvari radi se o aktiviranju ZAKONA PRIVLACNOSTI,o cemu je bilo reci...Da bi jedna misao slala frefenciju u etar i vracala se kao materijalizacija u nasim zivotima,potrebno je imati 'istreniran' mozak za takve stvari,pa zato pomenusmo i meditaciju koja je pozeljna ali ne i neophodna...U ovom jednom delu se slazem sa tobom da smo 'ono' STO SU NAM MISLI NAROCITO ONO STO INTEZIVNO MISLIMO TO SMO 'MI'...
 
Poslednja izmena:
Video sam ti komentar na profilu pa reko da nastavim diskusiju.

Osim kreativne vizualizacije i Tajne, kakve knjige jos praktikujes?

Pozdrav...Pa pre svega neophodno je prouciti TIBETANSKU KNJIGU MRTVIH...To pomaze kod razumevanja ASTRALA, kao i ASTRALNE PROEKCIJE o kojoj smo dosta diskutovali ovde na forumu.....Sve to onda dovodi do slaganja 'kockica' ...Cinjenica da ova drevna znanja postoje, i da ih i nauka i te kako proucava,doduse u tisini....Ali ono glavno na cemu zasnivam svoja pisanja jesu KVANTNA MEHANIKA, ZAKON PRIVLACNOSTI(ove termine imas i na guglu) odnosno naj novije teorije KVANTNE FIZIKE....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top