Republika Hrvatska - zbirna tema

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nego da ne zaboravimo... valja se podsetiti ;)

PhotoView-1.jpg
 
evo isecka sa teme na pdf istorija:
Momčilu Gavriću Grci postavili zlatnu ploču na Krfu, Miteran ga 1985. odlikovao, a u Srbiji nema spomenik ni u rodnoj Trbušnici. U rat otišao sa osam godina jer mu je Hrvatska domobranska 42. divizija masakrirala roditelje, sedmoro braće i sestara i baku.
 
lažeš, vidiš ja sam bio i u borovom selu kad je počelo sranje, i znam da se pucalo iz minobacača nakon 3-4 čaše rakije uz koju borbenu

LAzes, vise puta si ovde pricao da si bio maloletan i da si izbegao od zlih srbocetnika u daleku europu.

- - - - - - - - - -

Moj dogovor : :bljak: , nedaj Bože , gluho bilo .

Nedaj Boze, dovoljno je gadno sto pricas i pises mojim jezikom. Meni je jako bitno da me napolju neko ne pomesa sa vama ili bosancerosima.
 
• Ponovo porazbijani prozori na Hrvatskom domu
Nepoznati izvršioci su, sinoć oko ponoći, razbili tri prozorska stakla na prostorijama Hrvatskog doma u ulici Venac Radomira Putnika u Somboru. Nadležno tužilaštvo ovo krivično delo kvalifikovalo je kao uništenje i oštećenje tuđe stvari - saopštila je Policijska uprava u Somboru.
Pripadnici Policijske uprave u Somboru intenzivno rade na rasvetljavanju ovog krivičnog dela i preduzimanju mera i radnji na obezbeđenju lične i imovinske sigurnosti svih građana Zapadnobačkog okruga. Posebno napominjemo da je Policijska uprava u Somboru i do sada uspešno okončala više istraga za slična krivična dela, čije je vinovnike identifikovala i privela licu pravde - piše u saopštenju Policijske uprave u Somboru povodom incidenta koji se dogodio sinoć, petnaestak minuta pre ponoći. Tim povodom oglasila se i somborska podružnica Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini.
- Nakon prošlomesečnog razbijanja sedam prozora na zgradi Hrvatskog doma u Somboru, čiji je vlasnik i korisnik Hrvatsko kulturno umetničko društvo „Vladimir Nazor” u Somboru, u noći između 4. i 5. septembra 2013. godine, ponovo je kamenicama razbijeno četiri prozora na zgradi doma. U isto vreme u prostorijama su boravili članovi Društva, a objekat je bio osvetljen. Ovaj incident je po nama zasnovan na mržnji pojedinih organizovanih grupa građana prema hrvatskoj nacionalnoj zajednici i udruženjima koja nose predznak svog hrvatskog identiteta. Prema našim saznanjima, za prošle i najnovije incidente (od 26.07.2013.), policija nije pronašla počinioce, niti su ih nadležni organi pravosuđa sankcionisali, što daje vetar u leđa budućim sličnim ili gorim napadima. Apelujemo na organe koji brinu o javnom redu i miru, da se pronađu počinioci ovih učestalih izgreda i informišu javnost o preduzetim merama - stoji u saopštenju gradske organizacije Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini.
Gradonačelnik Sombora Nemanja Delić i predsednik Skupštine grada Siniša Lazić, osudili su vandalski ispad koji se dogodio 4. septembra, kada su nepoznata lica, kamenicama razbili četiri prozora na zgradi Hrvatskog doma u Somboru, u ulici Venac vojvode Radomira Putnika br. 26.
- Somboru, kao multietničkoj sredini, nisu primereni vandalski ispadi. Različitost je upravo naša najveća vrednost i moramo je negovati i čuvati. Različitost je zalog koji ostavljamo u nasleđe budućim generacijama i zato očekujemo da nadležni organi otkriju počinioce i sankcionišu svaki ispad koji narušava zajedništvo, a lokalna samouprava će sanirati nanetu štetu - navodi se u saopštenju gradonačelnika Delića i predsednika Skupštine grada Lazića.

http://www.soinfo.org/vesti/tag/kamenovanje/

Koliko vidim sem ovog sajta, nijedan drugi srpski medij nije preneo ovu vest.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top