Republika Hrvatska - zbirna tema

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ste se već uhvatili tog serijala trebalo bi znati da u tim emisijama o tim razdobljima govore povjesničari (istoričari :lol:) sa Cambridga, Oxforda, Yalea i još nekih.

Ma šta su oni naspram Milića od Mačve, Voje Šešelja, Jovana Deretića i ovdašnje krstaričine forumske elite. :lol:

Nemaju oni pojma, to su neškolovane budale. Trebaju doći na beogradski megatrend da im objasne neke stvari. :lol:

Ili još bolje na krstaričin forum. Da ih edukuju i obrazuju. :lol:

Koliko ste para dali da americki istoricari pricaju bajke? Volim kako ti je smesna rec istorija, pojam nastao od grckog historija - nauka o proslim vremenima. Dok je vasa Povjest... Izmisljena rec. ;)
 
http://sr.wikipedia.org/wiki/Солунски_фронт



Za tebe je dobra i srpska wikipedija..


Pričaj nam malo o tome kako su Francuzi bili uglavnom pozadinci na Solunskom frontu..

To je vrlo zanimljivo..
Srbi i Francuzi su zajedno probili solunski front... ali su prvi napad poveli srbi ;) Smesno je kako pokusavas da vredjas srpsku istoriju kada svoju nemas... od ono malo istorije sto imas bi se svako normalan postideo
 
Ovo vec postaje dosadno :roll: Toliko ste jadni da samo uzimate i izvrcete cinjenice kako bi isli vama u korist ... Stvarno se cudim da negde u hrvatskoj pravi covek pise ovakve gluposti.
Srbi su, posle prelaska albanije okupili i zalecili svoju preostalu vojsku na grckom ostrvu kojeg je Francuska na silu dala srbima. Zatim su otisli ponovo na front i zajedno sa vojskama alijanse probili isti. TO je opsta istorija da su srbi prvi krenuli kroz front, sto je sasvim razumljivo posto im je cela zemlja bila oteta :roll:
O takvim istorijskim dogadjajima mozete samo da sanjate... ili da prekrajate i u tome ste dobri ..


Točno, ali nemoj zaboraviti da tvoj dragi Alfred tvrdi da su Francuzi uglavnom bili pozadinci, to što ih puno poginulo stvara pogrešnu sliku jer su oni ginuli na drugim fontovima u puno većem broju.
 
Srbi i Francuzi su zajedno probili solunski front... ali su prvi napad poveli srbi ;) Smesno je kako pokusavas da vredjas srpsku istoriju kada svoju nemas... od ono malo istorije sto imas bi se svako normalan postideo

Ne vrijeđam nikoga, ismijavam samo glupost i zatucanost.

Tvoj drug tupan prve lige samo usput spominje Francuze i druge saveznike.

Samo sam mu ukazao na činjenice koje on nije u stanju razumjeti zbog blokade u mozgu.

Ne brani njegovu glupost jer ćeš ispasti veći tupan od njega.

Zato sam mu i postavio link gdje je mogao nešto naučiti o svojoj historiji.
 
Kad ste se već uhvatili tog serijala trebalo bi znati da u tim emisijama o tim razdobljima govore povjesničari (istoričari :lol:) sa Cambridga, Oxforda, Yalea i još nekih.

Ma šta su oni naspram Milića od Mačve, Voje Šešelja, Jovana Deretića i ovdašnje krstaričine forumske elite. :lol:

Nemaju oni pojma, to su neškolovane budale. Trebaju doći na beogradski megatrend da im objasne neke stvari. :lol:

Ili još bolje na krstaričin forum. Da ih edukuju i obrazuju. :lol:

Ne treba zaboraviti i blagi utjecaj kafanskih priča i legendi..
 
Ne vrijeđam nikoga, ismijavam samo glupost i zatucanost.

Tvoj drug tupan prve lige samo usput spominje Francuze i druge saveznike.

Samo sam mu ukazao na činjenice koje on nije u stanju razumjeti zbog blokade u mozgu.

Ne brani njegovu glupost jer ćeš ispasti veći tupan od njega.

Zato sam mu i postavio link gdje je mogao nešto naučiti o svojoj historiji.
Malo mi je tesko shvatiti ovo boldovano ozbiljno kada si danas izjavio da su hrvati spasili srbe za vreme ww2 :roll: Al ajde, nazvacemo to jeftinim pokusajem provokacije.
Svako ko je zavrsio 8. razred osnovne, zna u kakvom je stanju bila srpska vojska nakon prelaska albanije. Ali to su bila druga vremena, vremena kada je Francuska bila i najveci saveznik Srbije, Kralj Albanije postovao srbe i izdao naredjenje da se srpska vojska pusta u domove da se ugreju i nahrane (mada su albanska plemena to ignorisali i napadali iz zasede) i kada je srpski kralj sam pesacio sa svojim narodom kroz albanske planine...
20-setak godina posle, neki drugi kralj pobego cim je zagustilo :S
Zato sa pravom tvrdim da je danasnja srbija duh one srbije iz 1914. ...
 
Malo mi je tesko shvatiti ovo boldovano ozbiljno kada si danas izjavio da su hrvati spasili srbe za vreme ww2 :roll: Al ajde, nazvacemo to jeftinim pokusajem provokacije.
Svako ko je zavrsio 8. razred osnovne, zna u kakvom je stanju bila srpska vojska nakon prelaska albanije. Ali to su bila druga vremena, vremena kada je Francuska bila i najveci saveznik Srbije, Kralj Albanije postovao srbe i izdao naredjenje da se srpska vojska pusta u domove da se ugreju i nahrane (mada su albanska plemena to ignorisali i napadali iz zasede) i kada je srpski kralj sam pesacio sa svojim narodom kroz albanske planine...
20-setak godina posle, neki drugi kralj pobego cim je zagustilo :S
Zato sa pravom tvrdim da je danasnja srbija duh one srbije iz 1914. ...

Inače je rekao da su nas Francuzi spasli 1918 godine. Verovatno smo bili u nekom okruženju.
 
Ju, ju.. da nam se tursko pleme kurbata ne posili, pa pomisle da su indoevropljani, posto su ukrali srpski jezik kao svoj...

PhotoView-1.jpg
 
Inače je rekao da su nas Francuzi spasli 1918 godine. Verovatno smo bili u nekom okruženju.

Blago rečeno, saveznici su probili Solunski front.

Bez saveznika srpska vojska to ne bi bila u stanju napraviti.

Srpska vojska je vrhunski odardila svoj dio posla, bez saveznika sve bi to bilo nemoguće.

Prema tome ne zanemaruj doprinos svih onih koji leže po vojničkim grobljima u Grčkoj.
 
Malo mi je tesko shvatiti ovo boldovano ozbiljno kada si danas izjavio da su hrvati spasili srbe za vreme ww2 :roll: Al ajde, nazvacemo to jeftinim pokusajem provokacije.
Svako ko je zavrsio 8. razred osnovne, zna u kakvom je stanju bila srpska vojska nakon prelaska albanije. Ali to su bila druga vremena, vremena kada je Francuska bila i najveci saveznik Srbije, Kralj Albanije postovao srbe i izdao naredjenje da se srpska vojska pusta u domove da se ugreju i nahrane (mada su albanska plemena to ignorisali i napadali iz zasede) i kada je srpski kralj sam pesacio sa svojim narodom kroz albanske planine...
20-setak godina posle, neki drugi kralj pobego cim je zagustilo :S
Zato sa pravom tvrdim da je danasnja srbija duh one srbije iz 1914. ...

Znam da ti je teško.

Teško ti je zapamtiti što sam ja napisao a želiš to komentirati..
 
Inače je rekao da su nas Francuzi spasli 1918 godine. Verovatno smo bili u nekom okruženju.

Ne treba nikako omalovazavati ulogu francuske u tom ratu ... Kada smo stigli do mora, oni su poslali svoje brodove da nas prevezu na ostrvo koje su silom uzeli od grka ;) Oni su postavili kampove i lecini prezivele srbe.
Nisu nas spasili, ali nikada mi ne bi u onom stanju sami probili taj front i porazili neprijatelja... nema sanse.
 
Frustrirani si što su Hrvati imali jaki antifašistički pokret? :per:

Хахахахахххххххххххххххххххахахаххххахахахахххххххххххххххххххахах
http://en.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS_divisions
Хрвати добровољци у чак три СС дивизије Prinz Eugen, Handschar и Kama.
Срби ни у једној.

Толико о вашем антифашистичком покрету.
 
Хахахахахххххххххххххххххххахахаххххахахахахххххххххххххххххххахах
http://en.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS_divisions
Хрвати добровољци у чак три СС дивизије Prinz Eugen, Handschar и Kama.
Срби ни у једној.

Толико о вашем антифашистичком покрету.

Ubio si nas sa podacima...

Nije šala mala spasiti 50 pilota...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top