RENAULT

Upravo sam kupila novi Renault MODUS i tako, mnogo mi je sladak i užasno mi se sviđa. Kupila sam ga sa kompletnom opremom u verziji 1,2 comfort model sa dodacima. Zanima me da li ga neko od vas možda ima? Kakvi su vam utisci? Šta mislite o njemu? Da li ste ga vozili?
 
Ja sam ga vozio i to bas u verziji sa 1,2 motorom. Jedine zamerke su na motor koji nije los ali je sa 70 ks preslab i malo se muci dok vuce auto. Mnogo bolja je verzija sa 1,4 motorom koju svima i preporucujem. Medjutim ako ti jurcanje nije imperativ i ovaj motor ce sasvim dobro da ti odradi posao. Srecno! :D
 
Uf! Htela sam i ja barem taj 1,4 ali s obzirom da sam potpuno uništila jednog Twinga u saobraćajnoj nesreći (nikom ništa nije bilo, ali njega nema - šmrc), gde je neki manijak na putu NS - BGD naleteo na nas brzinom od 180 na sat, a i s obzirom na primetno veću cenu (i ovaj smo izvukli na mišiće), na kraju je ipak ispao 1,2 sa opremom bez koje nisam htela (klima, alu-felne, muzika i sl.)

Pretpostavljam da je taj mnogo bolji, ali eto..
 
Espanol:
A kako bi bilo da razgovor nastavimo kada se malo opismeniš i saznaš da "ta auta" nisu recimo srednji rod?Pa usput pocneš da citaš neke ozbiljnije stvari, itd...Pa nam lepo kažeš kao neki autoritet vozio sam t u Pandu koj je trošila toliko i atoliko...Vidiš, za razliku od tebe sve sam to uradio. I pritom sam pismen. i šta si hteo da kažeš uopšte ovim javljanjem. da si nepismen i jezicki i automobilski?

Zanimljiv post, ko je razumeo, shvatice!
Kao i uvek, izbegao si sve odgovore i po starom obicaju pokusavas da okrenes pricu u drugom smeru, samo, znas da ti to samnom nikad ne polazi za rukom i zavrsi se tako sto mi brises postove kad nemas vise odgovora!
Sad si se uhvatio za neku pismenost umesto da konkretno odgovoris a pri tom si u ovih nekoliko recenica napravio vise gresaka nego sto sam ja ikada u svim mojim postovima na forumu!
Zalosno je da nekom drzis pridiku o pismenosti a ne znas osnovne stvari, kao to da se recenica nikad ne pocinje sa "pa", "i" ili "a"(sem ako se ne citira), ti si tu grsku, od mogucih 7 recenica, napravio u 5!
Inace, "ta auta" i nisu srednji rod nego mnozina muskog roda od imenice auto u nominativu!!!
Gospodine pismeni, toliko o tvojoj pismenosti!
Sto se tice voznje, vozio sam ja vise automobila nego sto ti mislis ali se time ne busam u grudi kao ti, uostalom, ovde moze svako pisati da je vozio *** automobila, niti ga ko zna niti moze proveriti istinitost tog hvaljenja, s toga nije ni kulturno pisati tako nesto, bar ne u tolikoj meri!
Pandu nisam testirao, vozio sam se u njoj od Minhena do Stutgarta, definitivno nije auto za duze relacije, za to nije ni napravljen, to se ni ne ocekuje ni od jednog auta te klase!
Mi i dalje cekamo da se upoznamo s tim "testom"!
Dakle?

Samo ti brisi... mali covece!
Tesko da ces tim sakriti tvoje lazi, gluposti, nepismenost i neverovatnu iskopleksiranost!



DEMOKRATIJA NA DELU !!!
 
Espanol:
P.S.
Tesko da ces tim sakriti tvoje lazi, gluposti, nepismenost i neverovatnu iskopleksiranost!

I treba li i dalje da pričam koliko si pismen? Jednostavno, tvoja nebulozna i nevaspitana poruka NIKAD neće ostati ovde. Možeš da dangubiš i da je postavljaš koliko hoćeš.


Zasto ne odgovoris na tvoje nebuloze i izmisljene testove???
Dokle ces da lazes i teras ljude koje misle drugacije od tebe???
Zasto ne posetis psihijatra i ukazes mu na tvoje probleme sa kompleksima???
 
sara777:
Uf! Htela sam i ja barem taj 1,4 ali s obzirom da sam potpuno uništila jednog Twinga u saobraćajnoj nesreći (nikom ništa nije bilo, ali njega nema - šmrc), gde je neki manijak na putu NS - BGD naleteo na nas brzinom od 180 na sat, a i s obzirom na primetno veću cenu (i ovaj smo izvukli na mišiće), na kraju je ipak ispao 1,2 sa opremom bez koje nisam htela (klima, alu-felne, muzika i sl.)

Pretpostavljam da je taj mnogo bolji, ali eto..

Stvar je samo u tome sto 1,4 se mnogo bolje nosi sa tezinom automobila, motor se "ne muci" i samim tim manje trosi i manje se haba. Moj primer sa 1,2 je bio sledeci. Dam gas i cujem kako se povecavaju obrtaji ( i kazaljka obrtomera mi to kaze ) ali auto jedva ili nikako ne ubrzava!?!?! Tipicni primeri slabog motora... Stvar je u tome sto kod svih automobila prvi motor u ponudi je uvek i najlosiji izbor i to treba izbegavati. Snaga nije luksuz nego je i potreba... :wink:

Ipak, potpuno te kapiram i razlozi zbog kojih si uzela 1,2 su potpuno jasni ali da si se mozda odrekla opreme imala bi 1,4.... :D
 
Moze li u R21 (1.4, c2j motor) da se ubaci 2.0turbo (isto iz R21) ili 1.4turbo(iz R5GTT), ili da se na postojeci c2j ugradi turbina(koji model,gde naci,posto...)?
Citao sam negde da ima impresivne performanse sa 2.0t blago modifikovanim motorom (270KS, masa 1100kg, jako dobra aerodinamika..)
 
Na postojeći motor ne može nikako turbo, jer se motor fabrički prilagođava tome, tako da tu ne treba eksperimentisati. Cela stvar mora da bude idealno uklopljena, jer se turbina vrti kod nekih automobila i do 120.000 obrtaja u minuti (znači 2000 u sekundi), tako da ako nešto tu nije u redu...
Celi motori s tim bi verovatno i mogli, ali bi to zahtevalo obimne izmene na vešanju, kočnicama i ko zna još sve čemu. S obzirom da taj auto nije baš mlad, celu stvar nikako ne preporučujem. Bolje vidi ako hoćeš da malo ubrzaš auto kako stoji stvar s ugradnjom 1,7 ili eventualno 2,0 običnim motorom. Preporučujem onaj manji, dobićeš dosta, a neće biti dramatično skupo.
 
Ma ovaj 1.4 mi je odlican,i mali je potrosac i za registraciju... ali me najvise interesuje 1.4turbo ako bi se mogao ubaciti bez vecih modifikacija!?
 
Ma ovaj 1.4 mi je odlican,i mali je potrosac i za registraciju... ali me najvise interesuje 1.4turbo ako bi se mogao ubaciti bez vecih modifikacija!?
Ne bi, u samom motoru se za turbo fabrički vrše modifikacije, to nije samo da nakačiš i gotovo. Sam turbo uopšte nije jednostavna igračka, samo njegov remont naplaćuju oko 300E. Zbog mnogo veće snage i obrtnog momenta tu bi morao i drugi menjač i sve ostalo što sam ti već napisao gore.
 
Vidjao si 3.0i V6 ali R25!
R21 2.0i Turbo fabricki ima 150-175KS, ali se moze naterati i do 270KS i tada ima elasticnost 80-120km/h od 4.5s, a od 0-100 ubrzava za 6.5s. :-)
 
Nisam nasao odgovarajucu temu, ali mislim da je nisam mnogo ni promasio. Meni je ovaj reno zakon, prosto je neverovatno, a da ga ne primetis :D. Pozdrav.

reno.jpg
 
Jesam po malo nostalgičar, pomalo jugonostalgičar... Ali auto koji će mi ostati u sećanju kao prevozno sredstvo za udobno i brzo pristizanje do centralnog komiteta ponosnih rukovodećih kadrova uspešnog OOUR-a, nekadašnje omiljeno vozilo većine naših današnjih vrlih uspešnih privrednika starije generacije - njihova deca u osmicama i peticama, a oni na putu današnje slave i bogatstva u ovome...;
roulax_1106332748_renault_30ts.jpg

Renault 30 TS V6 (TX)

Ovo mi je najlepši Reno, a odmah iza njega je "Dafina"...
 
ja sam imao R18 TLJ iz 1986 god, kupljen 1992 i vozen do 2001
motor je bio 1,4 i neunistiv, nadziveo je auto nadaleko,
limarija istrulila raspadala se na zadnjem blatobranu.
al bio je udoban i mekan i imao veliki volan onako sve fino krivo mi je sto sam bio mali tad da ga vozim
 
Da li ste upuceni u princim prada JH1 Reanult menjaca koji se ugradjuje u Logan-a.
Da li je manuelno-mehanicki ili manuelno-hidraulicni(automatizovan)...ili kakv vec?

cisto da rascistim nedoumicu dok mi ne stigne makina :)
 

Back
Top