Religija i seksualnost

Postoje dva zaveta i dve razlicite price u njima........kaze se da je homosexualnost neoprostivi greh, medjutim posto smo vec uocili boziju nesavrsenost i sklonost da menja odluke, ne mozemo nista da tvrdimo. Ostaje nam samo da cekamo njegov drugi dolazak. I cekamo, i cekamo, i cekamo .............:zzzz:

Bog jeste Savrsen, sto se covek vise udalji od svoje sustine to mu sve deluje konfuznije:think:
gde to pise da je homoseksualnost neoprostiv greh? zar homici biraju da budu takvi?kako moze da odgovara za nesto za sta nije kriv, ili mislis da su sami krivi sto su gej?u NZ pise da je to kazna od Boga i zasto bi neko odgovarao pred Bogom kad je vec kaznjen i to najcesce ne za svoj licni greh . . .
 
eklipsa:
Bog jeste Savrsen, sto se covek vise udalji od svoje sustine to mu sve deluje konfuznije:think:

Sustina je razmisljati.

eklipsa:
gde to pise da je homoseksualnost neoprostiv greh? zar homici biraju da budu takvi?kako moze da odgovara za nesto za sta nije kriv, ili mislis da su sami krivi sto su gej?u NZ pise da je to kazna od Boga i zasto bi neko odgovarao pred Bogom kad je vec kaznjen i to najcesce ne za svoj licni greh . .

Smatra se za neoprostiv greh u hriscanstvu.

Isto kao kada bi tebi neko odsekao ruku ili iskopao oko za nesto sto je pocinio tvoj predak.:roll:
 
Sustina je razmisljati.



Smatra se za neoprostiv greh u hriscanstvu.

Isto kao kada bi tebi neko odsekao ruku ili iskopao oko za nesto sto je pocinio tvoj predak.:roll:

sustina je razmisljati, a razmisljas s razlogom-zelis da saznas
ima dosta dece koja su hendikepirana.
za sve sto se desi postoji razlog, mi cesto ne mozemo da shvatimo razloge za zlo na svetu, ali ko zeli moze da se obrazuje u tom smeru
 
Римљанима посланица

светог апостола Павла



Глава 1
sve procitati
20. Јер шта се на Њему не може видети, од постања света могло се познати и видети на створењима, и Његова вечна сила и божанство, да немају изговора.
Псал. 19:1

21. Јер кад познаше Бога, не прославише Га као Бога нити Му захвалише, него залудеше у својим мислима, и потамне неразумно срце њихово.



22. Кад се грађаху мудри, полудеше,


23. И претворише славу вечног Бога у обличје смртног човека и птица и четвороножних животиња и гадова.



24. Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се погане телеса њихова међу њима самима;


25. Који претворише истину Божију у лаж, и већма поштоваше и послужише твар него Творца, који је благословен ва век. Амин.



26. Зато их предаде Бог у срамне сласти; јер жене њихове претворише путно употребљавање у беспутно.


27. Тако и људи оставивши путно употребљавање женског рода, распалише се жељом својом један на другог, и људи с људима чињаху срам, и плату која требаше за превару њихову примаху на себи.



28. И као што не мараху да познаду Бога, зато их Бог предаде у покварен ум да чине шта не ваља,


29. Да буду напуњени сваке неправде, курварства, злоће, лакомства, пакости; пуни зависти, убиства, свађе лукавства, злоћудности;

30. Шаптачи, опадачи, богомрсци, силеџије, хвалише, поносити, измишљачи зала, непокорни родитељима,



31. Неразумни, невере, нељубавни, непримирљиви, немилостиви.

32. А неки правду Божију познавши да који то чине заслужују смрт, не само то чине, него пристају на то и онима који чине.
 
Римљанима посланица

светог апостола Павла



Глава 1
sve procitati
20. Јер шта се на Њему не може видети, од постања света могло се познати и видети на створењима, и Његова вечна сила и божанство, да немају изговора.
Псал. 19:1

21. Јер кад познаше Бога, не прославише Га као Бога нити Му захвалише, него залудеше у својим мислима, и потамне неразумно срце њихово.



22. Кад се грађаху мудри, полудеше,


23. И претворише славу вечног Бога у обличје смртног човека и птица и четвороножних животиња и гадова.



24. Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се погане телеса њихова међу њима самима;


25. Који претворише истину Божију у лаж, и већма поштоваше и послужише твар него Творца, који је благословен ва век. Амин.



26. Зато их предаде Бог у срамне сласти; јер жене њихове претворише путно употребљавање у беспутно.


27. Тако и људи оставивши путно употребљавање женског рода, распалише се жељом својом један на другог, и људи с људима чињаху срам, и плату која требаше за превару њихову примаху на себи.



28. И као што не мараху да познаду Бога, зато их Бог предаде у покварен ум да чине шта не ваља,


29. Да буду напуњени сваке неправде, курварства, злоће, лакомства, пакости; пуни зависти, убиства, свађе лукавства, злоћудности;

30. Шаптачи, опадачи, богомрсци, силеџије, хвалише, поносити, измишљачи зала, непокорни родитељима,



31. Неразумни, невере, нељубавни, непримирљиви, немилостиви.

32. А неки правду Божију познавши да који то чине заслужују смрт, не само то чине, него пристају на то и онима који чине.

ne pise da je greh neoprostiv!
ako obrazlozim pocece nova rasprava sa neupucenima kojima Hriscanstvo deluje tako 'egzoticno':rtfm:
 
Skoro da nema greha koji je neoprostiv, ali ovakvi gresi su gresi na smrt, ili bolje reci koji su neoprostivi bez pokajanja.
citaj zadnji stih...

to mi je omiljena poslanica,nego ne volim da citiram jer me to potseca na lutajuceg Hriscanina i razne manipulatore.
znas li sta znaci smrtni gresi?ima ih vise.
svaki greh za koji se ne pokajes je zlo.ali tesko da gej moze da se kaje sto je gej.on moze samo da ispasta ili da se preda bludu.
 
to mi je omiljena poslanica,nego ne volim da citiram jer me to potseca na lutajuceg Hriscanina i razne manipulatore.
znas li sta znaci smrtni gresi?ima ih vise.
svaki greh za koji se ne pokajes je zlo.ali tesko da gej moze da se kaje sto je gej.on moze samo da ispasta ili da se preda bludu.

On moze da se pokaje i naravno da zivi monaskim zivotom, kao sto mnogi ljudi i rade,
odnosno da se odupre tom nagonu.
jer ako nastavi sa tim , nece mu biti oprosteno , jer je ipak imao slobodnu volju da se odupre iskusenjima.
 

ne slazem se uopste!kakvi nagoni?o cemu on?to je ista ljubav kao i kod strejt ljudi.kako je Bog dao strejt covjeku strast,tako je dao i homoseksualcu!homoseksualac zajedno sa homoseksualcem,uzivaju u uzajamnoj,uzvracenoj ljubavi!to nije grijeh!kad ne bi bilo strasti,ljubav ne bi zavisila od tijela!ova ljubav izmedju dvoje ljudi je uslovljena ljubav,kao sto je i ljubav prijatelja,svi smo slobodni da biramo ono sto nam najbolje odgovara,dok je majcinska,porodicna ljubav u vecini neuslovljena!NAGON tipa pedofilije-konzumiranje takve sklonosti je zlocin,enormni grijeh,jer nikad nije obostrana,uzvravracena,direktno ponizenje na zrtvu,takva zloupotreba apsolutno treba biti krajnje sankcionisana!
 
ne slazem se uopste!kakvi nagoni?o cemu on?to je ista ljubav kao i kod strejt ljudi.kako je Bog dao strejt covjeku strast,tako je dao i homoseksualcu!homoseksualac zajedno sa homoseksualcem,uzivaju u uzajamnoj,uzvracenoj ljubavi!to nije grijeh!kad ne bi bilo strasti,ljubav ne bi zavisila od tijela!ova ljubav izmedju dvoje ljudi je uslovljena ljubav,kao sto je i ljubav prijatelja,svi smo slobodni da biramo ono sto nam najbolje odgovara,dok je majcinska,porodicna ljubav u vecini neuslovljena!NAGON tipa pedofilije-konzumiranje takve sklonosti je zlocin,enormni grijeh,jer nikad nije obostrana,uzvravracena,direktno ponizenje na zrtvu,takva zloupotreba apsolutno treba biti krajnje sankcionisana!

to je tvoje misljenje:)
mi ovde iznosimo cinjenice hriscanske vere, a Sveto Pismo je jasno po tom pitanju.
ne moze se porediti strast koja je Bogom blagoslovena/izmedju muskarca i zene/ i strast koja je kazna Bozja/izmedju dva muskarca/.
 
ok i ja sam vjernik,ali ne vjerujem da Gospod brani tu ljubav!iako postoje ti spisi,onda cu ih zaobici,kao nevazece,mora da je doslo do neke greske U STAMPANJU! :p :p haha

pa covek ti je napisao pola poslanice apostola Pavla, a da ne govorim o Starom Zavetu koji je jos rigorozniji.
samo ti upamti da je Bog ljubav i da voli sve ljude pa svima i zeli spasenje
 
pa covek ti je napisao pola poslanice apostola Pavla, a da ne govorim o Starom Zavetu koji je jos rigorozniji.
samo ti upamti da je Bog ljubav i da voli sve ljude pa svima i zeli spasenje

procitah je ponovo,a ja opet ne vidim gdje se tu spominje istopolna ljubav?ne zamjerite ako sam "dumb" !a sto se tice onih predjasnjih postova,vezano za grijehe nasih predaka,onda to objasnjavam na sledeci nacin:onaj koji sudi,prica svakojake stvari za homoseksualce...,zivot ce mu to naplatiti na sledeci nacin-tako sto ce taj neko u sledecem zivotu biti u njegovoj kozi,pa da vidis kako mu nece biti svejedno,ili ce mu neki bliski srodnik pr.sina,kcerke to biti!hee!mada nece ovakva situacija biti zadugo tabu tema,za nekih 50tak god. ljudi nece biti zacudjeni cinjenicom da si gej,nece se ni osvrtati,to je i cilj!danas je svijet u tranziciji!:zcepanje:
 
procitah je ponovo,a ja opet ne vidim gdje se tu spominje istopolna ljubav?ne zamjerite ako sam "dumb" !a sto se tice onih predjasnjih postova,vezano za grijehe nasih predaka,onda to objasnjavam na sledeci nacin:onaj koji sudi,prica svakojake stvari za homoseksualce...,zivot ce mu to naplatiti na sledeci nacin-tako sto ce taj neko u sledecem zivotu biti u njegovoj kozi,pa da vidis kako mu nece biti svejedno,ili ce mu neki bliski srodnik pr.sina,kcerke to biti!hee!mada nece ovakva situacija biti zadugo tabu tema,za nekih 50tak god. ljudi nece biti zacudjeni cinjenicom da si gej,nece se ni osvrtati,to je i cilj!danas je svijet u tranziciji!:zcepanje:

pa ni pre 2000 godina ljudima to nije bio tabu,otuda i zakon protiv toga star par hiljada godina:zper: eto ti najveceg vojskovodje svih vremena!Aleksandar je bio gej,i veci deo njegove vojske i nisu to krili.:heart:
 
pa ni pre 2000 godina ljudima to nije bio tabu,otuda i zakon protiv toga star par hiljada godina:zper: eto ti najveceg vojskovodje svih vremena!Aleksandar je bio gej,i veci deo njegove vojske i nisu to krili.:heart:

da to znam!lijepo je sve to!ali da je tabu tema jeste!postoje mnogi koji kriju svoj identitet,bas iz tog razloga!lako je pricati na forumu o tome,al ajde pricaj o tome uzivo,deklarisi se kao takav,ne smijes,zasto?
 
Danas smo imali srpski, ovo mi je bio prvi cas srpskog ove godine.

Izmedju ostalog pricali smo i o gej paradi.

Prof nam je rekao da koliko god nama to neprijatno i neprijateljski bilo, da ne treba da gajimo agresiju u sebi. Pomenuo je da su mnogi poznati umovi sveta bili homoseksualci.


Nas fudbaler, nije pomenuo koji, ce organizovati paradu porodice, na koju ce biti dobrodosli svi strejt, dakle parada za nas.
Prof je ocenio to kao pogresan potez, jer onda pokazujemo homoseksualcima njihov znacaj.

Kaze da je najbolje neprijatelja ignorisati.
 
Kaze da je najbolje neprijatelja ignorisati.
040.jpg


:ceka:
 
26. Зато их предаде Бог у срамне сласти; јер жене њихове претворише путно употребљавање у беспутно.


27. Тако и људи оставивши путно употребљавање женског рода, распалише се жељом својом један на другог, и људи с људима чињаху срам, и плату која требаше за превару њихову примаху на себи.

Po ovome zene su krive zato sto su muskarci homosexualci. :confused:

Ima li nesto za sta zena nije kriva, jer je na neki nacin zeznula i upropastila muskarca? :lol:

ima dosta dece koja su hendikepirana.
za sve sto se desi postoji razlog, mi cesto ne mozemo da shvatimo razloge za zlo na svetu, ali ko zeli moze da se obrazuje u tom smeru

I to je ceo tvoj odgovor, a kaad ti neko ovde postavi slike izgladnele ili bolesne dece nema odgovora.:besan2:
Razlika izmedju te dece i homosexualaca je u tome sto bi takva deca prema hriscanskom ucenju najverovatniej primila vecu platu, kako biblija kaze, a homosexualci su kaznjeni i za zivota, a bice kaznjeni i posle smrti. Naravno da bog postoji, bog ne postoji pogotove ne onakav kakvim ga hriscani i uopste kako ga monoteisticke religije prikazuju.
I bas zato sto bog ne postoji tuga je citati postove vas vernika koji tako olako pricate o tudjem hendikepu, o tudjoj deci koja umiru, o deci koja nicim nisu zasluzila da budu rodjena hendikepirana ili da u ranoj mladosti postanu osobe sa invaliditetom, jer u zavisnosti od stepena hendikepa mnogima od njih ce biti na neki nacin uskracen kvalitet zivota koji imaju zdrave osobe i morace u zivotu mnogo vise da se bore i da svaki dan iznova i iznova pobedjuju svoj hendikep. Muka mi je kako olako pricate o osecanjima i pricate i pricate i pricate.........
E a tema je o homosexualcima, koji su znaci navodno kaznjeni za grehe nekih predaka i imaju izbor ili da idu u zatvor (manastir) ili da pristanu na smrtnu kaznu (nakon smrti:confused: ). Sve to je van pameti i van svake logike.
Da li bi ti volela da ispastas danas za ubistvo koje je pocinio tvoj cukundeda?:think:
 

Back
Top