Religija i seksualnost

OK. Bog je coveka stvorio kao heterosexualno bice. Homosexualnot je nastala kao posledica praotackog greha. Pri tome treba imati na umu da Bog voli sve ljude, pa i homosexualce jer smo svi mi Bozja deca. Medjutim, Bog mrzi greh. Dakle, prema rasprostranjenom misljenju unutar hriscanskih crakva razlicitih konfesija, nije problem u homosexualnoj prirodi na koju covek/zena ne moze da utice, vec u homosexualnom cinu. Zbog toga bi osoba sa homosexualnom prirodom trebalo da se suzdrzava od istopolnih seksualnih kontakata a Bogu moli za promenu sexualne orjentacije.

Kako praotackog greha? Praroditelji su bili Adam i Eva (po bibliji), oni su pocinili greh, ali ne greh vezan za sexualne odnose, vec greh vezan za sticanje znanja i razumevanje.
I malo je izlisano govoriti o grehovima proslosti, pa to bi bilo kao da tebi dana sude za nesto sto je tvoj cukundeda pocinio.:confused:
A da proba neko od vernika da na onoj paardi sto se sprema organizuje kolektivnu molitvu, pa da vidimo rezultate? :lol:
 
Dobro.

U koju svrhu je Bog stvorio životinje sa pogrešnom sex. orijentacijom? :think:

Na koji način se čovek može promeniti? Jel možeš ti da se promeniš i da voliš žene? :dontunderstand:

Prema nekoliko knjiga koje sam imao prilike da vidim a koje su se bavile homo i biseksualnoscu sve su bile stanovista da Bog moze da promeni coveka/zenu i da se okrene osobi suprotnog pola.
 
Prema nekoliko knjiga koje sam imao prilike da vidim a koje su se bavile homo i biseksualnoscu sve su bile stanovista da Bog moze da promeni coveka/zenu i da se okrene osobi suprotnog pola.

U knjigama a? A jel tebe nisu učili da se život malo razlikuje od knjiga?

Dakle.. što je bog stvorio životinje sa pogrešnom sex. orijentacijom...:roll:
 
OK. Bog je coveka stvorio kao heterosexualno bice. Homosexualnot je nastala kao posledica praotackog greha. Pri tome treba imati na umu da Bog voli sve ljude, pa i homosexualce jer smo svi mi Bozja deca. Medjutim, Bog mrzi greh. Dakle, prema rasprostranjenom misljenju unutar hriscanskih crakva razlicitih konfesija, nije problem u homosexualnoj prirodi na koju covek/zena ne moze da utice, vec u homosexualnom cinu. Zbog toga bi osoba sa homosexualnom prirodom trebalo da se suzdrzava od istopolnih seksualnih kontakata a Bogu moli za promenu sexualne orjentacije.
ako mrzi grijeh, kako onda voli sve, kada se u te sve ubrajaju i grijesni?

i kako vas nije strah?
reci homoseksualcu da se moli bogu, ko zna kako ta ... molitva izgleda,
.... i za sto ce tacno moli kada ugleda onu statuu golog dugokosog isusa
 
Ви тврдите да је то исто а не ја. Да је исто мушкарци би били гравидни и дојили децу а ја колико сам упућен то раде само на филму.


Ако сте тражили објашњење полног акта и ја вам га на ваш захтев предочио нисам ја неприличан већ они који га упражњавају.

Muškarci mogu dojiti decu, ima i par primera. Treba samo stimulirati bradavicu jedno vreme.
 
OK. Bog je coveka stvorio kao heterosexualno bice. Homosexualnot je nastala kao posledica praotackog greha. Pri tome treba imati na umu da Bog voli sve ljude, pa i homosexualce jer smo svi mi Bozja deca. Medjutim, Bog mrzi greh. Dakle, prema rasprostranjenom misljenju unutar hriscanskih crakva razlicitih konfesija, nije problem u homosexualnoj prirodi na koju covek/zena ne moze da utice, vec u homosexualnom cinu. Zbog toga bi osoba sa homosexualnom prirodom trebalo da se suzdrzava od istopolnih seksualnih kontakata a Bogu moli za promenu sexualne orjentacije.

И од коцке, убиства, издаје, прељубе. Идентификујеш канонске грехове са неканонским извитопереним нагоном. Тиме прихваташ хомосексуалце у његово наручје са осталима. Хомосексуалност није грех већ наказност и отуђење од Бога, значи отуђење од саме његове суштине.
 
И од коцке, убиства, издаје, прељубе. Идентификујеш канонске грехове са неканонским извитопереним нагоном. Тиме прихваташ хомосексуалце у његово наручје са осталима. Хомосексуалност није грех већ наказност и отуђење од Бога, значи отуђење од саме његове суштине.
Šta ti ovo znači? Ubice i kockari čine neke kanonske grehe, a homoseksualci nekanonske? :dontunderstand:

Nakaznost? :sad2:

To što si ti rešio da se tvoj imaginarni prijatelj grozi homoseksualizma, daje ti pravo da vređaš?
Ja bih rekla da ti samo pokušavaš da se ogradiš od nečega što ti je strano i što nisi sposoban da prihvatiš.
Kakav vernik takav i bog. Ništa novo. :confused:
 

Back
Top