Religija i Dinosaursi :)))))))))

Колико неким људима Бог смета, мени бољи доказ за Његово постојање не треба.

када би они рекли: ми знамо/верујемо да Бог постоји ал га не волимо тј мрзимо га.
то би разумео

али овако шта је у тим главама то само Бог зна:)
 
Evo malo da se osvrnem na temu sa stanovista Islamskih ucenjaka.
Islamski ucenjaci koji podrobno poznaju Kuran, arapski jezik i Muhammeda poslanika biografiju. Oni su dakakako objasnili postojanje dinosaurusa kroz prizmu Islamskih izvora. Bog je prije nastanjivanja zemlje ljudskom populacijom planetu naselio dzinnima stvorenjima koji svoju bit imaju od vatre. Covjek kao stvorenje ima svoju bit od zemlje. .. Dokaz za to su fosilna goriva koja mi danas koristimo, nafta.Dinosauruse sudzinni koristili samo kao sredstvo radi snabdijevanja hranom. Nakon sto su postali Bogu neposlusni Bog ih je unistio znamo vec kako. Nakon toga Bog je nastanio ljudsku populaciju na zemlju.Spasio je uzeo ksebi samo onog koji je bio poslusan i koji se nije tad odmetnuo al ce se kasnije odmetnuti smatravsi sebe boljim od prvog covjeka Adema, bice od zemlje I dan danas dzinni egzistiraju na zemlji al u svom paralelnom svjetu oni nas vide mi njih ne. Jedni od dzinna su i sejtani ili demoni ili djavoli, na celu sa Iblisom vrhovnim i vodjim sejtana.
Dinosauruse koje je Bog stvorio tako ogromne, upravo je velika mudrost Savrsenog Tvorca. Dzinni su bili brojna populacija njihova ishrana je bazirana na trulezi tj energiji koja se stvara raspadanjem ovih ogromnih zivotinja.
 
Evo malo da se osvrnem na temu sa stanovista Islamskih ucenjaka.
Islamski ucenjaci koji podrobno poznaju Kuran, arapski jezik i Muhammeda poslanika biografiju. Oni su dakakako objasnili postojanje dinosaurusa kroz prizmu Islamskih izvora. Bog je prije nastanjivanja zemlje ljudskom populacijom planetu naselio dzinnima stvorenjima koji svoju bit imaju od vatre. Covjek kao stvorenje ima svoju bit od zemlje. .. Dokaz za to su fosilna goriva koja mi danas koristimo, nafta.Dinosauruse sudzinni koristili samo kao sredstvo radi snabdijevanja hranom. Nakon sto su postali Bogu neposlusni Bog ih je unistio znamo vec kako. Nakon toga Bog je nastanio ljudsku populaciju na zemlju.Spasio je uzeo ksebi samo onog koji je bio poslusan i koji se nije tad odmetnuo al ce se kasnije odmetnuti smatravsi sebe boljim od prvog covjeka Adema, bice od zemlje I dan danas dzinni egzistiraju na zemlji al u svom paralelnom svjetu oni nas vide mi njih ne. Jedni od dzinna su i sejtani ili demoni ili djavoli, na celu sa Iblisom vrhovnim i vodjim sejtana.
Dinosauruse koje je Bog stvorio tako ogromne, upravo je velika mudrost Savrsenog Tvorca. Dzinni su bili brojna populacija njihova ishrana je bazirana na trulezi tj energiji koja se stvara raspadanjem ovih ogromnih zivotinja.

 
11. Mi smo Adema stvorili i onda mu oblik dali, a poslije melekima rekli: "Poklonite mu se!" i oni su se poklonili, a Iblis nije; on nije htio da se pokloni.

12. "Zašto se nisi poklonio kad sam ti naredio?" – upita On. – "Ja sam bolji od njega; mene si od vatre stvorio, a njega od ilovače" – odgovori on.

13. "E onda izlazi iz dženneta" – reče On -, "ne priliči ti da u njemu prkosiš; izlazi, ti si, zaista od onih prezrenih!"

14. "Daj mi vremena do dana njihova oživljenja!" – zamoli on.

15. "Daje ti se vremena!" – reče On.

16. "E zašto si odredio pa sam u zabludu pao". – reče -, "kunem se da ću ih na Tvom pravom putu presretati,

17. pa ću im sprijeda, i straga, i zdasna i slijeva prilaziti, i Ti ćeš ustanoviti da većina njih neće zahvalna biti!’

18. "Izlazi iz njega, pokuđen i ponižen!’ – reče On. "Tobom i svima onima koji se budu povodli za tobom doista će džehennem napuniti!
 
верник не жели доказати постојање Бога него ви атеисти.
парадокс а:D

Uredu je,ne morate me vredjati,ako ne mislim kao vi!Kao VELIKI vernici i poznavaoci Bozije reci,trebali bi se drugacije ponasati prema osobi zenskog pola!Bar kao muskarci,ako ne kao vernici!Ja sam iznela svoj stav i ono sta mi se desilo,niti vam to mogu dokazati da je tako,niti je to bitno!Ali ma koliko ne razumevala vase stavove,nikome nisam rekla da kaki,ako iznosi svoje misljenje!
Sto se tice dokazivanja postojanja Boga,niti se trudim da dokazem da ga nema,niti da ga ima!Samo pokusavam da razumem one koji veruju,kako mogu verovati u imaginarno!?Vaspitana sam da verujem u nauku i prirodu koja ima svoje zakone!
 
Evo malo da se osvrnem na temu sa stanovista Islamskih ucenjaka.
Islamski ucenjaci koji podrobno poznaju Kuran, arapski jezik i Muhammeda poslanika biografiju. Oni su dakakako objasnili postojanje dinosaurusa kroz prizmu Islamskih izvora. Bog je prije nastanjivanja zemlje ljudskom populacijom planetu naselio dzinnima stvorenjima koji svoju bit imaju od vatre. Covjek kao stvorenje ima svoju bit od zemlje. .. Dokaz za to su fosilna goriva koja mi danas koristimo, nafta.Dinosauruse sudzinni koristili samo kao sredstvo radi snabdijevanja hranom. Nakon sto su postali Bogu neposlusni Bog ih je unistio znamo vec kako. Nakon toga Bog je nastanio ljudsku populaciju na zemlju.Spasio je uzeo ksebi samo onog koji je bio poslusan i koji se nije tad odmetnuo al ce se kasnije odmetnuti smatravsi sebe boljim od prvog covjeka Adema, bice od zemlje I dan danas dzinni egzistiraju na zemlji al u svom paralelnom svjetu oni nas vide mi njih ne. Jedni od dzinna su i sejtani ili demoni ili djavoli, na celu sa Iblisom vrhovnim i vodjim sejtana.
Dinosauruse koje je Bog stvorio tako ogromne, upravo je velika mudrost Savrsenog Tvorca. Dzinni su bili brojna populacija njihova ishrana je bazirana na trulezi tj energiji koja se stvara raspadanjem ovih ogromnih zivotinja.

E, ovo o džinima je baš zanimljivo. šta su oni zapravo bili po islamskom učenju? zašto su jeli dinosauruse? zašto su uopšte jeli ako im je bit od vatre? kako su to upijali energiju od raspadanja dinosaurusa? kako ih je Alah uništio, a posle oni opstali?

A da nije onih koji se ne oslanjaju na veru nego na znanje i dalje bi sve bolesti lečili pijavicama..
Nemoj se brukati..:lol: Nije baš protivustavno, ali nije preporučljivo :lol:
 
fussilat:
25. Mi smo im bili odredili loše drugove koji su im lijepim prikazivali ono što su uradili i ono što će uraditi, i na njima se obistinilo ono što je rečeno za narode, džinnove i ljude koji su prije njih bili i nestali – doista su nastradali.
 
Uredu je,ne morate me vredjati,ako ne mislim kao vi!Kao VELIKI vernici i poznavaoci Bozije reci,trebali bi se drugacije ponasati prema osobi zenskog pola!Bar kao muskarci,ako ne kao vernici!Ja sam iznela svoj stav i ono sta mi se desilo,niti vam to mogu dokazati da je tako,niti je to bitno!Ali ma koliko ne razumevala vase stavove,nikome nisam rekla da kaki,ako iznosi svoje misljenje!
Sto se tice dokazivanja postojanja Boga,niti se trudim da dokazem da ga nema,niti da ga ima!Samo pokusavam da razumem one koji veruju,kako mogu verovati u imaginarno!?Vaspitana sam da verujem u nauku i prirodu koja ima svoje zakone!

опрости ми ако сам те увредио, као мушкарцу:D

сад види шта си написала

Sto se tice dokazivanja postojanja Boga,niti se trudim da dokazem da ga nema,niti da ga ima!Samo pokusavam da razumem one koji veruju,kako mogu verovati u imaginarno!?
не трудиш се а ипак Га називаш имагинацијом.

Vaspitana sam da verujem u nauku
не знам какво је то васпитање да се верује науци:confused:

i prirodu koja ima svoje zakone!
ако постоје закони, постоји и законодавац.
 
E, ovo o džinima je baš zanimljivo. šta su oni zapravo bili po islamskom učenju? zašto su jeli dinosauruse? zašto su uopšte jeli ako im je bit od vatre? kako su to upijali energiju od raspadanja dinosaurusa? kako ih je Alah uništio, a posle oni opstali?

Kako ti upijas energiju iz krastavca ili krompira ili psenice koja je u svojoj biti zemlja kao i ti? Sastavljen si od atoma kiseonika vodonika ugljenika i azota isti takav je i paradaiz lubenica itd...
Unistio ih Bog, Kuran tako kaze zbog njihovog odmetanja od Boga. Danasnji dokazi to potvrdjuji. Pad meteora.
Prezivjeli su samo oni koji su bili Bogu pokorni. Njih je Bog uzdigao sa zemlje
:
 

Back
Top