Recite,.....ono, što nigde dalje ne možete,...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
theoffic.gif
 
evo, ulazim polako, na "mala vrata"... pogledam levo, pa desno... uhhh, dobro je, sama sam! jer bi danas bas cutala... i to bas ovde, jer puno toga sam rekla do sada... i imam jos puno toga reci, ali ne danas, i ne sada... aha! sto' ... cosak... sela sam... palim cigaretu... nesto bi danas bas cutala... i to bas ovde, i bas sama... jos malo, pa idem i ja...

p.s. evo, otisla...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Spominje se ponekad,...ljudi je stidljivo izbegavaju, kao znaju ko je ona, al lepe reči nema,....pa, možda je ovo upravo mesto,....možda tema,....

Milunka Savić bila je podnarednik u 2. puku i srpska heroina Prvog svetskog rata. Ranjavana je u borbama devet puta.
Rođena 1888. godine u selu Koprivnici kod Raške, Milunka Savić se u balkanskim ratovima 1912. i 1913. godine borila kao dobrovoljac. U Prvom svetskom ratu se naročito istakla kao bombaš u Kolubarskoj bici. Tu je, za višestruko herojstvo, dobila Karađorđevu zvezdu sa mačevima.
Dobila je mnoga, i najviša, odlikovanja, među kojima i dva francuska ordena Legije časti i medalju Miloš Obilić. Jedina je žena u svetu koja je odlikovana francuskim oredenom Ratni krst sa zlatnom palmom.
Nakon Prvog svetskog rata, zanemarena i od svih napuštena, penziju je, radeći 20 godina kao pomoćno osoblje, stekla u Državnoj hipotekarnoj banci. Ipak, odbila je ponudu da se preseli u Francusku i da dobija francusku vojnu penziju. Umesto toga, ona će izabrati da živi u Beogradu, ali ljudi su brzo zaboravili njene zasluge, posebno promenom politike sa dolaskom Tita, kad se ona definitivno smatra za nepoželjnu osobu u svojoj sopstvenoj zemlji i biva primorana da živi život preživljavajući kao čistačica do svoje smrti 1973.
Umrla je u Beogradu 5. oktobra 1973.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top