Pokojnik ne dolazi u san slučajno

ima ,
sveća se stavi u onaj pesak naopako i posle upali
sry. tako sam čuo
ne mora da je tačno ili da sam u pravo
paljenje svece naopako je crna magija

Mrtvačka magija služi kako bi se nekoj osobi napakostilo, zato se za njih pale sveće koje se okreću naopako i stavljaju se tamo gde inače stoje sveće koje palimo za preminule. Magijski obredi ovakve vrste su kako tvrde nalozi koji su ostavljali komentare, sveprisutni i ne vezuju se samo za Istočnu Srbiju.

Autor: redportal.rs
 
Svake noći sanjam, ali ne pamtim sve snove, samo one neobične. Jedan san je bio jako, jako neobičan, ali nije usko vezan sa snovima u kojima sanjam svoje voljene.

Dedu, tatinog oca, najčešće sanjam kad na javi imam neke probleme ili kad treba da donesem neku odluku.

Volim takve snove. Nemam razloga da se plašim. I ti koje mnogo volim a više nisu tu, sanjam zdrave i vesele.
 
Сањам ја у првом сну пре много година покоЊег деду. Седи лепо обучен и свеже обријан за столом и пије кафу и ракију, и пита ме "Што те то нема да дођеш". А ја сам свестан да је он мртав и то сам схатио као да ме пита зашто не дођем на гроб да запалим свећу. Други пут кад сам га сањао, опет јако давно, када сам имао 35 година, пита он мене: "Јели ти мали....кад ћеш да се жениш" !! :) Рек'о....."Не знам деда....ја 'оћу али ваљда није Божија воља" ! А иначе кад сањам црнину на неком, било на себи или на другом, то ми готово увек изађе на добро, врло добро и одлично.
 
Prodajem Malcanski caj, selo Malca, odakle je poznati begunac od policije , koji je uspesno vrteo celu policiju Srbije vise od mesec dana...
Ne stvara miris znoja, psi ga ne prate, jaca sluh, vid i snagu kod begunca....
Nema stetne efekte i prijatnog je ukusa....
Umanjuje stetnost vlaznog vazduha i odlican je za duzi boravak u zemunicama i podrumskim prostorijama, idealno za podstanare..

Ne znam coveka ali je ostavio uputstva za pronalazenje dva dzaka caja....
 
ima ,
sveća se stavi u onaj pesak naopako i posle upali
sry. tako sam čuo
ne mora da je tačno ili da sam u pravo

Paljenje sveće naopako se svrstava u greh, smatra se crnom magijom.
Nažalost, i upotrebljava se.E sad, da li deluje ili ne deluje, ili kako već deluje, ne bih znala.( nešto ne želim ni da saznam )
Čula sam da je ovde kod mene jedan sveštenik uhvatio nekoga kako tako pali sveću, više puta, i izbacio je bukvalno iz crkve.
Ima kod našeg naroda svašta....baš svašta...
 
paljenje svece naopako je crna magija

Mrtvačka magija služi kako bi se nekoj osobi napakostilo, zato se za njih pale sveće koje se okreću naopako i stavljaju se tamo gde inače stoje sveće koje palimo za preminule. Magijski obredi ovakve vrste su kako tvrde nalozi koji su ostavljali komentare, sveprisutni i ne vezuju se samo za Istočnu Srbiju.

Autor: redportal.rs

Ne videh da si i ti napisala...pa stavih sličan komentar.

Jednom sam naišla na tako zapaljenu sveću na spomen-obeležju i to na strani gde je mesto još nepopunjeno, ali stoji ime osobe...
Malo jeziv osećaj, ali čovek pomisli šta je od Boga jače, pa ako ima, neka bude...i ide dalje.
 
Što se tiče snova, sanjam.Ne često i ne koliko bih volelela.
Opet, kad dugo nema nikog od onih koje bih želela videti bar u snu, osećam da su mirni...tamo negde...
Snovi su mi uvek snažni, upečatljivi.Kada su jasni, uvek su sa porukom i uvek sa razlogom.
S godinama sam shvatila da su uvek pored mene i pojavljuju se u snovima kada mi je posebno teško.
Bilo da žele da me ohrabre, da na neki način kažu da ću sve podneti, prevazići, bilo da mi pokažu gde i u kom pravcu da krenem ili pogledam negde u samu sebe.
Mati...ona se uvek pojavi da me od nečeg zaštiti, ili ako sam zabrinuta za oca npr. da mi kroz san pokaže da će on još biti pored mene.

Ponekad ne volim da sanjam i srećna sam ako ne sanjam, ili ako su mi snovi samo košmari.
Svi moji snovi koji su jasni, nevezano da li su u njima oni koji su otišli, ili je nešto drugo, bilo poznato ili nepoznato, nose u sebi nešto predskazujuće.
Ponekad iz snova saznam nešto što nikako ne bih u stvarnosti.
Neverovatno...ali istinito.
 
Sanjala sam više puta pok.baku po ocu, koja mi je prorekla put u daleku zemlju.
I pok.oca,... sa kojim nisam stigla da se oprostim, pa mi je zato došao u san. Od tog sna, kao da me oslobodio griže savesti, jer nisam bila uz njega kada je preminuo. Bila sam daleko i živela svoj život, kao što je i on želeo.
Ponekad mislim da je to samo bila moja podsvest, koja me je na taj način umirila.
Snovi su refleksija naše podsvesti. Mrtvi su nas nažalost, zauvek napustili.
 
paljenje svece naopako je crna magija

Mrtvačka magija služi kako bi se nekoj osobi napakostilo, zato se za njih pale sveće koje se okreću naopako i stavljaju se tamo gde inače stoje sveće koje palimo za preminule. Magijski obredi ovakve vrste su kako tvrde nalozi koji su ostavljali komentare, sveprisutni i ne vezuju se samo za Istočnu Srbiju.

Autor: redportal.rs

Људи се зезају са тим стварима, међутим има једна истинита прича, чак је и полиција била укључена, давно било пре више од 30г, наиме нека лујкача, скинула је зној са покојника, направила раствор и давала неком типу редовно у чај, у другом граду, који није познавао покојника, а који му је долазио у сан са мантилом и шеширом баш који је носио?!??!? Човек се умало није шлогираи када му је полиција показала фотографију ...познат случај...
 
Људи се зезају са тим стварима, међутим има једна истинита прича, чак је и полиција била укључена, давно било пре више од 30г, наиме нека лујкача, скинула је зној са покојника, направила раствор и давала неком типу редовно у чај, у другом граду, који није познавао покојника, а који му је долазио у сан са мантилом и шеширом баш који је носио?!??!? Човек се умало није шлогираи када му је полиција показала фотографију ...познат случај...
Odakle znoj pokojniku?
Oblio ga 'ladan znoj u hladnjači?
 

Back
Top