Razvod braka

poceli smo da se zabavljamo kada sam imala 17. ja sam iz razvedene porodice i losih odnosa u kuci (majka nezainteresovana, otac se okrenuo svom zivotu), bukvalno u njemu pronasla i brata i prijatelja i ljubavnika.......
i pored toga sto me nikada nije posebno postovao, mislim da me na neki nacin voleo, ili bolje reci osecao se sigurno pored mene, upravo zato sto je znao celu moju porodicnu istoriju.

Šta da ti kažem... sem da očigledeno sebe nisi dovoljno vrednovala. To što si dete razvedenih roditelja nije opravdanje... za niske kriterijume.
nakon 2 godine zabavljanja, a onda 4 godine zajednickog zivota, odlucili smo da imamo dete. ustvari, ja sam to potencirala, a on se nekako slozio......

E, pa nisi trebala da ga siliš.
medjutim, nakon radjanja deteta, sve se nekako promenilo. on je prema detetu bio zastitnicki nastrojen, ali nekako uvek....pomalo hladan.....
prema meni su nestale one svakodnevne male neznosti, a seks nam se svodio na to da se on na brzaka isprazni. ranije smo imali dobar seks, a onda je on poceo da ima problem sa preranim svrsavanjem.

Ovo dalje je sve logičan sled događaja...
hteo je za svoju porodicu uvek sve NAJ. NAJ bolji krevetac za dete, NAJ skuplje letovanje, NAJ kvalitetnije cipelice..... i na svaki moj pokusaj skromnosti rekao bi da ja samo ,,bedacim,, i da lecim svoje nesretno detinjstvo.

U pravu je, ali nije morao da zloupotrebi.
U medjuvremenu sam saznala da je vesto skrivana porodicna tajna, da je njegova majka imala ljubavnika sa kojim je malte ne javno bila oko 20-ak godina. Majka mu je inace prema meni bila prijateljski raspolozena sve dok se nije rodilo dete. Onda je pocela da mi dolazi u kucu, zagleda, prigovara o cistoci (sto nije radila 4 godine dok smo ziveli zajedno bez dece....)

A kakve veze ima njegova mama sa vama?
Sve mi je to bilo uzasno, ali sam saginjala glavu i cutala. Mucilo me to sto kako se dete rodilo oni prema meni imaju taj STAV nadmocnosti. Ziveli smo u stanu koji su mu kupili roditelji, ali se vodio na njegovog oca. Ja sam rekoh iz mnogo skromnije price. Zivela sam u jednoj sobi sa majkom, nismo imale bogat zivot kao oni i njihov jedinac, ni letovanja, ni skupe patike..... i nekako sam verovala da ce vremenom shvatiti kako je zivot jednostavaj i ne mora samo da se bude NAJ.

Ali sam zbog toga osudjena, da cu citavog zivota ostati ,,beda,, u svojoj glavi.

Samu sebe sažaljevaš. Misliš da je drugima sve bilo potaman u životu?

Dete je raslo, devojcica sada ima 10 godina, seks je postajao sve redji. Mislila sam, verovatno u brakovima postoje takvi periodi. Pogotovo kada ima tako visoke ciljeve, to sigurno opterecuje. Pronalazila sam sva opravdanja za njega, pokusavala da o tome razgovaram sa njim. Ali svodilo se na to, da posto je tu sada dete i mi ne mozemo da imamo svakodnevni i ,,kad mi padne na pamet,, seks, to je i do mene, jer nisam uvek raspolozena...... i tako ....... do jednog dana........ kada je dosao kuci i rekao mi da se silno zaljubio.

Opet logično.

Ja sam mu rekla da je to smesno i pitala ga sta hoce od mene. On je rekao kako misli da je najpametnije da se rastanemo, a posto je to stan njegovih roditelja i ja na njega neman nikakvih prava (a 15 godina sam ulagala svaki dinar u tu kucu), mogu dete da ostavim tu, da je vidjam kada god pozelim, a da ja lepo idem kod moje mame.

I opet je on u pravu, što se tiče stana.

Da ne pominjem koliko me je emotivno slomilo sve to, nego jos i to da me seta i odnosi se kao da sam regal, pa ga odvoj od deteta i setaj ga tako levo-desno.
Na svu moju muku, posto sam nekoliko meseci pokusavala da ga ubedim da se 15 godina zivota ne baca niz vodu, da imamo jednu dusu da o njoj brinemo i izvedemo je na put, ostao je gluv i omiljena recenica mu je ,,pa sta, ljudi se svaki dan razvode....,,

Ma nije valjda... mene lomi već dve godine, pa ne patetišem.
Samo što ja nikoga ni u šta nisam ubeđivala... ubedila si ga na brak, ubedila na dete... i šta si očekivala?

Na kraju sam uzela dete i otisla kod majke u 30 m2, zivimo u jednoj sobi, nas tri. Mala jos nema ni radni sto, posto sam morala prvo da kupim krevet. Posto zivimo u blizini, svaki cas trci kod njega, jer joj je tamo naravno veci komfor, a i nijednoj drugarici jos nije rekla gde zivi. U skoli ceka da svi odu kuci, da bi ona krenula......
Inace je bila odlicna sa svim peticama, a sada bogami ne znam kako ce to ici.

Prvi deo... priča slična mojoj,, samo jedno dete više, i koji kvadrat više.
I baš mi se ebe, da izvineš šta sam ostavila tamo... neke stvari novcem ne možeš da kupiš.
Tvom detetu izgleda treba više... i podržavam onaj predlog da je daš ocu. Ma šta ti mislila o tome, najbitnije je to dete.
Ja se sa majkom nikada nisam najbolje slagala. Nije me podrzala ni u povratku kuci, pa sam jedno vreme sa detetom bila u ,,sigurnoj kuci,, gde su me savetovali da pokrenem tuzbu za razvod, ali se ja budala jos uvek necemu nadam.....

Ma ti ništa nisi naučila iz sopstvene priče... ne treba te tašiti, ne treba te žaliti, treba te nalupati.
Izvini što sam gruba.

Bojim se i da ce me dete jednog dana osuditi, kao sto sam i ja moju majku, sto nije uspela da ,,sacuva,, brak. Meni je bog svedok, da sam pokusala sve da ga dozovem pameti, ali covek kaze ona je obrazovanija, samosvesnija, ima interesantniji posao od mog (novinarka)..... sve ono sto on zeli. A ja sam dosadna, i hoce da me se resi, a dete mu ne smeta. Sto se njega tice moze i da ostane sa njim, a i ta zena bi je prihvatila....

Po naslovu teme bih rekla da je "krivac" najbitniji u celoj priči.
Jel misliš da je to zdrav rezon u ovoj situaciji?

Mene sve to UBIJA. Razdire, cepa..... Pa zar sam stvarno toliko nistavna, da ce i mom detetu ta neka biti bolja od mene. I sta ako ona izabere da ode kod njega. Ja nemam nista u zivotu osim nje i njega. On neka ide, sta da radim, pocela sam da se mirim sa tim, ali ako mi dete privole.... to ce za mene biti smrtna kazna.

I mene ubija, dođe mi da sve pošaljem u tri lepe i odem negde gde me niko neće naći... ali nikako da me ubije. I kontam da neće, ako shvatiš gde si grešila, a vidim da ne shvataš... možeš samo jača da izaćeš iz svega toga.
Inače, ubijaš samu sebe. Kreni dalje, sama. Možda zvuči grubo, ali za dete ovakvo tvoje stanje nije nimalo zdravo. I nemoj da si sebična.

Pitam se, jesam li gresila sto sam se toliko davala. Jesam li pogresila sto nisam prihvatila da spavam u dnevnoj sobi i da moje dete zna da joj majka negde zivi kao spremacica.

Sta mi se desilo od zivota. Pojima nemam.
Desilo se to što se desilo, desilo se mnogima, pa još niko nije umro. Nekima je svanulo... promena ne mora da podrazumeva ništa loše. Iako sa svakog aspekta trenutno deluje upravo tako.

hvala vam ljudi na ovim recima podrske, nemate pojima koliko mi to znaci. necete verovati ali rodjena majka i otac su mi savetovali da ostavim dete tamo, ali ja nisam mogla. mislila sam da cu da se raspadnem u param parcad bez nje. eto, toliko o mojoj ,,divnoj,, situaciji.

Ja i dalje mislim da te teba nalupati.
I da dete trebaš da daš ocu.

takvi roditelji, takav muz.... ispada da sam ja neka jadna, glupa.
Ti si ga birala.

a nisam, zaista. nisam fakultetski obrazovana bash zahvaljujuci porodicnoj idili u kojoj sam odrastala, ali niti sam bila narkoman, niti neki probisvet.... nekako sam tezila da zasnujem svoju porodicu i u njoj imam svu toplinu i sigurnost i za dete i za sebe..... kad sve ispade tako naopako.

To čemu si ti težile očigledno nije ono čemu je i druga strana težila.
Nikoga ne možeš na silu da zadržiš. To ti, vidim, još uvek nije jasno. Prvo sa mužem, sada sa detetom.

govorim dva jezika, u medjuvremenu sam zavrsila uz posao poslovni tecaj za racunovodstvo i knjigovodstvo, bash zato sto znam da je to uvek trazeno zanimanje. trudila sam se u zivotu da ne tezim nekim neslucenim visinama, nego da se borim i radim,... a za sve mi je bio motiv moja porodica.....sigurnost deteta.

Reci to detetu, samo će te mrzeti.

tesko je sada kada nema tog motiva. potpuno sam obeshrabrena.
ako covek da najbolje od sebe i dese mu se ovakve stvari, kako onda imati poverenja u zivot i ljude.

Prvo se okreni sebi, i budi iskrena prema sebi, pa onda i prema drugima... pa onda s punim pravom traži podršku.
Od mene sažaljenje nećeš dobiti.
I za koji ćeš đavo tako syebana tom detetu? Sebična si.




Posle ovoga možeš da me pljuneš, neću se braniti... bila sam u skoro identičnoj situaciji i znam kako ti je... Ali, dati ženi savet, koji joj ne dopire do mozga je uzaludan posao. Ona traži sažaljenje... i sama sebi vezuje omču oko vrata... samo joj treba neko da odgurne stolicu.
 
Y, surovo ali istinito, najčešće ljudi kojima se ovako obraćaš, a u nevolji su ovog tipa problema, ne mogu ovo da prihvate kao odgovor ili savet...nema sažaljenja, a oni to žele.
Naravno kada sve jednog dana prebole, možda se sete tebe i tvojih reči.
 
Y, surovo ali istinito, najčešće ljudi kojima se ovako obraćaš, a u nevolji su ovog tipa problema, ne mogu ovo da prihvate kao odgovor ili savet...nema sažaljenja, a oni to žele.
Naravno kada sve jednog dana prebole, možda se sete tebe i tvojih reči.

Ne mora da prihvati, dovoljno je da se naljuti na mene... za početak je dovoljno.
Imam i ja ovakvih trenutaka, prepustim se, pa se išamaram... jer sve dok je faza, nije strašno. Strašno je kada pređe u stanje.
 
Razvedeni su vec sedam godina, i jos ne menjam misljenje.
Moji su bili razvedeni celog života i ja sam mislio kao i ti sve do momenta kada sam sam došao u poziciju da moram da se razvedem.
Tako mu to biva u životu. Ne mora sve biti baš onako kako ti se čini da jeste. Ponekad nam je potrebno neko gorko iskustvo da bismo shvatili ono što do tada nismo želeli da shvatimo.
 
Evo vam MOJE priče. Baš me zanima ( iskreno) vaše mišljenje.
U braku smo 19 godina, imamo ćerku od 13. Sve je bilo lepo ( u granicama realnog života) do pre 2 godine. Tada je on ušao u još jednu od svojih faza otuđivanja ( bilo ih je i ranije, ali su trajale kraće,a ja sam valjda bila mlađa i zaljubljena, pa sam ih trpela). Naravno da posle tolikih godina braka dođe do zasićenja i da strast splasne, ali on mi je rekao DA MU SE SEX GADI!!!!! Nisam smela da pitam DA LI SAMO SAMNOM ILI GLOBALNO! Ostale, one usputne nežnosti ( koje su meni jako potrebne) su prestale odavno. NARAVNO da sam pokušala da pričam sa njim. Koristila sam sve trikove koje kao žena od 43 godine znam. Zavodila ga ( odlično izgledam-to je činjenica, i ne samo moje mišljenje), plakala, molila, .... Kao odgovor sam u glavnom dobijala sleganje ramenima, ćutanje ili samo NE ZNAM. Provela sam noći plačući pored njega u krevetu. Čuo me je, ali se ni jednom nije okrenuo prema meni da me barem zagrli i tako uteši. STRAŠNO MI JE TREBAO TAJ ZAGRLJAJ I OSEĆAJ DA MU JOŠ UVEK PRIPADAM!!! A onda je polako nešto u meni počelo da puca. Nisam više mogla tako da živim. Volela sam ga sve manje počela sam da se udaljavam od njega. To je bio odbrambeni mehanizam, Ja nisam paćenica i jadnica. Ni zbog koga ne plačem dugo! Pojavio se u mom životu neko ke je popunio prazninu koju je muž ostavio. NISAM TO PLANIRALA, NITI SAM TAKO NEŠTO URADILA DA MU SE SVETIM. JEDNOSTAVNO SE DESILO! Borila sam se dugo protiv tih osećanje i želje , ali trebao mi je neko KO ME PRIMEĆUJE KAO ŽENU, ne samo kao kuvaricu, spremačicu. Muž je uskoro primetio da sam se promenila. Da sam ponovo nasmejana, srećna, zadovoljna sobom. I sada počinje da da se vraća u našu priču....Sexa ponovo ima, povremeno, ali je sve vrlo tehnički i bez emocija. JA SAM SE PROMENILA!!!!!! Ne volim ga više, to je činjenica. I sada treba da vagam da li ću život nastaviti sama sa detetom( nemam nameru da jednog muža menjam za drugog) ili ću pristati na život bez emocija zarad nekog prividnog mira. Ako ostanem sa mužem biću povređena samo ja, a ako ga ostavim povrediću puno ljudi ( njega, moje i njegove roditelje, dete...). Da li to što smo živeli lepo 16-17 godina, znači da treba narednih 20-tak da jedem go..a???
Eto to je moja priča ( najkraće moguće ispričana) i jako me zanima vaše mišljenje. Naravno da ću ja odluku doneti sama ( kao i uvek u životu), ali hajde da čujem i vas. Nemojte me štedeti!!!!! hahahahaha

Zalosno i bolno, radi onog djeteta. Ipak ja bih sve poduzela da ocuvam brak.
 
Poslednja izmena:
Sa svoje strane smatram da sam preduzela SVE da sačuvam brak, a da pri tom potpuno ne izgubim sebe. Uostalom u međuvremenu je on predložio razvod!!! Odustao je od borbe za naš brak, očigledno. A pošto je to igra za dvoje, ne mogu je igrati sama, Dogovorili smo se da odemo na već isplanirano more, radi ćerke, a posle....
A što se tiče razloga za ostajanje u braku. Njih ima raznih, manje ili više dobrih. Na žalost, ljubav je najređa. Govorim to iz iskustva mnogo ljudi koje poznajem i njihovih brakova. Kada provedete sa nekim 15-20 godina ( ako taj nije baš totalni kreten), vežu vas MNOGE stvari. Deca, imovina, rodbina, prijatelji, navike. Uđete u kolotečinu iz koje je teško izaći. Nije me sramota da priznam da me je malo i strah kako ću dalje sama. Ja sam fakultetski obrazovana, imam dobar posao, svoj stan i ne brinem se kako ću PREŽIVETI, već kako ću ŽIVETI. I ako neko pored vas ćuti, ipak čujete njegovo disanje i niste SAMI. Ali hrabrosti i u životu nikada nije nedostajalo. Sve što nas ne ubije, ojača nas, jel?:think:
hahahahahah
 
uciteljka znas sta?

Ma razvedi se...........................
To je moj savet.Sta mislis nastavices zivot snjim posle svega.
Tesko........
Razvode se ljudi posle 40 godina braka.
Tvoj zivot ne zavisi od prijatelja i rodbine od kojih te blam
A ako nastavis takav paraleni zivot ne gine ti psiholog ili ludnica
Glumi idealni zivot ako si blesava
dete ce imati uvek oca i vidjace ga to zasigurno a ti?
I nikad ne reci ne mogu zbog.....deteta.......rodbine..........
 
Poslednja izmena:
Ima prava da ga vodi na 2 nedelje i to bas zakonski.......
A tebe ne ako nece .
On moze povesti koga hoce.
Mozes smisliti neku zaraznu bolest ali cemu to kada hoce dete da povede i sve mu plati?
Cak i sudski da se razvedete ima pravo na 2 nedelje letnjeg raspusta u vasem slucaju na more da ga vodi i vi tu nista ne mozete niti Vi njega mozete ogranicavati koga ce povesti i skime.
Verovatno ce detetu biti dobro u to dsam siguran.
Ta kakva god da je verovatno ce bar neku paznju posvetiti klincu te pustite dete da ide jer ce imati koristi i vi i dete.Vi da se malo opustite koji dan a dete da se osamostali to mu je potrebno.
I ti pusti dete kad drugi placa i cuvaj pare za neke druge poduhvate.

Molim za savet,bilo kakav dobro nameran ili los,ali nek je savet..
Dete i ja zivimo sami,u stanu moga bivseg muza.Imam primanja od 150eura.Doticni se pokupio i otisao,bez reci ne meni,nasem sinu..tri dana nisam imala ni za osnovne zivotne namirnice detetu,jer kolicina novca koju nam daje je mizerna,nismo sudski razvedeni a on je prijavljen na minimalac,naravno rad na "crno" se ne racuna..Niti se pojavio niti pitao za zavrsnu priredbu,oko upisa u skolu nikakvo pitanje naravno niti ga to zanima,rodjendan koji je sam inicirao da mu slavimo ranije i koji je zakazao u rodnendaonici niti je platio istu niti sam ja bila u mogucnosti da to ucinim tako da smo sve to sin i ja morali otkazati..
Preti mi izbacivanjem iz stana,preti mi starateljstvom jer cu uskoro ostati bez posla.uglavnom zove da mi prica kako mu je mnogo lepo od kada se odselio,za dete ne pita,njega povremeno samo zovne na telefon i to naravno ne svakog dana..Vidja ga jednom nedeljno kada mu prica kako ce ga voditi ovde i onde,ispunjavati sve zelje koje pozeli..u realnosti sin je prepusten meni i mojim nagomilanim brigama vezanim za egzistenciju,i golo prezivljavanje..Dete nocu ga cesto sanja probudi se placuci,od kada mu je otac otisao presao je da spava sa mnom u krevetu..vrti prstice satima na sakama,i planiram da ga vodim psihologu zbog toga..Ono sto me navelo da ponovo pisem je cinjenica da uskoro dete i ja po prvi put sami idemo na more,trebao je i bivsi muz sa nama ali po pravilu kao i sve do sada ga je slagao..od sitnih lazi,kupicu ti novu igracku,preko kupicu ti bicikl..Zatrazila sam da mi da za detetov boravak na moru,i naravno dobila odgovr da ne treba da mi da jer on ce ga voditi na more,a ja ako nemam da to otkazem..Zanima me,obzirom da je otac koji apsolutno ne brine o svom detetu,jednsotavno se odselio niti ga zanima kroz sta dete prolazi,niti da li ima ili nema,a sada zeli da bude veliki otac koji ce ga voditi na more,jer mama nema novaca.Uskoro ce pokrenuti razvod,i mene zanima znam da mu sleduje te dve nedelje u toku letnjeg raspusta,zelim da pitam na koji nacin i da li u opste mogu imam pravo da to osporim jer niti imam poverenja da ga on odvede negde na dve nedelje,pride ce povesti i svoju novu devojku,vec je to radio dete je godinu dana se druzilo sa decom njegove predhodne ljubavnice,ostavljali su decu samu a oni isli malo da budu sami..Mogu li ja nesto da ucinim po tom pitanju,barem ove prve godine da ga ne vodi,jer nisam sigurna kako ce decak bez mene te dve nedelje u ovom trenutku se mnogo vezao za mene..
 
Doci ce deca kod tebe polako -ne zuri

Molim vas,neka mi neko kaze kako da nastavim normalan zivot posle traume koju sam prezivela posle razvoda......ukratko-posle 13 godina braka i dvoje povelike dece,meni moj "dragi" muz kaze-znas medju nama vise nema nista i zelim da odes da bih ja doveo drugu zenu koja je bth trudna !!!.....Oprostila bi mu sve,ali je upotrebio silu da me izbaci iz kuce.Onda haos.....vracam se kod majke kuci i jedno 4 meseca ne znam za sebe...psiholozi...psihijatri...lekovi...antidepresivi....a deca.....deca zbunjena....sad je proshlo vec 2 godine od tad,ali deca su ostala kod njega.Ja svakodnevno umirem za njima.Vidjam ih svakog vikenda i raspusta i kad god mogu.Nasla sam i coveka svog zivota u medjuvremenu...to je ljubav koja se samo pozeleti moze...srodna dusa....moja druga polovina.Ali deca mi nedostaju do bola.....uh...ja reko ukratko..ovo ispade roman....toliko za sad....ce da nastavim.....
 
uciteljka znas sta?

Ma razvedi se...........................
To je moj savet.Sta mislis nastavices zivot snjim posle svega.
Tesko........
Razvode se ljudi posle 40 godina braka.
Tvoj zivot ne zavisi od prijatelja i rodbine od kojih te blam
A ako nastavis takav paraleni zivot ne gine ti psiholog ili ludnica
Glumi idealni zivot ako si blesava
dete ce imati uvek oca i vidjace ga to zasigurno a ti?
I nikad ne reci ne mogu zbog.....deteta.......rodbine..........


U pravu si potpuno! Već sam ja to prelomila u sebi, samo mi treba malo vremena da sve ,,sažvaćem''. Idemo na more, ne želim ćerki da uskratim poslednje zajedničko letovanje... Toliko još možemo izdržati. Hvala Bogu kod nas nema žučnih svađa i vređanja, samo ignorisanje i netrpeljivost, pa možemo glumatati još 2 nedelje. Posle toga-kud koji , mili moji!!!
 
U pravu si potpuno! Već sam ja to prelomila u sebi, samo mi treba malo vremena da sve ,,sažvaćem''. Idemo na more, ne želim ćerki da uskratim poslednje zajedničko letovanje... Toliko još možemo izdržati. Hvala Bogu kod nas nema žučnih svađa i vređanja, samo ignorisanje i netrpeljivost, pa možemo glumatati još 2 nedelje. Posle toga-kud koji , mili moji!!!

:think:More sa tog mora da se ne vratite srecni zagrljeni obicno to tako biva................
:bye:sa srecom
 
E, sada ja upadam ko sa Marsa :). Jedno tehničko pitanje, ako može - neposredno po razvodu nisam vratila svoje devojačko prezime, preciznije nisam se rešila onog - + muževljevo... Da li iko zna gde to, i kako mogu da uradim sada, posle nešto više od dve godine :)?
 
A da, umesto uvodjenja poreza na razvod il samostalan (da ne kažem usedelički ,)) život, ja bih, jednostavno, ukinula brak! Ko hoće, želi, veruje,... nek lepo odradi obred u Crkvi, bilo kojoj da pripada, i to je to! Sve ostalo je, manje-više, šarena laža...
 
E, sada ja upadam ko sa Marsa :). Jedno tehničko pitanje, ako može - neposredno po razvodu nisam vratila svoje devojačko prezime, preciznije nisam se rešila onog - + muževljevo... Da li iko zna gde to, i kako mogu da uradim sada, posle nešto više od dve godine :)?
Isto kako si promenila prezime pri udaji možeš promeniti i sada. Samo ako te ne mrzi da menjaš sve što treba menjati...
 
E, sada ja upadam ko sa Marsa :). Jedno tehničko pitanje, ako može - neposredno po razvodu nisam vratila svoje devojačko prezime, preciznije nisam se rešila onog - + muževljevo... Da li iko zna gde to, i kako mogu da uradim sada, posle nešto više od dve godine :)?


Odes u opstinu , potrazis pravnu sluzbu i oni ti daju taxativno koja dokumenta da nabavis , predas i goToToooooo
Verovatno ima i na netu ali me mrzi da trazim , nemam vremena , .....:whistling:
 

Back
Top