Razvijenost Egipta. Uticaj hipoteticke civilizacije ili posetioca?

nije samo egipat u pitanju...
tu je i stounhendz,takodje neverovatna gradjevina........................
msm,mnogo je cudno to.meni mozda jos cudnije..........
ipak su egipcani usavrsavali svoje piramide vremenom,a stounhendz je jedinstvena gradjevina..........

Stoundhedz je primitivna gradjevina, ali je fascinantan zbog toga sto predstavlja SF gradjevinu za ono vreme gde ga naucnici smestaju...

Neke zanimljivosti o Stounhendzu?

P.S. Bez Reposa, sivih i ostalih SF bica ako bi moglo, OK? ;)
 
Nisam arhitekata,niti građevinar...
Ali ko je ispitao STAROST tog bazalta?
Da li je nešto dodavano NAKNADNO?
Je li iko svjestan podatka da su piramide bile od bijelog mermera?
Pa je abrazija učinila svoje...
Mislim da ovdje treba da odgovri neko ko je arheolog ili bar putar...

Istina, fasada im je bila poplocana belim kamenom, koji se danas nalazi u obliznjem Kairu, gde je upotrebljen za gradnju..
 
Je li iko svjestan podatka da su piramide bile od bijelog mermera?

Da to sam zaboravio, da su bile oblozene belim mermerom sve do 13. veka cini mi se kada je izbio veliki zemljotres, jedino Mikerinosova nije bila bela vec trobojna...

Sve vise mi se cini kako proucavam ovu temu da je egipatska civilizacija mnogo starija, samo je zub vremena pojeo neke dokze...

P.S. Gledao sam prilog na NG kako jedan lik provaljuje gradnju piramide nekim spiralnim metodom... Mozda i jesu oni to sagradili, pre Keopsa, pa se vladar kao i svaki vladar samo uvalio... Ima mnogo crkava gde su vladari sahranjeni po tom principu...
 
Nisam arhitekata,niti građevinar...
Ali ko je ispitao STAROST tog bazalta?
Da li je nešto dodavano NAKNADNO?
Je li iko svjestan podatka da su piramide bile od bijelog mermera?
Pa je abrazija učinila svoje...
Mislim da ovdje treba da odgovri neko ko je arheolog ili bar putar...

najsladji su mi ti koji se proseravaju kao Kolumbo...........
tu je onaj tip sa srpskim vampirom bez premca............
 
najsladji su mi ti koji se proseravaju kao Kolumbo...........
tu je onaj tip sa srpskim vampirom bez premca............

Ja jesam protiv ludih teorija zavera i ostalih stvari, ali ti dobro prouci nesto pre nego sto kritikujes... Dakle svaki egiptolog zna da su bile oblozene belim mermerom i to je fakat, a vampir je srpska recenica i to smo radili na casu engleskog... Dovidjenja... ;)
 
Stoundhedz je primitivna gradjevina, ali je fascinantan zbog toga sto predstavlja SF gradjevinu za ono vreme gde ga naucnici smestaju...

Neke zanimljivosti o Stounhendzu?

P.S. Bez Reposa, sivih i ostalih SF bica ako bi moglo, OK? ;)

www.nationalgeographic-srbija.com/200806/stounhendz.php
http://www.domaci.de/viewtopic.php?t=8643
najnovija teorija je da je predstavljao leciliste.........naime,u blizini su pronasli mnoge leseve sa teskim prelomima itt,pa prep da su tu dolazili ljudi ono,kao zadnja nada.......
u textu iz 2 linka ces naci mnoge dokaze da i nije primitivna gradjevina..........
evo.ja se potrudila :mrgreen::hvala:
 
Ja jesam protiv ludih teorija zavera i ostalih stvari, ali ti dobro prouci nesto pre nego sto kritikujes... Dakle svaki egiptolog zna da su bile oblozene belim mermerom i to je fakat, a vampir je srpska recenica i to smo radili na casu engleskog... Dovidjenja... ;)

znam da je to tako........
ali se ponasdaju kao da su otkrili ameriku.zato i kazem.....tj kritikujem.........
doduse,vampr moze da bude samo rec,a to daje srpskog porekla znam od 5og razreda,mozda i ranije............
 
znam da je to tako........
ali se ponasdaju kao da su otkrili ameriku.zato i kazem.....tj kritikujem.........
doduse,vampr moze da bude samo rec,a to daje srpskog porekla znam od 5og razreda,mozda i ranije............

To da... Iako sam klinac, trudim se da racionalizujem stvari, tj da se ne palim kao neki... Da ne prozivam sada neke ****fanove, dobio sam kaznene poJene prosli put... :DDD

Power Rangers RULEzZZzzZ! xDDD
 
Nisam arhitekata,niti građevinar...
Ali ko je ispitao STAROST tog bazalta?
Da li je nešto dodavano NAKNADNO?
Je li iko svjestan podatka da su piramide bile od bijelog mermera?
Pa je abrazija učinila svoje...
Mislim da ovdje treba da odgovri neko ko je arheolog ili bar putar...

Starost bazalta? Kakve to ima veze sa spojevima bazalta i podloge?
Sta je dodavano naknadno?
Nikad piramide nisu bile od bijelog mermera. Lupas ko Maksim po diviziji.
Abrazija? Sta ti je to?

Arhitektu zovi, arhitektu, a ne putara iz tvog sela!
 
Istina, fasada im je bila poplocana belim kamenom, koji se danas nalazi u obliznjem Kairu, gde je upotrebljen za gradnju..

43edgar.jpg


Ostaci tog bijelog kamena i dan danas toje uz Veliku piramidu. To je krecnjak, bijeli krecnjak, a ne nekakav mermer.
 
Poslednja izmena:
Starost bazalta? Kakve to ima veze sa spojevima bazalta i podloge?
Sta je dodavano naknadno?
Nikad piramide nisu bile od bijelog mermera. Lupas ko Maksim po diviziji.
Abrazija? Sta ti je to?

Arhitektu zovi, arhitektu, a ne putara iz tvog sela!

nisu bile su oblozene uglacanim plocama od belog krecnjaka.i imale su zlatn vrhove.......
ali su te ploce stradale sto od zuba vremena,sto od lokalnog stanovnistva koji ih je koristio kao materijal za gradnju..............
 
Eto,ispadoh ja grbav...
:mrgreen:
Pa nisam naglasio da su pirke bile OBLOŽENE mermerom.
Ali ovo tomato - tomejto me umara.
Ne vidim kakve veze ima materijal od kojeg su građene sa time KO je gradio.
Arhimed je još rekao: dajte mi dobro uporište i dovoljno veliku polugu, i pomjeriću
čitav svijet, jel' treba da crtam vama ljudi?
A ima i važnijih dijelova teme...
Recimo ako su(hipotetički) neki raniji ljudi sa ra zvijenijom tehnikom to radili...
Za šta su im služile pirke? Ja mislim za razmjenu energije,ancient wireless...
:mrgreen:
Pa onda,šta je bilo unutra? Ja mislim da su grobnice sa blagom bile samo varka
za neke druge stvari, recimo komplex tunela...
Podsjećam vas,ili učim,svejedno,da je pustinja u Sahari počela da se širi ubrzano
tek prije 7 hiljada godina...
Ajd laku noć,dosta je za večeras...
 

Back
Top