Razlicitost?

@User Friendly

Ne bi bilo loše po tebe da stekneš određenu dozu pristojnosti i da ono što ti je nejasno zaobiđeš kad se već ustručavaš da pitaš.

A što se ovog drugog tiče, teško da bi ti to uopšte palo na pamet van interneta, a kamoli da pokušaš.
 
Ne,ti covece seres kao foka. Tema,pitanje i odgovor je sasvim jednostavan. Ne otkrivas svemir ili nesto sto zasluzuje da se filozofira,vec filozofiras o necemu sto se ne tice teme i nemora da se o tome prica. Gubis se.

Odgovor na temu je jednostavan,nije problem u muzici,stilu ili tome sto je drugaciji. problem je u njemu,ne vezan za to sto je naborjao.
 
@User Friendly

Isprva sam pogrešno mislio da se u tvom slučaju radi o pomankanju kulture, a očigledno je da se radi o nekulturi kao stilu. U svakom slučaju bih te ignorisao, da u nastavku nisi napisao da moj odgovor ne povezuješ sa temom, što sam i pretpostavio čim sam video tvoj prvi komentar. Naravno, to nije samo po sebi greh i da si mi se obratio normalno, izbegli bismo ovaj neprijatan razgovor, ali to ti izgleda nije svojstveno. Mogao sam isto tako napisati najbanalnije: "svako je različit sam po sebi - razlike poput npr. muzičkog ukusa, stila oblačenja i sl. ne čine ličnost različitom, dok se izlaz iz nečije zatvorenosti ne vrši preko potrage za društvom, već preko potrage za drugim pojedincima", ali nažalost, banalnost mi nije jača strana i uzgred budi rečeno, nisam mogao da zamislim da će nekome tako jednostavna tvrdnja postati u toj meri nejasna ako lična imena i različite postupke objedinim pojmovima subjekat/subjektivizacija, ironično, baš radi lakšeg razumevanja, jer su ti pojmovi univerzalni.
 
Da pocnem... U drustvu nisam nesto previse popularan zato sto imam neki svoj fazon
.

Automatski znaci da si podredjen i da nisi dominantan. Zauzeo si lose mesto u hijerarhiji odeljenja i to je to.

Tipa, slusam totalno drugaciju muziku, nebitno koju, bitno da nisu domaci seljaci, oblacim se takodje drugacije od mnogih, ono vise reperski stil.
..

Znaci izbegavas ljude zbog sopstvenih predrasuda o njima i mislis da ces biti sa njima ok kada im ovaku poruku saljes? Sa losim hijerarhijskim polozajem predmet si podsmeha,pa makar se oblacio kao i oni.
Sad, zbog toga nemam bas mnogo drustva zato sto oni ne razumiju tu, to je problem.
Kako mogu da razumeju kada im ne pruzas sansu,kada se ne druzis sa njima makar u skoli?
Treba li ja da kod kuce i s najboljim prijateljima budem ovakav kakav sam rekao, a uopste u drustvu da budem kao i svi ostali?
Moras da naucis da budes fleksibilniji i da se prilagodjavas drustvu u kom se nalazis. Primer. Sa ljudima koji su stidljivi moras da budes ti taj koji pokrece razgovor,da utices da se opuste,sa glupim ljudima neces potezati neke teme koje ne razumeju ili koje su osetljive za tu osobu,sa pametnijim ljudima opet neces pricati gluposti i daviti ih time ko je ispao sinoc u velikom bratu... Znaci prilagodljivost ljudima.
Ili jednostavno samo da nastavim ovako i nadam se za najbolje?
Nikako ne teraj po svome,jer ako vidis da nesto ne ide,nece ici ni za godinu,ni za dve,ni za 20. Samo ces sebi nabiti gomilu kompleksa.

Sta da radis da se poboljsas?

Ne nameci ljudima svoje misljenje,ni stil zivota.
Poradi na humoru jer sve osobe vole zanimljive i pozitivne ljude.
Poradi na svom samopouzdanju.
Prilagodi se intelektualnom nivou osoba sa kojim razgovaras.
Nikada ne odbacuj ljude jer eto nisu kao ti ili ti nece trebati. Jedno cao,kako si,sta ima tebi ne znaci nista,dok nekom je dooljno da te ne mrzi.
Drzi neprijatelje blize sebi,kao da su ti prijatelji i druzi se apsolutno sa svima.
probaj da okupis neku grupu oko sebe,po mogucnosti riba ili malo mladjih ljudi oko sebe. nebitno je sa kime si,bitno je da si ti dominantan u tom drustvu. Msm psihologija je jebena nauka i stvari su krajnje bolesne.
 
Poslednja izmena:
.

Automatski znaci da si podredjen i da nisi dominantan. Zauzeo si lose mesto u hijerarhiji odeljenja i to je to.

..

Znaci izbegavas ljude zbog sopstvenih predrasuda o njima i mislis da ces biti sa njima ok kada im ovaku poruku saljes? Sa losim hijerarhijskim polozajem predmet si podsmeha,pa makar se oblacio kao i oni.

Kako mogu da razumeju kada im ne pruzas sansu,kada se ne druzis sa njima makar u skoli?

Moras da naucis da budes fleksibilniji i da se prilagodjavas drustvu u kom se nalazis. Primer. Sa ljudima koji su stidljivi moras da budes ti taj koji pokrece razgovor,da utices da se opuste,sa glupim ljudima neces potezati neke teme koje ne razumeju ili koje su osetljive za tu osobu,sa pametnijim ljudima opet neces pricati gluposti i daviti ih time ko je ispao sinoc u velikom bratu... Znaci prilagodljivost ljudima.

Nikako ne teraj po svome,jer ako vidis da nesto ne ide,nece ici ni za godinu,ni za dve,ni za 20. Samo ces sebi nabiti gomilu kompleksa.

Sta da radis da se poboljsas?

Ne nameci ljudima svoje misljenje,ni stil zivota.
Poradi na humoru jer sve osobe vole zanimljive i pozitivne ljude.
Poradi na svom samopouzdanju.
Prilagodi se intelektualnom nivou osoba sa kojim razgovaras.
Nikada ne odbacuj ljude jer eto nisu kao ti ili ti nece trebati. Jedno cao,kako si,sta ima tebi ne znaci nista,dok nekom je dooljno da te ne mrzi.
Drzi neprijatelje blize sebi,kao da su ti prijatelji i druzi se apsolutno sa svima.
probaj da okupis neku grupu oko sebe,po mogucnosti riba ili malo mladjih ljudi oko sebe. nebitno je sa kime si,bitno je da si ti dominantan u tom drustvu. Msm psihologija je jebena nauka i stvari su krajnje bolesne.

Brate, tebi svaka cast na trudu, ali meni ovo uopste ne treba, objasnio sam svakako.
 
Ne nameci ljudima svoje misljenje,ni stil zivota.

e mogo bi ti to da pravilo da usvojis. mislim ovo rade ******, ali ti si otisu iz ****** u kur ac

Poradi na humoru jer sve osobe vole zanimljive i pozitivne ljude.

aj to humor sto proizilazi iz nekih drugih stvari, nego bato de je tebi humor

Poradi na svom samopouzdanju.

lol

Prilagodi se intelektualnom nivou osoba sa kojim razgovaras.

kad se ti budes prilagodio nadre-u

Nikada ne odbacuj ljude jer eto nisu kao ti ili ti nece trebati. Jedno cao,kako si,sta ima tebi ne znaci nista,dok nekom je dooljno da te ne mrzi.

debilizam

Drzi neprijatelje blize sebi,kao da su ti prijatelji i druzi se apsolutno sa svima.

super

probaj da okupis neku grupu oko sebe,po mogucnosti riba ili malo mladjih ljudi oko sebe. nebitno je sa kime si,bitno je da si ti dominantan u tom drustvu. Msm psihologija je jebena nauka i stvari su krajnje bolesne.

koja bre dominacija, si i ti poceo da cutas ona pua sranja jeb ote pa ser es.
dominacija je relativna stvar, nacin na koji se dominira se razlikuje od grupe do grupe. poenta je prepoznati nijanse a ti sve gledas crno-belo


znaci zakljucak je da fakat ser es ko foka e, i to ti ovako najozbiljnije kazem, nemoj ova moja neformalnost da te utesi
 
Da ti nisi ograniceni luzer koji se svima podsmeva mozda bi ti i detaljno odgovarao na svaku rec u postu,ali posto jesi tebe dozivljavam kao one male kerove od 20santima sto samo kevcu da bi ispali veci,a ne ujedaju.
 
Ja smatram pametnije ono sto je Over rekao nego Nadre, realno...ista prica kao pre par godina...

Pogotovo ono "probaj da okupis neku grupu oko sebe,po mogucnosti riba ili malo mladjih ljudi oko sebe. nebitno je sa kime si,bitno je da si ti dominantan u tom drustvu. Msm psihologija je jebena nauka i stvari su krajnje bolesne. "
Zato sto sam ovo video na delu kod mog druga kog smo svi kao klinca smatrali debilom, glupim likom (sto zapravo i jeste i sad se pomalo vidi) a onda je poceo da se druzi sa klincima, muva klinke i svi smo pricali "Ha, pacenik, ne moze da nadje svoje drustvo, ovo ono" a sad je laganica postao jedan od popularnijih u gradu i druzi se sa svima, vrlo cesto sa dosta starijim likovima...uglavnom, da ne duzim dalje, kontam da su vam se ove moje "Poznajem tog i tog" popele na ******, ali ja sam takav da uvek gledam profile ljudi i kad vidim mogucnost ja ih postavim oovde na tapeti... :lol: 'ebali bi mi kevu ako bi videli kako ih sve ogovaram... (:
 
Poslednja izmena:
Klasican primer koji sam video i coveka poznajem.
Lik je ruzan,nije bio sada nesto popularan i covek je oko sebe okupio par ljudi koji su gori od njega.
Debelog,mirnog,pomalo izgubljenog lika koji je zapusten totalno,jednog ruznog,vrljavog verskog fanatika,jednog vrljavog kompjuterasa i realno on je najbolja premija za neku rospiju od njih cetvoro.
Kako on kaze tako oni idu za njim,covek im se nametnuo kao vodja i ima prodju. Ima prodju kod tako nekih rospija,ali hebiga.
Bitno je da si ti na celu hijerarhije jer u coporu samo hebe glavni,on dobija i najveci plen i najvise jede od plena,sve ****** su njegove. Ostali cekaju dok glavni ne umre ili se osamostaljuju i formiraju novi copor.
Bolje biti car medju sirotinjom,nego sluga medju kraljevima.
Samopouzdanje se takodje moze graditi ili "pozivati" iz podsvesti tako sto istreniras mozak da na neki pokret tako reaguje.
 
Poslednja izmena:
Sve je to super samo što daješ kontra izjave("prilagodi im se ali budi glavni").Dobro znamo da se u životu nekome/nečemu prilagođavaju oni koji su na nižem položaju:na poslu,u umetnosti,u vezi...Moraš biti glasan u tri lepe!Samo tako ćeš znati ko je sa tobom a ko nije.Veruj mi,začudio bi se koliko je različitih ljudi sličnih tebi.
 
Poslednja izmena:
Ja uopste ne kontam cemu tol'ke muke ni oko cega?

Kako ne kontaš, Abell?
Zar ti nije zaista nije jasno da, ako već prema nekoj prirodnoj logici stvari nemaš nikoga oko sebe, treba da okupiš oko sebe tri-četiri devojke koje su po svemu lošije od tebe i da u tom cenjenom društvu budeš glavna (ili popularno rečeno - dominantna, alfa-ženka u čoporu). To je ipak hijerarhija, psihologija - zeznuta stvar, podsvest - još zeznutija, ako se uzme u obzir da su stvari bolesne (i ja se potpuno slažem sa tim da ovo poprima sasvim patološku dimenziju)... onda je mnogo zeznuto. Ako to uradiš, ljudima koji gledaju sa strane ćeš izgledati nadmoćno naspram onih oko tebe, jer je osnovna pretpostavka da ti, ako stojiš sama, nemaš nikakav poseban kvalitet, već se on javlja samo kad se stojiš pored nekog ko uopšte ne poseduje nikakav kvalitet. Ja bih se pre zapitao - šta jedna interesantna i simpatična devojka radi u tom društvu? Logičan odgovor bi bio da leči komplekse. Tako se putem manjeg otpora uspostavlja neki socijalan život, zato i ne stoji poredba sa carem i slugom. Takvom ponašanju više odgovara ona "bolje živ magarac, nego mrtav lav".

A tu izreku su i izmislili magarci.
 
Poslednja izmena:
ali nažalost, banalnost mi nije jača strana i uzgred budi rečeno, nisam mogao da zamislim da će nekome tako jednostavna tvrdnja postati u toj meri nejasna ako lična imena i različite postupke objedinim pojmovima subjekat/subjektivizacija, ironično, baš radi lakšeg razumevanja, jer su ti pojmovi univerzalni.

i pojmovi i forma koju si koristio su na ovom pdfu potpuno strani za 80% ljudi ovde, kao što i možeš videti iz toga što se samo Over (od 20 korisnika koji su stalno tu) osmelio da ti odgovori i to još kritički a ne kao odgovor na tezu. Ovde se još čitaju Koeljo i Hoseini i nije realno očekivati da će bilo koji tinejdžer uključujući i ovog što je postavio problem kao temu razumeti na pravi način to što si napisao.
Na ovom pdfu samo banalizovanje i prolazi. Ja kad god sam napisao post u maniru sličnom tvome nisam dobio nijedan odgovor, ili bi mi rekli da ne *****m toliko.
 
Kamo sreće da se ovde radi o stilu, ali naravno nije reč o tome, već o ad hominem pristupu napisanom koji je ostao isti i onda kad sam stil pisanja pojednostavio, tj. banalizovao. To nikako nije, kako kažeš, "kritički odgovor", već ignorantski, jer kritika podrazumeva razumevanje napisanog, pre svega. Kada je reč o formi, nailazio sam na bezbroj komentara na forumu, napisanih daleko težim stilom pisanja, koje sam pokušavao da protumačim ukoliko me tema interesuje i neverovatno mi je da treba nekome da skrećem pažnju da je to normalan pristup, umesto da se to podrazumeva. Dakle, nije u pitanju nerazumevanje, već klasičan logički lapsus. Što je najgore, taj obrazac ponašanja se sasvim uklapa u ovo kvazipsihološko trućanje iznad, koje se ne može nazvati ni intelektualnom onanijom, već onom običnom, u četiri zida. Ako se tim stavom - da kvalitetne ljude treba izbegavati i oko sebe skupljati ljude koje će im se diviti - vode kroz život, to je sa jedne strane poražavajuće, a sa druge strane nije ni najmanje sfera mog interesovanja. Prosto je apsurdan stav prema kojem subjekt odbacuje druge subjekte sa kojima bi mogao da bude kompaktan, da mu se ne bi desilo da mu neko od njih skrene pažnju na to gde je možda pogrešio, jer je moje uverenje da bez nečije kritike (dobronamerne ili ne) subjekt ne može da napreduje ni u kom pogledu. Na taj način svest stagnira zato što od ljudi odabranih po sumanutom kriterijumu prima samo one sadržaje koji služe hranjenju nečijeg ega. Uzeću sebi za pravo da u to uvrstim onaj "realan", a do srži gramatički i logički diskutabilan, komentar, samo ne znam da li je on posledica istog ad hominema ili spada u onu tezu o podređenosti i potvrđivanju nečijeg dominatnog položaja na forumu?
 
Evo ja cu da ti kazem da mnogo *****s i ako te sve razumem.... Mrzim ljude koji po svaku cenu zele da pokazu elokventnost, a ne shvataju koliko su ustvari smesni. Umesto jebenog subjekta mozes da napises pojedinac, bas smaras! To potenciras da za svaku rec, upotrebis drugu, manje poznatu rec istog znacenja. Plus pises vrlo konfuzno i niko ovde ne zeli da cita dva puta istu recenicu da bi je shvatio. Plus da te pitam da li se u svakodnevnoj komunikaciji ovako izrazavas?
 
Poslednja izmena:

Back
Top