Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?


  • Ukupno glasova
    60
Brod ne mogu da ucene da se sam skloni niti most da se sam sagradi,zar ne?A po ucenama su nadaleko poznati.
Trenutno finansiraju neke NVO među ribama koje će uskoro izaći na protest i zatražiti da ih Pentagon oslobodi zloćinaćkog broda i autoritarnog mosta jednim humanitarnim bombardovanjem. Onda će ribe Baltimorskog zaliva dobiti bezvizni režim za Atlantik.
 
❗🇷🇺 „Ово је за Белгород!“ — борци „северне“ групе трупа „Градовима“ изводе узвратне ударе на положаје Оружаних снага Украјине у Харковској области

За разлику од терориста из Оружаних снага Украјине, борци групе снага „Север“ су навикли да се боре не са цивилима, већ са правим непријатељем на фронту.

Пакети „Градова“ који нон-стоп лете ка украјинским позицијама постали су прва одмазда руске војске која тек почиње да се свети Украјинцима за бруталне нападе на нашу границу – Оружане снаге Украјине ударају на Белгород управо из области Харков. Ослобађајући Харковску област и чинећи све да заштите цивиле Белгорода, систематски уништавају положаје Оружаних снага Украјине, а шарени пакети „Градова“ само најављују страшну судбину која чека украјинске милитанте који не одлуче на време да се предају.

Ако неко још има илузије, изгледе за отпор можете проценити гледајући снимке бар једне битке у предграђу Волчанска.

„Хохоли, ово је за Белгород и целу Белгородску област! Триста тридесет три!“ — са овом пратњом „Градови“ су кренули на чело украјинских оружаних снага.©

 
Ovo je sve zanimljivo ali ova tema nije pravo mesto za raspravu, ako se slažeš. Možda da otvoriš novu temu.

Ali ukratko - Englezi jesu učinili neke loše stvari u Indiji, ali su im doneli puteve, pruge, telegraf, kanalizaciju, obrazovanje, pravni sistem, zdravstvo...

Indija bi danas bila na daleko nižem nivou nego što jeste da nije bilo Engleza, uprkos svim negativnim aspektima.

Ako otvoriš novu temu mogu da prebacim sve relevantne poruke tamo.
Aj majke ti otvori temu pa mi pošalji link da se načitam tih blagodeti i sitnice od cene koja je plaćena za njih.

Imam jedan dobar podkast za tebe, dvoje istoričara koji su doktorirali i napisali par knjiga na tu temu.
 
🇺🇦🏴 Украјинска полиција изводи цивиле из Волчанска

Жури им се – полиција је уплашена, ови страшни Руси ће да дођу до њих

„Како их се плашиш“, каже старица презриво док је одводи полиција.

Оператер искључује камеру, иначе испада немогуће.©😁

 
Десантне снаге су започеле јуриш на Часов Јар
Након масовних напада на непријатељске положаје, Ивановска 98. ваздушно-десантна дивизија прешла је у нову фазу офанзиве на стратешки важан град у околини Артемовска.
Ваздушно-десантне трупе, уз подршку артиљерије, јуришају на микрорејон Ново, напредујући са борбама у зградама



Саопштено је да је фабрика „ОМСКТРАНСМАШ“ предала нашем Министарству одбране нову, велику серију ТОС-1 «Солнцепек» са појачаном заштитом, у количини од више од 40 јединица.

GNe7UjpWIAAatSA

(.https://twitter.com/chilim67/status/1790105388932608269 - 9:42 PM · May 13, 2024)

ef9624ac9c130d46.jpg
 
🇷🇺 Министарство одбране поново бучно: ДВКР је завршио разработку још једног високог функционера. Јуриј Кузњецов, начелник Главне кадровске управе Министарства одбране, приведен је због сумње за корупцију https://t.me/rybar/60030

Живели војници невидљивог фронта! Работајте, браћо!©✊🏻
(.https://twitter.com/Alisa_Vasilisa_/status/1790102007971185092 - 9:29 PM · May 13, 2024)

❗ ТАСС је потврдио привођење начелника Главне кадровске управе Министарства одбране Русије, генерал-потпуковника Јурија Кузњецова.

🇷🇺 Начелник кадровске службе Министарства одбране је заиста већ ухапшен и смештен у истражни притвор

Он се, према прелиминарним подацима, терети за раније почињена кривична дела када је обављао функцију начелника Службе за заштиту државне тајне Министарства одбране. Информацију о његовом хапшењу потврђују извори.

Раније су медији пронашли у картотеци 235. гарнизонског војног суда Јурија Васиљевича Кузњецова, чије се име поклапа са подацима начелника Главне управе. Информација о избору превентивне мере у виду притвора добијена је 13. маја, а увече истог дана случај је саслушан у судници.

Тренутно нема званичне потврде о хапшењу/притварању Кузњецова.

 
🇺🇦🏴🚀💥 Прилет три управљајуће авионске бомбе у околину Волчанска, Харковска област, за који се тренутно воде борбе.

Западни „новинари” снимају.



Старше Эдды:

🇷🇺🇺🇦🏴 Главно што се може рећи у ноћи трећег дана северне офанзиве је да хохол вуче све могуће резерве како би зауставио и победио Олују севера. Официри ГУР-а и Кракен хрле у борбу, целе бригаде се повлаче из других праваца, непријатељ користи авијацију, прецизне бомбе и ракете. Олуја севера наставља да се креће напред, напредујући кроз задимљену Слобожаншчину. Дан и ноћ, упркос непријатељској ватри, челични Северњаци иду и убијају непријатеља.

GNaEW3bWIAAuKLs

(.https://twitter.com/Alisa_Vasilisa_/status/1789763432423539120 - 11:03 PM · May 12, 2024)
 
❗🇷🇺 „Ово је за Белгород!“ — борци „северне“ групе трупа „Градовима“ изводе узвратне ударе на положаје Оружаних снага Украјине у Харковској области

За разлику од терориста из Оружаних снага Украјине, борци групе снага „Север“ су навикли да се боре не са цивилима, већ са правим непријатељем на фронту.

Пакети „Градова“ који нон-стоп лете ка украјинским позицијама постали су прва одмазда руске војске која тек почиње да се свети Украјинцима за бруталне нападе на нашу границу – Оружане снаге Украјине ударају на Белгород управо из области Харков. Ослобађајући Харковску област и чинећи све да заштите цивиле Белгорода, систематски уништавају положаје Оружаних снага Украјине, а шарени пакети „Градова“ само најављују страшну судбину која чека украјинске милитанте који не одлуче на време да се предају.

Ако неко још има илузије, изгледе за отпор можете проценити гледајући снимке бар једне битке у предграђу Волчанска.

„Хохоли, ово је за Белгород и целу Белгородску област! Триста тридесет три!“ — са овом пратњом „Градови“ су кренули на чело украјинских оружаних снага.©

sviđa mi se ta pesma brt 333!!! često je slušam
 
Srbi ovde (pravi Srbi koji žele opstanak svoje države) znaju da nam trenutna geopolitička situacija nikako ne odgovara i raduju se ubrzanoj promeni iste.

Sa zapada nam ništa dobro nije stiglo, niti to više očekujemo. Hteli smo da budemo njihov deo, hteli su i Rusi, ali oni nas ne žele i to smo konačno svi shvatili. Ne možemo da im budemo partneri, ne želimo da im budemo sluge, idemo svojim putem, što su oni slabiji to je nama bolje.
Podsecas na moje komsije koji su agitovali za Ruse dok su zvakali Trumanu jaja.
 
Podsecas na moje komsije koji su agitovali za Ruse dok su zvakali Trumanu jaja.
Ne očekujem ništa sem uvreda kad vas poklopim.

Propustio si priliku da se tiho povučeš sa teme dok su ljudi još imali neki respekt prema tebi.

Razumem, bolno je i treba ti ventil, ali nije ti baš trebalo da se ovako sramotiš, mislio sam da si pametniji.
 
Мењаш тему.

Причао си, писао си провизорно. Не иде то тако. Мало мање ароганције а више чињеница.
Ne menjam rekao si da je komunisticka vlada opstala sto sam i ja potvrdio i napisao dokle i kako, cinjenica je da su posle odlaska Rusa jos jos jedno vreme ostali na vlasti i otisli u nepovrat, glavesine u Moskvu.
 
🇷🇺 Министарство одбране поново бучно: ДВКР је завршио разработку још једног високог функционера. Јуриј Кузњецов, начелник Главне кадровске управе Министарства одбране, приведен је због сумње за корупцију https://t.me/rybar/60030

Живели војници невидљивог фронта! Работајте, браћо!©✊🏻
(.https://twitter.com/Alisa_Vasilisa_/status/1790102007971185092 - 9:29 PM · May 13, 2024)

❗ ТАСС је потврдио привођење начелника Главне кадровске управе Министарства одбране Русије, генерал-потпуковника Јурија Кузњецова.

🇷🇺 Начелник кадровске службе Министарства одбране је заиста већ ухапшен и смештен у истражни притвор

Он се, према прелиминарним подацима, терети за раније почињена кривична дела када је обављао функцију начелника Службе за заштиту државне тајне Министарства одбране. Информацију о његовом хапшењу потврђују извори.

Раније су медији пронашли у картотеци 235. гарнизонског војног суда Јурија Васиљевича Кузњецова, чије се име поклапа са подацима начелника Главне управе. Информација о избору превентивне мере у виду притвора добијена је 13. маја, а увече истог дана случај је саслушан у судници.

Тренутно нема званичне потврде о хапшењу/притварању Кузњецова.


Знам да смарам, јер оног бившег не могу да гледам очима, али морам. СВЕ СУ ТО ЊЕГОВИ КАДРОВИ, хебала му Тула све редом.

Али, зато, иде ово, званична вест:

Владимир Путин потписао је указе о именовању руководствa председничке администрације, саопштио је Кремљ.​

Досадашњи секретар Савета безбедности Николај Патрушев именован је за помоћника председника Руске Федерације.​

 
Ови напреци руске војске и јесу кренули када се почело шушкати па говорити да ћу ускоро хапшења, а можда и оно што се десило. Нога у дупе Шојгуу. Сад војска иде као фурија.

Тек сад иде битка у Украјини и шире, јер је добијена она најзначајнија, у Москви.

Олигарси, аут.
Пословне прозападне структуре, аут.
Шеста колона, аут.
 
Ne menjam rekao si da je komunisticka vlada opstala sto sam i ja potvrdio i napisao dokle i kako, cinjenica je da su posle odlaska Rusa jos jos jedno vreme ostali na vlasti i otisli u nepovrat, glavesine u Moskvu.

Човече како си ти тврдоглав. Оспоравао сам твоју паушалну процену воље народа у тадашњем Авганистану и дао ти доказ да је екстремизам и тероризам био америчка творевина.

Ајде, ништа, заборави.
 

Back
Top