Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?


  • Ukupno glasova
    66
Ovo je sve zanimljivo ali ova tema nije pravo mesto za raspravu, ak ose slažeš. Možda da otvoriš novu temu.

Ali ukratko - Englezi jesu učinili neke loše stvari u Indiji, ali su im doneli puteve, pruge, telegraf, kanalizaciju, obrazovanje, pravni sistem, zdravstvo...

Indija bi danas bila na daleko nižem nivou nego što jeste da nije bilo Engleza, uprkos svim negativnim aspektima.

Ako otvoriš novu temu mogu da prebacim sve relevantne poruke tamo.
to isto dođem ja kod tebe u kuću..po jbm sve žensko u familiji a oca i brata ubijem i sutradan kupim najveći tv, uvedem hbo kanale, naručim picu i pozovem te da zajedno gledamo filmove i kažem ti: jesam učinio loše stvari ali imaš hbo i jedeš super picu.. da nije bilo mene jeo bi krac sa karijem i gledao indijske serije na dva kanala
 
to isto dođem ja kod tebe u kuću..po jbm sve žensko u familiji a oca i brata ubijem i sutradan kupim najveći tv, uvedem hbo kanale, naručim picu i pozovem te da zajedno gledamo filmove i kažem ti: jesam učinio loše stvari ali imaš hbo i jedeš super picu.. da nije bilo mene jeo bi krac sa karijem i gledao indijske serije na dva kanala
Znaš da su Indijci imali običaj "sati", kada umre muž da se i njegova udovica spali na istom plamenu kao i njegovi ostaci.

Takođe, bilo je normalno da se maloletna deca udaju i žene.

To sve nije baš uporedivo sa HBO/pizza situacijom.
 
OCAJNA PORODICA SE BORI SA NACISTIMA NATO PAKTA DA SPRECI DA IM OTMU, KIDNAPUJU 18GODISNJEG SINA KOJI PRI TOM NI VOJSKU NIJE SLUZIO I POSALJU U DIREKTNU SMRT!


@Sizif podrzavas li ovo?
I ovakvi će da pobiju 1740 Rusa za dan

Cracking Up Lol GIF
 
Ovo je sve zanimljivo ali ova tema nije pravo mesto za raspravu, ako se slažeš. Možda da otvoriš novu temu.

Ali ukratko - Englezi jesu učinili neke loše stvari u Indiji, ali su im doneli puteve, pruge, telegraf, kanalizaciju, obrazovanje, pravni sistem, zdravstvo...

Indija bi danas bila na daleko nižem nivou nego što jeste da nije bilo Engleza, uprkos svim negativnim aspektima.

Ako otvoriš novu temu mogu da prebacim sve relevantne poruke tamo.
Pa možemo, mada je najbolje konsultovati se sa samim Indijcima. Oni su jako zainteresovani za izvođenje raznih kalkulacija, u vezi "dobrobiti" koje im je doneo britanski kolonijalizam.
Uglavnom se smeju u lice britanskim zvaničnicima za te pruge, puteve, upravu, komunikaciju. Koliku god vrednost pretpostaviš za sve što su "dobili", vrednost onoga što im je uzeto, obesmišljava bilo kakvo poređenje.
Velika Britanija čini mi se i zvanično obeštećuje Indiji nekom simboličnom svetom, na ime vekovnog izrabljivanja.
 
ma koji bre Englezi šta su oni napravili i izmislili? pogledaj im samo one kraljeve i kraljice odvratne..ubijali Škote, decu i žene silovali..imaš onaj film sa Mel Gibsonom Hrabro Srce kad su mu ženu silovali i ubili
Како који Енглези?

IMG-7e8325d094a2ef120f09b66d1c8a5a0e-V.jpg


Британски генерал Хорацио Гордон Робли са својом колекцијом од преко 30 маорских глава.

Капљица из океана зла!
 
Ne postoji nista britansko na Antarktiku niti ce ikada postojati.

I da postoji Rusija ce vas isutirati odatle ko sto vas je isutirala iz Nigera.

Glasace 10 pingvina na referendumu i Rusija ce to da iskoristi kao opravdanje za pripajanje Autonomne Respublike Anktartike Ruskoj Federaciji.
Tixi, da ti odam najstrože čuvanu tajnu: nije dovoljno nešto napisati pa da to automatski postaje istina.
Ali vikpedija laže, naravno, Tixi ima izdvojeno mišljenje 🤡
 

Back
Top