Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    71
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je legionara, nema više. Rusi ih sve pobili.
Šta je s' krimskim mostom? Ne smeju šadovse ni da okrenu prema njemu.
most je zatvoren za upotrebu, nego šta bi sa prrtnjama medvedeva da će baciti atomske bombe na london vašington i pariz ako uđu nato trupe u ukrajinu?
ispade i to laž ko što beše ptetnja atomskim tatom ako pošalju zrakoplove, ako pošalju tenkove, ako isporuče rakete, ako bude napadnuta teritorija rudije, ako se nato proširi ka granicama rusije... sve se to desilo, a atomskih bombi nema...
 
nego šta bi sa prrtnjama medvedeva da će baciti atomske bombe na london vašington i pariz ako uđu nato trupe u ukrajinu?
GNCk8R6bEAA8GHY
 
Ti si mi dećko na ignore, slućajno sam video da meni repliciraš.

Nisu pozvani na ribanje zbog dostavljanja oružja nego zbog izjava da će poslati vojsku i dozvoliti da se oružjem gađa po Rusiji.

To se nakon ribanja neće dogoditi, jer za razliku od vas oni nisu usijane glave kojima mržnja muti svest, već znaju da odgovor Rusije neće biti milostiv.

Vi se ovde ložite samo zato što vaša "hrabrost" ne povlači posledice.
vojska je već poslata a zapadne rakete i dronovi svaknevno padaju po rusiji već više od godinu dana.
 
most je zatvoren za upotrebu, nego šta bi sa prrtnjama medvedeva da će baciti atomske bombe na london vašington i pariz ako uđu nato trupe u ukrajinu?
ispade i to laž ko što beše ptetnja atomskim tatom ako pošalju zrakoplove, ako pošalju tenkove, ako isporuče rakete, ako bude napadnuta teritorija rudije, ako se nato proširi ka granicama rusije... sve se to desilo, a atomskih bombi nema...
Džaba sa drogiranim ozbiljno raspravljati.
Rusi od početka govore da će NATO trupe koje uđu u Ukrajinu smatrati stranom u sukobu i loviti ih. Nikakve druge pretnje u vezi toga nije bilo.
Pretnja odmazdom postoji ako rakete iz NATO zemalja budu korišćene protiv Rusije u granicama od pre 2014. Ni tu niko nije pominjao odmazdu nuklearnim oružjem. Kao šta se da primetiti, NATO rakete ne padaju po ciljevima u Rusiji.
Za F-16, Rusi kažu da je taj avion sposoban da nosi nuklearno oružje i da će to smatrati ''nuklearnom eskalacijom''. Nejasno mi je šta tačno pod tim podrazumevaju, ali su naglasili da će napasti baze u NATO zemljama ako budu kretali u ''misije'' sa aerodroma van Ukrajine.
A to šta NAFOtardi povlače zamišljene crvene linije i onda ih kao prelaze su samo tlapnje i tešenje kako nešta smeju. Sam povučeš liniju i preskočiš je da bi imao kao neku imaginarnu pobedu. Dečja posla.
Ali kod stvarne linije, kao šta je gađanje NATO raketama mete u Rusiji, poklope se ušima i ne gađaju.
 
Džaba sa drogiranim ozbiljno raspravljati.
Rusi od početka govore da će NATO trupe koje uđu u Ukrajinu smatrati stranom u sukobu i loviti ih. Nikakve druge pretnje u vezi toga nije bilo.
Pretnja odmazdom postoji ako rakete iz NATO zemalja budu korišćene protiv Rusije u granicama od pre 2014. Ni tu niko nije pominjao odmazdu nuklearnim oružjem. Kao šta se da primetiti, NATO rakete ne padaju po ciljevima u Rusiji.
Za F-16, Rusi kažu da je taj avion sposoban da nosi nuklearno oružje i da će to smatrati ''nuklearnom eskalacijom''. Nejasno mi je šta tačno pod tim podrazumevaju, ali su naglasili da će napasti baze u NATO zemljama ako budu kretali u ''misije'' sa aerodroma van Ukrajine.
A to šta NAFOtardi povlače zamišljene crvene linije i onda ih kao prelaze su samo tlapnje i tešenje kako nešta smeju. Sam povučeš liniju i preskočiš je da bi imao kao neku imaginarnu pobedu. Dečja posla.
Ali kod stvarne linije, kao šta je gađanje NATO raketama mete u Rusiji, poklope se ušima i ne gađaju.
šta vam se to pobogu desilo, gde je nuklearni cunami koji će potopiti britaniju, gde su proračuni koliko sarmata treba da se uništi francuska, gde su vam sekunde kolikomtreba ruskim raketama da stignu do londona samo ako se zapad usudi.....
 
Pa ne, ja sam uzeo pušku i sa svojim susjedima na branik domovine pa sam bio izuzetno cijenjen kao Srbin. Kao i Rus u oružanim snagama Ukrajiane, a ima ih itekako. Ali ostalima, zaebato, derusifikacija Ukrajine je u punom jeku. Šta misliš ima li to neke veze s 24
2.?
Taj narativ o braniku domovine je otužan, da ne upotrebim adekvatniju reč. Tvoja konstatacija je bila da je Rusima u Ukrajini "zilion puta gore" nego što je bilo Srbima u Zagrebu krajem 1991. Da li su Marija i Aleksandra Zec (12 godina) trebale da uzmu pušku u ruke i stanu na "branik domovine" da bi ostale žive? Ti nisi mogao biti "cijenjen kao Srbin", jer ti, uistinu, nisi Srbin. Manipulišeš "svojim srpstvom" , kao i satanizmom, na najpovršniji mogući način. Kada istrošiš jedan narativ, prelaziš na drugi, te je sada aktuelno tvoje učešće u "domovinskom ratu". Drago mi je što si na suprotnoj strani.
 

Rusi digli u vazduh retko britansko oružje! Evo o čemu je reč…​

Ruske trupe uništile su eksperimentalni sistem protivvazdušne odbrane koji su razvili britanski inženjeri posebno za ukrajinske oružane snage. Incident se dogodio na teritoriji Donjecke Narodne Republike, gde je kompleks pogođen lelujaćom municijom.

Sistem PVO ugrađen je na šasiju oklopnog višenamenskog vozila Supacat HMT 600, prilagođenog za vojne potrebe. Prema objavljenim izveštajima, ova šasija je nosila lanser sa dve rakete ASRAAM prepravljene za kopnenu upotrebu.
gfrndkrfde.jpg
Taktičko-tehničke karakteristike ovog kompleksa ostavljale su mnogo da se poželi, budući da su prilagođene vazdušne rakete ASRAAM mogle da pogađaju samo ciljeve na malim visinama poput bespilotnih letelica i helikoptera, što je činilo njegovu upotrebu prilično ograničenom, ali je poznato i da su takvi sistemi korišćeni da presretnu krstareće rakete.

U pitanju je prilično pragmatična improvizacija postavljanje lansera za zapadne infracrvene vođene rakete na ukrajinske kamione.
Odnosno, korišćenje raketa vazduh-vazduh na lanserima raketa zemlja-vazduh, koji je primenila Velika Britanija ugradnjom raketa AIM-132 ASRAAM na vozilo Supacat HMT 6×6.

Nekoliko „eksperimentalnih sistema protivvazdušne odbrane“ prebačeno je ukrajinskim oružanim snagama u drugoj polovini 2023. Pojavili su se u Ukrajini najkasnije u februaru 2024. godine.

Ranije takvi sistemi PVO nisu bili uključeni u snimke ruskih dronova, verovatno su korišćeni u pozadini. Nije poznato koliko je sistema trenutno u službi kijevskih snaga.

Taktičko-tehničke karakteristike i borbene mogućnosti ovog PVO sistema su veoma ograničene, raketa sa vazdušnim lansiranjem, prilagođena improvizovanom zemaljskom bacaču, sposobna je da pogađa samo ciljeve na malim visinama – bespilotne letelice i helikoptere.


Rakete AIM-132 ASRAAM mogu da pogode vazdušne ciljeve na dometu do 25 kilometara kada se lansiraju iz lovca, ali karakteristike u kopnenoj verziji nisu pouzdano poznate.

Sa druge strane, već dobro poznati Lancet je razvila ZALA Aero Group, podružnica ruskog odbrambenog giganta Koncerna Kalašnjikov.

Kompanija proizvodi dve verzije lutajuće municije, Izdelije-52 sa izdržljivošću od 30 minuta i bojevom glavom od jednog kilograma i veću Izdelije-51 koja ima izdržljivost od 40 minuta i naoružana je bojevom glavom od tri kilograma.
Lutajuća municija leti prema određenom području pomoću inercijalnog navigacionog sistema uz pomoć GLONASS-a. Po dolasku u područje, operater koristi ugrađeni elektro-optički sistem preko dvosmerne veze za prenos podataka da otkrije, prati i zaključa metu. Sistem laserskog dometa zatim kontroliše detonaciju bojeve glave.

Ukrajinski pokušaji da zaustave Lancet da lutaju municijom vatrom protivvazdušne odbrane, elektronskim ratovanjem ili protivmerama uglavnom su bili neuspešni.

Prema veb stranicama koje prate i dokumentuju vojne gubitke, ruska vojska je od početka 2022. godine u Ukrajini oštetila ili uništila 147 sistema protivvazdušne odbrane, radara, komunikacionih sistema i elektronskog ratovanja koristeći Lancet lutajuću municiju.

(Oruzjeonline)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top