Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    71
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je. Ako je on u pravu, posljedično sam i ja..
Npr. ti kažeš "Ruski okupator svakodnevno gubi 1000 vojnika*
A ja kažem
" Znači na razini godine cca 365.000 mrtvih okupatora ".
Ali ti se čudiš, ma ne, ne znači to to!

Гори су у објашњењима од 5 "одм(вј)етника" припавника. Не може да значи да ћу да напишем "Ruski okupator", то теби значи па понављаш у свакој реченици к`о мантру! :whistling:


❗🇷🇺🔞 Белгород. Последице још једног гранатирања из Украјине

У рејону Харковског брда гори неколико аутомобила.

❗ Последице гранатирања авенике Ватутина.

 
Tako je. Ako je on u pravu, posljedično sam i ja..
Npr. ti kažeš "Ruski okupator svakodnevno gubi 1000 vojnika*
A ja kažem
" Znači na razini godine cca 365.000 mrtvih okupatora ".
Ali ti se čudiš, ma ne, ne znači to to!
Uzmes u obzir statiku fronta i promenu strategije.
Ja se iskreno ne bavim brojkama,mozda ima pola miliona Rusa,mozda nema,to ukr resursi javljaju.
Generalno gledam stanje fronta koje nije u zavidnoj situaciji za Ukrajinu.
To je realnost,bez navijanja i nekih emocija.
 
Гори су у објашњењима од 5 "одм(вј)етника" припавника. Не може да значи да ћу да напишем "Ruski okupator", то теби значи па понављаш у свакој реченици к`о мантру! :whistling:


❗🇷🇺🔞 Белгород. Последице још једног гранатирања из Украјине

У рејону Харковског брда гори неколико аутомобила.

❗ Последице гранатирања авенике Ватутина.

Више, тај омјер сад иде на 1:25
Руски слом већ је на видику, ово им је последњи трзај!
 
Screenshot_20240511_222803_com.android.chrome_edit_6709364662030911.jpg
IMG_20240511_190644_083.jpg
 
❗🇷🇺 Губернатор Белгородске области:

Град Белгород и Белгородска област подвргнути су масовном гранатирању од стране украјинских оружаних снага. Отишао сам на места гранатирања.⠀

На нашу жалост, један цивил је погинуо. Жена је од задобијених повреда преминула на лицу места пре доласка Хитне помоћи. Изражавам искрено саучешће породици и пријатељима преминуле. Ово је ненадокнадив губитак за све нас...⠀

Према прелиминарним информацијама, 28 одраслих и једно дете задобило је ране од гелера по разним деловима тела. Сви су пребачени у медицинске установе у граду Белгороду, где су им лекари пружили сву неопходну помоћ.

Уништавање. У Белгороду су од директног удара оштећена 4 крова у вишестамбеним зградама. Укупно је оштећено 49 станова у 22 стамбене зграде и 4 пословна објекта. Оштећено је застакљивање у 4 друштвено значајна објекта: градској болници број 2 града Белгорода, дечјој регионалној клиничкој болници, Центру за ритмичку гимнастику, спортску акробатику и трчање на трамполиниу «Сирень» и средњој школи број 41.

Разговарао сам са станарима оштећених кућа. Оперативне службе, стручњаци из грађевинских организација, управа и компанија за управљање већ раде на терену. Подсетио сам да је прва фаза санација прозора, а затим и балконских конструкција и прелазак на унутрашњу декорацију ако је оштећена. Сада ће запослени у одељењима и компанијама за управљање проћи кроз оштећене станове и затворити круг грејања према привременој шеми, а затим ћемо прећи на мерења.

Такође, 6 аутомобила се запалило од директног поготка граната. Ватрогасне екипе брзо су угасиле пожаре, укупно је оштећено 21 возило.

У Белгородској области, као резултат одбијања ваздушног напада Оружаних снага Украјине у селу Дубово, срушен је кров и тенда приватне стамбене зграде.

Све оперативне и хитне службе су на лицу места. Информације о последицама се разјашњавају.

 
:lol: :lol: :lol: :lol:Rat u Ukrajini će od Rusije napravit nebitnu zemlju, gube utjecaj svugdje...

Realno, kad su bili bitni?
S Gagarinom, ali samo zato jer su htjeli pokazati da su brži, bolji i pametniji od Amera, a zauzvrat im nacija skapavala od gladi. Danas nebitni na svim razinama, pa pokušavaju to kompenzirati okupacijom raspalale Ukrajine.
 
BpQL95Y.jpeg


Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Харковски правац - ситуација увече 11.05.24.

На харковском правцу ситуација се за противника и даље погоршава. До вечери делови ВСУ дефитивно су из северног дела Волчанска одбачени иза реке и велика је вероватноћа да ће ујутру управо ту наше јединице да се пребацују преко реке Волчанка и продуже напредовање.

Истовремено се јединице ВС Русије утврђују на достигнутим положајима у рејону Липице, северни део иза реке који смо данас узели под контролу.

Ово је изузетно важно јер се прегруписање делова 90. и 57. бригаде на овај правац сутра завршава и сасвим је могуће да они покушају да нападну наше јединице које су продрле далеко напред.

Још једном наглашавам, главнина наших снага још није уведена у борбу. Углавном раде авијација и артиљерија, као и мање групе пешадије на оклопу и пешке.

Односно, ако противник уопште покуша да поправи ситуацију, то ће се највероватније десити сутра. Углавном, за два дана напредовања наша динамика не опада. На неким местима успели смо да продремо до 10 километара у одбрану противника, али ће кулминација борби које ће даље определити развој ситуације, бити сутра и прексутра када обе стране треба да уведу главнину снага у борбу, а ВСУ и резерве.
May 11 at 22:05

.
 
Ministarstvo odbrane Rusije je objavilo dnevne izvestaje i u njima, posto niste citali, pise da je ruska PVO tokom jucerasnjeg i danasnjeg dana ispaljivala rakete i obarala navodjene avionske bombe, i jos su precizirali da su one Francuske proizvodnje Hamer

Iste nosi F16

Dakle, prvi avioni su stigli

Нађи нам, да се изненадимо...:per:

https://t.me/s/mod_russia/
https://t-me.translate.goog/s/mod_russia/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=sr&_x_tr_hl=sr&_x_tr_pto=wapp

https://mil.ru/
https://eng.mil.ru/
https://function.mil.ru/news_page/country.htm
https://eng.mil.ru/en/index.htm
 
Realno, kad su bili bitni?
S Gagarinom, ali samo zato jer su htjeli pokazati da su brži, bolji i pametniji od Amera, a zauzvrat im nacija skapavala od gladi. Danas nebitni na svim razinama, pa pokušavaju to kompenzirati okupacijom raspalale Ukrajine.
Sad je i raspala Ukrajina?:D Pa što je zapad brani kad je raspala?I ako su nebitni,zašto ih kako je Lavrov jednom prilikom izjavio,ne bombarduju kao Jugoslaviju? :D Kako je tebi lepoooo...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top