Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    71
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odesa

GMhxNzha8AABm3N
Podseti me na Stivena Kinga kad u jednoj knjizi neki nadrogirani lik gleda prave eksplozije u gradu i kaze Stivene Spilbergu crkni od muke.

Ovo stvarno ni Spilberg ne bi mogao da napravi ovakve efekte.
 
A koji je realno ostvariv cilj Rusije, ako nije tajna
Ili samo čekaju svoj personalizirani dron
Da oslobode Ruse iz Donbasa od strahovlade iz Kijeva sto su vec uradili, da sruse utvrdjenje u Avdejevki odakle se svakodnevno terorisao Donjeck, da uklone stotine hiljada nacista napaljenih na rat, da ukrajinu vrate u kameno doba, da je uklone kao pretnju Rusiji...
 

Ogroman napredak na frontu.

Povecana teritorija na kojoj su izbili na kanal u Casov Jaru. Usli su vec u gradske borbe istocno od kanala.

Oslobodjena ogromna teritorija juzno od Arhangelska sa velikim ukro utvrdjenjem i Rusi su usli u Arhangelsk sa juga.

Na tom potezu iza Avdejevke su oslobodili 60 km2 za mesec dana. A samo juce 12 km2. Ubrzavaju.
 
A kako mislis da se zavrsi rat ako je Zelja dobio zadatak da ne pregovara i da se bori do zadnjeg ukrajinca.

Znaci mora neko da udje u Moskvu sto bi znacilo nuklearni rat i kraj sveta ili da neko udje u Kijev.

Pa sad ti biraj sta je verovatnije.
Putin je rekao da će ratovati do zadnjeg Rusa, i šta s time?

Realno, neće se desiti ni jedno ni drugo ni treće, jednog dana, kad se umore, će pasti kompromis s kojim će i jedni i drugi biti nezadovoljni.
Ali taj dan nije blizu.
 
Putin je rekao da će ratovati do zadnjeg Rusa, i šta s time?

Realno, neće se desiti ni jedno ni drugo ni treće, jednog dana, kad se umore, će pasti kompromis s kojim će i jedni i drugi biti nezadovoljni.
Ali taj dan nije blizu.
Rusa ima vise nego ukra pa vidi sta ce se pre desiti.

A za ovo drugo, morao bi prvo neko da zbaci Zelju sa vlasti, neki vojni puc, ali tu je vec preduzeo mere i uhapsio Zaluznog i postavio poslusnika Sirskog. Tako da je malo verovatno.
 
Auuu, kako volim taj tvoj legal disclaimer, "nekada sam te smatrao ozbiljnim forumašem", jel može ubuduće bez tih idiotarija, doživljavam transfer blama. Hvala.

"Ukrajinska namenska industrija praktično ne postoji" - to si sam zaključio jer si pametan ili si negdje pročitao? Jar vidiš, ja čitao na relevantnim izvorima suprotno. Ali evo, ti si u pravu, sve okej.
:hahaha: :hahaha:
 
Prilično sam siguran da Index dobiva pinku od Rusčića, redovito imaju ovakve članke (nepotpisane od novinara)

"Rusi silovito napreduju. Osvojili su najveći dio Ukrajine u gotovo dvije godine"

A onda pogledam kartu.
Brijem da trebam jaču dioptriju da nađem razlike

ukrajina.png
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top