Rat u Ukrajini (28)

Da li će se rat proširiti van Rusije i Ukrajine?


  • Ukupno glasova
    88
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
F8J-7A4XkAAlmrL_edit_453110576738150.jpg
 
Možeš li nam molim te, kao vrhunski poznavatelj geopolitike i geografije, objasniti kako je, kad i gdje Azerbejdžan napao Armeniju, obzirom da je Nagorno Karabah međunarodno priznat kao teritorija Azerbejdžana?
Mogu, taj sukob traje od 19 stoljeća a ne od jučer. Sudbina Armenaca iz Gorskog crnog vrta, Archa na armenskom i Nagorno (gorski, ruski) Karabaha (crnog vrta na turskom) zapečaćena je u doba SSSR i to nakon 1920-tih dekretom kojim se se ta pokrajina pripaja autonomnoj SSR Azerbajdžana.
Dakle, darovani teritorij kao ustupak turkmenskom narodu iako tamo žive većinski Armenci, kršćani.
Kada se već pozivaš na međunarodno priznanje, želeći ga prikazati kao postulat nepovredivosti granica, podsjetit ću te na Kosovo koje je bilo dio SRJ pa opet to nije spriječavalo Zapad da napadne SRJ. Kako to objašnjavaš, gdje nalaziš opravdanja za nekonzistentnost zapadne politike?
 
Kapitalizam je stvaranje viškova. Dakle i komunističke zemlje su kapitalističke.
Nemaš pojma da si živa, rusofilija ti mozak popila izgleda.
Kapitalizam sam sebe hrani i sam sebe jede. Ništa ga ne može kontrolirati.
Neizbježno periodično mora proživljavati ekonomske krize. Poput balona koji moraš neprestano puhati. Ako prestaneš, ispuše se za tren.
A ako pušeš, moraš puhati sve jače i jače. I kad dođeš to kritične točke, e onda ga ili moraš ispuhat, ili eksplodira.
 
Svaka čast, svakim svojim postom potvrđuješ ono što sam naveo.
Neću tražiti njen cijeli govor. Iskreno ne da mi se i eto vjerovat ću ti na riječ.
Ali Razmisli malo, da li se mora svaki dan govoriti Sunce izlazi na Istoku? ne , jer su to općr poznate činjenive.. ili ti misliš da je sunce Hologram? ako je tako završili smo svaku daljnju prepisku.

Drugo, ona pod ponovno ne misli na ponovno rusko bacanje kako ti aludiraš nego na ponovno bacanje A bombi.. a trenutno tj u zadnje 2 godine jedino su rusi ti koji se prijete A bombama, sarmatima, satanima i šta ti ja znam.
Na pravi se neuka dobro znaš šta je i ako rečeno ali ne odgovara tvom narativu.

i da, molim te daj mi dokaz da se u Japanu ne uči o Hirošimi i Nagasakiju.
Ne budi @ben tara @Branko Lori tixi i slični gutači .. propagande
prestani spinanti
Potraži Ursulin govor i uvjeri se sam. Zanimljivo je poslušati taj nevješti sofizam u izvedbi potkapacitirane predsjednice EK koja spominje Rusiju a ne spominje one koji su odgovorni za taj zločin učinjen japanskim civilima.
Vidim ti nemaš problem da čitaš njene misli jer ti je jasno na što oni misli kada kaže rusko PONOVNO bacanje bombe. Meni riječ ponovno znači ponovljena radnja. Moj je moj hrvatski zahrđao, tko će ga znati;)
U kontaktu sam s nekim poznanicima i čim dobijem podatak o japanskom kurikulumu, napisat ću ga na forumu.
 
НАТО обука шташ, ко је прође не гине, постане Капетан Америка.
ма каква нато обука, укри су јунаци (брез мане и страха), људине које се бране од агресије зли Руса
3 мјесеца тешки и крвави борба дан и ноћ и 0 губитака :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 
Кад Русија бомбардује то је тероризам.
Кад НАТО и Израел бомбардују онда је то борба против тероризма. С тим што Руси гађају само војне и стратешке циљеве, а ови зграде пуне цивила, болнице, школе.
Свему дође крај, тако је дошао и крај западне доминације.
Чим стално вриште у УН-у то све говори. Пре нису УН је8али ни 0%, радили су шта су хтели, а данас броје гласове и резолуције.
Zato sam ja bio od pocetka da Rusija objavi totalni rat Ukrajini i da ih unisti ni bubasvabe da ne prezive.I dalje sam za to.
Izrael se koristi nacistickim metodama,mada ne volim ni jedne ni druge tamo,nek se pobiju da poslednjeg sto se mene tice.
 

Russia Achieved Strategic Gains On The Second Day Of Offensive Around Avdeevka​

Pogledajte prilog 1426971

The second day of Russian offensive around Avdeevka ended with significant gains of the Russian military. At the same time, Ukrainian military positions are heavily pounded by artillery, bombs and missiles.


On the southern outskirts of the town, Russian troops crossed the railway and entered the forest area nearby.


According to Ukrainian military sources, Russian assault armored group broke through Ukrainian defence south-east of the village of Severnoye.
Ovo deluje na ogroman plan da se Avdejevka okruzi,tamo Rusi muce muku,mesto je utvrdjeno kao Bahmut,ako ne i jace.
Drugarica se iselila odande,vise nisu mogli da zive pod dejstvom artiljerije.
 
Шокантан стил напада као из Другог светског рата, густе колоне оклопних возила. Колико глупа и неписмена може бити главна команда руских трупа?
Чекајтe,сасвим је могуће - просечна старост генерала у генералштабу руске војске је преко 70 година.
Promenio si zastavu
 
News from the Avdeevsky direction from Two Majors :

"...They took the waste heap! Ours are already at the very top! Now Avdeevka is in full view!" , the soldiers report.

The waste heap near the Avdeevsky Coke Plant is the dominant height in this direction. At this elevation, the Ukrainian Armed Forces installed firing points and means of monitoring the nearby territory.

The capture of a key height by our troops is a serious success. Work, brothers!

20231012_195054.jpg
 
Ситуација за Украјинце је потпуна катастрофа.РФ притиска на различите осе - Авдејевка ће бити потпуно одсечена.Ако тај град-тврђава падне – сви добици АФУ у последња 4 месеца не само да су бесмислени – то ће сломити морални врат режима у Кијеву.
 
🇷🇺 Медведев: Од 1. јануара до данас, у интересу заједничке групе војске примљено је више од 357 хиљада људи. То су и они који су потписали уговор и они који су дошли да служе као добровољци. Стопа запошљавања по уговору није лоша, надам се да ћемо успети да је задржимо и убудуће

 
🇺🇲🇪🇺 НАТО ће следеће недеље одржати годишњу нуклеарну вежбу Steadfast Noon - генерални секретар

Заиста, зашто не додати бензин у ватру запаљеног света... и онда ће, уз то, Путин традиционално бити оптужен за нуклеарну уцену

 
🇷🇺🇺🇦 Из Авдејевског правца:

"...Заузели су депонију! Наши су већ на самом врху! Сада је Авдејевка на видику!", јављају војници.

Депонија Коксаре Авдејевка је доминантна висина у овом правцу. На овом брду Оружане снаге Украјине поставиле су ватрене тачке и средства за праћење оближње територије.

Заузимање кључне висине од стране наших трупа је озбиљан успех. Работајте, браћо!©✊🏻

 
❗🇺🇦 Непријатељ код Кремене повећава груписање снага.
Током протекле недеље овде су пребачене резерве, укључујући 22. одвојену механизовану бригаду, која је обновљена после летњих губитака код Бахмута. Укупан број ове групе је достигао 23 хиљаде.
Чини се да ће овде украјинске оружане снаге певати своју лабудову песму летњој „офанзиви“. Само што су циљеви ове „офанзиве“ нејасни. Ставити што више Украјинаца у земљу?

Рамзай

 
:namcor:

Страни регрути из Украјине се пребацују у Израел.Укро-медиа преноси да страни плаћеници, које су западни савезници активно слали у Оружане снаге Украјине, тренутно напуштају Украјину и одлазе у Израел ради учешћа у операцији ИД у Појасу Газе.(Рат је пакао)
 
Група нациста у близини Авдејевке је отерана у котао. Борци су пробили одбрану *******а и натерали их на предају. Почело је чишћење околних места, јуришне јединице спроводе чишћење
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top