Rasud :), sud... samo raspolozeni :)!

Zene :),
neTcu vas moliti za pomoc, vec rasudjvanje... ako ste zaiteresovane, narafski!

E sad, situacija je sledeca... Pre cetri godine moja veza sa jednim deckom-naravno :), se raspala... Mogu reci da je bila jaka, tj. da sam bila poprilicno vezana za njega i on za mene, ali BUM-dogodilo se TO sto jeste i mi smo raskinuli. Jedno vreme se apsoltno nismo ni culi ni videli, i onda najednom se slucajno sretnemo, popijemo kafu, i nastavimo da se cujemo s' vremena na vreme. U medju vremenu sam ja upoznala svog sadasnjeg decka, jako se zaljubila, pocela da zivim sa njim, i postala najsrecnija na svetu :), sto sam i danas. Sa ovim bivsim deckom sam nastavila da se cujem ponekad-dakle, i dalje redje i to iskljucivo kada on pozove, pusti mail... I prihvatila moj i njegov odnos krajnje drugarski ni pomisljala nisam da se bilo sta cudno tu desava ili da se moze dogoditi, i tako proslo je par godina... Ja zaboravim da on postoji i onda na jednom-BUM, poziv... izvestavanje gde radi, gde putuje, ima li devojku, a uz to stidno me pitajuci sta ima kod mene... zatim poziv na kafu, koji ja cesto odbijem.
Posle nekog duzeg odbijanja-sto se te kafe tice, jer, prosto nam obaveze nikako nisu bile uskladjene da bi se sreli, videli.. nismo se culi par meseci, i kad tup, juce poziv... na kafu, naravno, uz detaljno objasnjenje da je bio u inostranstvu i da se zato nije javljao. Ppristala sam da se vidimo, medjutim opet komplikacije oko termina, dana and bla, bla... i kazem mu da cu mu se javnuti preko vikenda i IDEMO NA TU KAFU. Medjutim on uz zamuckivanje, pociinje da objasnjava kako ima devojku sa kojom zivi i kako nije zgodno njemu da mu se javim sat vremena pre, kako on to mora da isplanira i nudi mi da on mene pozove kada bude, citiram-'Upecao pravu priliku'!
Na sta se ja razbesnim, i spustim slusalicu... A zasto sam se razbesnela? :)
Ubacila sam sebe na mesto te devojke, na trenutak... Jako sam iskrena osoba i ne trpim lazi, prevare, malverzacije u bilo kom smislu... Moj sadasnji decko, poznavajuci me, nema razloga da brine iz bilo kog razloga ukoliko cu ja otici, sa gore ne imenovanom oosobom, na kafu, sok, ili sta vec drugo...
E sad, da li je ikako moguce-sta vi mislite, da iz bilo kog razloga on ista oseca, gaji ili kako se vec to zove :)? Ako je tako da oznacim crvenom bojom broj u telefonu :) i nikad se vise ne javim!!!! Buni me ta situacija, laganja te jadne ni krive ni duzne devojke! I zasto je lagati? Tj, zasto zvati bivsu curu na kafu-sada vec drugara, prijatelja, sta god, ako bi to povredilo tvoju sadasnju devojku, i to moras kriti od nje... a pri tom pricas da ti je stalo do nje. Mislim i jeste ako krijes... STA JA NAPRICA :), a? Ne razumem ni samu sebe...
Eh, i sta hoce od mene, u celokupnom ovom slucaju??? :dontunderstand:

Rasudjujte, ja ne mogu sama... Muskarci su u biti, izgleda, komplikovaniji od zena :)!

P.S. Ako se nekome nakon ovoga smuci KAFA, razumecu... :) Toliko puta ponovljena... :zper:heh

postoji posebna kategorija muskaraca - lazljiva..
to su oni koji su citavog zivota neiskreni prema svima..
pa kad ga iz nekog razloga pozoves (ne vidim zasto sa bivsima ne bi ostali u kontaktu? to sto smo ex, ne znaci da smo neprijatelji) on se u prisustvu sadasnje ne javlja pravdajuci se - opet ovi sa posla , ne mogu da im se javljam..
a tebi se u prvom zgodnom trenutku javi sa - izvini, bio sam u banci pa nisam mogao da se javim..
ili - zvala si, izvini ostao mi je mobilni u autu..

generalno, neiskreni prema svima, a najvise prema sebi samima.

a sto si ti besna?
pa sigurno ne zbog njegove sadasnje, vec zbog saznanja da ako takve izgovore ima za nju - imao ih je i za tebe dok ste bili zajedno.
a ti si mislila da ste imali nesto posebno.:whistling:
 
a je l' se ti ljutiš tako zbog svakog lažova ili samo ovog tvog bivšeg?
nemoj, utiče na lepotu...

ne zbog svakog..samo zbog onih koji su mi i nesto mi znace.
a da sam ljuta nisam..
kad sve dodje na svoje mesto nema mesta za ljutnju..
ne mozes od lazova da napravis coveka..
stavis ga tamo gde mu je mesto, i to je to..
a lepa sam i dalje..
u stvari, jos lepsa :flert:
 
Ne znam, znam samo za sebe da mi kafa sa bivsim ne bi bila nimalo interesantna i na tu kafu ne bih otisla, uopste ne ulazeci u to sta i kako misli taj bivsi
Bivsi je bivsi i to tako treba i da ostane
Ali dobro, to je moje misljenje

Ako ti ocekujes odgovor - da on oseca nersto prema tebi, i dalje, i radujes se tome, mozda tvoj decko ima razloga da se zabrine, ipak
 
Kažeš da imaš dečka u koga si zaljubljena.
Zašto onda i odlaziti na kafu sa starom ljubavi. Strast može vrlo lako da se rasplamsa i ne treba se vraćati na to jer mogu biti povređeni ljudi koji tu nisu ništa krivi.

Ебо ту везу ако неко мора да се тако чува да се не би заљубио у неког другог и да због тога избегава све контакте са другим људима........:confused:
 
Одговор на тему:
- ја бих се исто тако осећала као ти.
Значи, ако ћемо на пријатељску кафу - онда идемо на пријатељску кафу, онда нема разлога за скривање, лагање партнера и тајновитост! И заиста бих се запитала који су онда његови мотиви за ту кафу, ако мора због тога да петља, лаже и мува...:confused: Разумем да, рецимо, има патолошки љубоморну девојку и да жели да поштеди и себе и њу непријатности - али чему онда инсистирање на кафи са особом због које може да доведе везу у такву непријатност....:confused:

У сваком случају и ја бих се науљитла и рекла би му:''Море, еби се и ти и твоја кафа!''...Добро, не баш тим речима, финије, али са истим значењем...:mrgreen:

Иначе, са већином својих бивших сам у баш добрим односима, и у кафенисању са њима не видим ништа лоше нити било какву опасност по актуелну везу.
 
ne zbog svakog..samo zbog onih koji su mi i nesto mi znace.
a da sam ljuta nisam..
kad sve dodje na svoje mesto nema mesta za ljutnju..
ne mozes od lazova da napravis coveka..
stavis ga tamo gde mu je mesto, i to je to..
a lepa sam i dalje..
u stvari, jos lepsa :flert:
e nju sam pitala... :p
ali ti si na neki način dala odgovor...
poenta je da ima razlog za to što se ljuti... a to nije laganje njegove devojke...
mislim, ne besnimo mi tek tako lako zbog ovozemaljskih laži, nepravdi i gladi u svetu...;)
 
e nju sam pitala... :p
ali ti si na neki način dala odgovor...
poenta je da ima razlog za to što se ljuti... a to nije laganje njegove devojke...
mislim, ne besnimo mi tek tako lako zbog ovozemaljskih laži, nepravdi i gladi u svetu...;)

Ево да покушам и ја да дам одговор зашто бих била бесна:
- он ЗНА да сам ја у вези и сматра да може да ме зове кад хоће и да је ОК да ја пијем кафу са њим и мени препушта да ја то хендлујем у својој вези
- ја не смем њега да зовем кад хоћу, а због пијења кафе са њим треба да се осећам као да радим нешто лоше, недозовљено и непримерено јер он то таји својој девојци и компликује

Тако се наше позиције стављају у неравноправан однос...и још треба да радим нешто тајно, његовој девојци иза леђа...као да стварно имамо разлога нешто да јој кријемо!
 
mene nekako stvarno pogadja izdaja i obmana..
ako imam sa nekim dubok i iskren odnos, tj, ako je moj prema nekome takav..
i ako taj neko mene ubedjuje da je i njegov odnos u nasoj vezi takav, (i ta veza ne mora da traje do kraja zivota!)

onda me stavrno pogadja kad shvatim posle izvesnog perioda (makar tada i nismo vise u vezi) da je sa njegove strane bila obmana u pitanju..

mrzim pi..cke karakterne..
ili jesi ili nisi covek..
budi frajer..kazi da ti je stil `ko leptiric` s cveta na cvet..a mene pusti da odlucim da li mi takav partner odgovara..i da li sa takvim hocu vezu..i koliku bliskost u takvom odnosu zelim da imam sa takvom osobom..
nista ne moze da se sakrije..sve se sazna, kad tad..
i mnogo mi je bljutavo kad neko ko ne zavredjuje hoce po svaku cenu da se ugnezdi tamo gde mu nije mesto..

malkice odoh od teme, ali ovo je ono sto mi tako smeta..
 
Ебо ту везу ако неко мора да се тако чува да се не би заљубио у неког другог и да због тога избегава све контакте са другим људима........:confused:

Pa i sama je rekla da nije sigurna hoće li da ide.
Kaže da je zaljubljena u sadašnjeg dečka, pa zašto onda rizikovati nešto lepo zbog nečega što je već prekinuto.

Ima jedna izreka:
Kad pogača jednom pukne nema kvasca koji će je sastaviti.
Mislim da je tako i u njenom slučaju.
 
Иначе, са већином својих бивших сам у баш добрим односима, и у кафенисању са њима не видим ништа лоше нити било какву опасност по актуелну везу.

Onda je tvoj dečko sa širokim shvatanjima.
Meni bi to smetalo, i odmah bi postavio pitanje:
Ako nije išlo ranije šta sad hoćeš?

Imam gomilu bivših devojaka sa kojima se nisam zavadio ništa posebno ali im se ne javljam na ulici jer ne želim da svojoj ženi objašnjavam ko je to, koliko smo bili zajedno, da li je tu bilo šta ozbiljno i slično, ne zato što je ona ljubomorna (a koja nije), već zato što ja to tako hoću.

Kad nije išlo dok smo bili zajedno, nema ni svrhe ići na kafu ili slično.
 
Onda je tvoj dečko sa širokim shvatanjima.
Meni bi to smetalo, i odmah bi postavio pitanje:
Ako nije išlo ranije šta sad hoćeš?

Imam gomilu bivših devojaka sa kojima se nisam zavadio ništa posebno ali im se ne javljam na ulici jer ne želim da svojoj ženi objašnjavam ko je to, koliko smo bili zajedno, da li je tu bilo šta ozbiljno i slično, ne zato što je ona ljubomorna (a koja nije), već zato što ja to tako hoću.

Kad nije išlo dok smo bili zajedno, nema ni svrhe ići na kafu ili slično.
Ако нешто није функционисало као веза - то не значи да не можемо бити пријатељи (не морамо са сваким, али не значи да не можемо)...а мислим да је јако некултурно не јавити се на улици некоме са ким си био толико близак а ко ти није ништа нажао учинио...:confused:
 
e dive, mene recimo ne tangira kad mi više nije stalo - to postane davno prošlo vreme, maltene kao prošli život.
pojavio se skoro moj bivši, koga sam volela, sada oženjen, na fb, pod lažnim nalogom, sa 1500 prijateljica, sve moja do moje, kojima komentariše slike. pa dodao i mene. i da sad ne tupim celu priču, sticajem okolnosti mi na kraju rekao ko je i pozvao me da se vidimo.
meni je sve to bilo samo strašno čudno i prilično neverovano. i zapitala sam se kakve ja to zaboga biram. ali nikakva emocija... ništa.
mislim, možda bi me iznerviralo ovo što helen kaže. nije baš zabavno kad iza svakog ćoška vreba tudja devojka koja lako može da postane neuračunljva. :)
ali rekla bi mu "e, druže, takva i takva stvar", ne bih baš besnela, spuštala slušalicu i otvarala temu.
 
Ako nije išlo ranije šta sad hoćeš?



ranijemožda nije išao sex, npr...možda su zato raskinuli
sada hoće da piju kafu zajedno i da pričaju :kafa:

Sve se bojim da on hoće samo da piju kafu.
Muškarac sam i kad god sam se vraćao bivšim devojkama to nije bilo zato što ona kuva dobru kafu i slično. Vraćao sam im se zbog njihovog umeća u krevetu. Ne želim da grešim dušu i kažem da i on to hoće ali sve se bojim da je samo kafa u pitanju. Zar nema društvo sa kojim može otići na kafu, već zove bivšu devojku posle neznam koliko vremena, a oboje su u vezama. Meni tu nešto smrdi.:dash:
Možda nije zadovoljan seksualnim tretmanom sadašnje devojke, pa se setio da je sa Perzefonom radio ko zna šta u seksualnim igrarijama i osetio nostalgiju, pa ko veli ajd da je zovem na kafu i možda bude nešto.
ALI, Perzefona ne bude lenja pa se javi ovde i ko zna dokle će ovo otići.
 
Ако нешто није функционисало као веза - то не значи да не можемо бити пријатељи (не морамо са сваким, али не значи да не можемо)...а мислим да је јако некултурно не јавити се на улици некоме са ким си био толико близак а ко ти није ништа нажао учинио...:confused:

Slažem se.
Takav sam i tu se ništa ne može promeniti.
 
А ја сам недавно провела 6 сати у разговору са бившим којег нисам видела 18 година и било нам је дивно.:D
Дошао је са ћерком код нас у госте, деца су нам се играла док смо ми причали, жена га је назвала једном за то време и знала је где је...

Тај човек је три и по године био део мог живота, много смо утицали једно на друго, много путовали заједно, кроз много доживљаја заједно прошли, а нисмо се растали у мржњи и непријатељству.....и сад треба да окренем главу на улици о њега само зато што сам ја у вези или он ожењен???:roll:
Какве везе то има?
Да смо хтели да будемо заједно као пар - не бисмо ни прекидали, зар не? Чим је неко бивши, то значи да је с разлогом бивши. Да ми је по било чему интересантан као партнер - била бих са њим, а не са неким другим.;)
 
А ја сам недавно провела 6 сати у разговору са бившим којег нисам видела 18 година и било нам је дивно.:DДошао је са ћерком код нас у госте, деца су нам се играла док смо ми причали, жена га је назвала једном за то време и знала је где је...

Тај човек је три и по године био део мог живота, много смо утицали једно на друго, много путовали заједно, кроз много доживљаја заједно прошли, а нисмо се растали у мржњи и непријатељству.....и сад треба да окренем главу на улици о њега само зато што сам ја у вези или он ожењен???:roll:
Какве везе то има?
Да смо хтели да будемо заједно као пар - не бисмо ни прекидали, зар не? Чим је неко бивши, то значи да је с разлогом бивши. Да ми је по било чему интересантан као партнер - била бих са њим, а не са неким другим.;)

Ja to npr, ne bih dozvolio. Kao što ni svoju bivšu ne bih doveo ženi pred vrata. To je jednom moja sestra uradila (one su drugarice) i bio sam vrlo ljut na nju jer ona zna moje stavove.
Lepo je to kad sa nekim sa kim si provela neki deo svog života ostaneš u dobrim odnosima. Ja to jednostavno ne umem i na ulici ne okrećem glavu samo jednostavno prođem, ne zato što sam oženjen već zato što ja to tako hoću.

Po mom kriterijumu vrednovanja bivša je bivša i tu nema mesta za kafenisanje, ćaskanje i slično jer prioritet mi je na detetu, poslu i prema prijateljima kojih nema mnogo ali su kvalitetni.
 
Po mom kriterijumu vrednovanja bivša je bivša i tu nema mesta za kafenisanje, ćaskanje i slično jer prioritet mi je na detetu, poslu i prema prijateljima kojih nema mnogo ali su kvalitetni

А плашиш се да ће бивша опет постати садашња ако попијеш кафу са њом, или шта?:zper:

Ја сам са мушкарцима углавном била у везама јер смо били и пријатељи а не само партнери у кревету. И ако смо престали да будемо партнери у кревету то не значи да морамо престати да будемо пријатељи...;) Дакле, он је за мене у истом рангу ако и остали пријатељи са којима нисам била у вези, а сва пријатељства су драгоцена. :)
 
А плашиш се да ће бивша опет постати садашња ако попијеш кафу са њом, или шта?:zper:

Neće postati sadašnja jer sam davno prestao da se vraćam bivšim devojkama.
Samo sam mišljenja da nema potrebe piti kafu sa bivšim/bivšom ako si u srećnoj i stabilnoj vezi.:rtfm:

Ne mogu da budem prijatelj sa nekim s kim sam imao seksualne odnose, jer će se nekad sigurno potegnuti i to pitanje a ja to ne želim.
Takođe ne želim da objašnjavam ko mi je to, odakle je poznajem. Šta je bilo bilo je, jer da je valjalo trajalo bi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top