Rasizam!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Grof Ostroški:
SVI koji zagovaraju netrpeljivost među Evropljanima su podmukle , izmanipulisane budale, ljigavi mazohisti, ili degenerisani podstrekači džihada. Dzihad je monumentalno zlo i najveća opasnost koja preti Evropi.
Podmuklim te krajnje pogubnim delovanjem prljavih islamista, masona itd. a uz obilatu podršku mazohista, budala, komunista, stranih plaćenika, perverta (pedera, lezbejki, feministkinja), naš narod je temeljno izmanipulisan i postepeno uništavan! Mi smo obmanuti i navođeni da se svojevoljno samouništavamo prihvatanjem svega ne-evropskog (turbo-folka, rapa, džeza, regea; praznoverja, kineske "medicine", moderne »umetnosti«...) kao i kampanjama za abortus što dovodi do smanjenja i onako niske stope nataliteta, ili sistematskim cepanjem tkiva nacije i sejanjem unutrašnjeg razdora, što je najgore što nas je moglo zadesiti.
Ne treba , nikoga mrzeti, ali se zato treba cuvati od uticaja sa strane, naravno negativnog uticaja. To nije rasizam to je nesto sasvim drugo.........
Sto onda ne volis Hrvate?I oni su Evropljani.
 
volunteer:
Na tom etnickom prostoru je iskljucivo bila bela rasa!
E? Misliš, nije još postojala trgovina, nomadsko stočarstvo i ostali razlozi migracije ljudi, pa je zato to tako isključivo?
A tri mudraca , oni što su vođeni zvezdama, došli da se poklone novorođenom Isusu, koje su boje bili, šta kažu slikari?
 
volunteer:
Na tom etnickom prostoru je iskljucivo bila bela rasa!

Čoveče ti nisi nikad pročitao Bibliju.
Znao bi onda kako su nastali različiti narodi i jezici po Starom Zavetu
Zato lupaš to Hitlerovo smeće.
On nije bio vernik


Sin Božiji se javio Jevrejima jer su oni imali savez sa Bogom preko Avrama i Mojsija i najevljen
im je bio spasitelj. Zadatak apostola je bio da prošire Božiju reč svim narodima svih boja i jezika
 
Grof Ostroški:
Само ми не дирај џез, молим те. :)
У њему нема ничег лошег. Напротив.

Да не улазим сада детаљније у читаву ту причу.


Ne treba nikoga mrzeti, ali se zato treba cuvati od uticaja sa strane, naravno negativnog uticaja. To nije rasizam to je nesto sasvim drugo........
Ово је тачно.

Али, треба се чувати и од негативног утицаја не само са стране, него и "изнутра".
А њега је, каткад, теже препознати.

Дакле, опрез, како год...
 
Dikan:
Čoveče ti nisi nikad pročitao Bibliju.
Znao bi onda kako su nastali različiti narodi i jezici po Starom Zavetu
Zato lupaš to Hitlerovo smeće.
On nije bio vernik


Sin Božiji se javio Jevrejima jer su oni imali savez sa Bogom preko Avrama i Mojsija i najevljen
im je bio spasitelj. Zadatak apostola je bio da prošire Božiju reč svim narodima svih boja i jezika
Kakve veze ima to sa rasizmom?? :shock: Ne pricamo o narodima i jezicima..svi oni su bili bele rase!Naravno da sam citao Bibliju!
Ja lupam?Kazes mi ti koji si dao izjavu da ne postoje rase...strasno!!!
 
Odgovori meni, načitani, otkud ti podatak da su u Judeji, maloj zemlji velikoga i šarenoga Rimskog carstva na tri kontinenta, živeli isključivo ljudi bele rase?

I ko su bili oni koji su se Isusu prvi poklonili?
 
Ma lupa gluposti. Etiopljani su biblijski narod i medju prvima su primili
i neki oblik judeizma i posle hrišćanstva. Mnogo pre nego npr. Srbi.
A crnci su.
 
medved_bg:
Odgovori meni, načitani, otkud ti podatak da su u Judeji, maloj zemlji velikoga i šarenoga Rimskog carstva na tri kontinenta, živeli isključivo ljudi bele rase?

I ko su bili oni koji su se Isusu prvi poklonili?
I crnci se danas klanjaju Hristu....to smo vec utvrdili..Ajmi kazi nekog sveca,koji nije bio belac?
 
volunteer:
I crnci se danas klanjaju Hristu....to smo vec utvrdili..Ajmi kazi nekog sveca,koji nije bio belac?

A pošto su preko pola naših svetaca koje proslavljamo Grci, Grci su viša rasa od nas.
Ima svetaca i crnaca i Eskima i Japanaca i to u pravoslavlju.
 
medved_bg:
Odgovori na postavljeno pitanje:
Rasna čistota u Judeji?
Tri mudraca?
Kakve veze imaju mudraci,Hristu su se svi klanjali,apostoli koji su sirili veru su opet bili belci,kao i svi sveci....itd?Ne mogu vise da pisem o ovome,osecam da ne razumete i da hocete od mene da napravite nekog nacistu ili sta vec,a ja to nisam!
 
volunteer:
Na tom etnickom prostoru je iskljucivo bila bela rasa!
Изузев Арабијских племена, Африканаца, Грка (азијско племе) Персијанаца, феничана...

Иначе Први православци су били Црнци, па и види.
И има нешто Јевреја црнаца, немам појма како али...
 
volunteer:
Pricamo o korenima!!!Zasto Adam i Eva nisu slikani kao ne-belci????Zasto apostoli nisu slikani kao ne-belci????

Јесу сликани
Православне цркве у Етиопији имају фреске Богородице и Исуса као црнаца.
 
Alekasandar3:
Јесу сликани
Православне цркве у Етиопији имају фреске Богородице и Исуса као црнаца.
Ali Isus nije bio crnac nego belac,istorijske cinjenice tako kazu....Znaci Bog je bio belac,on je mogao da se projavi i kod indijanaca i kod indijaca i kod kineza i kod crnaca u australiji,ali nije,vec na prostoru na kom dominira bela rasa!
 
Alekasandar3:
Изузев Арабијских племена, Африканаца, Грка (азијско племе) Персијанаца, феничана...

Иначе Први православци су били Црнци, па и види.
И има нешто Јевреја црнаца, немам појма како али...

Jevreja crnaca ima u Južnoafričkoj republici.
Carevi Etiopije su po legendi potomci Solomona. Kad je neka etiopska carica bila u poseti
Jerusalimu vratila se sa detetom.
 
volunteer:
Kakve veze imaju mudraci,Hristu su se svi klanjali,apostoli koji su sirili veru su opet bili belci,kao i svi sveci....itd?Ne mogu vise da pisem o ovome,osecam da ne razumete i da hocete od mene da napravite nekog nacistu ili sta vec,a ja to nisam!
Ono o čistoti si ti sam rekao, ja samo pitam odakle ti podatak.
Pošto znaš da su Eva i Adam bili belci i da su svi u Judeji belci i da se Isus javio belcima, i da su apostoli belci, ja te pitam koje boje su tri mudraca, koji su prvi, prateći zvezdu, došli da se poklone novorođenom Isusu, u jaslama, bebi Isusu, kapiraš? Znaš, u jednom trenutku Isus je bio beba....To tvoje "pročitao sam Bibliju" možeš mačku o rep. Kao i eventualne priče tipa "učio sam istoriju".
Za tvoju informaciju, niko ne zna kako je Isus izgledao, može samo da se nagađa, po principu najveće verovatnoće. A tako dobijene pretpostavke mogu da koriste kao apsolutne istine samo oni kojima treba "nebeska potvrda" za svoje bolesne ideje.
Ti da si neki ozbiljan rasista i bibličar, setio bi se da navedeš čuveni citat iz Starog zaveta koji je vekovima služio belim robovlasnicima u Americi da svoj poredak na Jugu nabiju u definiciju "hrišćanske pravde".
 
volunteer:
Ali Isus nije bio crnac nego belac,istorijske cinjenice tako kazu....Znaci Bog je bio belac,on je mogao da se projavi i kod indijanaca i kod indijaca i kod kineza i kod crnaca u australiji,ali nije,vec na prostoru na kom dominira bela rasa!

Isus nije bio belac nego Sin Božiji.
Odredjivanje rase Isusu je bogohuljenje sa stanovišta vernika. ;-)
Javio se Jevrejima i sam je izabrao u kom obliku će se pokazati.
 
volunteer:
Ali Isus nije bio crnac nego belac,istorijske cinjenice tako kazu....Znaci Bog je bio belac,on je mogao da se projavi i kod indijanaca i kod indijaca i kod kineza i kod crnaca u australiji,ali nije,vec na prostoru na kom dominira bela rasa!
Gde si našao te istorijske činjenice?
 
@volunteer

Rase postoje, ali nekakvi Arijevci ili nekakva arijevska rasa ili rase, e to ne postoji.

Termin arijevski je tek početkom 19. vijeka uveden u nauku i to samo u lingvistiku (samo tu) , tako je npr. jedan od njegovih tvoraca Fridrih Maks Miler oštro napadao sve one koji su taj termin koristili u antropologiji.

No na žalost njegovi napori su ostali bez rezultata, jer kada budale nešto dohvate, onda baš dohvate.
 
medved_bg:
Gde si našao te istorijske činjenice?

Po religijskom shvatanju Isus se javio Jevrejima jer su oni jedini narod koji je imao savez
sa Bogom preko Avrama i Mojsija i njima je najavljen spasitelj odnosno mesija.
Nije se mogao javiti ni Srbima ni Nemcima ni Indijancima ni Kinezima.ni plemenu Zulu
U pravoslavlju Isusov lik treba prikazivati po strogim kanonima crkve.
Apostoli su posle širili veru i imali su učenika raznih naroda medju kojima je
bilo svih rasa. U Rusiji ima i Eskima svetitelja.
Svi ljudi ovoga sveta potiču po religiji od Adama i Eve.
U pravoslavlju bi trebalo da se njihovi likovi ne crtaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top