Rasizam!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
volunteer:
Nije tacno...na primer mi smo niza rasa od anglo-saxonske,koja se nije mesala sa turcima...krv nije voda...a mentalitet proizilazi iz rase...
Grešiš zato što:
a) Turci nisu rasa, a kao nacija spadaju pod belu rasu, gde je većina mediteranske podrasne klasifikacije, za razilku od Srba (a i Hrvata i Bošnjaka) koji su u velikoj većini Dinaridske podrasne klasifikacije (više od 70%). Ta klasifikicija ukazuje na činjenicu da je Turski genetski udeo u Srbima, Hrvatima i Bošnjacima - faktički zanemarljiv.

b) Mentalitet nije uslovljen sa mešanjem, nije nasledni ni genetski faktor, već je deo okruženja. Tj, generalno ponašanje određene ljudske zajednice. Nišlija i Piroćanac imaju različit mentalitet, Valjevac i Leskovčanin, Beograđanin i Novosađanin, Pančevac i Užičanin.

Uzmi dete iz Laponije i daj ga crnim roditeljima u Čadu. To dete će se ponašati i razmišljati kao crnci iz Čada, a ne kao Laponci. To je mentalitet.

Inače, Anglosaksonska, kao i Turska, ali o njima sam pisao malopre, rasa ne postoji... zapravo, kao neko koga zanima antropologija, prvi put čujem za takvu klasifikaciju...
 
Alekasandar3 [SIZE=4:
Значи, можеш да будеш расиста ако не повређујеш никог и не шириш мржњу.[/SIZE] :shock: :shock: :shock: :confused: :confused: :roll:



Отприлике овако мислим...


Rasizam

From Wikipedia



Rasizam je naziv za ideologiju koja smatra da je rasa temelj ljudskog društva, odnosno da pripadnost pojedinca određenoj rasi mora biti osnov za njegov društveni položaj.

Rasizam se ponekad definira i kao vjerovanje da su pojedine rase superiorne ili inferiorne jedna drugoj. Na osnovu tog vjerovanja se rasizam nekad jednostavno definira i kao rasna netolerancija.
 
SiIent Bob:
Rase postoje, a svaka rasa je, za sebe, viša od drugih...

Rase ne postoje.
Preci svih današnjih ljudi potiču iz Afrike.
Različita boja kože, očiju, oblik nosa, glave, visina, fizionomije tela uslovljene su geografijom i klimatskim faktorima.
Te promene su se odvijale nekih milion godina jer su se ljudi prilagodjavali na uslove sredine u kojoj žive.
Samo 0.03% ganetskog materijala u našim DNK lancima je nosi informacije o ovim karakteristikama.
Intelektualni kapaciteti čoveka ne zavise od ovih faktora.
Ako želiš diferencijaciju ljudi po rasama kao kod pasa ili domaćih životinja moraš vršiti genetsku selekciju.
Tako možeš napraviti oko 1000 rasa ljudi, možeš ih voditi na izložbe da ih ocenjuju, dresiraš pojedine rase za odredjene poslove.
Samo se pitam ko će biti uzgajivači.
 
rase postoje.

postoji bijela,crna i žuta rasa.

rasizam je NEGIRANJE PRAVA ZAJAMČENIH POVELJOM UN-a jedne rase drugoj rasi.

zadnja uporišta rasizma bile su SAD i JAR;)

tu je bijela rasa diskriminirala crnu rasu.;)
 
Dikan:
Rase ne postoje.
Preci svih današnjih ljudi potiču iz Afrike.
Različita boja kože, očiju, oblik nosa, glave, visina, fizionomije tela uslovljene su geografijom i klimatskim faktorima.
Te promene su se odvijale nekih milion godina jer su se ljudi prilagodjavali na uslove sredine u kojoj žive.
Samo 0.03% ganetskog materijala u našim DNK lancima je nosi informacije o ovim karakteristikama.
Intelektualni kapaciteti čoveka ne zavise od ovih faktora.
Ako želiš diferencijaciju ljudi po rasama kao kod pasa ili domaćih životinja moraš vršiti genetsku selekciju.
Tako možeš napraviti oko 1000 rasa ljudi, možeš ih voditi na izložbe da ih ocenjuju, dresiraš pojedine rase za odredjene poslove.
Samo se pitam ko će biti uzgajivači.
Čovek sa Šimpanzom ima 98.5% isti DNK, a sa bananom ~50% isti DNK...
Svi mi potičemo od jednoćelijskih organizama, te verujem smo isti sa bananom.
Hej, 50% je 50%...
Ili ako hoćeš, svi smi mi primati. 98.5% je 98.5% i samim tim čovek ne postoji.
Čisto da ti pokažem da je i 0.03% ogromno.
Žao mi je, ali stubovi tvoje teorije su srušeni.
 
SiIent Bob:
Čovek sa Šimpanzom ima 98.5% isti DNK, a sa bananom ~50% isti DNK...
Svi mi potičemo od jednoćelijskih organizama, te verujem smo isti sa bananom.
Hej, 50% je 50%...
Ili ako hoćeš, svi smi mi primati. 98.5% je 98.5% i samim tim čovek ne postoji.
Čisto da ti pokažem da je i 0.03% ogromno.
Žao mi je, ali stubovi tvoje teorije su srušeni.


Ja znam to što si naveo.
Da li čovek može da ima potomstvo sa šimpanzom ili sa bananom.
Da li crnac i belkinja mogu da imaju potomstvo

Da li istoj rasi pripadaju Etiopljanin i Bantu ili Zulu crnac.
Obojica imaju tamnu kožu ali prvi je nizak, slabije konstitucije.
Bantu crnac je viši ima jaku konstituciju šire nozdrve.
Postoji ista razlika u genetskom materijalu Bantu crnca u odnosu na Etiopljanina kao u odnosu na Arapina..
Kojoj rasi oni pripadaju. Jednoj ili dve različite.
 
Dikan:
Ja znam to što si naveo.
Da li istoj rasi pripadaju Etiopljanin i Bantu ili Zulu crnac.
Obojica imaju tamnu kožu ali prvi je nizak, slabije konstitucije.
Bantu crnac je viši ima jaku konstituciju šire nozdrve.
Postoji ista razlika u genetskom materijalu Bantu crnca u odnosu na Etiopljanina kao u odnosu na Arapina..
Kojoj rasi oni pripadaju. Jednoj ili dve različite.
Jednoj rasi.
Isto kao što i Grk i Šveđanin pripadaju jednoj rasi.
Ali zato postoje podrasne kategorije.
Što je u osnovi, podela ljudi unutar jedne rase.
Te bi, u navedenom slučaju, Šveđanin bio Nordid
A Grk Mediteran.
Dalje, postoji još jedna pod-podrasna klasifikacija, te bi, recimo
taj Šveđanin i Grk mogli imali zajedinčku pod-podrasnu klasifikaciju, npr Kromanjonid.
Naravno, ovo je krajnje jednostavno izloženo, jer postoje još razne podkategorije, a i verovatno sam im imena pogrešno napisao, jer ih prevodim sa engleskog.
 
Za mislioce kao što su Linnaeus, Buffon, Voltaire i Kant, postojao je prirodni poredak čoveka, baš kao što ga ima i u životinjama i svim živim bićima. Drugim rečima, dok je čovečanstvo deo Prirode, neki unutar ljudske vrste su više razvijeniji nego ostali. Weltanschauung Rasnog Nacionalizma “ima dugi pedigre u istoriji Zapadne civilizacije.......
 
SiIent Bob:
Jednoj rasi.
Isto kao što i Grk i Šveđanin pripadaju jednoj rasi.
Ali zato postoje podrasne kategorije.
Što je u osnovi, podela ljudi unutar jedne rase.
Te bi, u navedenom slučaju, Šveđanin bio Nordid
A Grk Mediteran.
Dalje, postoji još jedna pod-podrasna klasifikacija, te bi, recimo
taj Šveđanin i Grk mogli imali zajedinčku pod-podrasnu klasifikaciju, npr Kromanjonid.
Naravno, ovo je krajnje jednostavno izloženo, jer postoje još razne podkategorije, a i verovatno sam im imena pogrešno napisao, jer ih prevodim sa engleskog.

Ja ne sporim to što kažeš. Samo ja to ne nazivam rasama i podrasama.
Svi ljudi na svetu imaju zajedničke pretke. Homo sapiens je nastao u Africi.
Proširio se migracijama na Aziju i Evropu.
Geografska izolovanost pojedinih grupa i izloženost različitim klimatskim faktorima je dovela do mutacija
u genima. Te mutacije su napravile razlike samo u prilagodjenosti grupa pojedinim
geografski područijima i prirodnim uslovima u kojima žive.
Te razlike su samo kozmetičke, a ne i suštinske sada u 21. veku.
Npr. Afrikanci imaju jači imunitete na bolesti koje prenose insekti u Africi od Evropljana
i obratno. Ali budući razvoj medicine će to učinito nevažnim.
Sam termin rasa ja vezujem za genetsku manipulaciju ljudi kod životinja da bi se
unapredile njihove karakteristike.
Kod ljudi se sve odvijalo spontano i prirodnim tokom, a kako će svet u eri razvoja komunikacija
pstati jedno ogromno globalno selo glupo mi je da delim ljude po boji kože.
 
alo narode,visa rasa je ona koja se popela na onu nizu........ako me razumete

ako ne,da pojasnim....sami ste ovde za primer uzimali anglosaxonce,turke,svedjane,nemce itd

e sad,sta je poenta one moje sale gore,sve su te nacije,koje mi boranija smatramo visim,agresivno-osvajacke
zajednicko im je da su vrlo cesto i vrlo uspesno uzurpirali tudji zivotni prostor i pritom ubijali olako te ljude koje su osvajali.
zaso niko nas,kompltne balkance jugoslovene,rumune,bugare,madjare,cehe,poljake kompletne crnce i kosooke osim japanaca smatraju nizim rasama....jer nikad nisu bili agresivni,nisu nikom naskodili,nikohg pokorili,drzali i izrabljivali cak i vekovima....mi smo ovde bili vekovima u turskom ropstvu,zato su u nasm ocima i turci i nemci veliki,a recimo rumuni i makedonci,nasi sapatnici mali,kao i mi u njihovim

anglosaxonci su osvojili pola sveta...nerazvijenog,istrebili indijance,aboridzine a crnce dovozili u ameriku da robuju,samim tim cinoml,oni su e prema tim ljudima postavili kao gospodari......dal me razumete,sve je to u glavi,oni su za[pravo svojim vrlo rostim ponasanjem i gresivnoscu stekli taj naziv i ugled kakav imau
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top