Rasizam u Srbiji?!

Pa ako se to dešava u Srbiji, onda Srbija ima taj problem. Ako se dešava na Marsu, onda Mars ima taj problem.
Nemoj da me nerviraš!

Ako neki silkovatelj siluje neku devojku je l on ima proiblem ili Srbija?
Ili ako neko opljachka banku...Srbija zemlja lopova?
Ako si nerviozan popij bensendin ili potegni neshto zestoko da se smirish.
 
To ti je najveci problem medija i amerckih filmova.Znam govorim iz iskustva ja imam 15 godina i klinci 13 godina do 17-18 furaju air-max trenerke sisanje na celavo lozenje na 90-desete godine.I to jeste strasno.
Ali za to je sve kriva SKOLA i POLICIJA i MEDIJI.Niko od njih to ne regulishe.Dodje na cas stavi nozh na sto nastavnik gleda kao u fazonu isqlira???Gde to ima?Uskoro ce morati ko u americi da u skoli imamo ono za metal da li nosimo pistolje.Brate secam se prosli osmak radovac neki lud kao totalno donosi sataru u skolu za to svi znaju a sve boli K U R A C sta se deshava.A da ne prichamo po zarkovu shto klinci 15 godina nose pistolje...Znam jer sam vido jednog.Cale mu pandur.Ali ajde svuda ima budala ali najgore je to shto je on UZOR drugoj deci i sutra ce 10 njih tako nositi pistolj...

Uglavnom to je sve zbog tih 90-desetih godina svi se lozhe danas na to.
 
A navijachi i skinsi su stvarno reprezentativni uzorak populacije pa da se izvode zakljuchci.:)
Mora da Thompson sprema novi koncert u Zagrebu pa zato najddemokratskija televizija u melchnom putu i galaksiji andormeda shalje signale bratskog pomirenja po tome da smo svi isti u stepenu divljashtva.:)
 
Jeste to shto se nekom crncu deru uvredljivo navijachi odma znachi da Srbija ima problem sa rasizmom:)
Pricham ti prichu..

Ne samo da ima problem sa rasizmom, ima problem i sa šovinizmom i ima mnogo problema. A to što ti gledaš preko plota u tuđe dvorište, pa tamo vidiš još veće probleme, ne znači da Srbija nema problem. Shvataš?
 
Ako neki silkovatelj siluje neku devojku je l on ima proiblem ili Srbija?
Ili ako neko opljachka banku...Srbija zemlja lopova?
Ako si nerviozan popij bensendin ili potegni neshto zestoko da se smirish.

Pa i on i Srbija. A za banku - ne znači da je zemlja lopova, već da taj problem postoji u Srbiji i da ga treba eliminisati. Ili težiti tome, ali ne izbegavati činjenicu da je to i poblem države.

Da li je moguće da vas je toliko, a? :confused:
 
To ti je najveci problem medija i amerckih filmova.Znam govorim iz iskustva ja imam 15 godina i klinci 13 godina do 17-18 furaju air-max trenerke sisanje na celavo lozenje na 90-desete godine.I to jeste strasno.
Ali za to je sve kriva SKOLA i POLICIJA i MEDIJI.Niko od njih to ne regulishe.Dodje na cas stavi nozh na sto nastavnik gleda kao u fazonu isqlira???Gde to ima?Uskoro ce morati ko u americi da u skoli imamo ono za metal da li nosimo pistolje.Brate secam se prosli osmak radovac neki lud kao totalno donosi sataru u skolu za to svi znaju a sve boli K U R A C sta se deshava.A da ne prichamo po zarkovu shto klinci 15 godina nose pistolje...Znam jer sam vido jednog.Cale mu pandur.Ali ajde svuda ima budala ali najgore je to shto je on UZOR drugoj deci i sutra ce 10 njih tako nositi pistolj...

Uglavnom to je sve zbog tih 90-desetih godina svi se lozhe danas na to.

Svaka ti čast, dečko.

Hvala Bogu da ima takvih kao ti. Ima još nade za ovu zemlju.
 
Što bi trebalo da znači da kradja i nasilništvo nisu problemi društva?

Problem drzave a ne drushva.
To nije isto.Ne problem naroda kao takvog nego patoloshki promil raznih vrsta delikvencije kao i narkomanija,piromani,pedofili..itd.
Ista je stvar i sa rasizmom,on nije nigde drushtveni problem(osim ako drzava svesno ne radi na tome da bude) koliko neshto shto proizilazi iz realnosti velikih brojeva-u populacijaman miliona individua ima bukvalno svega i to nikada ne moze da se iskoreni,samo sankcionishe,to nije problem koliko neminovnost.
 
Problem drzave a ne drushva.
To nije isto.Ne problem naroda kao takvog nego patoloshki promil raznih vrsta delikvencije kao i narkomanija,piromani,pedofili..itd.
Ista je stvar i sa rasizmom,on nije nigde drushtveni problem(osim ako drzava svesno ne radi na tome da bude) koliko neshto shto proizilazi iz realnosti velikih brojeva-u populacijaman miliona individua ima bukvalno svega i to nikada ne moze da se iskoreni,samo sankcionishe,to nije problem koliko neminovnost.

Problem je i države i društva! Ma koliko mali, problem postoji. Možda je neminovan, ali ne treba ga banalizovati, a pogotovu ne prihvatiti normalnost njegovog postojanja.
 
Pa ne mozesh da iskorenish rasizam.
Uvek ce bit i rasista kao shto ce uvek biti i pedofila,silovatelja,lopova,piromana..itd.
Nije to poricanje,nego realno sagledavanje stanja.
Druga i duga pricha je shto se u medijima ne samo kod nas nego u svetu rasizam i extremna desnica prenaduvavaju po znachaju i opsanosti da bi se narodu prodavala ta pricha kao glavna "opasnost" po drushtvo i drzavu u celini a ne shta im rada njihove "demokratske" oid naroda samoizabrane vlade.
 
Alo.

Rasizma ima svuda gde ima kontakta medju rasama. Svuda. Znas sta znaci svuda? To je neminovnost.

Drzave i drustva koja smatraju da to nije u redu to sankcionisu i imaju odgovarajuce zakone. Imamo ih valjda i mi. I to je sve sto na tu temu ima da se kaze - drzava treba da sankcionise rasisticko nasilje, verbalno, fizicko, svakakvo.

Raspredanja o prirodi srpskog drustva i zakljucci o njegovim dubokim manjkavostima izrazenim kroz viku na nekog fudbalera na nekoj utakmici... To je komedija. I to prilicno glupa komedija.
 
Rasizmom se uvek kao drushtvenim problemom manipulishe u politichke svrhe u nazovi demokratskim drushtvima kada treba neki veci problem da se zabashuri i sa njega skrene paznja.To je sushtina periodnichnog ponavljanja ovakvih prichica,ne samo kod nas.
 
Da da da..chim drugi imaju problem mora da ga imamo i mi:)

A ti misliš da nemamo? Misliš da se slučajno sad pojavljuju kojekakvi nacisti, neki sledbenici ideologije KKK i slični? Misliš da je normalno da bilo ko bude ubijen u svom gradu, od svojih sugrađana zato što je tamniji ili svetliji ili ima prćast nos? Misliš da bi trebalo okrenuti glavu od takvih stvari i praviti se da ih nema. To bi bilo isto kao kad ne bi lečio neku potpuno benignu bolest. Šta misliš da se onda desi? Evo, pomoći ću ti: ona postaje maligna. Tako ti je i sa ovakvim pojavama: nemoj ih saseći u korenu, očekuj katastrofu u vrlo kratkom vremenu. Uostalom, imamo takva sećanja iz vrlo bliske prošlosti. Doduše događaji nisu bili vezani za boju kože, ali, ima li razlike? Srbija ima problem, a ti se tome smej. Ako misliš da je smešno.
 
A ti misliš da nemamo? Misliš da se slučajno sad pojavljuju kojekakvi nacisti, neki sledbenici ideologije KKK i slični? Misliš da je normalno da bilo ko bude ubijen u svom gradu, od svojih sugrađana zato što je tamniji ili svetliji ili ima prćast nos? Misliš da bi trebalo okrenuti glavu od takvih stvari i praviti se da ih nema. To bi bilo isto kao kad ne bi lečio neku potpuno benignu bolest. Šta misliš da se onda desi? Evo, pomoći ću ti: ona postaje maligna. Tako ti je i sa ovakvim pojavama: nemoj ih saseći u korenu, očekuj katastrofu u vrlo kratkom vremenu. Uostalom, imamo takva sećanja iz vrlo bliske prošlosti. Doduše događaji nisu bili vezani za boju kože, ali, ima li razlike? Srbija ima problem, a ti se tome smej. Ako misliš da je smešno.

Srbija nema problem.Imaju ti likovi.A ti mislish da se rasizam pojavio"mrachnih 90-tih"?
Da toga i ubistava i svega pre nije bilo i na rasnoj/nacionalnoj osnovi kao motiv?
Jedina razlika je u tome shto te "veselih 80-tih" a i pre niko o tome nije obaveshtavao jer smo bili jednopartiJsko drushtvo sa strogom kontorlom informacija(kao shto smo ruku na srce i sada) s tim shto u socijalizmu pruzanje i tih informacija nije bilo u saglasju sa vazecom ideologijom "bratstva".
 

Back
Top