Raketni pogon u Svemiru i treni Njutnov zakon

Немој ми рећи да си очекивао да Аца пацијент разуме макар основе оптике, па он никада није ни гледао кроз окулар фото апарат!
Аца се прима на шабане јер је можда и он сам од таквих, али ово о немогућности зумирања звезда јер су далеко(!!!) је очекивана будалаштина од лика који још није одговорио ни на једно питање својим речима..

Kad mu pogledaš koga prati na youtube-u vidiš sektaše i prevarante. Aca je gadno zaglibio, a ovamo drobi o razmišljanju svojom glavom.
 
Kad mu pogledaš koga prati na youtube-u vidiš sektaše i prevarante. Aca je gadno zaglibio, a ovamo drobi o razmišljanju svojom glavom.

Pratim ljude koji razmišljaju svojom glavom, za razliku od nekih koji prate prevarante tipa NASE. Ono što je činjenica je da onih koji razmišljaju ima svakog dana sve više i da prevarama dolazi kraj.
 
Pratim ljude koji razmišljaju svojom glavom, za razliku od nekih koji prate prevarante tipa NASE. Ono što je činjenica je da onih koji razmišljaju ima svakog dana sve više i da prevarama dolazi kraj.
Пратиш шабане.
Јел још дрвиш да нема ГПС-а у авионима, да не постоји сателитска мобилна телефонија, да нема сателитске ТВ, да Антарктик чувају неке чудновате војске света(!!!)...
Јбте мука набројати на колико си се случајева избудалисао!
А да, Ератостен-језуит!
:rotf:
 
Pratim ljude koji razmišljaju svojom glavom, za razliku od nekih koji prate prevarante tipa NASE. Ono što je činjenica je da onih koji razmišljaju ima svakog dana sve više i da prevarama dolazi kraj.

Imaš tipičan um člana sekte. Čar je u tome što ljudi poput tebe nisu u stanju to da prepoznaju. Zato ste kao grupa podobni za usmeravanje poput stada ovaca.
Ako budem imao vremena i volje napisaću detaljan post na novoj temi o tome kakva sredstva manipulacije se koriste na naivnim ljudima kao što si ti. Postoje razne taktike poput sektašenja (da to je termin, koristi se i u marketingu), kao i namerne laži.
Ovo je dobro ustaljena praksa koja se koristi veoma dugo počevši od prevaranata sa eliksirima mladosti po vašarima do kreacionista i sličnih pseudo-naučnika koji ne bi prepoznali naučni metod ni da ih pukne po nosu.
 
Imaš tipičan um člana sekte. Čar je u tome što ljudi poput tebe nisu u stanju to da prepoznaju. Zato ste kao grupa podobni za usmeravanje poput stada ovaca.
Ako budem imao vremena i volje napisaću detaljan post na novoj temi o tome kakva sredstva manipulacije se koriste na naivnim ljudima kao što si ti. Postoje razne taktike poput sektašenja (da to je termin, koristi se i u marketingu), kao i namerne laži.
Ovo je dobro ustaljena praksa koja se koristi veoma dugo počevši od prevaranata sa eliksirima mladosti po vašarima do kreacionista i sličnih pseudo-naučnika koji ne bi prepoznali naučni metod ni da ih pukne po nosu.
Узалуд.
Потребно је имати минимум интелигенције да би то такви разумели.
Ацино присуство међу тим људима је еквивалент празном скупу.
 
Imaš tipičan um člana sekte. Čar je u tome što ljudi poput tebe nisu u stanju to da prepoznaju. Zato ste kao grupa podobni za usmeravanje poput stada ovaca.
Ako budem imao vremena i volje napisaću detaljan post na novoj temi o tome kakva sredstva manipulacije se koriste na naivnim ljudima kao što si ti. Postoje razne taktike poput sektašenja (da to je termin, koristi se i u marketingu), kao i namerne laži.
Ovo je dobro ustaljena praksa koja se koristi veoma dugo počevši od prevaranata sa eliksirima mladosti po vašarima do kreacionista i sličnih pseudo-naučnika koji ne bi prepoznali naučni metod ni da ih pukne po nosu.

Ako ti veruješ da si postao od majmuna onda svaka čast. Verovatno nisi daleko otišao u shvatanju sveta u kome živiš.
 
Što se koprcaš?

LOL! I sama Krstarica ti je odgovorila sa reklamom :) :) :)

ImageUploadedByForum1459620658.586282.jpg
 
LOL! I sama Krstarica ti je odgovorila sa reklamom :) :) :)

Pogledajte prilog 380709

Brecaš se kao malo dete. Zanimljivo je da sa vremena na vreme pokažeš svoje pravo lice kada se izgubiš između svojih laži i gluposti. Sad si posegnuo za provokacijama i čekaš da diskusija pređe na novu stranu pa ćeš da se praviš kao da nisi opet napravio budalu od sebe.
 
Brecaš se kao malo dete. Zanimljivo je da sa vremena na vreme pokažeš svoje pravo lice kada se izgubiš između svojih laži i gluposti. Sad si posegnuo za provokacijama i čekaš da diskusija pređe na novu stranu pa ćeš da se praviš kao da nisi opet napravio budalu od sebe.
Кад га испрашимо на Равној Земљи, или о Спуштању на Месец демонстративно нас обавести да одлази и да се више не враћа, али сутра ево га поново, као у пословици: Добар кер се увек враћа кући!:hahaha:
До душе некада је био врло примитиван, али после неколико банова смањио је доживљај.
 
Brecaš se kao malo dete. Zanimljivo je da sa vremena na vreme pokažeš svoje pravo lice kada se izgubiš između svojih laži i gluposti. Sad si posegnuo za provokacijama i čekaš da diskusija pređe na novu stranu pa ćeš da se praviš kao da nisi opet napravio budalu od sebe.

Pitao sam ga na temi o "ravnoj Zemlji" da mi izračuna rastojanje između dva celostepena meridijana na 45toj severnoj i 45toj južnoj paraleli. Šta reći nego da se pogubio kao kuče u liftu. :lol:
 
С тобом мора да буде фин, мени је рекао да ми је мозак испран од математичких формула!:hahaha:
Hoće to da se poludi... eto ja svako jutro prođem ispred PMF-a, gledam onu zabludelu dečicu sa debelim naočarima i kariranim košuljama kako žure na predavanja, sve to fijuknulo zbog silnih formula sa nerazumljivim slovima grčkog alfabeta. :kafa:
 
Hoće to da se poludi... eto ja svako jutro prođem ispred PMF-a, gledam onu zabludelu dečicu sa debelim naočarima i kariranim košuljama kako žure na predavanja, sve to fijuknulo zbog silnih formula sa nerazumljivim slovima grčkog alfabeta. :kafa:

A imaš ti njia dosta koji puno znaju a veze nemaju! Kao recimo RASA77, takođe i Poznavalac stvari, i postaje to malo zabrinjavajuće na taj način:(
 
Netačno!
Sila kojom guramo telo je jednaka sili kojom telo reaguje na nase ruke samo ako su tela u mirovanju (ravnoteži).

Ako se telo kreće onda je sila kojom delujemo na telo F = Fo + m*a

Jedan deo sile se pretvara u kretanje tela (m x a) a drugi deo Fo se troši na savlađivanje sile trenja (otpora vazduha...).
Sila -Fo je ta kojom telo deluje po nasim rukama (akcija, reakcija).

Naravno da gravitacija utiče na silu reakcije, u ovom slučaju kroz otpor trenja Fo = µ G = µ* m*g

Iz gore navedenog proizilazi ne samo da bismo imali silu kretanja u beztežinskom prostoru nego bi ona bila veća tj. celokupna pogonska sila bi se pretvarala u silu kretanja
zbog nedostatka gravitacije g=0 ,Fo=0.

Pa ja to svo vrijeme govorim.
Nego sam htio da rascistim to sa 3. njutnovim zakonom.
Sada imam dalje neka pitanja.
Vazi li 3. Njutnov zakon za gasove i njihovo djelovanje u vakumu?
Ovo pitam zbog Zakona slobodne ekspanzije (Dzulova ekspanzija) koja kaze da kada se gas izlozi vakumu, molekuli gasa ne vrse nikakav rad vec se slobodno "sire", odnosno krecu kroz vakum brzinom od nekih 2000 milja/s. (ili km?) Zato se i zove (slobodna, odnosno besplatna, u smislu da ne vrsi nikakav rad)
E sada ako nema rada onda nema ni sile (akcije) a samim tim ni sile reakcije koja bi pokretala raketu koja radi na gas.
Onoga trenutka kada neki gas dodje u kontakt sa vakumom, njega vakum jednostavno "usisa" iz komore prilikom cega se ne vrsi nikakav rad pa samim tim ni sila.

Nasuprot tome, kada gas izlozimo atmosferi, njegovi molekuli se sudaraju sa molekulima atmosfere, prilikom cega usporavaju i vrse rad. A tamo gdje ima rada ima i sile, cija reakcija pokrece raketu.

NASA kaze da njihove rakete nemaju nikakve veze sa vazduhom i aeronautikom, i da gasovi koje ispustaju ne rade protiv atmosfere i pokrecu raketu, sto je malo smijesno....
 
Poslednja izmena:
Dalje sam razmisljao o nasinom primjeru kako radi raketa, onom sa stolicom na tockice i loptom.
Oni kazu kada sjednemo na njoj i gurnemo loptu rukom, mi cemo se kretati nazad. Tacno je.
Ali oni kazu da je analogija sledece: lopta je raketno gorivo, a mi smo raketa. Tako da kao sto mi bacimo loptu i krecemo se u suprotnom smjeru tako i raketa radi.
Ovo je netacna analogija! Prava analogija bi bila da je lopta vazduh oko nas. Jer mi isto to i bez lopte mozemo uraditi, prosto gurajuci vazduh umjesto lopte.
Ne bi daleko otisli jer je otpor vazduha mali, ali recimo da smo u vodi to bi bilo to.

Znaci lopta je samo nesto odasta se mi odgurujemo, strano tijelo. Isto kao vazduh ili voda a nikako raketno gorivo.
 
Nasuprot tome, kada gas izlozimo atmosferi, njegovi molekuli se sudaraju sa molekulima atmosfere, prilikom cega usporavaju i vrse rad. A tamo gdje ima rada ima i sile, cija reakcija pokrece raketu.

NASA kaze da njihove rakete nemaju nikakve veze sa vazduhom i aeronautikom, i da gasovi koje ispustaju ne rade protiv atmosfere i pokrecu raketu, sto je malo smijesno....

Nije smešno nego je tačno. Šta gas radi kada se odvoji od rakete više nema veze sa raketom i silama akcije i reakcije na raketu. Sila koja pokreće raketu postoji samo u trenutku dok su gas i raketa još u kontaktu, u tom trenutku jedno drugom daju ubrzanje, zbog čega se razdvajaju i svako dalje ide svojim putem brzinom koju je postigao tim ubrzanjem.
 
Nije smešno nego je tačno. Šta gas radi kada se odvoji od rakete više nema veze sa raketom i silama akcije i reakcije na raketu. Sila koja pokreće raketu postoji samo u trenutku dok su gas i raketa još u kontaktu, u tom trenutku jedno drugom daju ubrzanje, zbog čega se razdvajaju i svako dalje ide svojim putem brzinom koju je postigao tim ubrzanjem.

Ja se stvarno izvinjavam takvoj fizici ali meni je to smijesno....
To je isto kao kada bi rekao da onaj vodeni skuter koji prska mlaz ispod nivoa mora ne radi zato sto mlaz radi protiv vode vec cisto onako, samo od sebe.
Sto ga onda ne izvade da prska iznad nivoa mora, da li ce se skuter kretati? Hoce, mizernom brzinom, jer je vazduh mnogo redji od vode....

Ovo je bre podsmjeh cjelokupnoj aeronautici i privredi kako vazdusnih tako i vodenih mlaznih plovila koja je za razliku od ovoga ozbiljna nauka siroke primjene,
i u kojoj reci da atmosfera i atmosferski pritisak, kao i pritisak ispod nivoa mora nema nikakvu ulogu u kretanju ovih plovila je ravno samoubistvu.

Sta je sa ovime? http://www.aerospaceweb.org/question/propulsion/q0220.shtml
 
Poslednja izmena:
To je isto kao kada bi rekao da onaj vodeni skuter koji prska mlaz ispod nivoa mora ne radi zato sto mlaz radi protiv vode vec cisto onako, samo od sebe.
Sto ga onda ne izvade da prska iznad nivoa mora, da li ce se skuter kretati? Hoce, mizernom brzinom, jer je vazduh mnogo redji od vode....
Mlaznica se kod tih skutera obično postavlja bar delimično pod vodom samo da bi se sprečilo prskanje desetinama metara iza skutera a ne da bi se brže kretao. Brže ide ako se postavi iznad vode.

https://elibrary.utas.edu.au/utas/file/eb02070d-25a7-db0c-990f-760e49ab1977/1/Gerke Chapter 5.PDF
 
Mlaznica se kod tih skutera obično postavlja bar delimično pod vodom samo da bi se sprečilo prskanje desetinama metara iza skutera a ne da bi se brže kretao. Brže ide ako se postavi iznad vode.

https://elibrary.utas.edu.au/utas/file/eb02070d-25a7-db0c-990f-760e49ab1977/1/Gerke Chapter 5.PDF
Да.
Аналогно томе нпр потисак ракетних мотора нешто је већи у вакууму, него потисак истих тих ракетних мотора на нивоу мора.
 
Да.
Аналогно томе нпр потисак ракетних мотора нешто је већи у вакууму, него потисак истих тих ракетних мотора на нивоу мора.

Bingo!
Sila potiska, prema tome znači i brzina gasova raketnog motora zavisi od RAZLIKE pritisaka u komori i oko nje!
Ako je okolo vakuum, biće veća brzina i efikasniji rad motora.....
 

Back
Top