Radi li cela Srbija za pekarsku platu?

:lol:

sori, iscrpli smo temu.

Preneću jedno mišljenje sa foruma Infostud:

"Dragi forumovci,

nesto sam pricala u poslednje vreme sa dosta radnih ljudi i dosla do zalosnih zakljucaka:
1. da je tesko naci posao i za prosecnu platu u Srbiji - 250 evra, sa sve faxom i iskustvom
2. da najvece kompanije daju najvise 700 evra obicnim "ASISTENTIMA"
3. da su plate u drzavnim firmama generalno 20.000 din za SSS do 30.000 din za VSS bez obzira da li ste direktor ili sekretarica
4. da onaj ko ima platu npr. 400-450 evra treba da bude zadovoljan, pa čak i kad mu je posao grozan
5. da Vam pri prelasku na drugo radno mesto nikada nece dati povisicu u istoj firmi
6. da je za vecinu srpskih firmi misaona imenica da daju 500 evra platu VSS kadru sa iskustvom
7. da pri prelasku u drugu firmu treba biti realan da li je to uopste bolje za sta ste konkurisali, jer najcesce nije
8. a da vecu platu od nekih 650 evra sa VSS i iskustvom od 5-10 godina imaju samo ljudi sa debelom vezom (primer je moja rodjaka koja je vrh u bankarstvu pa nema mnogo vise i posle toliko iskustva i znanja)

Sta sam ovim htela da kazem?
Da cete bez veze i posle najvisih uspeha i ogromnog znanja u Srbiji ZA DRUGOG raditi za najvise 700 evra, te da dodatni izvor prihoda covek treba i moze da oobezbedi jedino RADOM ZA SEBE ako je pametan pa razume sta to znaci.
Ovo je pak po mom misljenju mac sa dve ostrice za poslodavce koji ce ih u roku od par godina kostati velikih para. Zasto? Zato sto ce Srbi shvatiti kako da zarade za sebe na pametniji nacin i ako ih poslodavci ne stimulisu visim platama, dobri radnici ce odlaziti a losi krasti firme basnoslovno i bez grize savesti.

A sta Vi mislite o ovome?

Pozdrav, kb linija"
 
(posle ćemo da pričamo, prvo da te pripremim za biznis :) )

MИТА i Bet pokrenuli biznis i uvalili se u investicione kredite.
Međutim, biznis loše ide i nikako ne mogu (bez Kojota) da se izvade iz dugova.
Kaže Bet:
- Moj MITO, ja ti se toliko sekiram da noćima ne spavam!
- Ja ti, vala, spavam k'o beba.
- Kako, bre, spavaš k'o beba?
- Lepo. Sat spavam, sat plačem.
 

Back
Top