Računarska pismenost u Rusiji

Ako si resio da izvedes tu jednacinu tesko da te bilo sta moze sprechiti ali imas poprilicno nepoznatih tako da ce X sigurno da izvisi

ne bi me zacudilo ako je zastupljenost istog a opet malo downloadovanog firefoxa u Rusiji chak i veca nego u S.A.D

ta statistika je isuvishe nepouzdana. Znash li na koliko ruskih sajtova moze se downloaduje firefox, redistribute CD's po forumima, file hostovima, itd, itd... Ne skidaju svi software sa matichnog sajta

Pored toga opet nemas racunicu u "tehnolosko razvice" cak i da nije tako. Browser ne znaci nista. To je najobicnija alatka koja i nema mnogo veze sa razvijanjem bilo chega da si izneo podatke o downloadu apachea ili php/mysql okruzenja, neko programskog jezika ili u svakom sluchaju neku vrecu bajtova kojom se postize vishe od gledanja internet stranice pa ajde, ali browser...

Firefox jeste dosta brzi od IE ali kad zaronish u neke kompleksnije net extenzije mozes da plachesh i da boli od bugova, pored toga ta cena je clear type, obscure coding i mnogo drugih nedostataka, tako da ima i ona narodna "sto je brzo to je kuso"
 
Evo pomogoh i ja majcici Srbiji i skinuh firefox
Mislim da IE ni po cemu nebi bio na prvom mestu da ne dolazi po default uz Windows,znam masu ljudi koji ne umeju da instaliraju program a kamoli da skinu novi firefox ili operu,ne znaju ni sta je to.a isto je i stvar navike,ja koristim Operu i Firefox,vise Operu samo zato sto mi se dpwnload otvara u novom tabu i sto mogu da skidam i torente na njoj i jos podosta razloga.......
 
sta ste navalili na ff ko pijan na votku....
svi tvrde da je ff bolji...a niko od njih nije ni probao operu....

tvrdim da je f bolji od ie,ili isto tako je opera mnogo bolja i od ff i ir...

koristio sam sva 3 i primecujem ogromnu razliku izmedju ova 3 browsera i definitivno je naj opera...najbrze otvara stranice...najmanje puca(za skoro godinu koriscenja svega 2,3 puta)...

ff je u redu ali je spor
 
sta ste navalili na ff ko pijan na votku....
svi tvrde da je ff bolji...a niko od njih nije ni probao operu....

tvrdim da je f bolji od ie,ili isto tako je opera mnogo bolja i od ff i ir...

koristio sam sva 3 i primecujem ogromnu razliku izmedju ova 3 browsera i definitivno je naj opera...najbrze otvara stranice...najmanje puca(za skoro godinu koriscenja svega 2,3 puta)...

ff je u redu ali je spor


Opera fino izgleda i dobro "otvara" vecinu stranica ali o da i ona se zapucava isto ko i firefox i nema render dovoljno kvalitetan za neke servise kao sto je blogger ili google analytics

inache je fin browser, po brizini priblizan firefoxu..
 

Back
Top