Racionalizovanje u partnerskim odnosima

Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Sa ljubavnom partnerkom ne koristim razum mnogo, za bracnu ili vanbracnu koristim razum...
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Ljubavna partnerka = relaksacija, stalna partnerka = vodilja, sve je podredjeno tome
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Ima dve vrste strasti, sexualna koja vodi i lomi i ona druga - osvajacka, kada se plasis da ne izgubis osvojeno...
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Za materijalno - samo razum, za nematerijalno - i emocije i zelje i razum i sve pomesano...
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Na zalost - nikakvu. Tako se i zavrsilo...
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!
Samo zajednicki, samo zajednicki... U braku ili nekoj zajednici, naravno.

P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!

Uf, 5 karaktera...
 
Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!
Mislim da sam previse slusala razum tj trudila se da ga slusam mada me to nije previse usrecilo...Neke odluke treba da doneti u skladu sa osecajem i zeljom...Razum ih ne bi podrzao...Razum( govorim o sebi) uvek potencira pitanje sta ako posle budem: patila, plakala, unesrecena i sl...A u stvarnosti sam propustala lepe trenutke...
Kada sam prestala da slusam uvek i samo razum, dozivela sam mnogo sjajnih trenutaka...I desavalo se da posle patim ali je to bilo neuporedivo lakse od odricanja....
Naravno ne treba se uvek ni prepustati emocijama i strasti, razum treba da bude tu negde...
 
Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!


..da...kada emocije porastu nekako mi se uvek desi da intelektualno padnem...:)
...posle par meseci provedenih sa jednom osobom uvek mozes znati da li je to ono sto ti odgovara...i da li si spreman da prihvatis njegove mane....prosto receno...da li je to-to...racio cini mi se i ne igra bas kljucnu stvar u tome...neko bas rece u prethodnim postovima da je u pitanju osecaj...
...racio naravno treba ukljuciti ako te osoba sa kojom si ne postuje...
...po mom misljenju ljubav nije posao koji se sklapa da bi mogla meriti na vagi sta cu dobiti a sta necu...jednostavno najbitnije u svemu je da si spreman da prihvatis neku osobu...sve ostalo dolazi vremenom...a svi mi jos i na pocetku cak i pored te strasti i zaljubljenosti kad malo bolje razmislimo znamo sta i koliko mozemo sa nekim...
 
Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?

Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!
draga nasha :P
tesko je izvesti diagram ponashanja za bilo kakvu situaciju, ali recimo:
razum koristim tek kada pochninjem da preispitujem... razum koristim kada pokushavam da "nateram vodu na svoju vodenicu" i objasnnim sebi da je to ljubav, iako nema strasti... da uctkam intuiciju i zamazem sebi ochi, opravdam sve sa poshtovanjem, zaslugama, provedenim vremenom...

"Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?"
odabir... tja, nebih rekao da sam svashtojed, ali nisam ni probirach... splet sluchaja... podudaranje lokacija, zainteresovanost i privlachnost... slaganje i ko zna shta josh ce dovesti do toga da pomislim, ili zakljucim da je vreme da se skrasim... simbioza, zajednica... da li ce razum imati uticaja... pa ne verujem bash da cu to uraditi spontano...
takodje se necu kasnije kleti da nisam bio pri zdravoj pameti :D

"Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!"
nemogu se navagati, mogu se samo podudariti, ili ne...
 

Back
Top