Putarine,saobraćajni propisi i sl.

Putujem u grcku autom,interesuje me da li nasa prva pomoc odgovara njihovom standardu...ili neka posebna oprema?
Наша прва помоћ није стандардна ни код нас, а камоли у иностранству... али немаш потребе да се тиме превише оптерећујеш јер те тамо нико неће зауставити и проверавати ти то као код нас, осим уколико не правиш прекршаје, а онда знају да буду итекако оштри.
 
Jedno pitanje ( posto vidim da je ovde dosta putnika a na podforumu Evropa nisam nasla odgovor):
Dakle, mi planiramo put kolima za Srbiju iz Nemacke (okolina Hanovera) i dvoumimo se izmedju pravca kroz istocnu Nemacku, Cesku i Slovacku i pravca kroz juznu Nemacku, Austriju i Madjarsku.Kroz Cesku je put kraci za oko 150km (izracunao google maps)
Sve vinjete bi smo mogli da kupimo u Nemackoj kod ADAC (Auto klub) ali pitanje je samo kakvi su putevi i vasa iskustva kroz Cesku i Slovacku ?
 
Jedno pitanje ( posto vidim da je ovde dosta putnika a na podforumu Evropa nisam nasla odgovor):
Dakle, mi planiramo put kolima za Srbiju iz Nemacke (okolina Hanovera) i dvoumimo se izmedju pravca kroz istocnu Nemacku, Cesku i Slovacku i pravca kroz juznu Nemacku, Austriju i Madjarsku.Kroz Cesku je put kraci za oko 150km (izracunao google maps)
Sve vinjete bi smo mogli da kupimo u Nemackoj kod ADAC (Auto klub) ali pitanje je samo kakvi su putevi i vasa iskustva kroz Cesku i Slovacku ?

...najbolji site za puteve ti je www.viamichelin.com...
...putevi su odlichni...autoput ti je od ulaza u Cheshku iz pravca "bivshe GDR" do ulaska u Srbiju ( Horgosh )...jedino imash poluautoput od Bratislave do Slovachko - Madjarske granice, ali to je nekih 15-20km...tu je ravnica i put je "ravan" tj. izgleda kao N.Sad-Subotica...
...ne znam koliko su vinjete preko ADAC-a...za sve drzhave...kroz koje prolazish...znam pojedinachne cene...pisao sam na ovoj Temi o tome...
 
...najbolji site za puteve ti je www.viamichelin.com...
...putevi su odlichni...autoput ti je od ulaza u Cheshku iz pravca "bivshe GDR" do ulaska u Srbiju ( Horgosh )...jedino imash poluautoput od Bratislave do Slovachko - Madjarske granice, ali to je nekih 15-20km...tu je ravnica i put je "ravan" tj. izgleda kao N.Sad-Subotica...
...ne znam koliko su vinjete preko ADAC-a...za sve drzhave...kroz koje prolazish...znam pojedinachne cene...pisao sam na ovoj Temi o tome...
Ako putujete "interesantnim" danima svakako izbegnite Horgoš.
Sve navigacije će vas ali i sve ostale, navesti na taj prelaz, pa je čekanje u sezoni veliko. Bolja varijanta je Kelebija.
Mada, najbolje je, ako je moguće, ne putovati baš u danima kada je najveća gužva, jer će vas čekanje sa granice sačekati i na naplatnim rampama
 
Hvala puno na brzim i korisnim odgovorima (@El Muerte II i @vd ) :-)
Krecemo za vikend, vrlo "interesantno" vreme...
Sto ce tice cena, u medjuvremenu sam nasla podatke na
http://www.adac-shop.de/vignette_maut,rid,8,pkvignetten.html
za Cesku 10 eura (10 dana) i 14 eura ( mesec dana)
za Austriju 7,90 ( 10 dana) i 22,90 ( 2 meseca).
Zasto nema za 1 mesec kroz Austriju i zasto nema nista o Slovackoj i Madjarskoj moram direktno kod njih da pitam.
Uglavnom, jos jednom hvala i svima puno srece na putevima!
 
Hvala puno na brzim i korisnim odgovorima (@El Muerte II i @vd ) :-)
Krecemo za vikend, vrlo "interesantno" vreme...
Sto ce tice cena, u medjuvremenu sam nasla podatke na
http://www.adac-shop.de/vignette_maut,rid,8,pkvignetten.html
za Cesku 10 eura (10 dana) i 14 eura ( mesec dana)
za Austriju 7,90 ( 10 dana) i 22,90 ( 2 meseca).
Zasto nema za 1 mesec kroz Austriju i zasto nema nista o Slovackoj i Madjarskoj moram direktno kod njih da pitam.
Uglavnom, jos jednom hvala i svima puno srece na putevima!

...Slovačka je 5 Eur 4 dana
...Madjarska je oko 7 Eur 4 dana

...i jedan savet...podsetio me je VD na to...ako idete na Horgoš, znaj da su ogromne gužve...pokušaj da pređete noću taj prelaz...
 
Na Horgošu u špicu (15.07 do 15.08 vikendi) čekanje bude 1...2...3...4 sata.
Ako idete na Kelebiju, isključite se posle Kecskemeta. Prelaz se sa Mađarske strane zove Tompa. Kilometraža je slična, nije auto put ali je sasvim solidan i nema gužve ni na putu ni na prelazu.
 

Back
Top