Pustolovina 4 prijatelja

Natasaaa96

Početnik
Poruka
10
Једног лепог сунчаног дана пингвин Вртиша и панда Плишко су имали сјајну идеју,да окупе пријатеље да истражују чаробну шуму у потрази за тајним благом

Панда Плишко рече:Ајде да се окупимо и позовемо корњачу и сову и да са њима тражимо сјајно благо и да га поделимо.

Пингвин Вртиша рече : Што да не ајде да их позовемо што нас је више то је забавније.

Добри другари су позвали своје другаре Корњачу Тортугу и Сову Ушару не знајући да су оне похлепне и зле.

Сова шапне корњачи:Може мо их одвести до забрањеног блага и преварити и ми можемо узети сво благо

Корњача рече :Може ја сам за.

Корњача и Сова кажу:Еј знамо где има блага које вам може испунити жеље.
Четири чудна пријатеља кренули су пратити сову и корњачу.



1
До једне велике Уклете куће.
Сова каже:Ту вам се у тој кући налази велико благо које ће вам испунити жељу ,ако га дотакнете.

Корњача каже:Пазите да се не разбије,а тачно је рекла сова читаво благо ако дотакнете испунићевам све ваше жеље.Како су Панда Плишко и Пингвин Вртиша да пожеле жељу са све своје пријатеље,чим су дотакли камен који је сијао одма су утонули у сан,а то су искористиле Сова Ушара и Корњача Тортуга и гласно су рекли што имамо наивне пријатеље сад ми можемо узети благо за нас две .

У том доће птица Добрица која им каже ви сте зле ако узмете кутију ваше срце ће пући и заледиће те се.Кутија само може да припадне особама чистог срца у том тренутку су се Панда Плишко и Пингвин Вртиша пробудили и рекли птици извини што смо дирали твоје благо ,мислили смо да поделимо са свим пријатељима чаробне ливаде

Птица Добрица рече:Благо је ваше јер сте доказали да имате чисто срце и ако су вас ваше две пријатељице преварили,а ви сте им опростили.Птица Добрица је натерала Сову и Корњачу да се извину својим другарима и да свате да је право пријатељство највеће благо од блага.



2
Поука ове приче да некад у животу ће мо имати лажне пријатеље попут корњаче Тортуге и Сове Ушаре које ће се претварати да су нам пријатељи док нас једном не преваре.Панда Плишко и Пингвин Вртиша су поступили правилно опростили су својим лажним пријатељима ,али ће зато следећи пут пазити и очекивати да ће опет то покушати .Да на још мудрији начин избегну замку.


Аутор :Наташа Новаковић

Ликови:

Пингвин Вртиша

Панда Плишко

Корњача Тортуга

Сова Ушара

Птица Добрица

Задатак:

1.Зашто су Корњача Тотуга и Сова Ушара поступили тако?

2.Шта ви мислите да ли су Пингвин Вртиша и Панда Плишко поступили правилно?

3.Како би се ви снажли и шта би ви урадили да сте били на месту Пингвина и Панде како би сте се осећали?
 

Back
Top