Dva Prijatelja Različite Nacionalonosti

Natasaaa96

Početnik
Poruka
10
Прича о два друга различите националности



Једног сунчаног дана другари Милан и Дамир су одлучили да заједно истражују плажу .Милан каже Дамиру можемо сакупљати шкољке и продавати их како би скупили новац са којим би направили хуманитарну организацију за заштиту животиња и заштиту природе ,а можемо да очистимо плажу од смећа.

Дамир каже : Можемо што да не ,ајде прво да очистимо плажу од смећа па ће мо све друго по реду .

Другари су кренули у акцију заједничку

Чистили су свако смеће док су то радили били су исмејани и нека деца су добацивала што се дружиш са хрватом а друга деца су исто добацивала што се дружиш са србином.Два Другара су им рекли пријатељство не зна за националност и веру , Драга децо родитељивас уче погрешно љубав ,саосећање и доброта су увек битна,увек треба помоћи особама који немају нетрба гледати ко колико има већ заједничким снагама можемо да учинимо да овај свет буде место љубави ,доброте а не мржње.Драга децо запамтите Мржња је највеће зло као и похлепа и ругање другима који немају неке скупе ствари .Запамтите Драга децо ово што ћу вам сад рећи:Запамти те ово паре никог не чине богатим само су материјално богати а у души смо сиромашни.Увек је боље изабрати да будеш у души богат и аутоматски си пун љубави,доброте и мира,паре данас кваре свет и сво зло на овом свету јесу паре и идоли којима се већина клања.Сви смо заборавили важност да је доброта,љубав и саосећање најважније у овом проклетом свету .Заборавили смо Бога створитеља неба и земље и свега видљивог и не видљивог .Ко има веру у господа Бога створитеља неба и земње и свега видљивог и не видљивог он је пун љубави и доброте и саосећања .Вратимо се правим вредностима да не пропаднемо .

Хвала Богу на сваком лепом дану и на овим мудрим речима .





Аутор :Наташа Новаковић
 
imam još jenu pricu
Пустоловина 4 пријатеља



Једног лепог сунчаног дана пингвин Вртиша и панда Плишко су имали сјајну идеју,да окупе пријатеље да истражују чаробну шуму у потрази за тајним благом

Панда Плишко рече:Ајде да се окупимо и позовемо корњачу и сову и да са њима тражимо сјајно благо и да га поделимо.

Пингвин Вртиша рече : Што да не ајде да их позовемо што нас је више то је забавније.

Добри другари су позвали своје другаре Корњачу Тортугу и Сову Ушару не знајући да су оне похлепне и зле.

Сова шапне корњачи:Може мо их одвести до забрањеног блага и преварити и ми можемо узети сво благо

Корњача рече :Може ја сам за.

Корњача и Сова кажу:Еј знамо где има блага које вам може испунити жеље.
Четири чудна пријатеља кренули су пратити сову и корњачу.



1
До једне велике Уклете куће.
Сова каже:Ту вам се у тој кући налази велико благо које ће вам испунити жељу ,ако га дотакнете.

Корњача каже:Пазите да се не разбије,а тачно је рекла сова читаво благо ако дотакнете испунићевам све ваше жеље.Како су Панда Плишко и Пингвин Вртиша да пожеле жељу са све своје пријатеље,чим су дотакли камен који је сијао одма су утонули у сан,а то су искористиле Сова Ушара и Корњача Тортуга и гласно су рекли што имамо наивне пријатеље сад ми можемо узети благо за нас две .

У том доће птица Добрица која им каже ви сте зле ако узмете кутију ваше срце ће пући и заледиће те се.Кутија само може да припадне особама чистог срца у том тренутку су се Панда Плишко и Пингвин Вртиша пробудили и рекли птици извини што смо дирали твоје благо ,мислили смо да поделимо са свим пријатељима чаробне ливаде

Птица Добрица рече:Благо је ваше јер сте доказали да имате чисто срце и ако су вас ваше две пријатељице преварили,а ви сте им опростили.Птица Добрица је натерала Сову и Корњачу да се извину својим другарима и да свате да је право пријатељство највеће благо од блага.



2
Поука ове приче да некад у животу ће мо имати лажне пријатеље попут корњаче Тортуге и Сове Ушаре које ће се претварати да су нам пријатељи док нас једном не преваре.Панда Плишко и Пингвин Вртиша су поступили правилно опростили су својим лажним пријатељима ,али ће зато следећи пут пазити и очекивати да ће опет то покушати .Да на још мудрији начин избегну замку.


Аутор :Наташа Новаковић

Ликови:

Пингвин Вртиша

Панда Плишко

Корњача Тортуга

Сова Ушара

Птица Добрица

Задатак:

1.Зашто су Корњача Тотуга и Сова Ушара поступили тако?

2.Шта ви мислите да ли су Пингвин Вртиша и Панда Плишко поступили правилно?

3.Како би се ви снажли и шта би ви урадили да сте били на месту Пингвина и Панде како би сте се осећали?
 
ovo je moja pesma sto sam smislila sama

Србијо Мајко



Србијо мајко,срце твог неба плаво,

Прошласи ратове,носила тешко

Бреме право

Кроз векове туге ,храбро си стала,

Ал сад гледам децу како ,

губиш сјај и гала



Док мржња и похлепа кроче

Твојим стазама,

Молим те Србијо,врати се

Правим вредностима.



Очи твоје звезде нек са

Љубављу гледају,

Нашу децу водећи ка срећи

И љубави правој.





У ветровима прошлости,

туга у корацима,наших дана

власти,

Крвава бајка се поновља,где су некад

били душмани,сад је то дете ,

у мржњи учинило.



Дете похлепно ,са срцем

Хладним к'o лед,

Мржња у очима ,саосећања

Ни мало,без светлости след.



Србијо, гледамо како

Детинство губиш,

У рукама детета,

Крвава бајка се

Опет пише ,туга нас

Свишта будиш

Да се не заборави 3.5.2023


ovo sam sve ja smislila
 
Poslednja izmena:

Back
Top