Птице украс природе

lorikeettn9.gif


Папагај звани - Lorikeet
 
Capreolus:
@Strelo, ovaj Lorikeet ti je fenomenalan... :-D , a tek detlic....
Znas, jako volim da posmatram detlice i kod nas nema ove vrste...bar nije uocen....
pozzzz

Можеш мислити, ја сам пре пар година видела у мом крају, у најстрожем центру, у Доситејевој улици - детлића на дрвету! Није то био онакав детлић као на слици са претходне стране, али исто је био веома живописан... :-D Што значи да се дивље животиње све чешће приближавају људским насељима.
 
@Strelo,
da, to je istina, u gradu se mogu videti i sokolovi i orlovi, gnezde se po soliterima,
koji su im simuliraju prirodno staniste, litice.....
A detlice posmatram uglanom u njihovom okruzenju, sumi....
Imam sigurno i neku lepu fotku, ima ih vise vrsta. Bar kod nas.
I veoma su zivopisni, obojeni, sto bi se reklo.

Onaj tvoj Pera detlic, najvise lici na naseg malog detlica....
Kad nadjem po kompu, neku lepu fotkicu, stavljam....

Pozzzz
 
@peregrinus,
hvala na latinskom imenu zenke detlica.
U pravu si, nije precizno napisano, mogu se videti orlovi kako nadlecu
grad, ili rubne delove grada, a za sokolove puno njih prica kako ih vidja da se gnezde
po soliterima......
Sa ovom zenkom detlica bio je i muzjak, jel se oni to vec spremaju za gnezdjenje???
Pozzzzz
 
Capreolus:
@Strelo,
da, to je istina, u gradu se mogu videti i sokolovi i orlovi, gnezde se po soliterima,
koji su im simuliraju prirodno staniste, litice.....
A detlice posmatram uglanom u njihovom okruzenju, sumi....
Imam sigurno i neku lepu fotku, ima ih vise vrsta. Bar kod nas.
I veoma su zivopisni, obojeni, sto bi se reklo.

Onaj tvoj Pera detlic, najvise lici na naseg malog detlica....
Kad nadjem po kompu, neku lepu fotkicu, stavljam....

Pozzzz


Pa sad nisu sokovi i orlovi ali su vetruske.To ti je slicno sokolima.Ima ih ovde kod mene u bloku tj bilo ih je sad ih nesto bas i ne primecujem.
Sto se detlica tice oni su zakon.

 
Torrente-BG:
Pa sad nisu sokovi i orlovi ali su vetruske.To ti je slicno sokolima.Ima ih ovde kod mene u bloku tj bilo ih je sad ih nesto bas i ne primecujem.
Sto se detlica tice oni su zakon.

У праву си Торенте, у питању су ветрушке. Гледала сам више репортажа о ветрушкама (то су као неки мали соколови), на Новом Београду, које се гњезде по солитерима.
Такође сам видела и репоратажу о дивљој патки, која је снела јаја и излегла пачиће на тераси неког солитера преко пута хотела Југославије, па су ти људи, који ту живе, за пачиће поставили лавор са водом да могу пачићи да се брчкају. После кад су порасли, вероватно су одлетели...
:-D
 
Koliko moje znanje doseze i vertuske su vrste sokola..... ;)
Ja posmatram ptice uvek u prirodi, a za vetruske, specijalitet je kad bukvalno lebde u vazduhu i osmatraju okolinu.....
Detlici su mi posebno zanimljivi....
Ma ljudi, ja ptice obozavam :-D

A to za tu patku, sa pacicima na terasi zgrade, videh i ja.....Super. :grin:

A kapiram da i Torrente voli detlice, :grin:
Kao sto rece Peregrinus, bas to i rade sada, super su i zaista je zadovoljstvo posmatrati ih.
 
Obilazimo naselja u Srbiji i belezimo brojnost, ponasanje, stanista, ishranu i ugrozenost sova utina. Uz sve te aktivnosti obavezno vrsimo i kampanju za njihovu zastitu i razgovaramo sa ljudima u cijoj blizini se sova nalaze i koji mogu da ih sacuvaju od vandala i ostalih zlonamernih ljudi.
 
Orao, kao i detlici i sve postavljeno, pod mojim nick-om, moje su fotografije. :wink:
Muski veliki detlic, na glavi ima lepo crveno perje, zenka nema....Sa njom, ovom zenkom
je stalno i jedan muski detlic u blizini. Tu valjda stanuju :D

Imam sigurno i neku njegovu lepu sliku, mnogo je lep, pa kad je nadjem stavicu da vidis razliku.

Ovo nije slucaj kod svih drugih vrsta detlica.

Meni je recimo jako simpatican mali detlic. zelena zuna itd...
O malim vrstama ptica da ti ne pricam, to je specijalitet...

Orao je Beograd-jug.
 

Back
Top