Psorijazni artritis

Kratki video klipovi centra za lečenje psorijaze u kojima je jasno naznačeno šta izbaciti iz ishrane,šta redukovati na minimum,i šta jesti kod psorijaze po čuvenom dr Paganu,pokojnom američkom lekaru specijalisti za psorijazu.

https://www.youtube.com/@psoriasiscenter4878/videos
Izvini koliko te placa taj doktor života ti, još niko nije vršio toliku premiju na nas ovde kao ti....smanji malo ako je moguće...:eek:
 
Da li su onaj CartiDOL pila 1 ili 2 dnevno. Ja sam počela 2 pa videćemo. Naručila sam novu kutiju. Čekam da mi deca pošalju Collagen, navodno za sad najbolji na tržištu. Inače pijem probiotik 6-ta godina skoro bez prestanka, nemam nikakve tegobe ni sa varenjem ni sa,apetitom. Nikad nisam pila alkohol, gazirano, mnogo slano, krompira pojedem max 2 aj 3 kg za godinu dana. Belo brašno, šećer isto ne jedem, hleb samo integralni i vrlo retko, a I tad malo. Moram da jedem jaču hranu i ne mogu vise od toga da izbacim iz ishrane jer sam stalno na hemoterapiji i to bas jakoj. Kako i zašto sam dobila taj glupavo artritis pojma nemam. Jedino što je moglo da ga izazove je moje slabo kretanje, alu to je od nemoći od hemo i od bas jake anemije. Znaci nije da sam bila lenja, nego nisam mogla. Eto tako...
Dvaputa sam pila.
Ja sam psorijazni artritis dobila od psorijaze, što se podrazumeva.
A psorijazu od psihičkih problema..Anksioznosti i ostalih F dijagnoza.
 
Dvaputa sam pila.
Ja sam psorijazni artritis dobila od psorijaze, što se podrazumeva.
A psorijazu od psihičkih problema..Anksioznosti i ostalih F dijagnoza.
Isto to je dobio i moj britanac sa 37 godina. Bio je ove godine u Banji Koviljaci i prijalo mu je. On je to dobio preko socijalnog 3 nedelje pa mozda nije loše da vidiš sa svojim lekarom da te pošalje na njihovu komisiju možda i ti dobiješ, vredi probati.
 
Nikako na svoju ruku ne pijte kolagen i slične preparate bez konsultacije sa imunologom !
Kolagen pospešuje tj povećava citokine tj upalu kada su u pitanju zglobovi .
Ko god ima autoimunu upalu-poremećaj treba da uradi genotipizaciju citokina na osnovu koje se moze proceniti da li sme bilo šta i koliko suplemenata da pije.
 
Tražila sam, odbili su me.
Pokusaj s kromirom, imas dosta recepata na netu, ali ja znam za jedan odavno, koji doduse pomaze kod obicnog artritisa, ali ne vidim zasto ne bi i kod psorijaznog....svaki dan mesec dana i mozda malo vise , kuva se opran krompir ujutru sa ljuskom, i ta voda (oko litra treba da se skuva) se pije svaki dan, rasporedjeno na ceo dan, povremeno i u gutljajima.

To je mnogima pomoglo da uklone obican artritis, pa nista ne kosta da probas i to.:idea:
 
Pokusaj s kromirom, imas dosta recepata na netu, ali ja znam za jedan odavno, koji doduse pomaze kod obicnog artritisa, ali ne vidim zasto ne bi i kod psorijaznog....svaki dan mesec dana i mozda malo vise , kuva se opran krompir ujutru sa ljuskom, i ta voda (oko litra treba da se skuva) se pije svaki dan, rasporedjeno na ceo dan, povremeno i u gutljajima.

To je mnogima pomoglo da uklone obican artritis, pa nista ne kosta da probas i to.:idea:
Koliko krompira na litar vode?
 
Pokusaj s kromirom, imas dosta recepata na netu, ali ja znam za jedan odavno, koji doduse pomaze kod obicnog artritisa, ali ne vidim zasto ne bi i kod psorijaznog....svaki dan mesec dana i mozda malo vise , kuva se opran krompir ujutru sa ljuskom, i ta voda (oko litra treba da se skuva) se pije svaki dan, rasporedjeno na ceo dan, povremeno i u gutljajima.

To je mnogima pomoglo da uklone obican artritis, pa nista ne kosta da probas i to.:idea:
Nisam to znala..
I mislila sam da kora krompira nije jestiva.
 
Koliko krompira na litar vode?
Pa nema striktnih pravila, ali npr. oko 4-5 manjih do srednjih kromipra (obicnih) na 1.5l vode, pa kad se to skuva ostane manje vode koja se pije, a krompire ako zelis mozes da ocistis i pojedes, ako ne, bacis.

Ili ako neko ne moze litar da popije u toku dana, onda moze i manje, ali na manju kolicinu vode stavis onda malo manje i krompira, 3 ili 4.
Nisam to znala..
I mislila sam da kora krompira nije jestiva.
Pa i nije jestiva, ali je lekovita u ovom slucaju, ako se ne varam, mislim da kalijum ili kalcijum izlaze iz nje u tu vodu, koji je dobar bas za artritis.

Samo je vazno dobro ga oprati.
 


psorijazni artritis prstiju-psorijaza-lek

Psorijazni artritis prstiju je hronično stanje koje se javlja kod ljudi sa psorijazom,
Za bolest nema leka ali najčešće manifestacije bolesti, bol i otok mogu da se drže pod kontrolom.
(Kao i sve kod mene..Samo neko držanje pod kontrolom)
Bolest nastaje kada kod pacijenta već postoji psorijaza, praćena inflamatornim artritisom i često negativnim testom na reumatoidni faktor (RF).
(Kod mene je bio negativan)
Nakon što se psorijazni artritis prstiju razvije, posle nekoliko meseci dolazi do oštećenja kostiju.

Uobičajeno je da psorijazni artritis utiče na manje zglobove, poput onih na prstima.
Uobičajeni simptomi su bol i otok, problemi sa savijanjem prstiju, ograničeni pokreti, deformisani zglobovi prstiju,
( bele mrlje na koži koje mogu da svrbe, udubljenja ili zadebljanja na prstima.)

Simptomi variraju od blagih do teških i mogu napredovati, smanjivati se ili ostati isti duži vremenski period.
U kasnijim uznapredovalim fazama bolesti, prostori između zglobova mogu se suziti ili potpuno nestati zbog gubitka hrskavice.

Lekari nisu sigurni šta je uzrok bolesti.(Ništa čudno)

Smatra se da nasledni faktori značajni, ali ne i dominanti.​

Stanje je poznato kao tenosinovitis, ili „tringger finger“ škljocavi prst.
To je pojava otežanog ispružanja prsta pri čemu se čuje “škljocav” zvuk.
Ponekad prst nije moguće ispružiti. Uzrok ovog je zadebljanje ili suženje tetivne ovojnice prsta.


Kako bi se ustanovila precizna dijagnoza, rade se i testovi snimanja, radiografija, ultrazvuk i MRI.
Psorijazni artritis se leči kortikosteroidima, injekcijama, nesteroidnim antiinflamatornim lekovima,

antireumatskim lekovima koji modifikuju bolest, sredstvima protiv faktora tumorske nekroze.
LEČI, ALI SE NIKADA NE IZLEČI.



reumatoidni-artritis.jpg



Psorijazu imam na jednom delu glave, u vlasištu koji držim pod kontrolom , jel te

i ona sama ima periode mirovanja i periode besnila.
Stres i nervoza su odlični okidači da se besnilo aktivira.
Pre izvesnog vremena počeli su da mi otiču prsti na rukama, po dva na obe ruke .
I da se deformišu, krive, bole.
Reumatolog me je krkao nekim injekcijama za reumu , mada ja reumu nisam imala, ali to je stručnost.

Počela sam sama da proučavam i tražim informacije i naiđem na -psorijazni artritis.
Odem kod imunologa koji mi potvrdi to što sam i sama mislila .
I ubaci mi metatreksat zbog kojeg sam svake nedelje išla da proverim KS.
Nije metatreksat ništa radio , a nuspojave su mu bile više nego gadne.
Naravno , batalila sam lekove i rešila sama da se lečim.

Đavolja kandža u kapsulama je bila pun pogodak.
nije popravljala već načinjenu štetu ali je držala stanje na jednoj tačci i umanjivala bolove i ukočenost.
Uz to, po potrebi -obloge.

Imunolog mi je rekao -
Reuma jede zglobove, a psorijazni artritis ih liže.Kraj je isti , samo je put do kraja duži ..(i nežniji)
To mi je bila uteha.
inače , zovem ovo-pretvaranje ruke u kandžu , jer me oblik tih zahvaćenih prstiju podseća na to.


Kako se vi borite sa psorijaznim artritisom?
Primećujete li koji su okidači za pogoršanje stanja?
Apsolutno je i kod mene ovako. Psorijaza samo na jednom mestu a zglobovi oticu i ubijaju. Reuma faktor negativan, trenutno sam u akutnoj fazi, pijem neke antiupalne lekove i pojma nemam sta dalje. Dali mi uput reumatologu ali vidim da opcije terapija su prilicno stete. No sta cu, ako mora mora,
 

Back
Top