Prvi simptomi trudnoce

- - - - - - - - - -





Znam da mesec i po dana nije nista ali zadnjih mesec i po dana smo se bas posvetili tome....ali i ranijih godina smo pokusavali mada ja to ne racunam posto su mi ciklusi bili uzasno ne redovni. Evo juce sam bas uzela kalendar i brojala dane i zadnjih pet meseci ali tacno 29-ti dan dobijem.....
A tih 35 kila sto sam skinula verujte mi uzas....minimalno jelo i ubijanje u teretani na kardio treningu i kako sam ih skinula ciklus se regulisao...ali eto svidja mis e ta ideja ponasanja kao neodgovorna tinejedzerka jer kada sam sa prvim detetom pre sest i po godina pokusavala nista se nije desilo ceitiri meseca i digla sam ruke i rekla ma bas me briga i za dve meseca eto dve crtice :super:.
Mada nisam vise ni mlada sada imam 31,5 godinu i sada je normalno da to sve ide i malo teze.....Pocela sam da pijem i crveni zdravac i ponekad ocajnicu...i cula sam zaista kod proverenih parova koji imaju visegodisnju ne plodnost i cak jedan par 11 godina da je posle 3,5 meseca konzumiranja crvenog zdravca zena je ugledala dve crtice....

previse si se opteretila bez razloga
mesec ipo, odnosno jedna ovulacija, nije nista
 
pa nemoj tako
ja sam prvio put zatrudnela slucajno i neplanirano
drugi put sad sam se opteretila prvi mesec odmah i nista...sve sam bila jel jesam,jel jesam, i nista
drugi mesec sam vec bila u fazonu opustenijem nego prvi
i treci nismo ni probali nego slucajno se desilo....iako znam kad je ovulacija tacno u minut osetim....zato me i iznenadilo sto je zalutao neki i zadrzao se unutra do ovulacije :lol:
tako da moras da prestanes da silis
nije dobro ni muz da radi sve to preko da ne kazem cega.....
morate oboje da budete opusteni i da uzivate a ne ko u vojsci,na komandu
 
pa nemoj tako
ja sam prvio put zatrudnela slucajno i neplanirano
drugi put sad sam se opteretila prvi mesec odmah i nista...sve sam bila jel jesam,jel jesam, i nista
drugi mesec sam vec bila u fazonu opustenijem nego prvi
i treci nismo ni probali nego slucajno se desilo....iako znam kad je ovulacija tacno u minut osetim....zato me i iznenadilo sto je zalutao neki i zadrzao se unutra do ovulacije :lol:
tako da moras da prestanes da silis
nije dobro ni muz da radi sve to preko da ne kazem cega.....
morate oboje da budete opusteni i da uzivate a ne ko u vojsci,na komandu

Hahah znam ja sam ta koja zadaje komande pa izgleda kao da je u vojsci...Ja sam se bas opteretila toliko da samo osluskujem telo da nisu slucajno poceli pms simptomi....i kada su poceli pala sam u depresiju uzas....:rida:cak sam i plakala kada sam dobila :besna: ZATO STO SE PLASIM DA TA KILAZA KOJU SAM IMALA NIJE OSTAVILA TRAJNI STERILITET NA MENE...:dontunderstand:.
Inace ja ne znam kada imam ovulaciju ni kako da je osetim :think:...znam samo da sam ranije imala onaj providni sekret ali nemam ga vec par meseci, jedini sto sam osetila je da me levi jajnik malo bolucka ili probada par dana u mesecu zadnja dva tri meseca...mozda je to to...:think:...kupila sam onaj mini mikroskop ali je on toliko los...da je i mom muzu pokazao plodne dane hehehe:dontunderstand:....tako da sam zbunjena...:dontunderstand:
 
ne moze trajno da ostavi posledice

a sto se ovulacije tice,ja osetim jer me jako boli...tako da to koliko je lose,moze i da dodje dobro,bilo da izbegavas bebu ili ganjas bebu
drugi simptomi su ti jako pojacan sekret,onako providan i rastegljiv...ili kao voda....to je najocigledniji znak...sekret traje par dana....
moze da bude i pojacana zelja za seksom i veci uzitak u toku seksa

ali ako mnogo razmisljas o tome i ako si bas opsednuta,tesko da ces moci da postignes bilo sta
 
ne moze trajno da ostavi posledice

a sto se ovulacije tice,ja osetim jer me jako boli...tako da to koliko je lose,moze i da dodje dobro,bilo da izbegavas bebu ili ganjas bebu
drugi simptomi su ti jako pojacan sekret,onako providan i rastegljiv...ili kao voda....to je najocigledniji znak...sekret traje par dana....
moze da bude i pojacana zelja za seksom i veci uzitak u toku seksa

ali ako mnogo razmisljas o tome i ako si bas opsednuta,tesko da ces moci da postignes bilo sta

Jam imala ranije bas taj providni rategljivi sekret ali nema ga zadnja dva meseca, jedino sto me oko 14-tog dana ciklusa zadnja dva meseca boli tj probada levi jajnik par dana i onda stane, aklo to moze biti neki znak. Inace nikakvih drugih znakova nemA.
A DA LI OVULACIJA MOZE DA BUDE PRISUTNA I DA PRODJE A DA NEMA APSOLUTNO NIKAKVIH ZNAKOVA
 
pa to sto te boli bas tad je verovatno to :)

pa moze da nema simptoma
sve smo drugacije


Prvu cerku sam dobila sa velikom zeljom ali nisam ni razmisljala kda cemo je napraviti pa je to tako lako islo ali sam bila i mlada imala sam svega 24 godine.
Hvala ti puno na svemu nadam se da cu ugledati tu drugu crticu ali ovoga puta nesto osecam da tu nestima nesto ...a mozda i gresim i pesimista sam od opterecenosti...
 
Poslednja izmena:
ja sam to gledala sa pozitivne strane :lol:
mogla sam da pijem lek za bolove kad me nesto boli :lol:
10 dana nakon ovulacije se pazim, i ko za baksuz,te me boli glava, te rame,reuma sta li je, te prehlada a ja ne smem fervex...i sve tako
onda dobijem pa mi lakne sto smem da pijem lekove za to sto me muci :lol:
i treci mesec kad nismo ni pokusali,ja pila svasta nesto,cak sam i nesanicu imala(i to me hoce inace,s vremena na vreme) i pila ja za smirenje lekice da bi spavala
kad ono kasni...jedan dan....dva...tri...test negativan
sutradan ne da djavo mira, opet ja uradim,kad eto crte
ja u soku...u vecem soku nego prvi put kad sam potpuno neplanirano ostala :lol:
zato se opusti skroz
istripuj se nesto,nadji neki fazon za opustanje i uzivaj
i drzim fige :)
 
ja sam to gledala sa pozitivne strane :lol:
mogla sam da pijem lek za bolove kad me nesto boli :lol:
10 dana nakon ovulacije se pazim, i ko za baksuz,te me boli glava, te rame,reuma sta li je, te prehlada a ja ne smem fervex...i sve tako
onda dobijem pa mi lakne sto smem da pijem lekove za to sto me muci :lol:
i treci mesec kad nismo ni pokusali,ja pila svasta nesto,cak sam i nesanicu imala(i to me hoce inace,s vremena na vreme) i pila ja za smirenje lekice da bi spavala
kad ono kasni...jedan dan....dva...tri...test negativan
sutradan ne da djavo mira, opet ja uradim,kad eto crte
ja u soku...u vecem soku nego prvi put kad sam potpuno neplanirano ostala :lol:
zato se opusti skroz
istripuj se nesto,nadji neki fazon za opustanje i uzivaj
i drzim fige :)


Evo ja sam ovog meseca nakon ovulacije se toliko razbolela , temperatura, pritisak u glavi, pila sam brufena tako da sam nakraju zahvalila Bogu sto sam dobila. :worth: Ali u prosloj trudnoci dok nisam ni znala da sam trudna bila je zima i otisla sam na planinu sa muzem....prvo me je zaboleo zub i popila sam dobru kutiju brufena, pa sam pala sa vrha stepenica direktno na dupe svom tezinom i na kraju sam nosila pretezak teret...kada sam dosla u grad i otkrila da sam trudna shvatila sam kakvu sam ludu srecu imala.:klap:..ali to je to ..nisam ni znala nista pa se samo odrzalo bez presije i pritiska....inace kada sam bila kod zubarke i pitam je sme li anestizija da mi se da jer sam dan ranije otkrila da sam trudna a zubarka mi kaze...pile moja bila si ti i prosli put trudna videla sam ja odmah po desnima ali nisam htela nista da te pitam mislila sam da krijes, da neces da mi kazes :zcepanje:.
E sada sve ste ovde divne i imate strpljenja da mi sve lepo objasnite i ljubazno a ni ne znate me i ja to ne zelim da zloupotrebljavam ali imam jos jedno pitanje..ja idem u teretanu svaki dan ...traka, bicikla, tegovi, da li to moze biti opasno ako slucajno zatrudnim.....moze li mi ispasti plod tako...i kako se racunaju plodni dani...ja sam dobila pre neki dan 14.6 to znaci da bi mi plodni dani trebali poceti oko 28.6 ili gresim :think:
 
dok je trudnoća jako mala, a ti se i inače baviš sportom, nema teoretske šanse da bebi nešto fali

znači ako nastaviš sa uobičajenim aktivnostima,mislim do 2. ili 3. meseca (to ćeti reći dr) ništa neće bebi biti

i uvek pitaj sve što te zanima, tu smo da delimo iskustva
 
dok je trudnoća jako mala, a ti se i inače baviš sportom, nema teoretske šanse da bebi nešto fali

znači ako nastaviš sa uobičajenim aktivnostima,mislim do 2. ili 3. meseca (to ćeti reći dr) ništa neće bebi biti

i uvek pitaj sve što te zanima, tu smo da delimo iskustva

Hvala vam puno zaista.:heart:..ali eto ne mogu bez teretane a imam lose iskustvo sa njom...kada sam imala 21 godinu nisam ni znala da sam trudna i kada sam se vratila iz tereteane dok sam se tusirala beba je samo ispala mislim beba to je bilo mesec i po dana trudnoca....tako da se plasim da se opet to ne dogodi..:sad2:..
 
:think:
onda to znači da ćeš morati pojačano da vodiš računa kad zatrudniš
mada, ne mora da znači da je teretana uzrok spontanog pobačaja...ima tu raznih fantora
upotreba antibiotika, zračenja......
 
:think:
onda to znači da ćeš morati pojačano da vodiš računa kad zatrudniš
mada, ne mora da znači da je teretana uzrok spontanog pobačaja...ima tu raznih fantora
upotreba antibiotika, zračenja......

Milim da je to bila teretana jer sam bas bila klinka 21 god tj. kraj 20 godina nisam ni napunila 21 nikakvi lekovi, i sl. nisam ni znala da sam zatrudnela....i sada kada se setim da sam mogla sada da imam dete od 10 god dodje mi da placem....od tuge...ali sledecu trudnocu nisam nista pazila zaista, radila sam sta sam htela i kada sam htela naravno osim dizanja teskih stvari i morala sam da ostavim jahanje....ali generalno zivela sam normalno...sta vise bila sam aktivnija nego pre trudnoce....ali ne znam koja cura od vas je rekla ovde jednu recenicu koje cu da da pocnem da se drzim od danas...DA POCNEM DA SE PONASAM KAO RAZUZDANA I NEODGOVORNA TINEJDZERKA... :per:, uvek sam bila mirna i sto bi se reklo na nivou :roll: heheheh e sada cu konacno sve to da nadoknadim :per:
Moze samo jedno pitanje..ja zaista ne znam da racunam plodne dane...dobila sam sada 14.6 i dobijam tacno na 29 dana bez odstupanja kada bi od prilike tj. kog datuma bi mogla da nastupi ovulacija ...koji dan gore dole....i primetila sam da me zadnjih mesec dva krsta uzasno probadaju a to mi se nikada ranije desavalo kao da je bol u krstima povezan sa jajnicima...
 
Milim da je to bila teretana jer sam bas bila klinka 21 god tj. kraj 20 godina nisam ni napunila 21 nikakvi lekovi, i sl. nisam ni znala da sam zatrudnela....i sada kada se setim da sam mogla sada da imam dete od 10 god dodje mi da placem....od tuge...ali sledecu trudnocu nisam nista pazila zaista, radila sam sta sam htela i kada sam htela naravno osim dizanja teskih stvari i morala sam da ostavim jahanje....ali generalno zivela sam normalno...sta vise bila sam aktivnija nego pre trudnoce....ali ne znam koja cura od vas je rekla ovde jednu recenicu koje cu da da pocnem da se drzim od danas...DA POCNEM DA SE PONASAM KAO RAZUZDANA I NEODGOVORNA TINEJDZERKA... :per:, uvek sam bila mirna i sto bi se reklo na nivou :roll: heheheh e sada cu konacno sve to da nadoknadim :per:
Moze samo jedno pitanje..ja zaista ne znam da racunam plodne dane...dobila sam sada 14.6 i dobijam tacno na 29 dana bez odstupanja kada bi od prilike tj. kog datuma bi mogla da nastupi ovulacija ...koji dan gore dole....i primetila sam da me zadnjih mesec dva krsta uzasno probadaju a to mi se nikada ranije desavalo kao da je bol u krstima povezan sa jajnicima...

Mislim da ti je najbolja opcija sex kada si raspolozena i ti i tm. Mislim mozete se sexati i svaki dan :zper: ali mozda bi to samo povecalo nervozu, i malo pokvario odnos koji imas sa tm. Mozda bi se osecao kao neko ko je tu samo da ti naravi dete a ne neko s kim ti ZELIS da imas sex. Ne znam. Ne poznajem vas dovoljno da ti dam neki dobar savet.

Ono za jesenju bebu sam ti samo rekla da smanjis pritisak. Da si me pitala u jesen rekla bih ti da je bolje da zatrudnis tek na prolece pa da imas jesenju bebu. Nema to veze koja trudnoca je "laksa" vec da smanjis pritisak ;)

Sto se teretane tice nemoj preterivati i bice sve ok. Ja sam imala spontani u 12 nedelji (moja prva trudnoca) i nikada nisam saznala zasto, samo mi je receno da verovatno nesto nije bilo u redu sa genetskim kodom. Tesim se da je bolje ovako, nego da imam bolesno dete koje ce samo da se pati i umre pre vremena. Teska tema :cmok:
 
Mislim da ti je najbolja opcija sex kada si raspolozena i ti i tm. Mislim mozete se sexati i svaki dan :zper: ali mozda bi to samo povecalo nervozu, i malo pokvario odnos koji imas sa tm. Mozda bi se osecao kao neko ko je tu samo da ti naravi dete a ne neko s kim ti ZELIS da imas sex. Ne znam. Ne poznajem vas dovoljno da ti dam neki dobar savet.

Ono za jesenju bebu sam ti samo rekla da smanjis pritisak. Da si me pitala u jesen rekla bih ti da je bolje da zatrudnis tek na prolece pa da imas jesenju bebu. Nema to veze koja trudnoca je "laksa" vec da smanjis pritisak ;)

Sto se teretane tice nemoj preterivati i bice sve ok. Ja sam imala spontani u 12 nedelji (moja prva trudnoca) i nikada nisam saznala zasto, samo mi je receno da verovatno nesto nije bilo u redu sa genetskim kodom. Tesim se da je bolje ovako, nego da imam bolesno dete koje ce samo da se pati i umre pre vremena. Teska tema :cmok:

Ja nikada nisam otkrila sto sam pobacila kada sam bila bas mlada tada ...sigurna sam da je teretana u pitanju ...jer ne pijem , ne pusim, ne izlazim nocu ....tako da je samo teretana u pitanju bila....a sada bi imala dete od nekih 11godina...:sad2::rida:

- - - - - - - - - -

14. 15. i 16. dan od početka m. su plodni dani
Hvala puno jos jednom :klap:
 
Drage moje evo ovako:Vec par dana imam blago roze krvarenje jedva primetno kao trag na papiru kada idem u wc,bez bolova jedan dan,pa prestane pa se opet pojavi.Pored toga non stop trcim u wc imam ucestalo mokrenje,sve mi to lici na neku prehladu.Mensruaciju treba da dobijem za 10 dana.Htela bih da napomenem da sa muzem pokusavam da ostanem u drugom stanju vec par meseci.Htela sam da vas zamolim da mi odgovorite ako neko zna da li je moguce da je to neki prvi rani simptom trudnoce ili se opet uzaludno nadam i prehlada je u pitanju,Hvala unapred dame :heart:
 
pa pazi moguće je
u obe trudnoće, isto sam tako često išla u wc, čak i pre kašnjenja menstruacije

samo to ipak nije merodavno
uradi test i otiđi kod dr pa ćeš znati
ajd, držimo fige da je trudnoća u pitanju :heart:
 
Drage moje evo ovako:Vec par dana imam blago roze krvarenje jedva primetno kao trag na papiru kada idem u wc,bez bolova jedan dan,pa prestane pa se opet pojavi.Pored toga non stop trcim u wc imam ucestalo mokrenje,sve mi to lici na neku prehladu.Mensruaciju treba da dobijem za 10 dana.Htela bih da napomenem da sa muzem pokusavam da ostanem u drugom stanju vec par meseci.Htela sam da vas zamolim da mi odgovorite ako neko zna da li je moguce da je to neki prvi rani simptom trudnoce ili se opet uzaludno nadam i prehlada je u pitanju,Hvala unapred dame :heart:

Vidi to sto trcis u wc non stop moze biti rani znak trudnoce, jer i ako je materica prakticno prazna ona se ipar rastezei stiska besiku i to stvara pritisak da te tera u wc e sada naravno bitno je da te ne boli dok piskis, ne pecka i sl. ako je imas neki od tih simptoma onda je u pitanju neka infekcija ili prehlada...a to za blago krvarenje ja licno nisam imala kada sam ostala trudna niti znam da li je to moguce...obicno ako ima krvarenja desi se zenama da dobiju redovan ciklus i ako su trudne a ovo po malo to ne znam sta je ...ja sam to imala i bio mi je utvrdjen hormonalni disbalans pa se ciklus poremetio preuraniio i cudnog toka...mozda da uzmes baby rapid pa uradi test i a ak oje rano da ne lupas glavu il cekaj svoj regulani ciklus pa vidi sta se desava...
 
Cao ! Ovaaajjjj... hm.. ja imam kao malo pitanje. Pretpostavljam da je jako glupo i znam da mi u sustini ne mozete pomoci ali eto , interesuju me vasa iskustva. . Naime, imala sam rizican odnos prije 4 dana pa me je interesovalo koje su vjerovatnoće da se može zatrudnijeti posle jednog jedinog puta? Nemojte me pogresno shvatiti, ja bih bas voljela bebu. Udajem se u oktobru tako da je sto se te strane tice - sve ok, ali ono, mozda bi mi bilo "lakse" da zatrudnim za nekih pola godine kad sav taj haos oko novopecenih mladenaca prodje. Znam da treba da kupim test ili da jednostavno sacekam menstruaciju ali ako vam nije tesko svakako mi recite sta mislite, koja su vasa iskustva i kad mogu da racunam na prve "NAJPRVIJE" simptome ukoliko sam stvarno trudna. Imam sjajan odnos sa svojom porodicom , posebno majkom, ali mi se ovo cuva u tajnosti dok ne budem malo sigurnija u sve to. Jos jednom hvala !
 

Back
Top