Prvi simptomi trudnoce

Pozdrav svima, imam jedno pitanje za sve vas iskusne....:think:
Imam 31 godinu i pre sest godina sam dobila divnu bebicu, ali u toku trudnoce zbog bezobrazluka :evil: lekara kada sam trebala da radim dabl test radjen mi je tripl i receno mi je da dete ima Daunov sindrom. Tada sam pala u depresiju :sad2:, i na nervnoj bazi sam se ugojila uzasnih 35kg...od tada sam imala neredovne cikluse...cas nemam sest meseci cas imam po 20 dana i tako...isla sam na redovne kontrole i dr mi kaze da sam zdrava samo da smrsam....
nikada posle toga nisam uspela ponovo da zatrudnim...ove godine ..tacnije od Nove godine do danas sam skinula 35 kg i imam jos malko da skinem :ok:, ali ciklusi su mi postali redovni kao pre trudnoce:super: ...savrseni...zadnjih mesec i po dana opet sam pocela da radim na drugoj bebi i opet nista....sto me je deprimiralo jako...:sad2:
Da li je neko mozda imao slican problem kao i ja jer evo vec mesec i po dana od kada su mi se uspostavili redovni ciklusu opet nista od bebe, ne znam dal i da pijem nesto i da li postoje neke tablete koje se mogu piti za lakse zacece..hvala vam puno :heart:
 
Poslednja izmena:
nemoj da se nerviras bre, mesec i po nije nista
kazu da je sasvim normalno do godinu dana da pokusavate, cak iako ste potpuno zdravi oboje
opusti se
evo mi pokusali 2 meseca i nista, i taman kad sam ofdlucila da ipak sacekamo do leta, ono ja zatrudnela...iz treceg sasvim slucajnog...ne pokusaja :lol:

tako da, samo lagano i bice :)
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje za sve vas iskusne....:think:
Imam 31 godinu i pre sest godina sam dobila divnu bebicu, ali u toku trudnoce zbog bezobrazluka :evil: lekara kada sam trebala da radim dabl test radjen mi je tripl i receno mi je da dete ima Daunov sindrom. Tada sam pala u depresiju :sad2:, i na nervnoj bazi sam se ugojila uzasnih 35kg...od tada sam imala neredovne cikluse...cas nemam sest meseci cas imam po 20 dana i tako...isla sam na redovne kontrole i dr mi kaze da sam zdrava samo da smrsam....
nikada posle toga nisam uspela ponovo da zatrudnim...ove godine ..tacnije od Nove godine do danas sam skinula 35 kg i imam jos malko da skinem :ok:, ali ciklusi su mi postali redovni kao pre trudnoce:super: ...savrseni...zadnjih mesec i po dana opet sam pocela da radim na drugoj bebi i opet nista....sto me je deprimiralo jako...:sad2:
Da li je neko mozda imao slican problem kao i ja jer evo vec mesec i po dana od kada su mi se uspostavili redovni ciklusu opet nista od bebe, ne znam dal i da pijem nesto i da li postoje neke tablete koje se mogu piti za lakse zacece..hvala vam puno :heart:


Pre svega WOW, 35kg, svaka cast :vatromet: Meni je to za sada samo san :sad2:

Ja imam slican problem. Tj prvi put sam ostala trudna kada sam lepo smrsala, ali sam imala spontani u 12 nedelji. To je dovelo do ponovnog dobijanja na tezini. Nakon godinu dana ispitivanja i razmisljanja o svemu sto mi se desilo, uspela sam ponovo smrsati (do duse ne 35 kg, vec nekih desetak). Nisam ostajala trudna i bas sam se nervirala zbog toga. Negde u decembru sam odlucila da ako ne ostanem trudna do juna, probamo insemenaciju. Sledeci mesec sam ugledala ||. Valjda me opustilo to sto nisam morala "da radim na bebi", vec sam se opustila.

Sve je to bilo pre 2.5 godine. Zelela bih drugo dete, ali jos se mucim sa tezinom. Znam da mi to otezava, jer sam oba puta pre toga ostajala trudna kada sam smrsala.

To bi bilo ukratko, cisto da vidis da nisi jedina. Nakon prvog spontanog sam zelela jako da ostanem trudna, a onda sam razmislila i shvatila da je bolje ostati trudna pola godine kasnije, a imati lepu trudnocu i dobiti zdravu bebu, nego da se nesto opet iskomplikuje. Ta misao me je opustala da ne budem pod strasom "Kada ce beba". MIslim da ovo vreme koje pokusavate nije dugacko. Nakon godinu dana ako ne zatrudnis trebala bi otici na ispitivanja, a do tada se opusti i uzivaj. Znas i sama, kada se ponovo porodis i onako ces imati preca posla ;)
 
ja sam oba puta zatrudnela kad sam o bebi najmanje razmišljala
uživala u životu i onim stvarima :zper: :rumenko:
prvi put sam čak i zaboravila kad mi je bila m.
nisam znala šta da kažem dr
na svu sreću, iskopala sam odnekud račun na kojem je pisao datum kad sam kupila uloške :roll:

znači, što kaže ija, potpuno opušteno
 
ja sam oba puta zatrudnela kad sam o bebi najmanje razmišljala
uživala u životu i onim stvarima :zper: :rumenko:
prvi put sam čak i zaboravila kad mi je bila m.
nisam znala šta da kažem dr
na svu sreću, iskopala sam odnekud račun na kojem je pisao datum kad sam kupila uloške :roll:

znači, što kaže ija, potpuno opušteno

:super:

Ja se uvek setim neceg nevezanog na prvi dan, pa tako povezem/izracunam kada je bila :rumenka: Na zalost cesto zaboravim upisati u kalendar prvi dan, imam tada i druge brige.
 
Ja sam uvek lako ostajala trudna pa sam očekivala da će to da se desi kad je poželim :) U januaru sam imala spontani i sačekala par meseci. Kad ono, ni prvi ni drugi mesec ništa :( Onda sam rekla sebi: nema računanja, nema razmišljanja kad bi najbolje bilo, od sad kad da se desi-desilo se. Imam dvoje divne dece i ako bude biće :) To i tebi predlažem, što bi rekla Ija: ponašaj se kao neodgovorna tinejdžerka :)
 
Ja sam uvek lako ostajala trudna pa sam očekivala da će to da se desi kad je poželim :) U januaru sam imala spontani i sačekala par meseci. Kad ono, ni prvi ni drugi mesec ništa :( Onda sam rekla sebi: nema računanja, nema razmišljanja kad bi najbolje bilo, od sad kad da se desi-desilo se. Imam dvoje divne dece i ako bude biće :) To i tebi predlažem, što bi rekla Ija: ponašaj se kao neodgovorna tinejdžerka :)

Upravo tako, neko mi onomad to savetovao tu na Forumu: "Baci kalendar i ponasaj se kao neodgovorna tinejdzerka" :zper:. Jedan od najboljih saveta koje sam dobila u zivotu :worth:

I uzivajte u letu ;)

Moj ginekolog je rekla: znas ija, leti ces lakse zatrudneti jer toplota pomaze zacece. Nekako se stvari "otvore" i lakse se zatrudni. Mada, iskreno, prvi put mi je pomogla flasa Malvezije kada smo bili u Istri, ili ono talijansko vino koje smo pili u Milanu :think: Drugi put je bila "vino di casa" u Valensiji.

Eto resenja, trebam preci sa piva na vino :cepanje: Kako se toga nisam ranije setila :dash:
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -

možda je mesec i po dana kratak period? možda da sačekaš još malo?



Znam da mesec i po dana nije nista ali zadnjih mesec i po dana smo se bas posvetili tome....ali i ranijih godina smo pokusavali mada ja to ne racunam posto su mi ciklusi bili uzasno ne redovni. Evo juce sam bas uzela kalendar i brojala dane i zadnjih pet meseci ali tacno 29-ti dan dobijem.....
A tih 35 kila sto sam skinula verujte mi uzas....minimalno jelo i ubijanje u teretani na kardio treningu i kako sam ih skinula ciklus se regulisao...ali eto svidja mis e ta ideja ponasanja kao neodgovorna tinejedzerka jer kada sam sa prvim detetom pre sest i po godina pokusavala nista se nije desilo ceitiri meseca i digla sam ruke i rekla ma bas me briga i za dve meseca eto dve crtice :super:.
Mada nisam vise ni mlada sada imam 31,5 godinu i sada je normalno da to sve ide i malo teze.....Pocela sam da pijem i crveni zdravac i ponekad ocajnicu...i cula sam zaista kod proverenih parova koji imaju visegodisnju ne plodnost i cak jedan par 11 godina da je posle 3,5 meseca konzumiranja crvenog zdravca zena je ugledala dve crtice....
 
Pre svega WOW, 35kg, svaka cast :vatromet: Meni je to za sada samo san :sad2:

Ja imam slican problem. Tj prvi put sam ostala trudna kada sam lepo smrsala, ali sam imala spontani u 12 nedelji. To je dovelo do ponovnog dobijanja na tezini. Nakon godinu dana ispitivanja i razmisljanja o svemu sto mi se desilo, uspela sam ponovo smrsati (do duse ne 35 kg, vec nekih desetak). Nisam ostajala trudna i bas sam se nervirala zbog toga. Negde u decembru sam odlucila da ako ne ostanem trudna do juna, probamo insemenaciju. Sledeci mesec sam ugledala ||. Valjda me opustilo to sto nisam morala "da radim na bebi", vec sam se opustila.

Sve je to bilo pre 2.5 godine. Zelela bih drugo dete, ali jos se mucim sa tezinom. Znam da mi to otezava, jer sam oba puta pre toga ostajala trudna kada sam smrsala.

To bi bilo ukratko, cisto da vidis da nisi jedina. Nakon prvog spontanog sam zelela jako da ostanem trudna, a onda sam razmislila i shvatila da je bolje ostati trudna pola godine kasnije, a imati lepu trudnocu i dobiti zdravu bebu, nego da se nesto opet iskomplikuje. Ta misao me je opustala da ne budem pod strasom "Kada ce beba". MIslim da ovo vreme koje pokusavate nije dugacko. Nakon godinu dana ako ne zatrudnis trebala bi otici na ispitivanja, a do tada se opusti i uzivaj. Znas i sama, kada se ponovo porodis i onako ces imati preca posla ;)

Ja sam se ugojila 35kg u prvoj trudnoci ...zatrudnela sam sa 65kg i eto dobila 35 i posle u dojenju sam dobila jos 10kg....i taman kada sam pocela da mrsavim jedna doktorka mi iz neznadnja kaze da imam 5cm kancer na levom jajniku a ja imala dete od dve godine :sad2:...i tu opet padnem u depresiju i povratim to malo sto sam smrsala...onda sam se zarekla nikada vise doktori ubise me samo....i eto sada sam smrsala tih 35kg, ciklus se uspostavio ali opet nista od bebe...ceo mesec sam spopadala muza i maltretirala :zper: i opet nista od bebe
 
A sta mislite o koriscenju KLOMIFENA. Kazu da je zaista delotvoran u postizanju ovulacije a samim tim i trudnoce ali daima dosta opasnih nuspojava tipa susenje jajnika, mioma pa cak i kancera....ima li neko iskstva sa klomifenom i uzimanja bez nadzora lekara...sto naravno znam da je skroz neodgovorno ali cisto da pitam
 
A sta mislite o koriscenju KLOMIFENA. Kazu da je zaista delotvoran u postizanju ovulacije a samim tim i trudnoce ali daima dosta opasnih nuspojava tipa susenje jajnika, mioma pa cak i kancera....ima li neko iskstva sa klomifenom i uzimanja bez nadzora lekara...sto naravno znam da je skroz neodgovorno ali cisto da pitam

Eto odgovora.

Da sam na tvom mestu rekla bih sebi: Ma bolje da zatrudnim tek na jesen ili zimi jer cu imati letnju bebu, necu biti trudna preko leta, da se znojim kao konj. I lepo se opustis, jer "ne trebas sada da ostanes trudna" vec tek na jesen-zimu. Opusti se i smanji pritisak koji si sama sebi napravila. Nadji neku zanimaciju koju neces moci raditi dok si trudna i imas malu bebu. Uzivaj u letu, ako ti se sexa sexaj se zbog sexa, a ne zbog bebe. Ne bi me cudilo da se prijavis na Kutak cak i pre jeseni :zper:
 
Eto odgovora.

Da sam na tvom mestu rekla bih sebi: Ma bolje da zatrudnim tek na jesen ili zimi jer cu imati letnju bebu, necu biti trudna preko leta, da se znojim kao konj. I lepo se opustis, jer "ne trebas sada da ostanes trudna" vec tek na jesen-zimu. Opusti se i smanji pritisak koji si sama sebi napravila. Nadji neku zanimaciju koju neces moci raditi dok si trudna i imas malu bebu. Uzivaj u letu, ako ti se sexa sexaj se zbog sexa, a ne zbog bebe. Ne bi me cudilo da se prijavis na Kutak cak i pre jeseni :zper:


Znam prva beba mi je bila zimska beba, celo leto sam u provela u poodmakloj trudnoci i bilo je super...kao bela medvedica zasticena sam bila dok sam druge maltretirala a ti drugi mi udovoljavali..heheheh....i sada kada mi muz kaze kakva sam bila pitam ga pa kako si me trpeo :dash:.
Ali daj Boze :worth: da pre jeseni opet zatrudnim, nesto se plasim eto jesam jako smrsala ali da nije ta debljina ostavila trajne posledice po pitanju plodnosti :rida:. ALi da sam opterecena trenutno i jesam i previse... ..i gde god da izadjemo pa cak i na piknik ja prebrajam plodne dane, kraj i pocetak ciklusa....eto juce sam izracula da tacno na 29 dan dobijam i mislim da je to ok!
 
Poslednja izmena:

Back
Top