Prvi simptomi trudnoce

postovani,nikad nemam redovnu menstruaciju,nekad na 25 dana,a nekad na vise od 33 dana.Rizican odnos sam imala 13 i 20 oktobra,s tim da sam 26 septembra dobila menstruaciju,i ne mogu da odredim plodne dane jer nemam redovne.Bila sam kod ginekologa i rekla joj sve simptome koji su (budjenje sa glavoboljom,ucestalo mokrenje,bolne i mekane grudi,konstantno podrigivanje,mucnina sa skupljanjem pljuvacke,i bol u ledjima.)ona mi je rekla da dodjem za 2 nedelje ako ne dobije.A ja sam danas radila test,bio je negativan,al pre toga sam pila kafu i sok i ne znam dal to ima neke veze,dal utice na mokracu?Isto tako ne znam da li sam prerano radila,jer ne znam koliko mi kasni,Molim za misljenje
 
postovani,nikad nemam redovnu menstruaciju,nekad na 25 dana,a nekad na vise od 33 dana.Rizican odnos sam imala 13 i 20 oktobra,s tim da sam 26 septembra dobila menstruaciju,i ne mogu da odredim plodne dane jer nemam redovne.Bila sam kod ginekologa i rekla joj sve simptome koji su (budjenje sa glavoboljom,ucestalo mokrenje,bolne i mekane grudi,konstantno podrigivanje,mucnina sa skupljanjem pljuvacke,i bol u ledjima.)ona mi je rekla da dodjem za 2 nedelje ako ne dobije.A ja sam danas radila test,bio je negativan,al pre toga sam pila kafu i sok i ne znam dal to ima neke veze,dal utice na mokracu?Isto tako ne znam da li sam prerano radila,jer ne znam koliko mi kasni,Molim za misljenje

Ako ti je hitno, idi u Laboratoriju i uradi Beta HcG. On pokaza mnogo ranije od kucnog testa :cmok:
 
U ovoj 'drugoj turi' imam nesto drugacije simptome, vec nekoliko dana unazad imam konstantnu temperaturu 37-37.4, grudi su mi natekle i bole me, sto mi se nekad desava kad treba da dobijem m, ali ne tako rano... Od eventualne oplodnje je proslo 13-14 dana, a m. bih trebala da dobijem za 3-4 dana. Povremeno me zaboli donji deo stomaka, nekako sam bezvoljna i nervozna sa vremena na vreme... I tako, nadam se... :)
 
U ovoj 'drugoj turi' imam nesto drugacije simptome, vec nekoliko dana unazad imam konstantnu temperaturu 37-37.4, grudi su mi natekle i bole me, sto mi se nekad desava kad treba da dobijem m, ali ne tako rano... Od eventualne oplodnje je proslo 13-14 dana, a m. bih trebala da dobijem za 3-4 dana. Povremeno me zaboli donji deo stomaka, nekako sam bezvoljna i nervozna sa vremena na vreme... I tako, nadam se... :)

mozes da uradis test za trudnocu...prva jutarnja mokraca i trebalo bi da ti pokaze slabu crticu (ali opet crticu :)) ako si trudna.....
 
U ovoj 'drugoj turi' imam nesto drugacije simptome, vec nekoliko dana unazad imam konstantnu temperaturu 37-37.4, grudi su mi natekle i bole me, sto mi se nekad desava kad treba da dobijem m, ali ne tako rano... Od eventualne oplodnje je proslo 13-14 dana, a m. bih trebala da dobijem za 3-4 dana. Povremeno me zaboli donji deo stomaka, nekako sam bezvoljna i nervozna sa vremena na vreme... I tako, nadam se... :)

Nakon ovulacije je uvek povisena temperatura, pod uticajem progesterona, i onda tek pred dobijanje menzisa opadne..a ako zatrudnis, ostaje visoka temp
Nije ti rano za test, meni je pokazao vec 13tog dana nakon ovulacije..tj par dana pre nego sto je trebalo da dobijem
A to sto se savetuje da se ne radi test dok ne zakasni menzis, to je zbog eventualne biohemijske trudnoce

Drzimo fige :)
 
Uradila sam test danas, ali onaj baby rapid koji se radi sa mokracom iz bilo kog doba dana, i bio je negativan...
A ovakvu temperaturu nikad nisam imala...

ni beby rapid nije tip testa koji se radi u svako doba dana.....jer, oni reaguju na kolicinu hormona u mokraci a ipak jutarnja ima najvisu koncetraciju, zato sam ti i rekla....drugo, ne znas kad ti je tacno bila ovulacija a hcg hormon je dosta razlicit kod zena pa neke vrlo rano otkrije trudnocu a nekim zenama treba vise vremena.....hcg iz krvi je najbolji test ali to je i cimanje i kosta dosta vise para....za par dana uradi opet test sa prvom jutarnjom, hcg treba da se duplira svakih par dana.....
 
Pa i ja se nadam jos uvek... mada bih trebala da dobijem sutra ili prekosutra... A temperatura i dalje povisena, danas sam bila za uput za laboratoriju, da proverim krvnu sliku za svaki slucaj, da nije neka boljka u pitanju...
 
Pa i ja se nadam jos uvek... mada bih trebala da dobijem sutra ili prekosutra... A temperatura i dalje povisena, danas sam bila za uput za laboratoriju, da proverim krvnu sliku za svaki slucaj, da nije neka boljka u pitanju...

ma ja nisam imala bas nikakve pokazatelje samo sam se jako nadala da ce biti bebe....simptomi su poceli negde oko ocekivane menstrucije, znaci punih 14 dana posle ovulacije....i cak se ispostavilo da mi je ovulacija bila bas taj dan kada mi se pojavio najvise onog providnog sekreta koji je karakteristican za ovulaciju....tipovala sam na ta 3-4 dana kada sa imala taj sekret da mi je bila i ispostavilo se da je to tacno...savetovala bih ti da ako si jako nestrpljiva uradis hcg iz krvi, vec kad vadis krv na analizu....tu mora da ti se vidi da li je doslo do oplodnje.....
 
Pozz curke :)

Ovako,imam jedno pitanje..ovaj tjedan sam imala odnos s deckom dva dana za redom po par puta,bez zastite i u mene je svrsio svaki put..zadnju mengu sam imala 22.10. i inace mi traje 5 dana..sad vec osjecam umor i onu bol u cijelom tijelu "kao da me vlak pregazio" osjecam se slabo,nemam snage za nista pogotovo navecer..i dolje me je boljelo kao da cu dobit M..i imam slabiji tek u zadnjih par dana,eventualno dva puta dnevno jedem po malo.,i osjecam dolje kao da sam se prehladila dosta cesto idem na wc..paa mi recite,dali su to neki znakovi trudnoce?! Unaprijed zahvaljujem :heart:
 
Pozz curke :)

Ovako,imam jedno pitanje..ovaj tjedan sam imala odnos s deckom dva dana za redom po par puta,bez zastite i u mene je svrsio svaki put..zadnju mengu sam imala 22.10. i inace mi traje 5 dana..sad vec osjecam umor i onu bol u cijelom tijelu "kao da me vlak pregazio" osjecam se slabo,nemam snage za nista pogotovo navecer..i dolje me je boljelo kao da cu dobit M..i imam slabiji tek u zadnjih par dana,eventualno dva puta dnevno jedem po malo.,i osjecam dolje kao da sam se prehladila dosta cesto idem na wc..paa mi recite,dali su to neki znakovi trudnoce?! Unaprijed zahvaljujem :heart:

znas da verovatnoca postoji da si trudna a ti rani znakovi su jako varljivi....moze biti i ne mora....ja nisam nista osetila do dana kada sam trebala da dobijem....svi smo razliciti i trudnoce kod jedne zene cesto budu sasvim razlicite.....tako da ces odgovor naci samo ako uradis test za trudnocu....
 
Drage, mm i ja vec par meseci radimo na trudnoci ali bezuspesno.. SVaki mesec radim testove. Menstraciju dobijam na svakih 43dana i danas bih trebalo da dobijem. Ali ovaj mesec imam utisak da sam mozda trudna ali nemam hrabrosti opet da radim test i da se suocavam sa jednom crticom :) pa bi mi znacilo da mi vi kazete vase misljenje. Naime,od prosle nedelje me svakodnevn boli stomak i grudi,sto mi je ukazivalo na menstraciju,medjutim menstracije nema,Zadnjih 10 dana stalno sam gladna i jako puno jedem,od juce su mi pocele neke mucnice blage,pracenje blagim bolom u zeludcu i podrigivanjem. Takodje u zadnje vreme cesce idem da mokrim. Jos nesto sto mi se prvi put desava jeste da u stomaku imam u nekim momentima utisak kao da mi nesto zatreperi,pukne,pomeri se, kao neki baloncic da pukne al to ne boli.. STa bi to moglo biti? Zamolila bih vas za vase iskreno misljenje,ima li sanse da sam konacno trudna ili ne ? :*** Hvala unapred :)
 
Drage, mm i ja vec par meseci radimo na trudnoci ali bezuspesno.. SVaki mesec radim testove. Menstraciju dobijam na svakih 43dana i danas bih trebalo da dobijem. Ali ovaj mesec imam utisak da sam mozda trudna ali nemam hrabrosti opet da radim test i da se suocavam sa jednom crticom :) pa bi mi znacilo da mi vi kazete vase misljenje. Naime,od prosle nedelje me svakodnevn boli stomak i grudi,sto mi je ukazivalo na menstraciju,medjutim menstracije nema,Zadnjih 10 dana stalno sam gladna i jako puno jedem,od juce su mi pocele neke mucnice blage,pracenje blagim bolom u zeludcu i podrigivanjem. Takodje u zadnje vreme cesce idem da mokrim. Jos nesto sto mi se prvi put desava jeste da u stomaku imam u nekim momentima utisak kao da mi nesto zatreperi,pukne,pomeri se, kao neki baloncic da pukne al to ne boli.. STa bi to moglo biti? Zamolila bih vas za vase iskreno misljenje,ima li sanse da sam konacno trudna ili ne ? :*** Hvala unapred :)

ako ste radili po tom pitanju naravno da sanse ima....ali nema sigurnih znakova, nekad cak potpuno i izostanu....uradi test ako je vreme, nista ti drugo ne preostaje.....
 
je l' dobila tikica? nema je
kad smo mi radili na bebi, nisam ni pokušavaa sa testovima dok menstruacija nije dobro zakasnila
budući da nikad ne kasni, znala sam da je to to, samo se ne sećam koliko sam tačno čekala pre testa.. pola meseca, mesec, nešto sam odugovlačila :lol:
pa posle kod ginekologa koji je potvrdio :)
joj kad se setim
a trebalo nam je par meseci, ja mislila jednom i gotovo :lol:
 
Danas sam uradila test i pozitivan je :) Odmah sam posetila i ginekologa :) Termin je 24.jula :) Bebica je na putu :) Jako smo srecniiiii :)

čestitam!
važna napomena: ne drži se termina k'o pijan plota
uvek računaj da je to +-15 :aha:

mene su upozorili da se mogu ranije poroditi i time mi punili glavu
znala sam da može i posle termina, ali mi to nisu pominjali :lol:
pa sam se čudila što nema bebe

mi zakasnili 8 dana, sam je krenuo :heart:
 

Back
Top