Prvi simptomi trudnoce

samo mi nije jasno kako mogu da dobijaju u trudnoci?!to su kao one price,nije znala da je trudna dok nije krenuo porodjaj.ma dajte....
lepo kazem- licno znam takav primer. dve nedelje pred njen porodjaj ja sam putovala s njom vozom, u istom kupeu, pricale smo sedeci jedn preko puta druge i njen stomak se NIJE VIDEO. Zgranula sam se kada sam cula vest da se porodila i da ima sina. Posle mi je sama rekla da je dobijala do sedmog meseca i da u stomaku nije osecala skoro nista do leptirica. Pusila je, pila, opijala se i nista- dete zivo i zdravo. Ona je samohrana majka jer je otac jedna neotesana budala od koje je u bukvalu pobegla posle par meseci zivota u jednoj kuci. On je moja generacija, isli smo zajedno u sonovnu, znam ga.
 
Hop, drage dame,da vam kazem toliko sam foruma na ovu temu procitala, ali ovaj mi se najvise svidja.Ovako evo mene sad i mog problema. Zadnju menstruaciju sam imala 18.6,plodni dani su mi bili negdje oko 29-30.6 i bas tad sam imala nezasticen odnos..Nakon toga jos pr njih..Na dan kad sam trebala dobiti mengu pojavio mi se neki crveni iscjedak,skroz malo,kap dvije, nakon desetak dana,opet..Jajnici me bole uzasno,non stop sam umorna, a grudi sad bole, sad srbe, sad su ok, Odlucim ja uraditi test i kupim , sve fino,prvi jutarnji urin, bla bla, i dobijem minus..Mengu jos nisam dobila, ljevi jajnik me rastura, inace mi je menga kasnila najvise dva, tri dana..Sta vi mislite o tome.. Obradujte me :)
 
Hop, drage dame,da vam kazem toliko sam foruma na ovu temu procitala, ali ovaj mi se najvise svidja.Ovako evo mene sad i mog problema. Zadnju menstruaciju sam imala 18.6,plodni dani su mi bili negdje oko 29-30.6 i bas tad sam imala nezasticen odnos..Nakon toga jos pr njih..Na dan kad sam trebala dobiti mengu pojavio mi se neki crveni iscjedak,skroz malo,kap dvije, nakon desetak dana,opet..Jajnici me bole uzasno,non stop sam umorna, a grudi sad bole, sad srbe, sad su ok, Odlucim ja uraditi test i kupim , sve fino,prvi jutarnji urin, bla bla, i dobijem minus..Mengu jos nisam dobila, ljevi jajnik me rastura, inace mi je menga kasnila najvise dva, tri dana..Sta vi mislite o tome.. Obradujte me :)

Kada si radila test? MOzda suvise rano?

Ako ne dobijes za par dana pravac ginekolog. Drzim palceve da sve bude ok.
 
ako je test uradjen sa par dana kasnjenja ocekivane menstruacije tesko da gresi....a i bol u jajniku lako moze da bude upalni proces koji zna da odlozi menstruaciju.....obavezno kod ginekologa je rbilo kakav prodoran bol genitalnih organa da imas moras se obratiti ginekologu.....
 
Pitanje,poslednji ciklus mi je bio 19.07.,plodni dani u periodu od 31.07.-04.08. 02.08. sam radila folikulometriju i doktorka mi je rekla da su folikuli mali,tacnije najveci je dim.13mm. U tom periodu od 31-04 nisam se cuvala. Trebam da dobijem 17.08.,ali 12.08. pojavilo mi se kao blago #krvarenje# zapravo nesto bledo ruzicasto i to nekoliko kapi,a posle toga samo kao pojacano belo pranje. Imam osecaj kao da mi je stomak otekao,kao neki pritisak, bolove u grudima katastrofa, temperatura37,1,spava mi se non-stop,vrtoglavica i mucnina u naletima,a puls mi je oko 92 pa na vise. Plasim se da kupim test,jer se plasim da se ne razocaram. Sta mislite,iz vasih iskustava da li ima sanse da sam stvarno trudna?
 
Pitanje,poslednji ciklus mi je bio 19.07.,plodni dani u periodu od 31.07.-04.08. 02.08. sam radila folikulometriju i doktorka mi je rekla da su folikuli mali,tacnije najveci je dim.13mm. U tom periodu od 31-04 nisam se cuvala. Trebam da dobijem 17.08.,ali 12.08. pojavilo mi se kao blago #krvarenje# zapravo nesto bledo ruzicasto i to nekoliko kapi,a posle toga samo kao pojacano belo pranje. Imam osecaj kao da mi je stomak otekao,kao neki pritisak, bolove u grudima katastrofa, temperatura37,1,spava mi se non-stop,vrtoglavica i mucnina u naletima,a puls mi je oko 92 pa na vise. Plasim se da kupim test,jer se plasim da se ne razocaram. Sta mislite,iz vasih iskustava da li ima sanse da sam stvarno trudna?

pa ima sanse naravno jer to krvarenje moze biti implantacija ali moras da shvatis neke cinjenice...ako ti je lakse uradi iz krvi hcg, to je najsigurnije i pokazace stanje.....ili test iz urina ali znaj da je najsigurnije uraditi ga ne pre ocekivane menstruacije ili jos bolje par dana kasnije....meni je najlakse bilo da docekam dan ocekivane, uradim test i ako je pozitivan uradim ga za dva ,pa opet za dva dana, i tu mozes lepo da vidis kako ti raste hcg hormon....to dosta moze da te smiri....
 
Poslednja izmena:
Pitanje,poslednji ciklus mi je bio 19.07.,plodni dani u periodu od 31.07.-04.08. 02.08. sam radila folikulometriju i doktorka mi je rekla da su folikuli mali,tacnije najveci je dim.13mm. U tom periodu od 31-04 nisam se cuvala. Trebam da dobijem 17.08.,ali 12.08. pojavilo mi se kao blago #krvarenje# zapravo nesto bledo ruzicasto i to nekoliko kapi,a posle toga samo kao pojacano belo pranje. Imam osecaj kao da mi je stomak otekao,kao neki pritisak, bolove u grudima katastrofa, temperatura37,1,spava mi se non-stop,vrtoglavica i mucnina u naletima,a puls mi je oko 92 pa na vise. Plasim se da kupim test,jer se plasim da se ne razocaram. Sta mislite,iz vasih iskustava da li ima sanse da sam stvarno trudna?

Ne moze ti niko samo po simptomima reci e sigurno si trudna, ili sigurno nisi. A sanse naravno da ima.
Nemoj da se plasis, ali sacekaj da ti zakasni dan-dva pa onda ili uzmi kucni test ili uradi betu.
Srecno :)
 
pozdrav devojke! :)
molila bih vas za vasa iskustva i misljenja. doktor zakazan tek za sledecu nedelju pa ne mogu da sedim mirna... :eek:

ovako: pre mesec ipo sam na vreme dobila jako oskudnu menstr. mislila sam da je to ok, jer sam koristila pilule (koje sam neposredno pre te menstr. ostavila). nakon 15 dana sam dobila obilnu, zapravo normalnu, sto mi se nikad nije desilo jer mi je ciklus uredan, u dan. opet sam pomislila da nije zbog pilula. ali sad, od te poslednje menstruacije, mi kasni par dana... radila sam test (u popodnevnim casovima) i ispao je negativan. imam masu nekih simptoma (nadutost, grozan bol u ledjima, pospanost, glad, promenu raspolozenja, neopisivu zedj...) , koji nisu tipicni za moj pms. nikada nisam imala te pms simptome zapravo...
zanima me vase misljenje. volela ih da je trudnoca u pitanju, ali opet postoji strah od sasvim nekih drugih stvari, negativnih... :(

ne trazim gledanje u pasulj :D cisto vasa misljenja pa da prezivim ovu nedelju do pregleda! :rumenko:
 
pozdrav devojke! :)
molila bih vas za vasa iskustva i misljenja. doktor zakazan tek za sledecu nedelju pa ne mogu da sedim mirna... :eek:

ovako: pre mesec ipo sam na vreme dobila jako oskudnu menstr. mislila sam da je to ok, jer sam koristila pilule (koje sam neposredno pre te menstr. ostavila). nakon 15 dana sam dobila obilnu, zapravo normalnu, sto mi se nikad nije desilo jer mi je ciklus uredan, u dan. opet sam pomislila da nije zbog pilula. ali sad, od te poslednje menstruacije, mi kasni par dana... radila sam test (u popodnevnim casovima) i ispao je negativan. imam masu nekih simptoma (nadutost, grozan bol u ledjima, pospanost, glad, promenu raspolozenja, neopisivu zedj...) , koji nisu tipicni za moj pms. nikada nisam imala te pms simptome zapravo...
zanima me vase misljenje. volela ih da je trudnoca u pitanju, ali opet postoji strah od sasvim nekih drugih stvari, negativnih... :(

ne trazim gledanje u pasulj :D cisto vasa misljenja pa da prezivim ovu nedelju do pregleda! :rumenko:

simptomi trudnoce su najcesce toliko slicni pms-u ili hormonskom poremecaju da ti nista ne preostaje no da cekas....ponovi test ali sa jutarnjom mokracom.....
 
pozdrav devojke! :)
molila bih vas za vasa iskustva i misljenja. doktor zakazan tek za sledecu nedelju pa ne mogu da sedim mirna... :eek:

ovako: pre mesec ipo sam na vreme dobila jako oskudnu menstr. mislila sam da je to ok, jer sam koristila pilule (koje sam neposredno pre te menstr. ostavila). nakon 15 dana sam dobila obilnu, zapravo normalnu, sto mi se nikad nije desilo jer mi je ciklus uredan, u dan. opet sam pomislila da nije zbog pilula. ali sad, od te poslednje menstruacije, mi kasni par dana... radila sam test (u popodnevnim casovima) i ispao je negativan. imam masu nekih simptoma (nadutost, grozan bol u ledjima, pospanost, glad, promenu raspolozenja, neopisivu zedj...) , koji nisu tipicni za moj pms. nikada nisam imala te pms simptome zapravo...
zanima me vase misljenje. volela ih da je trudnoca u pitanju, ali opet postoji strah od sasvim nekih drugih stvari, negativnih... :(

ne trazim gledanje u pasulj :D cisto vasa misljenja pa da prezivim ovu nedelju do pregleda! :rumenko:

Ako si bas uzasno nestrpljiva, mozes da uradis beta hcg iz krvi..on bi trebalo sad da pouzdano pokaze..
Ali najbolje sacekaj jos malo..
 
hvala na odgovorima! :cvet: uradila sam jos jedan test (dva dana nakon prvog) i negativan je pa sam resila da ipak uradim hcg dok cekam na pregled.
imam samo jedno pitanje, posto nisam do sada to radila: kako se radi hcg? tj. da li moze da se vadi krv u bilo koje doba dana ili mora po onom jutarnjem sistemu bez jela, pica...?
 
Pored svih tih simptoma ja za svoju prvu trudnocu pamtim dva, a to du umor i glad. Umor toliki da ma za relaciju od 10 min peske bilo potrebno 20, spavala Sam i Po 14 sati, glad koja me napadala odjednom da ne znam sta cu kad mi je frizider prazan, histerijae je hvatala. Sad mislim da Sam trudna opet, i cekam sve to ponovo
 
Drage moje, da vas i ja pitam... Proslog meseca mi je radjena folikulometrija i bio je folikul 24mm. Oplodnja, ako se desila, desila se 23-24. sep. a sledeca menstruacija bi trebala biti 7. okt. tj. za koji dan. Sinoc, posle sexa je bilo slabo krvarenje, onako bledo crvenkasto i oskudno, sto mi se nikada do sada nije desilo. Ja se nadam da je to od implantacije. Danas krvarenja nema. Inace me vec nekoliko dana boli desni jajnik, danas pomalo ziga, boli i donji deo ledja, pojacan mi je sekret, izgubila sam apetit, malo vise spavam i dobila sam tahikardiju. Mozda sve to umisljam, a mislim da mi je jos rano za test urina, plasim se da se ne razocaram...
E sad, volela bih da cujem vase misljenje... :)
 
Drage moje, da vas i ja pitam... Proslog meseca mi je radjena folikulometrija i bio je folikul 24mm. Oplodnja, ako se desila, desila se 23-24. sep. a sledeca menstruacija bi trebala biti 7. okt. tj. za koji dan. Sinoc, posle sexa je bilo slabo krvarenje, onako bledo crvenkasto i oskudno, sto mi se nikada do sada nije desilo. Ja se nadam da je to od implantacije. Danas krvarenja nema. Inace me vec nekoliko dana boli desni jajnik, danas pomalo ziga, boli i donji deo ledja, pojacan mi je sekret, izgubila sam apetit, malo vise spavam i dobila sam tahikardiju. Mozda sve to umisljam, a mislim da mi je jos rano za test urina, plasim se da se ne razocaram...
E sad, volela bih da cujem vase misljenje... :)

Moguce da je implantaciono krvarenje, ali opet ne mozes nista znati unapred, dok ne uradis testic, tj strpis se jos par dana. Visoka temp je dobar znak, ali nije nikakav garant, to je zbog progesterona, obicno ako nije doslo do oplodjenja, temp padne dan-dva pre dobijanja menstruacije.

Ali zvuci ok sve zajedno, drzim fige :)))
 
Drage moje, da vas i ja pitam... Proslog meseca mi je radjena folikulometrija i bio je folikul 24mm. Oplodnja, ako se desila, desila se 23-24. sep. a sledeca menstruacija bi trebala biti 7. okt. tj. za koji dan. Sinoc, posle sexa je bilo slabo krvarenje, onako bledo crvenkasto i oskudno, sto mi se nikada do sada nije desilo. Ja se nadam da je to od implantacije. Danas krvarenja nema. Inace me vec nekoliko dana boli desni jajnik, danas pomalo ziga, boli i donji deo ledja, pojacan mi je sekret, izgubila sam apetit, malo vise spavam i dobila sam tahikardiju. Mozda sve to umisljam, a mislim da mi je jos rano za test urina, plasim se da se ne razocaram...
E sad, volela bih da cujem vase misljenje... :)

:) deluje obecavajuce i drzim sipke da uspe
 

:) pa bice bolje.....i da znas ti simptomi su dobri jer je vrlo moguce da je doslo do oplodnje samo se sve nije namestilo i zato si dobila....to su biohemijske trudnoce i zene cesto posle njih ostaju u drugom stanju.....ja sma tako prosla.....uradila sam test dan kad sam trebala da dobijem sa jutarnjom mokracom i pojavila se slaba test linija.....posle par dana na ponovljenom testu je nije bilo i dobila sam ali sledeci mesec je dosao bebac na red......samo udarnicki i bice i pobeda :)
 

Back
Top