Prvi let ruskog aviona 5. generacije??? Snimak objavljen na Russia Today

Pa super Rusi ce moci sebe da brane to nek im je sa srecom. Ja samo nisam primetio da smo u savezu sa njima i da imaju bilo kakvu obavezu d nas brane. Niti ce nas braniti.
Само што су запретили ветом на захтев В. Британије и САД да се у ОУН призна Косово и тако нам сачували суверенитет државе, иначе ко зна шта би било да су се правили незаинтересовани, једно је сигурно тада би Србија заувек изгубила део своје територије.
 
Само што су запретили ветом на захтев В. Британије и САД да се у ОУН призна Косово и тако нам сачували суверенитет државе, иначе ко зна шта би било да су се правили незаинтересовани, једно је сигурно тада би Србија заувек изгубила део своје територије.

Ma zato im svaka acst, samo ne znam shto se toliko radujete ovom avionu kad sigurno nece zbog nas uci u WW3.
 
A u cemu je razlika izmedju 4. i 5.??

5. generacija "stealth" tenologija - avion je prakticno nevidljiv za radare, 4. generacija nije "steath", vidljiv je za protivnicku PVO.
5. generacija ima mogucnost "superkrstarenja" - to znaci dugo letenje brze od zvuka uz minimalnu potrosnju goriva, 4. generacija nema mogucnost "superkstarenja".
5. generacija ima AESA radar (najmodernija vrsta radara) i najmoderniju avioniku (avionsku elektroniku), 4. generacija uglavnom to nema.
5. generacija je obavio prvi uspesan let 2010, 4. generacija 1983. (Mig) i 1986. (Suhoj).

http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
 
Ma zato im svaka acst, samo ne znam shto se toliko radujete ovom avionu kad sigurno nece zbog nas uci u WW3.
Зато што Запад признаје само аргумент силе и њиме се руководи у међународним односима, а то је добро познато и прошлом и садашњем руководству Србије. Једноставно једно-поларан свет више не постоји и то онај који је оспоравао право Србији и српском народу на миран живот на својој земљи.
 
Зато што Запад признаје само аргумент силе и њиме се руководи у међународним односима, а то је добро познато и прошлом и садашњем руководству Србије. Једноставно једно-поларан свет више не постоји и то онај који је оспоравао право Србији и српском народу на миран живот на својој земљи.

Lepo je to shto ne postoji jednopolaran svet vishe. Naravno da je to dobro. Mozda u tom smislu jedino shto nece moci vishe onako da nas unishtavaju.
 
Ma zato im svaka acst, samo ne znam shto se toliko radujete ovom avionu kad sigurno nece zbog nas uci u WW3.

Eh, sto se radujemo... Ko zna, to ti je kao kad igraju Mancester i Barselona, pa se u Beogradu jedni raduju sto je pobedio Mancester, a drugi kukaju sto je izgubila Barselona.

Ja ne gledam fudbal, zabole me i za Mancester i za Barselonu (i za Zvezdu i Partizan da ti pravo kazem), ali kad Ruse vidim da nesto ovako urade - drago mi bre, bas mi ulepsaju dan.
 
Eto i Krstarica je objavila vest, e stvarno bas mi je ova vest ulepsala dan!


Vesti dana - petak, 29. januar 2010. 12:57 RSS

U Rusiji prvi put poleteo "nevidljivi" Suhoj T-50

Međunarodni Radio Srbija - Pre 40 minuta
"Nevidljivi" ruski borbeni avion, prototip Suhoj T-50, danas je prvi put poleteo, saopštila je ta kompanija. Avion Suhoj T-50 leteo je 45 minuta iznad fabričkog poligona u gradu Komsomolsk, na Dalekom istoku. Zvaničnici ruskog vazduhoplovstva saopštili su da nova letelica, razvijena u saradnji sa Indijom, ispunjava standarde pete generacije, uključujući i nadzvučnu brzinu. Navedeno je da avion ima i napredne sposobnosti smanjenja uočljivosti na radarima. Kako podseća AP, Rusija je dve decenije pokušavala da konstruiše borbeni avion pete generacije, koji bi trebalo da predstavlja izazov američkom F-22 Raptoru. Suhoj T-50 ima domet od 5.500 kilometara, prenose ruske agencije, dok F-22 Raptor, prema zvaničnim podacima, ima domet od oko 2.960 kilometara.

<< Sadržaj rubrike 'Vesti dana'
 
Russia today


1.jpg


http://englishrussia.com/?p=1732
 

Back
Top