Prvi i drugi razred... O.Š.

Ево, пошто и ја тренутно идем у други разред ОШ ( пише се без тачака иза О и Ш, и то ће се учити у другом разреду), да ипак кажем коју реч.
Da, možemo i da idemo van okvira teme i sa nekim drugim ciljem.
Kada se otvori zagrada, ne ide razmak pre pisanja teksta, a pre veznika ''i'' se ne stavlja zarez. Ne znam koji razred je u pitanju... :(

Stoga, molila bih moderatora da sankcioniše provokativne i zlonamerne komentare. Ako se već družimo i pričamo kao odrasle osobe...
 
Па, није могуће да он све вас пита за мишљење пре сваког одлучивања, али може да пренесе неке ваше захтеве, питања, и, што је најбитније, ДУЖАН је да вас информише о свему о чему је одлучивано на Савету: које су понуде биле, зашто је одлучено да се изабере баш та...
Тражите од њега да вам све то предочи.
Hvala, to me je interesovalo. Ali nismo hteli da potežemo takva pitanja da se ne bi bespotrebno dizale tenzije. A možda smo i trebali.
 
Da, možemo i da idemo van okvira teme i sa nekim drugim ciljem.
Kada se otvori zagrada, ne ide razmak pre pisanja teksta, a pre veznika ''i'' se ne stavlja zarez. Ne znam koji razred je u pitanju... :(

Stoga, molila bih moderatora da sankcioniše provokativne i zlonamerne komentare. Ako se već družimo i pričamo kao odrasle osobe...

Нисам злонамерно написала то што јесам, а да сам злонамерна, коментарисала бих болдовано, као и много ствари у твојим постовима.
Моја намера је била да ти скренем пажњу као родитељу који жели да помогне свом детету, да га не доведеш у забуну, јер ће то ускоро учити.
Нова си овде, и не знаш да иначе нисам злонамерна, посебно не према брижним родитељима.
Жао ми је што ниси обратила пажњу на остале ствари које сам написала, јер одговарају на твоја питања. :)
Но, ту сам, и ако те било шта као родитеља занима, могу да помогнем, јавно, или на пп.
Поздрав. :bye:
 
Ok, Wanda965... Sorry, nisam nova ovde, vidiš po datumu. Otkačila sam, priznajem kada sam pročitala prvu tvoju rečenicu i to je upravo razlog zašto samo pregledam teme i nikada se ne upuštam u neku raspravu, jer prosto imam utisak da jedva čekaju da te pokopaju i poklope. Mehanizam odbrane, rekla bih... Hvala još jednom na svim savetima, hoću da čujem vaše mišljenje, jer se mnogi žale generalno na školstvo, a izgleda kao da je to poslednja briga u ovoj našoj zemlji. Veliko izvinjenje još jednom!
 
...hoću da čujem vaše mišljenje, jer se mnogi žale generalno na školstvo, a izgleda kao da je to poslednja briga u ovoj našoj zemlji...

Moje misljenje i ne stigne do gradiva, jer se obicno zaglavi na onom rancu od 6kg (bukvalno toliko izmereno, nije preterivanje) i krivoj kicmi od njega.
U "mojoj" skoli su uveli da svake sedmice u odredjeno vreme dezura po jedan clan saveta roditelja da ostali roditelji mogu da ga pitaju sta ih interesuje ili da predloze.
 
Moje misljenje i ne stigne do gradiva, jer se obicno zaglavi na onom rancu od 6kg (bukvalno toliko izmereno, nije preterivanje) i krivoj kicmi od njega.
U "mojoj" skoli su uveli da svake sedmice u odredjeno vreme dezura po jedan clan saveta roditelja da ostali roditelji mogu da ga pitaju sta ih interesuje ili da predloze.

A to je posebna tema... Kod nas dva puta nedeljno nose deca kompletnu opremu za fizičko, a od septembra su ušli jednom u salu. Svaki put završe napolju trčkarajući po dvorištu. Ne smeta mi, bilo je zaista lepog vremena, ali čemu onda opema?
:dontunderstand:
 
Не знам зашто два пута, кад физичко имају три пута? То опет учитељицина измишљотина.
Коректно би било искрено рећи кад да се доноси опрема, а најлакше је да деца могу да раде у нечему што им прија, тренерка, хеланке, мајице...Значи, не тражити стриктно шортс и белу мајицу или тако нешто.Тако су скоро увек спремни за физичко, па било да је напољу, или у сали. А патике могу да стоје у школи.
Треба радити физичко редовно, али је многим учитељицама лакше да за то време држе час математике.
Е, о томе бих могла да пишем много, али бих оговарала колеге, па није лепо...
 
E, a sada smo platili po 500 dinara za majice sa prezimenom svakog deteta i šorcić crvene boje. Pa navodno kada budu uniformisani, dobiće salu. Učiteljica je, kao što rekoh, skroz O.K. I ona se nada sali svaki put!

То је онда друга прича. И ја се надам сали у многим школама у земљи, јер то ретко кога занима!
Добили смо пре пар година допис из Министраства просвете да сале нису потребне, и да деца могу радити физичко и напољу! :dash:
Не знам која је препорука за школе које немају санитарије!
 
To mene revoltira! Što se uopšte ne razmišlja o tim mališanima! Da li znaš da klinac moje kume, koja živi u jednom malom mestu u Vojvodini ima nastavnicu fizike koja jedva priča srpski? Tako isto i biologičarka... Nemam ništa protiv drugih nacionalnosti, ali u toj branši čovek mora biti profesionalac! Tako neke stvari se zanemaruju i otaljavaju, a veoma su bitne!
 
Ух, то је широка тема, и нико не пита просветне раднике ни за шта!
Али, да не ширим ја тему, сами смо криви, уместо да свако схвати да синдикат треба да решава ствари, а да само ако сви будемо у синдикату можемо нешто урадити, ретко кога то занима...
Причамо ових дана баш о првом и другом разреду, позз. :bye:
 
..ja menjam..ono na shta mogu da utichem.. :)
..i pravim buku oko onog na shta ne mogu.. :lol:

..treba postavljati pitanja..i traziti da se na njih odgovori..
..neke stvari se promene chim dodju u fokus razmatranja...
..jednostavno, niko kompetentan do tada nije obratio paznju na njih..
..ja josh verujem u ljude, pa smatram da samo nije stigao..

Рекох једном, није тема о променама у просвети, али искрено, ја лично радим много на томе да онима који нам ,,кроје капу'' ставим до знања да нисмо задовољни стањем.

И, да, и ја верујем да ће бити боље, а наравно да зависи од запослених. И трудим се да свој посао радим добро, јер га радим са великим уживањем.
 
Čisto da i ja kažem koju!
Vi ljudi prišete da bi pisali......valjda i ja
Niste upravu i jako sam začudjen što vi niste krenuli od nekih osnovnih kriterijuma .
Kako možete da dozvolite sebi da se nepoznajete izmedju sebe u okviru odeljenske zajednice a već je novembar tj decembar.
Zato se deca tako slabo i druže izmedju sebe.
Inače ja radim u jednom malom mestu u OŠ i profesor sam tehničog i informatičkog obrazovanja
Ovo sam naveo da bih vam bilo jasno da u okviru ovog predmeta imam dovoljno vremena da komuniciram sa decom starijeg uzrasta (od 5 raz) i moje neko vidjenje svih nas kao roditelja je veoma loše.
Jednostavno mi neprovodimo dovoljno vremena sa decom .....
neću više da smaram...
razmislite o tome
 
Niste upravu i jako sam začudjen što vi niste krenuli od nekih osnovnih kriterijuma .
Kako možete da dozvolite sebi da se nepoznajete izmedju sebe u okviru odeljenske zajednice a već je novembar tj decembar.

Izvini, kako da se poznajemo...Videli smo se po prvi put kada su nam deca krenula u isti razred... Trebalo mi je nekoliko roditeljskih sastanaka da memorišem sve roditelje, ako dolaze uvek isti. To što pre roditeljskog sastanka prozborimo koju, to je sve...A to je malo, nedovoljno. Razbacani smo po gradu, malo nas živi blizu. Ne razumem kako da se poznajemo. Na rođendane (trudim se da je vodim na svaki rođendan, baš zbog druženja) dovedem dete i kažu mi dodjite za dva-tri sata po dete...Mnogo je lakše u malom gradu.:roll:
 
Čisto da i ja kažem koju!
Jednostavno mi neprovodimo dovoljno vremena sa decom .....
neću više da smaram...
razmislite o tome
Naravno da ne provodimo dovoljno vremena... Ali to je problem svih nas roditelja generalno, na koji ne možemo baš puno da utičemo,nažalost. Maksimalno se trudim da joj se posvetim, koliko mi vreme dozvoljava. I nije samo poenta provesti vreme sa detetom, moji roditelji su manje vremena provodili sa mnom nego što ja provodim sa mojom ćerkom, a bilo je sve drugačije. Bitno je kvalitetno provesti vreme sa njima.
 
Naravno da ne provodimo dovoljno vremena... Ali to je problem svih nas roditelja generalno, na koji ne možemo baš puno da utičemo,nažalost. Maksimalno se trudim da joj se posvetim, koliko mi vreme dozvoljava. I nije samo poenta provesti vreme sa detetom, moji roditelji su manje vremena provodili sa mnom nego što ja provodim sa mojom ćerkom, a bilo je sve drugačije. Bitno je kvalitetno provesti vreme sa njima.[/QUOTE]

Тачно.
 
Како мислиш - сам се изабрао?

Знам како то обично изгледа (и као дугогодишњи одељенски старешина и као мама два школарца и члан Савета родитеља): учитељица или одељеснки старешина пита кога ћемо за Савет родитеља, сви ћуте, непријатна тишина траје 10 минута, учитељица поново пита кога прелажете, опет ништа, онда пита да ли неко хоће сам да се јави, и онда, после опет неколико минута непријатне тишине неко се јави да скрати муке свима, и учитељица пита да ли се сви слажу - и сви се, наравно, одахнувши, сложе.

Значи, родитељи на родитељском треба делегирају једног свог представника за Савет.

Како је то ишло код вас?

isto zako
samo nisi dodala i onaj opšti uzdah olakšanja kao dobro je da nisam ja
i misao u nekim glavama lud li sam da se zameram sa nastavnicima:cao:
 
Moje misljenje i ne stigne do gradiva, jer se obicno zaglavi na onom rancu od 6kg (bukvalno toliko izmereno, nije preterivanje) i krivoj kicmi od njega.
U "mojoj" skoli su uveli da svake sedmice u odredjeno vreme dezura po jedan clan saveta roditelja da ostali roditelji mogu da ga pitaju sta ih interesuje ili da predloze.

ja sam ćeri morala da izbacim sve ukoričane sveske koje smo kuoili pošto su na onako težak ranac sa knjigama zaista balast.
 
meni je praksa da održim kao roditeljski sastanak preventive radi jednom mesečno

sa učenicima se veoma aktivno družim čitave nedelje tokom odmora i upoznat sa njihovim problemima tako da u hodu rešavam sa kolegama predmetnim nastavnicima a roditelji mi deluju jako izgubljeni i neupoznati sa problemima koje imaju njihova deca (u vezi škole a i kuće i porodičnih odnosa u njoj)

roditeljima i deci sam podelio broj mobilnog telefona i svaki dan se nadje vremena za saradnju sa njim
ali...
roditelje kao da neinteresuje dete jako slabo dolaze da se informišu to jest dolaze samo rositelji koji rade sa decom i kuci i znaju probleme

morate se svi združiti nebitno da li je to u skoli ili ne i jasno izneti svoje zahteve bilo da se radi o školi prirode ili nekim sitnijim problemima
 
isto zako
samo nisi dodala i onaj opšti uzdah olakšanja kao dobro je da nisam ja
i misao u nekim glavama lud li sam da se zameram sa nastavnicima:cao:

Ја бих пре рекла:''Добро је да нисам ја - ко је луд да се смара и да долази на састанке кад лепо може да једе кокице и гледа Све за љубав!''
 

Back
Top