Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

A dobro je, hvala :D
Jel mozes nesto da mi kazes o nastavnici hemije i fizike :)

Hemičarka je jedina (valjda) moja razredna Jasna. Ona je stvarno dobra. Daje baš dosta šansi da popraviš ocene i kontrolni nisu preteški, jedino je mana što jako često daje zadatke sa različitih papira i sve ti se pomeša. Ali inače lepo objašnjava, i ok ocenjuje. Fiziku su do sad predavala 2 profana, Slaviša i Ceca. Ceca kažu da nije baš najbolja i da daje teške kontrolne, a Slaviša je tradicionalno omiljen profesor :D Uvek daje zadatke iz zbirke (mada ocene nisu baš najbolje) i inače je opušten. Medjutim, razredna nam je rekla da će nam sleldeće godine predavati neka potpuno nova, ne znam odakle se sad ta stvorila :lol:
 
u suštini da li je škola dobra podloga za fax ??

Zavisi kako gledaš na to. Uglavnom ćeš u svim školama pokupiti potpuno beskorisno znanje koje ti nikada neće trebati u životu. Dobra stvar kod Prve je što profesori onih... takoreći "manje važnih" predmeta shvataju da učenici ne shvataju njihov predmet toliko ozbiljno te ne preteruju sa zahtevima.
Uglavnom, znanje možeš pokupiti ali ono što je bitno je da te škola stvarno tera da stičeš radne navike, radiš redovno i boriš se za sebe :)
 
Čitala sam da nastavnica fizičkog Dara traži da se igra kolo, nastavnik Ćulum pušta himnu, haha da li postoji mogućnost da već prvog dana daju kontrolni pošto znam da su tako radili u Trećoj i Petoj? :)

Nama niko nije dao kontrolni prvog dana sem srpkinje, gde bih dobio 1 da je upisivala, znači i ako daju, a ne verujem da hoće, neće upisivati :)
Dara traži da se igra kolo, ima neki psiho plan rada koji je ko zna gde iskopala... Ćulum je puštao ili himnu ili Marš na Drinu svaki čas, morali smo da pevamo... Ali je prestao negde u maju, ne znam zašto. Uglavnom većeg patriotu nigde nećeš videti. Ako krene da vas pita pokušaj da nametneš temu Kosova, Evropske unije ili McDonald's-a, pričaće o nekim teorijama zavere itd. :lol: Dobar je Ćuki, nekad stvarno dosadan, ali te ne pušta dok ne naučiš, retko kad upiše ocenu koja je manja od petice, ali moraš i da je zaslužiš :D
 
Da li Ćulum predaje i crvenoj smeni ili samo plavoj?

Kog profesora treba najviše da se "plašim" u crvenoj smeni?

Ćuki predaje samo u plavoj smeni, mada i to može da se promeni jer nam je pretio da će nas ostaviti ove godine :D
U crvenoj smeni treba se plašiti manjeviše svih, tu ne mogu da ti detalje dam jer ne znam mnogo o crvenoj, uglavnom iz priče. Morala bi malo više da se potrudiš u crvenoj, ali sam siguran da ako radiš redovno i budeš mirna na času da ćeš dobro prolaziti čak i kod najgorih profana :)
 
Ljudi, ako ste Vukovci, ne brinite :lol: Nije da je Prva najpopularnija gimnazija, mnogima nije prva želja. Odeljenja mogu biti i do 35 učenika tako da za vas Vukovce sigurno ima mesta :D

auuuu..pa jel onda išta može da se strpa u glavu.....u jbo te...35

Društveni, ti? :-)

pod 1. prirodni...pod 2.društveni..predpostavljam prirodni. Da li se zna ko je u igri za razrednog ?
 
Jasna hemičarka je prošle godine ispratila maturante. Meni je predavala prve dve, ali sad, hvala bogu, više nemam hemiju :bye:
Okej je žena sasvim, ali nemoj da postavljaš glupa pitanja jer će da te gleda kao da si moron :D Čest citat: "To je SKANDAL!"

Moli se bogu, Alahu, Jahveu i tako dalje da ti predaje Ćulum, jer koliko god on smarao sa himnama itd., kod njega je lako imati peticu. Meni je predavao u prvoj godini, a prošle i ove godine mi predaje Dragana, koju stvarno, STVARNO, ne želiš da dobiješ, jer em što je žena malo poremećena, em što pita po pet časova jednog učenika. Ja sam imala četiri na kraju prošle godine jer mi nije priznala 'Despot Stefan' kao odgovor, jer tad još nije dobio titulu despota. :confused:

Fizičko će ti možda predavati ovaj nov profesor. Ne znam kako se tačno zove, ali ima kratku crnu kosu. On je stvarno u redu, kod njega je važno samo da radiš što češće jer on po toj bazi ocenjuje.

Biologičarka Domazetovićka je poštena žena, ali ako je nekad baš iznerviraš, neće ti lako oprostiti. Ove godine nas ostavlja jer joj se ne sviđa moje odeljenje, što je baš šteta, jer je meni ona bila baš okej.

Ceca fizičarka pristojno ocenjuje, ali, po mom mišljenju, ne ume baš najbolje da predaje. Pažljivo slušaj svaku lekciju i uči zadatke napamet pred kontrolni :)

Aleksandra Popović, matematičarka - Ona je malo komplikovana. Moraš da slušaš svaku lekciju, ali nije uopšte stroga. Ako te nekad uhvati da ne paziš, ako te sretne na ulici, ako te uhvati da pušiš, zauvek će ti to pamtiti. Ne mislim na loš način, prosto će to pominjati celo tvoje školovanje. Jednog mog druga je uhvatila kako uči muzičko na času u prvoj godini, a još uvek mu ponekad kaže 'Marko ne pazi, on uči muzičko'. To može malo da iritira. :dash:

Vera Latinka je malo pokvarena :D Pravi se sva fina, a u stvari mrzi sve učenike. Ipak, ako učiš redovno, zavoleće te.

Risto je Risto, nema šta o njemu da se priča. Ja sam se u prvoj godini njega ludački plašila, dok nisam shvatila da je on samo jedan zaj*bant. Sad mi je omiljeni profesor :D Pazi se, though, jer često pita tako da postavi pet pitanja, pa da ocenu po tome koliko odgovoriš. Nekad, ako je baš glup odgovor (ja sam rekla da su prašume u suptropskim predelima), vrati te na mestu i da ti keca. :D

Muzičarka je okej žena, nije stroga, uvek pita samo dva polu-laka pitanja i dobiješ ili 5 ili 1. Uvek može da se popravi, a slušanje muzike je najlakše ako neko donese neki stari CD player koji može samo otpočetka da pušta pesmu, a ne i iz sredine :whistling:

Likovničarka je mene oduvek nervirala jer nema nikakav autoritet nad đacima. Uvek viče, kao, 'daću vam kontrolni!', 'izbaciću vas napolje!' ali to nikad ne uradi, tako da je niko ne sluša i uvek je gužva na času, što postane malo dosadno ako hoćeš da čuješ šta priča.

Isto tako se moli bogu da nećeš dobiti Begovićku informatičarku. Meni nije predavala, ali polovini mog odeljenja jeste. Užasna žena, mrzi sve.

Zlata Vasić, engleskinja - Ona ne zna engleski. Ta žena je toliko rasejana, toliko ne obraća pažnju na to što govori, da pravi užasno amaterske greške. Prošle godine je pogrešno spellovala dve reči u rečenici, i onda zurila u mene pola sata jer sam je ispravila :hahaha: Ipak, poštena je, i voleće te ako znaš jezik.

Izgleda da će Dobrila (francuskinja) ipak da se penzioniše. Ne znam, ona svake godine ide u penziju već 10 godina. Biće bolje ako ne ode, prošle godine je svima dala po ocenu više. :worth:

Sve u svemu, profesori u plavoj smeni su, po mom mišljenju, lakši od onih u crvenoj. Ja mislim da sam pristojno prošla poslednje dve godine sa ovom kombinacijom. Srećno!

Evo da citiram sebe o profesorima u plavoj smeni. Ja ove godine upisujem 4. razred drustvenog smera i svima bih iskreno preporucila.
 

Back
Top