Протестантизам као идеологија

Pa to samo znaci da je biti protestant bolji i humaniji, jer ima tolerantniji pristup prema zenama i homoseksualcima,i kada ih napadaju dva tako smesna ucenja kao sto je pravoslavlje i katolicanstvo... Naravno,tu ne racunam neke idiote,kao sto su oni idioti sto se ponovo radjaju...

Не него су дегенеричнији.
Проблем је настао у великој либерализацији да не кажем распусништву протестантизма.
такође не постоји протестантска доктрина већ скуп конгрегација протестантске идеологије, које су невероватно различите.
Напоменимо неке које постоје у Србији-
Баптисти, пентакосталци, назарени, адвентиси, евангелисти, лутерани...
 
nisu romanticne price vec cinjenice.da bi dobio ravod on je stvorio svoju crkvu ali je kasnije istu tu anu bolen skratio za glavu koja je bila optuzena za incestuoznu vezu sa bratom itd..

Znas,i kralj Milutin je hteo da se zeni po cetvrti put protivno svim crkvenim pravilima,pa nije stvarao novu crkvu,jer je inegritet SPC u to vreme bio jednak integritetu Dzene Dzejmison,bili su k.rcevi na biciklu.I zato Milutin nije morao da stvara novu Crkvu,dovoljno je bilo da im malo podvikne,i stvar je resena.

U doba Henrija VIII,katolicka Crkva je imala integritet,papa je bio faca(koga nisu uspeli da raziju ni neki prethodni engleski vladari koji su to pokusali). E,ali Henri VIII je bio jos veca faca,bio je pravi apsolutista,i on je to uradio da bi apsolutno vladao,a ne zato jer se zaljubio.To sto ti pricas je samo povod,a pravi razlog je zelja da kralj bude iznad pape sto se tice svetovne vlasti...
 
Не него су дегенеричнији.
Проблем је настао у великој либерализацији да не кажем распусништву протестантизма.
такође не постоји протестантска доктрина већ скуп конгрегација протестантске идеологије, које су невероватно различите.
Напоменимо неке које постоје у Србији-
Баптисти, пентакосталци, назарени, адвентиси, евангелисти, лутерани...

Naravno da ne postoji jedinstvena protestanska doktrina...Tj. postoji,ali ona glasi jednostavno-KO J>BE PAPU. To je zajednicko svim protestantima.

A to sto je tebi liberalizacija,davanje vecih prava zenama i homoseksualcima, degenericnija,to ne govori negativno o protestantima,vec o tebi.
 
Не него су дегенеричнији.
Проблем је настао у великој либерализацији да не кажем распусништву протестантизма.
такође не постоји протестантска доктрина већ скуп конгрегација протестантске идеологије, које су невероватно различите.
Напоменимо неке које постоје у Србији-
Баптисти, пентакосталци, назарени, адвентиси, евангелисти, лутерани...

Sve same sekte.
Tako je danas protestantizam, zbog svog lagodnog zivota, ispunjenog novcem, doveo do pojave sekti vise nego ikad!
Mada ni katolicka crkva nije daleko...
 
Sve same sekte.
Tako je danas protestantizam, zbog svog lagodnog zivota, ispunjenog novcem, doveo do pojave sekti vise nego ikad!
Mada ni katolicka crkva nije daleko...

Да, али у Војводини су одавно. У Вршцу поготову. Има баш све набројане и још друге.
иначе су веома поштовани. Адвентиста има међу лекарима, и важе са врло привржене свом послу.
Иначе интересантно је да су манијачки предани раду, код њих се дефакто посматра какав си човек кроз твој рад, и буквално те свештеник посматра како се понашаш и прича са тобом.
Познајем јеног лекара, Србина Адвентисту. Човек је у стању да дане проведе поред болесника, да не види кућу.

Већина протестаната су Румуни, али има и Срба.
 
Hocemo ih na vesala?

Nema potrebe, oni sami sebe na kraju vesaju.

Да, али у Војводини су одавно. У Вршцу поготову. Има баш све набројане и још друге.
иначе су веома поштовани. Адвентиста има међу лекарима, и важе са врло привржене свом послу.
Иначе интересантно је да су манијачки предани раду, код њих се дефакто посматра какав си човек кроз твој рад, и буквално те свештеник посматра како се понашаш и прича са тобом.
Познајем јеног лекара, Србина Адвентисту. Човек је у стању да дане проведе поред болесника, да не види кућу.

Већина протестаната су Румуни, али има и Срба.

Da, adventisti su nesto drugo. To su samo subotari, i obicno su veoma skolovani. Ja licno ne zelim da se toliko bavim tim problemom, ali oni nisu sekta, ili bar ne klasicna, tj. bezopasni su. Ali, ipak znam par veoma perfidnih osoba adventista, ali to je moj licni utisak...
 
Pa taj tvoj Srbin adventista je onda covek,sa velikim C...

Vidis ti koliko je to zdravija kultura,kod Srba pravoslavaca se gleda ko je kakav covek na osnovu toga ko moze glasnije da se dere na slavi,i ko moze vise da se ubije od alkohola u drustvu...

E steta,a bas sam se ponadao da cemo da nabijamo nekog na kolac po starom srpskom obicaju :(

Decko, idi do LDP-a i ne dosadjuj po forumu!
Kod pravoslavaca i te kako postoji izrazeno pozrtvovanje, pa i u zdravstvu, a to sto neki nisu pravoslavci, ja nisam kriva.
Drugo, otkad je to stari srpski obicaj nabijanje na kolac? Srpski ili turski, sto su nas vekovima nabijali na kolce, ciji si ti i odakle si? Turcin?!
 
Decko, idi do LDP-a i ne dosadjuj po forumu!
Kod pravoslavaca i te kako postoji izrazeno pozrtvovanje, pa i u zdravstvu, a to sto neki nisu pravoslavci, ja nisam kriva.
Drugo, otkad je to stari srpski obicaj nabijanje na kolac? Srpski ili turski, sto su nas vekovima nabijali na kolce, ciji si ti i odakle si? Turcin?!

To je sotona u ljudskom obliku.Sacekaj da okadim forum.Evo...
abso.gif
 
Decko, idi do LDP-a i ne dosadjuj po forumu!
Kod pravoslavaca i te kako postoji izrazeno pozrtvovanje, pa i u zdravstvu, a to sto neki nisu pravoslavci, ja nisam kriva.
Drugo, otkad je to stari srpski obicaj nabijanje na kolac? Srpski ili turski, sto su nas vekovima nabijali na kolce, ciji si ti i odakle si? Turcin?!

Nabijanje na kolac je stari srpski obicaj,nisi obavestena jer preterano citas nase epske pesme. A sto se tice pozrtvovanja pravoslavaca,naravno da postoji,ali to nije zbog toga sto su pravoslavci, vec zbog toga sto su dobri ljudi.
 
Te sekte su organizacije kroz koje ti ljudi praktikuju svoju veru.E te vere si uvredila prethodnim postom.Inace,pojmovi 'crkva' i 'vera' su u ovom slucaju sinonimi.U nekom drugom nisu,ali u ovom jesu. Tako da,kada vredjas te crkve(sekte),vredjas i veru ljudi koji su pripadnici tih sekti. Meni je to sasvim ok,ali nemoj da se vredjas kada neko vredja tvoje pravoslavlje.
 
Te sekte su organizacije kroz koje ti ljudi praktikuju svoju veru.E te vere si uvredila prethodnim postom.Inace,pojmovi 'crkva' i 'vera' su u ovom slucaju sinonimi.U nekom drugom nisu,ali u ovom jesu. Tako da,kada vredjas te crkve(sekte),vredjas i veru ljudi koji su pripadnici tih sekti. Meni je to sasvim ok,ali nemoj da se vredjas kada neko vredja tvoje pravoslavlje.

:rotf::rotf::hahaha::hahaha:

Ne znam da li da se smejem ili da placem!:hahaha::hahaha:
Tebi kao da je cilj da vredjas pravoslavlje?
Nauci prvo osnovne pojmove sta je vera, sta crkva, a sta sekta, pa tek onda proviri na ovu temu. Jasno?! :roll:
 
:rotf::rotf::hahaha::hahaha:

Ne znam da li da se smejem ili da placem!:hahaha::hahaha:
Tebi kao da je cilj da vredjas pravoslavlje?
Nauci prvo osnovne pojmove sta je vera, sta crkva, a sta sekta, pa tek onda proviri na ovu temu. Jasno?! :roll:

Ti valjda znas da jedna rec moze da ima vise znacenja? Ako mislis na podelu tipa-vera-hriscanstvo,crkva-katolicka,sekta-baptisti,onda bolje i da nista ne pises na ovu temu.
 

Back
Top