Promena religije

Ne razumem menjanje vere, verovatno zbog toga sto sam prihvatila ovu hriscansku koja je prirodno usledila sa mojim rodjenjem (mislim na prvo krstenje i sl). Naravno da kasnije imamo pravo da se nazovemo ili cak budemo vernici ili ne, ali cak i nevernici u Boga (ili kakvog god bozanstva) veruju u nesto bozanstveno u njima samima.
Kako oni medju najboljim psiholozima tvrde, nije bitno u sta verujete, ukoliko je to iskreno, i moralno i drustveno ispravno - na pravom ste putu!

tako je,bravo!
 
Ja na to gledam kao na upis u knigu rodjenih. Nebitno u kojoj ste zemlji upisani, to je fakticka potvrda da ste ziv covek.
I pravoslavlje, i katolicansvo i islam propovedaju jednog Boga. Cin uvodjenja u crkvene knjige je fakticka potvrda pripadanja veri u jednog Boga.
Sto i jeste sustina ove tri vere.
Zato mi je sasvim besmislen svaki prelaz i verujem da je svaki uzrokovan pre nekom privremenom politickom situacijom, nego licnim osecajem nevezanim za nju.
=============================================================
Samo i tu postoji jedna mala zackoljica.
Danas ako biste otisli sa krstenicom (ne IMKR, ves krstenica) kod maticara na primer,
da biste se vencali, on vam ne bi priznao taj dokument, ma koliko on bio tacan,
JER NIJE IZDAT OD ODGOVARAJUCE INSTITUCIJE!!!
U njemu mogu biti svi tacni podaci, ali nema PECATI NI POTPISA OD STRANE DRZAVNOG APARATA!
Tako i Bog. On ima svoj drzavni aparat koji se sprovodi kroz njegovu crkvu i jedino onaj koji dobije PECAT I POTPIS moze uci u carstvo nebesko!.
Zato nije sve jedno kojoj "crkvi" pripadate.
 
:D

Budžislav, alias ping 23, prikazao nam je svoju verziju boga. Birokratu koji ne mož da postigne posao koji mu se nagomilao, pa se vadi na propise. Znači, nije bog koji zaviruje u srceta, nego bog koji kaže "a nešto napismeno nemaš? Šta ću ti ja. Znaš... zakon. Ruke su mi vezane. Aj dalje, viš kolko sveta čeka u redu :neutral:"
 
Da li hoćeš da kažeš da je čoveku potreban pečat i potpis određene verske zajednice da bi ušao u carstvo nebesko, ili sam pogrešno razumeo?
===============================================================
Ne, ne zelim to da kazem.
Zelim da kazem, da se u bibliji, na mnogo mesta moze primetiti, da pripadnost Bogu podrazumeva i neke formalnosti...
Svakako, da pecat i potpis verske zajednice ne garantuje da ce vernik uci u carstvo nebesko.
Ali, PECAT BOZJI i POTPIS koji Bog stavlja na svakog vernika,
koji priznaje svoje grehe i cinjenicu da je Isus njegov spasitelj i otkupitelj greha,
svakako da.
Da to je ono sto nijedna verska zajednica ne moze izbrisati niti dati.

Ima tu jos nesto.

Kakogod da je, covek hteo ne hteo, citavog zivota, iz dana u dan se opredeljuje na cijoj je strani:
* svojim mislima
* svojim recima
* svojim postupcima

Ali, ako je sve u redu na sva tri nivoa, ( misli, reci i dela )
nista ne pomaze ako ne prihvata Hrista za spasitelja i od Njega ne trazi milost i oprostenje greha,
naravno i ne krsti se u Hristovoj crkvi.

A Hristova crkva se poznaje po tome, da li cuva deset zapovesti, i ima veru Isusovu.

Po meni nijedna crkva, koja se suproti DEKALOGU (deset zapovesti)
ne moze biti Hristova, ma koliko to njeni vernici zeleli.

Dolazimo do toga da je VAZNO U KOJOJ STE CRKVI KRSTENI,
jer ste taj cin obavili na pravom mestu, ali to ne znaci da vec imate vecni zivot,
vec samo kartu koja treba da vas podseca na cijoj ste strani, da ne gresite...

Ostalo je izmedju vas i Boga.
================================================================
:D
Budžislav, alias ping 23, prikazao nam je svoju verziju boga.
Birokratu koji ne mož da postigne posao koji mu se nagomilao, pa se vadi na propise.
Znači, nije bog koji zaviruje u srceta, nego bog koji kaže "a nešto napismeno nemaš?
Šta ću ti ja. Znaš... zakon. Ruke su mi vezane. Aj dalje, viš kolko sveta čeka u redu :neutral:"
=================================================================
Budi ljubazan i svoje vidjenje nemoj inputirati da sam ja prikazao. :roll:
To niti si mogao da procitas, niti je tako.:dontunderstand:
Ali,
TI si tako napisao...
:rtfm:
Znaci li ti to nesto? :think:

O tome kako sagledavam Boga, mozes me pitati direktno, i ja cu ti isto tako direktno i otvoreno reci.
A moglo se malo i nesto u medjuvremenu procitati i primetiti...:whistling:
=================================================================
 
:D

Budžislav, alias ping 23, prikazao nam je svoju verziju boga. Birokratu koji ne mož da postigne posao koji mu se nagomilao, pa se vadi na propise. Znači, nije bog koji zaviruje u srceta, nego bog koji kaže "a nešto napismeno nemaš? Šta ću ti ja. Znaš... zakon. Ruke su mi vezane. Aj dalje, viš kolko sveta čeka u redu :neutral:"

Budžislav = ping 23?:eek:
Pa meni uopšte ne "liče"...:confused:
:D
 
zazi je riješio da se bućne u medveđe bure...:hahaha::hahaha:

Stvarno?!:D
Ali vidi, šta ćemo sad kad nije medveđe bure, nego đevrečje bure...:confused:
Pogotovo ako su đevreci posni pa se kuvaju, mož` da se skuva sa ostalim đevrecima....:sad2:
Ali, ne verujem to za Zazija, stari je to borac...za razbijanje religioznih iluzija bilo koje vrste i ubeđena sam da on neće posustati u toj borbi sa đevrecima.:)
 
Poslednja izmena:
===============================================================
Ne, ne zelim to da kazem.
Zelim da kazem, da se u bibliji, na mnogo mesta moze primetiti, da pripadnost Bogu podrazumeva i neke formalnosti...
Svakako, da pecat i potpis verske zajednice ne garantuje da ce vernik uci u carstvo nebesko.
Ali, PECAT BOZJI i POTPIS koji Bog stavlja na svakog vernika,
koji priznaje svoje grehe i cinjenicu da je Isus njegov spasitelj i otkupitelj greha,
svakako da.
Da to je ono sto nijedna verska zajednica ne moze izbrisati niti dati.

Ima tu jos nesto.

Kakogod da je, covek hteo ne hteo, citavog zivota, iz dana u dan se opredeljuje na cijoj je strani:
* svojim mislima
* svojim recima
* svojim postupcima

Ali, ako je sve u redu na sva tri nivoa, ( misli, reci i dela )
nista ne pomaze ako ne prihvata Hrista za spasitelja i od Njega ne trazi milost i oprostenje greha,
naravno i ne krsti se u Hristovoj crkvi.

A Hristova crkva se poznaje po tome, da li cuva deset zapovesti, i ima veru Isusovu.

Po meni nijedna crkva, koja se suproti DEKALOGU (deset zapovesti)
ne moze biti Hristova, ma koliko to njeni vernici zeleli.

Dolazimo do toga da je VAZNO U KOJOJ STE CRKVI KRSTENI,
jer ste taj cin obavili na pravom mestu, ali to ne znaci da vec imate vecni zivot,
vec samo kartu koja treba da vas podseca na cijoj ste strani, da ne gresite...

Ostalo je izmedju vas i Boga.
Dobro rasuđivanje.
;)
 
Jel se moze naci nesto verodostojnije u nacinu misljenja od navedenog testa?Neka knjiga ili tabela...
 

Prilozi

  • testani.jpg
    testani.jpg
    33,5 KB · Pregleda: 15
Vera je stvar unutrasnjeg opredeljenja.Onom gore nije vazno u koje se knjige upisujemo, a iz kojih ispisujemo, to su samo slova.

Ne nisu z:)
vrlo povrsno gledano,da,ali cim malcice zakopas u celu tu pricu,sve postaje uzasno komplikovano...nije fora samo u etickim principima koji su manje vise isti ili jako slicni,vec u milion drugih sitnica zbog kojih se uostalom stalno i sukobljavaju razlicite religije.
ucenja razlicitih religija su vrlo razlicita ma koliko se nama cinilo drugacijez:poz:
 
Ne nisu z:)
vrlo povrsno gledano,da,ali cim malcice zakopas u celu tu pricu,sve postaje uzasno komplikovano...nije fora samo u etickim principima koji su manje vise isti ili jako slicni,vec u milion drugih sitnica zbog kojih se uostalom stalno i sukobljavaju razlicite religije.
ucenja razlicitih religija su vrlo razlicita ma koliko se nama cinilo drugacijez:poz:

Ali ako su nam etički principi kao osnova vere svima isti ili slični, kako se onda dogodi da radije insistiramo na ostalih "milion sitnica" zbog kojih se sukobljavamo sa pripadnicima druge vere. Je li moguće da nismo dovoljno učvrstili u sebi tu osnovu? Zašto su nam razlike važnije od srodnosti i pored toga što nam "osnova" govori da treba da makar poštujemo (ako ne i volimo) drugoga? :)
 
Promena religije je na zapadu sasvim obična stvar, bar među svetskim zvezdama. Zvezde čak, imam utisak da se utrkuju u tome
Međutim u uslovima proklete balkanske avlije, u kojoj se nalazimo i gdje je vjera neizbežno odrednica nacionalne pripadnosti, promijena vjere je bombastična vijest.
Svako ko ovih mjeseci prati ovdašnje medije mogao je da pročita vijesti, ali i oštre reakcije povodom prijelaza reditelja Emira Kusturice u pravoslavlje, poznatog sarajevskog reditelja Đurića na islam, zatim voditelja Federalne TV sa islama na katoličanstvo. Pominjao se dugo vremena i slučaj vojnika HVO, koji je iako oženjen, za vrijeme rata stupio u ljubavnu vezu sa Hrvaticom koja ga je negovala i sa kojom je dobio dijete, pa su svi (on, žena, ljubavnica i sva deca prešli na islam....:eek:)

No, ovu temu nisam otvorio da bi ljudi opisivali slučajeve prijelaza sa vjere na vjeru, već da bi izneli svoj stav o ovom pitanju i da li bi oni bili u stanju tako što učiniti!
Molim moderatore da svaki pokušaj svađe ili iznošenja pojedinačnih slučajeva prijelaza ili ispovesti konvertita (što se praktikuje na pojedinim muslimanskim forumima) najenergičnije kazne.
Dakle, izvolite...

Dobra tema....svidja mi se. :)

Pojedinacni slucajevi...jes reko si da ne bi trebalo da se prica o tome,al ybg moram. xD

Moram jer sam i sam deo toga....znaci moj slucaj,moj stav,ne tamo nekog....

Ja upravo prelazim sa Hriscanskog Paganstva u Sataniste....i drugar otpoceo temu o tome u nadprirodnosti i misterijama,jer sam prvenstveno samo hteo da prizovem demona...i tako je sve pocelo....al da ga ne tupim.

U toj temi je doso neki,kolko sam shvatio,fanatik Hriscanske vere i poceo tvrdoglavu raspravu samnom...moze se reci debatu,ali niko ne popusta a ja imam vecu podrsku od njega. xD

Prosto receno(po njemu), je da ja nisam upravu,sve sto pricam su lazi koje sam procitao,da to nespostoji,bla bla (rec je o Spiritualnom Satanizmu,ne o klasicnom...ali on to ne moze da razume)

To je to.....koliko je to jaka stvar ovde na balkanu....krv moze poteci oko toga,kolko je to velika stvar ovde.....kakvog smo mentaliteta,nije ni cudo. zalim nas. :(
 
Ovaj, Sveto pismo je pisano dosta vremena posle uspostavljanja novokomponovanih pravila. ;)

Ako je deo toga pisao Isusov apostol, onda nije tako.
A novokomponovana pravila se i danas pisu, crkve postavljaju i izglasavaju neka nova.
Tako mozemo i ti i ja da sednemo i donesemo nesto, kao sto je Henri ili bilo ko drugi.
I bilo bi jednako vazno, odnosno nevazno.
 

Back
Top