Promena religije

sve je to jedan Bog... isti... i muslimanski i hriscanski i svaki drugi koji postoji... samo je pitanje razlicitih interpreracija te jedne ideje... i samo je pitanje kom cete se nacinu odavanja pocasti prikljuciti... promena religije i nema bas neke velike veze... posto sve nesto shvatam da je 'biti dobar prema nekome' jace od bilo koje molitve ili klanjanja...
 
Shta je religija do uchenje? Mislim da je potpuno normalno da ljudi preispitaju svoju veru. Juche sa gledala neki dokumentarac, vec rekoh na nekoj temi, gde je jedan Jevrejin postao Musliman... Shokantno, zaista, kad se zna njihov odnos.
Ja sam ateista inache, i ne verujem da ce ikada postojati neki razlog da ja postanem vernik, bilo koje vere...
 
Potraga za srećom je potraga za Bogom i obrnuto. Bog sve nas voli podjednako nezavisno da li smo sledbenik ijedne ili nijedne od religija. Promena religije zarad traženja Boga (Istine) je sveto pravo i obaveza pojedinca. Svi drugi razlozi (dodvoravanje, ljutnja, razočaranost, korist,...) su svi drugi razlozi. Ako je ljubav prema životu i Bogu razlog zabadanja nosa po drugim religijama onda se takvima i Bog raduje jer to znači da u njima počinje pravo budjenje prema životu i nastojanje da se uzdigne svest, znanje i razumevanje. Jer čovek je sličan Bogu po svojim duhovnim potencijalima i kvalitetima a ne po svom fizičkom obličju. Problem je naše prihvaćeno shvatanje da je religija jednom zauvek data a ne da je razlog njenog postojanja da pojedinca uči kako da uspešnije i ispunjenije živi te da se uzdigne do najviših duhovnih visina.
Priznajem da će to veoma brzo postati svakodnevica na koju više niko neće obraćati pažnju a dobar broj ateista biće religiozniji od dosada zakletih sledbenika mnogih religija. Jer, snaga i duh religioznosti leži u snazi i kapacitetu ljubavi prema životu koju neguje sama osoba.
Odlazak u crkvu, džamiju, sinagogu, hram ili ikakvo drugo mesto zarad iznudjivanja božje samolosti i dobre volje je nepotrebno ali ako se tamo odlazi da bi se nešto naučilo od drugih koji možda znaju nešto više o životu onda je sasvim u redu. Moliti se Bogu možemo u svakoj sekundi našeg postojanja na bilo kom mestu ove vaseljene a to znači i na radnom mestu i na ulici u u svojoj kuću. Jer, On poznaje svaku našu misao, reč, odluku, delo.
Najveća prepreka su naša kruta shvatanja da sve u životu treba teći po našim predubedjenjima. Ljubav je najšire i najjednostavnije shvatanje i učenje.
Pogledajte kolegu sa Foruma "Zazijavalo". Iako se opire religijama on je religiozniji od mnogo nas drugih jer ima mekoći u svojim rečima i lagani humor koji leči i otupljuje oštricu nas drugih. Na onim postovima gde je prisutan tu ima mekoće i bar podnošljive tolerantnosti.
Ljubav anulira netoleranciju, kida lance i ruši prepreke, gradi mostove i donosi sreću srcu ispunjenom njome. Ljubav i to ona najviša jeste naš cilj,
Čemu je služila religija našim dedovima i pradedovima kada njih više ionako nema i čemu će služiti nama ako bi život bio konačan i ako od života ništa na naučiše i ako i sami ništa ne naučimo. Žutoštampno praćenje nečijih iskakanja iz religije u religiju je ljudska stvar zarad prodavanja vesti ili novina i zarad uzimanja novaca onima kojima su važne nevažne stvari.
 
Poslednja izmena:
Potraga za srećom je potraga za Bogom i obrnuto....

Pogledajte kolegu sa Foruma "Zazijavalo". Iako se opire religijama on je religiozniji od mnogo nas drugih jer ima mekoći u svojim rečima i lagani humor koji leči i otupljuje oštricu nas drugih. ...



Daj bombonu! :lol:

PS. Potraga za srećom zapravo je potraga za mesom. Kada je onaj prvi primat uspeo da ubije životinju, da se nakrka mesa i zaspe srećan, nastao je čovek. :mrgreen:
A bog se pojavio sa prvim noćnim morama izazvanim ovakvim načinom ishrane. :neutral:
 
Mogu da razumem prelazak iz jedne u drugu veru ako je razlog sklapanje braka,mada ja ne bih ni ulazila u brak niti sličnu zajednicu sa pripadnikom neke druge vere.Inače,jedan je Bog i sve velike religije imaju glavni moto:Ljubav.Ali,kao što neke biljke uspevaju samo u odredjenom podneblju,tako i ljudi koji promene veru mogu u duši da ostanu u onoj u kojoj su vapitani.Ja svoju veru ne bih menjala.
 
немам ништа против што људи мењају веру једном или више пута
али ја осећам да не бих променила веру чак ни збиг брачног друга
мој муж је исто православац као и ја, али да је неке друге вере, мислим да ја не бих мењала веру, било би ми жао да напустим све што чини спц
али ако неко не размишља као ја, то је ок
мењање вере доживљавам као да неко тражи "свог" бога, срећу и сл
 
nije ispravno menjati veru zbog nekoga...

u redu ako neko zeli da promeni veru iz licnog ubedjenja

Pa i zbog nekoga je iz ličnog ubeđenja.... ne opravdavaš razlog?

Nije ispravno nametnuti, vera se uglavnom nasleđuje, ne vidim zašto bi je neko i prihvatio... ako je to jedini motiv. Ali, reći tako nešto rišćaninu, isto kao da mu guraš prst u oko.

Vera ostaje (ako je ima) vi pričate o promeni religijskog opredeljenja... kakve to veze ima sa verom...? Najbolja varijanta je odreći se religije i običaja, ne bi ni bilo ratova, svađa, razdora.... i ostalih negativnih stvari. Jer pozitivni aspekt ne postoji.
Sve se svodi na: čiji je bolji...? :lol:
 
Pa i zbog nekoga je iz ličnog ubeđenja.... ne opravdavaš razlog?

Nije ispravno nametnuti, vera se uglavnom nasleđuje, ne vidim zašto bi je neko i prihvatio... ako je to jedini motiv. Ali, reći tako nešto rišćaninu, isto kao da mu guraš prst u oko.

Vera ostaje (ako je ima) vi pričate o promeni religijskog opredeljenja... kakve to veze ima sa verom...? Najbolja varijanta je odreći se religije i običaja, ne bi ni bilo ratova, svađa, razdora.... i ostalih negativnih stvari. Jer pozitivni aspekt ne postoji.
Sve se svodi na: čiji je bolji...? :lol:

vera se nasledjuje? :lol::

ko zna ista o veri zna da se VERA BIRA :cool:
 
Bog je jedan a putevi do njega su razliciti!
Neko za taj put ima pravoslavlje, neko katolicanstvo, neko islam...
Vazna je poruka koju smo spoznali kroz veru...budi dobar covek!
Inace, svoju veru postujem, tudju ne potcenjujem.....i hvala Bogu
sto se na tom putu kako tako snalazim.A cudni su putevi Gospodnji!
 
nije ispravno menjati veru zbog nekoga...

u redu ako neko zeli da promeni veru iz licnog ubedjenja[/QU
Sasvim se slažem,ali,šta se može ako je neko samo formalno pripadnik jedne od religija,onda je takva osoba maloverna,pa joj neće biti važno koje vere je partner,sve dok veza ne postane ozbiljna,a onda će jači vernik da privuče svojoj veri onog drugog.Moj muz je isto SPC,deca takodje.
 
nije ispravno menjati veru zbog nekoga...

u redu ako neko zeli da promeni veru iz licnog ubedjenja[/QU
Sasvim se slažem,ali,šta se može ako je neko samo formalno pripadnik jedne od religija,onda je takva osoba maloverna,pa joj neće biti važno koje vere je partner,sve dok veza ne postane ozbiljna,a onda će jači vernik da privuče svojoj veri onog drugog.Moj muz je isto SPC,deca takodje.

To su samo lanci koji su vas okovali i to bespotrebno.
Ljudsko djelo, zaveži samog sebe i tako cjeli život .
 
Mene su do četrnaesete - petnaeste vaspitavali strogo ateistički, ali me onda pokvariše oni mangupi Matej, Marko, Luka i Jovan:lol: Sram da ih bidne.

Reci mi kakva razilka od ovisnosti o evanđeljima i ovisnosti recimo o poroku kao što je alkohol ili kladionica??
Nije li ovisnost uvjek ovisnost samo mjenja predmet o kojem si ovisan.
 
drago mi je da mi je tema ponovo oživela...:)
dugo sam pokušavao da proniknem u mentalni sklop konvertita...ne mogu da razumem kako neko može da to učini...smatram da svako svoju potrebu za verskim životom može da zadovolji u okviru svoje Crkve (ne mislim na sektaše i sataniste)
 
drago mi je da mi je tema ponovo oživela...:)
dugo sam pokušavao da proniknem u mentalni sklop konvertita...ne mogu da razumem kako neko može da to učini...smatram da svako svoju potrebu za verskim životom može da zadovolji u okviru svoje Crkve (ne mislim na sektaše i sataniste)

и ја сам тако мислила док нисам срела неке људе...........
 

Back
Top