Promasenost Tadiceve politike i Evropa i Kosova postaje ocigledno .DSS je bio u pravu

Obmanjuje narod da je moguće da Srbija povrati Kosovo. Ako bi se stvorili uslovi da se to desi (kolaps SAD, Evrope), verovatno bismo imali mnogo veće probleme od Kosova.

Da Srbija nema sanse da povrati Kosovo od nje ne bi toliko zahtevali da ga prizna.

Dalje, obmanjuje narod da je poželjno da Srbija povrati Kosovo. Ne postoji ni jedan realan scenario po kome bi to bilo dobro za Srbiju. Ako bi se šiptari mirno integrisali, od prvog dana bi bili najjači glasački blok u Srbiji (šiptarski predsednik za 10 godina?). Ako se ne bi mirno integrisali, imali bismo 20% populacije u oružanoj pobuni što bi naravno bila katastrofa za Srbiju. U svakom slučaju za 50 godina bi šiptara bilo toliko mnogo a Srba toliko malo da bismo izgubili šta god radili.

Ovo su price za nekoga koga bas mrzi da ukljuci mozak.
U Evropskoj uniji postoji slobodan protok ljudi i kapitala pa ce po ulasku regiona u EU siptari svakako moci da se naseljavaju po Srbiji. Dakle Srbija nista ne gubi time sto bi zadrzala Kosmet u svom sastavu.

Vize? Fiat? SSP (uskoro)? :D

500.000 radnih mesta. A ne da ih nismo videli nego smo izgubili desetine hiljada radnih mesta. Pa sama inistitucija kaze da su radna mesta najvaznija, sve to sto ti spominjes je sporedno.

Stvarno nemam pojma šta je obećavao, znam da sam za ulazak u EU po manje-više svaku cenu a ostalo me ne zanima preterano.

Pa vidi se.
 
Pa šta, možemo da imamo srpskog kralja i šiptarskog predsednika. A ako misliš na apsolutističku monarhiju gde kralj vlada... opet bi to bio poraz Srbije, mnogo gori nego šiptarski predsednik. I opet bi šiptari bili u stanju oružane pobune, što bi bila katastrofa za Srbiju (uz kralja).
Opet ne postoji ni jedan realan scenario gde bi povratak Kosova bio dobar za Srbiju. Ne zaboravi da je Kosovo bilo u sastavu Srbije sve do 1999. pa nam nije bilo bolje. Ako je Kosovo toliko važno, zbog čega nam nije bilo bolje?
Реалност је да је оружана побуна у Југославији инспирисана и подстрекивана споља, албанска национална мањина није имала толику масовност у екстремистима док Запад није почео са обучавањем, наоружавањем и опремањем терористичких бандита ОВК-а.
Када Запад буде ослабио и његов политички утицај на Балкану опао само ће Косово и Метохија да се врате матици као ексер који је привучен магнетом и то је реалност, а сви процеси у свету показују да НАТО пакт слаби сила преко које су западни политичари спроводили своју екстремну политику.
 
Da Srbija nema sanse da povrati Kosovo od nje ne bi toliko zahtevali da ga prizna.

Nije to nešto o čemu se mnogo raspravlja u drugim zemljama, niti im je potreban jak razlog da nas ne puste u EU. Ne treba njima Srbija ali kad već mogu da nam postavljaju uslove, što ne bi rešili i taj problem priznavanja Kosova? Onda ne bi morali da drže međunarodne trupe dole ni da brinu o uzaludnim pokušajima Srbije da osvoji Kosovo vojnim putem.


U Evropskoj uniji postoji slobodan protok ljudi i kapitala pa ce po ulasku regiona u EU siptari svakako moci da se naseljavaju po Srbiji. Dakle Srbija nista ne gubi time sto bi zadrzala Kosmet u svom sastavu.

Da ali neće moći da glasaju na izborima ako nisu građani Srbije a sumnjam da bi se selili u Srbiju ako mogu bilo gde u EU.


500.000 radnih mesta. A ne da ih nismo videli nego smo izgubili desetine hiljada radnih mesta.

Meni lično je EU važnija i od Kosova i od radnih mesta. Kome su važnija radna mesta (ili Kosovo) neka glasa za one za koje misli da će najbolje da se izbore za to.
 
Dalje, obmanjuje narod da je poželjno da Srbija povrati Kosovo. Ne postoji ni jedan realan scenario po kome bi to bilo dobro za Srbiju. Ako bi se šiptari mirno integrisali, od prvog dana bi bili najjači glasački blok u Srbiji (šiptarski predsednik za 10 godina?). Ako se ne bi mirno integrisali, imali bismo 20% populacije u oružanoj pobuni što bi naravno bila katastrofa za Srbiju. U svakom slučaju za 50 godina bi šiptara bilo toliko mnogo a Srba toliko malo da bismo izgubili šta god radili.
.

Имам само једно питање.Зашто европска унија инсистира на закону о реадмисији.

Зашто враћа наше шиптаре, ако ће Србија бити део европске заједнице, државе без граница ?

Stvarno nemam pojma šta je obećavao, znam da sam za ulazak u EU po manje-više svaku cenu a ostalo me ne zanima preterano

"На куково лето

Целог свог живота веровао сам да сам рођен у Европи и да у њој живим, све до пре десетак година када се испоставило да тек треба да уђем у њу. У време моје младости није било ни најмање вароши код нас која није имала кафану "Европа".

Била је то обично најотменија кафана у граду, али кафа у њој је била турска, баш као и у осталима, патос олајисан, а зидови чађави од пећи која се димила. А у свакој паланци постојао је "Салон д'Пари" - кројачка радња за шивење одела по мери, у којој су на сточићима венули француски модни часописи стари неколико година. Били смо свет и веровали смо да нас Европа обожава још од оног времена када су након завршетка Косовске битке, верујући да смо победили, звонила звона Нотр Дама"

из истоименог текста М.Капора
 
само ће Косово и Метохија да се врате матици као ексер који је привучен магнетом и то је реалност,

Kojim će mehanizmom Kosovo da se vrati matici? Dole ima 90% šiptara ako ne i više, šta misliš da će da ih uhvati jugonostalgija? :hahaha: Jediini način da se Kosovo povrati je vojna sila, Srbija nema tu vojnu silu a i da je ima ne isplati se.
 
Nije to nešto o čemu se mnogo raspravlja u drugim zemljama, niti im je potreban jak razlog da nas ne puste u EU. Ne treba njima Srbija ali kad već mogu da nam postavljaju uslove, što ne bi rešili i taj problem priznavanja Kosova? Onda ne bi morali da drže međunarodne trupe dole ni da brinu o uzaludnim pokušajima Srbije da osvoji Kosovo vojnim putem.

Upravo tako, dakle da se Srbija nista ne pita, ne bi od nas trazili da priznamo Kosovo.


Da ali neće moći da glasaju na izborima ako nisu građani Srbije

Pa ti si malopre pricao i o nekakvoj oruzanoj pobuni ne samo o glasanju. Zaboravljas?

a sumnjam da bi se selili u Srbiju ako mogu bilo gde u EU.

Aha, pa onda nije problem ni ako Kosmet ostane u sastavu Srbije? Jer kad Srbija udje u EU, siptari sa Kosmeta nece se siriti po Srbiji, kad vec mogu da idu bilo gde u EU.

Meni lično je EU važnija i od Kosova i od radnih mesta. Kome su važnija radna mesta (ili Kosovo) neka glasa za one za koje misli da će najbolje da se izbore za to.

Pa dobro ali to je tvoj problem sto izjednacavas EU sa radnim mestima (pitaj Grke), i sto ne vidis koliko je posedovanje teritorije Kosova bitno za buducu ekonomiju Srbije.
 
Варвари ( са и без знака навода, јасна је мисао ) уништили су својевремено једну, уистину добру, уметничку- " песничку", надахнуту источну цивилицазију ( да не кажем државу ). Ево овде опет наивних ( ма шта то значило ), моралних , емотивних, храбрих људи " свикли од голема мријет јада" - преварених и самозавараних ( и на звону евангелистичке цркве у Новом Саду пише да је направљено од оружја побеђених " лукавих латина" - еј, звоно! лукави латини ! ). Скраћујем: Није крив Борис Тадић. Он је јадан, слабашан ( имали смо ми и " Нејаког Уроша", па знамо знање ) Ми смо слабашни у својој вери - невери. Верујемо " лукавим латинима"; верујемо да за нас " нема алтернативе до европске уније" и потпуно смо, баш због те вере ( деца би рекла ) ске-ани. Који добар израз! Наш праг толеранције је стварно веома висок! Ево,направили су и Војводину у чијим прописима Срба уопште и нема. Термин " националне заједнице" не обухвата Србе, а " националне заједнице" добијају " птичије млеко". Нека. "Бој се оног ко је свико од голема мријет јада..".Да! Било би то тако кад ме не би могао купити за мало брашна, шећера, који мирисни сапун и мало прашка за прање, "Дај шта даш, добро је. Сви они су исти". Грађанине Србије, ти чија је Србија држава, где ти је понос? Где ти је поштење? Змај је писао деци: " Поштење се не мож купит, јер га поштен не продаје, а непоштен продо би га, ал га нема". Они који себе називају " војвођанима", нека виде одакле су то дошли. С Косова смо, људи! Косова! Како је то само наш Председник крив за ма шта, кад је тако и он скоро - ишта?
 
pa ovo je najmanje 100-ti EU zvanicnik koji nam je porucio nema ulaska u EU bez priznavanja nezavisnosti Kosova.

Zato mislim da je krajnje vreme da odustanemo od EU price i zatrazimo ulazak u rusku federaciju.

ti slobodno idi i u tadzikistan ako hoces, ja cu traziti da idemo u EU bez tog kosova, pa neka vecina pobedi..
 
Upravo tako, dakle da se Srbija nista ne pita, ne bi od nas trazili da priznamo Kosovo.

Ništa nisi razumeo. Srpski predsednik ne može da ode na Kosovo kad hoće. Eto koliko se Srbija pita. Oni hoće da Srbija prizna Kosovo ne zato što Srbija ima nekakve šanse da ga povrati nego što može da napravi štetu i drugima i sebi u tim uzaludnim pokušajima.



Pa ti si malopre pricao i o nekakvoj oruzanoj pobuni ne samo o glasanju. Zaboravljas?

I jedno i drugo su opcije. Ako primoraš šiptare da žive u državi u kojoj ne žele da žive, ili će da glasaju ili da se bune ili i jedno i drugo. U sva tri slučaja Srbija gubi.



Aha, pa onda nije problem ni ako Kosmet ostane u sastavu Srbije? Jer kad Srbija udje u EU, siptari sa Kosmeta nece se siriti po Srbiji, kad vec mogu da idu bilo gde u EU.

Glasaće u Srbiji. I ne postoji opcija da Srbija uđe u EU sa Kosovom u svom sastavu tako da ne znam koja je poenta te fantazije.



Pa dobro ali to je tvoj problem sto izjednacavas EU sa radnim mestima (pitaj Grke), i sto ne vidis koliko je posedovanje teritorije Kosova bitno za buducu ekonomiju Srbije.

Vrlo malo. Kao što zemlje kao što su Rusija, Ukrajina, Mongolija i Kazahstan imaju ogromnu teritoriju i prirodna bogatstva čak ali su ekonomski opet daleko ispod nekih država koje nemaju toliku teritoriju i tolika prirodna bogatstva. Šta ima Japan? Šta ima Finska? Šta ima Švajcarska? Teritorija nije toliko bitna a resursi se kupuju čak i ako se proizvode u tvojoj zemlji. Taj čuveni lignit na Kosovu nije bio besplatan ni kada je Kosovo bilo pod kontrolom Srbije.
 
Ništa nisi razumeo. Srpski predsednik ne može da ode na Kosovo kad hoće. Eto koliko se Srbija pita. Oni hoće da Srbija prizna Kosovo ne zato što Srbija ima nekakve šanse da ga povrati nego što može da napravi štetu i drugima i sebi u tim uzaludnim pokušajima.

Srpski predsednik, da imamo ozbiljnog predsednika, bi mogao da ode na Kosovo kad hoce. Ako ti mislis da bi zapadna Evropa danas usla u oruzanu konfrontaciju oko toga ti si u debeloj zabludi.


I jedno i drugo su opcije. Ako primoraš šiptare da žive u državi u kojoj ne žele da žive, ili će da glasaju ili da se bune ili i jedno i drugo. U sva tri slučaja Srbija gubi.

Ignorises ono sta sam ti rekao - to je opcija u svakom slucaju. Kad Srbija udje u EU - siptari ce moci bez problema da se naseljavaju po njoj. Dakle, time sto si predao Kosmet nisi resio problem.


Glasaće u Srbiji. I ne postoji opcija da Srbija uđe u EU sa Kosovom u svom sastavu tako da ne znam koja je poenta te fantazije.

Ne postoji opcija da Srbija uopste udje u EU, tako da je kompletna ova diskusija u domenu fantazije.


Vrlo malo. Kao što zemlje kao što su Rusija, Ukrajina, Mongolija i Kazahstan imaju ogromnu teritoriju i prirodna bogatstva čak ali su ekonomski opet daleko ispod nekih država koje nemaju toliku teritoriju i tolika prirodna bogatstva.

Pa ovo nema veze s mozgom. Navedene zemlje nisu u qrcu zato sto imaju prirodna bogatstva vec zbog prethodnog politickog sistema koji ih je urnisao. A bili bi u 100 puta veceg qrcu da nemaju ta prirodna bogatstva.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da ima toliko retarda koji bi pre u neku fasisticku EU (koja ce svejedno brzo da se raspadne) nego da zadrze deo Zemlje odakle poticu, i odakle im poticu svi koreni?

Izopacenost na najvisem nivou.


I ja zelim nazad NASE Kosovo i Metohiju, ali reci junacino kako da ga povratimo? I kako mislis da nateras Albance da zive u Srbiji. Ili ti mislis da proteras sve Albance sa Kosova, jer to je jedini nacin da vratimo Kosovo. A inace, ni to nije moguce jer bi nas NATO u tom slucaju sravnio sa zemljom.


Oni imaju ovo:

us-military-planes-b2-stealth-bomber1.jpg



365-US-Navy-Ships-Screen-Saver_3.png


A mi imamo ovo:

IM.0060_zl.jpg


1266753438_75507185_1-Slike-prodajem-aluminijumski-camac.jpg


:think:
 
Da li je moguce da zaista ima nekog ko veruje da bi danas NATO ratovao da npr. spreci srpsku vojsku da udje u Kosovsku Mitrovicu??
Pa morao bi da ratuje , posto bi ta srpska vojska morala da njih prve napadne , nisu nama smetnja Tacijevi sipci i OVK , nego upravo ta NATO vojska na administrativnoj granici i iza nje ... Ne bi sigurno mirno stajali i gledali kako ih napada neka smesna drzava i vojska tipa Srbije ,koju su potpuno opkolili i koju mogu da izravnaju za nedelju dana .
 
Ajde sto ne probas odmah, TI PRVI. A mani prazne price. Nema sta oni da ratuju, zgazili bi nas za 15 minuta.

Pa ja nisam drzava i ja ne kontrolisem vojsku.
Te price "ako ti se ratuje uzmi pusku pa idi sam" su toliko debilne i smesne da mi nije jasno kako i sami do sada to niste ukapirali. Kvalitativno, ne samo kvantitativno, je drugacije kad jedna osoba ode i kad se angazuje drzava i vojska.

Pa morao bi da ratuje , posto bi ta srpska vojska morala da njih prve napadne , nisu nama smetnja Tacijevi sipci i OVK , nego upravo ta NATO vojska na administrativnoj granici i iza nje ... Ne bi sigurno mirno stajali i gledali kako ih napada neka smesna drzava i vojska tipa Srbije ,koju su potpuno opkolili i koju mogu da izravnaju za nedelju dana .

Ne vidim zasto bi mi uopste morali da napadnemo NATO snage na Kosmetu? To se sve moze obaviti bez ijednog ispaljenog metka.
 
Pa zato sto bi verovatno pokusale da sprece nasu vojsku da udje tamo , da im ne smeta onda bi je davno pustili po onoj rezoluciji UN , sve u svemu prosli bi otprilike ko Sakasvili samo sto bi nas syebali brze posto je gruzijska vojska bolje opremljena od nase , a i NATO snage u regionu su verovatno jace od ruskih u tom trenutku na Kavkazu ,a i da nisu opet nema veze posto je odnos snaga otprilike isti ...
 
Kojim će mehanizmom Kosovo da se vrati matici? Dole ima 90% šiptara ako ne i više, šta misliš da će da ih uhvati jugonostalgija? :hahaha: Jediini način da se Kosovo povrati je vojna sila, Srbija nema tu vojnu silu a i da je ima ne isplati se.
Oбавезала се Међународна заједница својом Резолуцијом 1244 зашто би Србија извршила војну интервенцију за тим неће бити потребе, једноставно неки људи живе у ХХ веку НАТО више није најјачи фактор у свету он није у стању ни сопствену одбрану (Ракетни штит) да размести на својој територији, Русија захтева нови концепт безбедности у Европи и до њега ће сигурно доћи. У том новом концепту безбедности за терористичке творевине које почивају на етничком чишћењу нема места. Овде људи калкулишу са бројем националне мањине у Србији, те има их оволико те онолико, албанска национална мањина је увећана илегалним насељавањем Албанаца из Албаније поготово у време Броза и од када је КФОР преузео контролу, док се не изврши попис становништва не може се знати тачан број оних који су имали место сталног пребивалишта до отпочињана варварске агресије 1999. године.
Неозбиљно је позивати се на лажне бројке које протура Западна негативна пропаганда и терористички бандити.

Западу је јасно да се временом мора војно повући са Косова и Метохије, а и свесни су да албанска национална мањина није у стању да одржи стање настало варварском агресијом '99. године, зато и пуштају пробни балон о Великој Албанији коју су створили фашисти током Другог светског рата.
Међутим све су то балони од сапунице јер нити Запад има снагу нити албански екстремисти да одрже постојеће стање. Време је почело да ради за Србију и то је реалност са којом треба да се помире сви сецесионисти и шовинисти.
 

Back
Top