problemi sa venama na nogama

sale 35

Početnik
Poruka
4
pozdrav
ja sam novi na forumu i postavio bi jedno pitanje
moja zena ima problema sa prosirenim venama na nogama pa me zanima dali bi upotreba hepathrombin masti ili gela smanjila istaknute vene i ublazila bolove kod dugotrajnog stajanja posto radi u restoranu pa je cjelo vrjeme na nogama
i dali se uz upoterebu navedenog gela ili masti moze jos nekako (npr. elasticni zavoji posebna obuca ili strample ) smanjiti istaknutost natecenih vena i bol
unaprjed hvala
 
Проширене вене су болест за цео живот која само напредује.
Наравно, можемо је успоравати. Али укочити и излечити не.

За почетак, нека маже тај хепатромбин који помињете. Он је превентива да не доће до венске упале. И обавезно стезне чарапе за ногу или еластичне завоје.
Али еластични завоји се не стављају само око места где су вене истакнуте и болне већ се мора завијати од врхова прстију стопала па равномерно до изнад колена.
Није пријатно за летњи период, али уме да ублажи бол који настаје због отока.
За њу је најбоље да доста шета и кад одмара да ноге подигне бар тридесетак центиметара од подлоге како би олакшала кретање крви из вена на горе.

А кад почну јачи болови и отоци, најбоље је јавити се варикологу тј. лекару који се специјално бави венама. ;)
 
Ja bih joj svakako savetovala da uradi Collor Doppler kako bi se videlo u kakvom su stanju i unutrašnje vene. Bar da zna na čemu je.
Što se tiče elastičnih čarapa, trebalo bi da ih uzme u dogovoru sa vaskularnih hirurgom jer ne može tek tako otići i kupiti bilo koje. Slažem se da treba da podigne noge iznad nivoa srca kad god može, isto tako, kad stoji, neka se izdiže na prste i pete da podstiče cirkulaciju. Lagane vežbe tipa pilates ovde isto dosta pomažu, plivanje, bicikl, šetnja. Nažalost, kada je problem tu, nema nazad, može se samo ublažiti.
Ja sam proširene vene ,,trpela" 8 godina pa sam konačno presekla i laserski ih uklonila u Kardio centru. Laknulo mi je!
 

Back
Top