Problem sa ligamentima kolena

BMF_____

Primećen član
Banovan
Poruka
566
Neću da idem kod lekara.Nemam vremena.
Ni volje.
Pre sam imamo povredu ligamenata na desnom kolenu.Prošlo je samo od sebe za tri meseca.
Istini za volju odmarao sam.
Opet imam povredu ligamenata kolena.Sad levog.Vučem tu povredu već pet meseci ali nisam mirovao.
Stavljam steznik ali me boli.I onda bolno hodam i pomalo šepam.
 
Ovo mi slabo pomaže.
17155978807288190088542750177678.jpg
 
Napravi, ako nisi, NMR. Ja sam vidio da imam trajni problem s križnim ligamentima i moram izbjegavati neke kretnje. Jedino kao trajno rješenje je operacija, a to znači mjeseci oporavka i sl., pa od toga ionako nema ništa.

Bitno je da se napravi NMR da se vidi pravo stanje i što je.
 
Neću da idem kod lekara.Nemam vremena.
Ni volje.
Pre sam imamo povredu ligamenata na desnom kolenu.Prošlo je samo od sebe za tri meseca.
Istini za volju odmarao sam.
Opet imam povredu ligamenata kolena.Sad levog.Vučem tu povredu već pet meseci ali nisam mirovao.
Stavljam steznik ali me boli.I onda bolno hodam i pomalo šepam.
Ja sam tako ignorisao povrede ligamenata, ne toliko zbog nemarnosti nego više zbog životnih muka koje su mi bile preče, pa sada ne smem da igram ni basket ni fudbal, nikada više.

Idi na magnetnu, najbitnije je da imaš dobru dijagnostiku i onda reši problem, makar trebalo hirurški. Kolena nisu za zezanje.
 
Pa to je mast za konje
Konjski gel.Veoma delotvoran za zglobove,ali treba dugo da se utrljava i hladi upale zglobova i ligamenata.Koristim to godinama za kicmu i deluje,ali ne od jednog utrljavanja.Treba svako vece posle tusiranja utrljavati na bolno mesto i oko njega da bi pocelo da deluje unutar zgloba.Ako mu ne odgovara taj zeleni,ima od istog proizvodjaca sam crveni,koji greje.Mada mislim da retko povreda zgloba treba da se greje,vec da se hladi,da bi bol prosao.Ligamenti se inace tesko oporavljaju u zavisnosti kakva je povreda.
 
Мој брат се професионално бавио фудбалом. Код таквих повреда обавезан је лед и мировање. То може да прође само од себе, али баш дуго траје.
А и не знаш тачно шта је, зато ипак нека дијагностика прво.
Предуго си и чекао.
 
Ovako drug mora se za pocetak istestirati o kojoj se povredi ligamenata radi.Da nisu meniskusi,ukrsteni,medialni lateralni.
Ako su samo istegnuti neki od ovih i boze pomozi.
Ako je ukrsteni ne daj boze pukao to se mora operisati.Ili meniskusi ako su osteceni takodje operacija.
Ako nisi radio magnetnu rezonancu za pocetak to odradi da se vidi sta je, posle ces lakse.Srecno.
 
Neću da idem kod lekara.Nemam vremena.
Ni volje.
Pre sam imamo povredu ligamenata na desnom kolenu.Prošlo je samo od sebe za tri meseca.
Istini za volju odmarao sam.
Opet imam povredu ligamenata kolena.Sad levog.Vučem tu povredu već pet meseci ali nisam mirovao.
Stavljam steznik ali me boli.I onda bolno hodam i pomalo šepam.
Te kreme ti neće pomoći. Potrebno je da uradiš snimanje i vidi se u čemu je tačno problem. Čekao si predugo , nema razloga više da odlažeš.
 

Back
Top